Stadsorganist in Kandelaar Holtens Nieuwsblad 21 Wereldreizigers komen op bezoek bij de NBvP Oefenweekend voor handbalteams sportagenda Bezoekers kunnen nachtelijk dierenleven bekijken Makkelijk Lezen Plein in bieb TAMMO LUKKIEN AAN HET WERK ZIEN Kinderkledingbeurs dit jaar vervroegd Dansen met kleuters in Nijverdal en Almelo Dinsdag 4 september 2007 HOLTEN - De afdelingsavond van de NBvP, Vrouwen van Nu afdeling Holten wordt gehou den op dinsdag 11 september in zaal Vosman aan de Oranje straat. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Deze eerste avond na de zomer komen Jacolien en Frank Roskam uit Zutphen vertellen over hun we reldreis per motorfiets. Donder dag 20 september heeft de agra rische commissie een dag ex- HOLTEN - Speciaal voor kinde ren die lezen moeilijk vinden krijgt de Holtense bibliotheek aan de Rörikstraat een Makke lijk Lezen Plein. Het plein wordt woensdag 12 september om 12 uur geopend door B. Schaap van de Rabobank samen met een aantal leerlingen van basis scholen. Op dit plein staat een selectie van boeken, dvd's, cd- roms en andere media, speciaal voor kinderen die lezen moeilijk vinden. Maar ook ouders en le raren vinden er informatie over leesproblemen. Eén op de tien kinderen in het basis- en voortgezet onderwijs heeft problemen met lezen en spellen. Dit zijn meestal kinde ren met dyslexie, een aangebo ren handicap die in alle lagen van de bevolking voorkomt. Maar ook bij kinderen met con centratiestoornissen, zoals ADHD en (allochtone) kinderen met een taalachterstand kun nen leesproblemen ontstaan. Voor deze kinderen zijn er op het Makkelijk Lezen Plein boe ken geselecteerd waarbij gelet wordt op bijvoorbeeld het let tertype en de lay-out, die vanaf het begin spannend of grappig zijn. Ook zijn er dvd's met ver filmde boeken, waardoor kin deren meer plezier krijgen om ook het boek te lezen. Op deze manier wil de biblio theek hulp bieden bij het kiezen van leuke leesboeken met als doel om het plezier in het lezen weer terug te brengen. Boven dien biedt het plein informatie-, ve media, zodat kinderen met leesproblemen er ook terecht kunnen voor spreekbeurten en werkstukken. De bibliotheek kiest hierbij niet alleen voor me dia met geschreven tekst, maar ook voor media in beeld en ge luid. Voorbeelden hiervan zijn informatieve dvd's en cd-roms. Door een financiële bijdrage van de Rabobank is de inrich ting van het plein mogelijk ge worden. Ook in Rijssen is vorig jaar een Makkelijk Lezen Plein geopend. Hier wordt sindsdien door kinderen en hun ouders veel gebruik van gemaakt. cursie georganiseerd, samen met afdelingen Dijkerhoek en Espelo. 's Morgens worden de kijktuinen in Nunspeet bezocht en 's middags de hengstenhou- derij van de gebroeders Van Maanen in Ede. Het vertrek is om 08.15 uur bij Vosman. De thema-avond op dinsdag 25 september gaat over osteopatie. Erwin Terlaak uit Holten vertelt dan over zijn werk. Deze avond begint om 20.00 uur. HOLTEN - Handbalvereniging Holten houdt komend weekein de het jaarlijkse Hosperstoer- nooi. Het oorspronkelijke toer nooi is sinds enige jaren omge bouwd tot een groot weekend evenement met oefenwedstrij den van alle jeugd en senioren teams teams op de zaterdag en zondag. Dit jaar is de vereniging Bentelo spelend in de afdeling Twente voor vele teams de te genstander. Zaterdag begint het toernooi om 10.00 uur met de mini's tegen Nieuw Heeten. De D jeugd speelt tegen Dynamiek Goor. De beide C en B teams spe len tegen teams van Bentelo. Zondag start het handbalgebeu- ren ook om 10.00 uur. Heren A jeugd aangevuld met enkele se niorspelers speelt dan tegen de heren van Groessen. Dames A jeugd speelt tegen Pacelli uit ZieuwenL Dames 2 speelt tegen het tweede team van LHC. Voor dames 1 staat een zware wedstrijd op het programma. Zij spelen tegen LHC uit Lemeler- veld, spelend in de hoofdklasse A. Het zal een goede testcase zijn hoe ver Holten staat in de voor bereiding voor het nieuwe zaal seizoen. LHC is al verschillende jaren een vaste waarde in de hoofdklasse. Om 14.25 speel da mes 3 tegen Bentelo en de heren sluiten het weekeinde ook af met een wedstrijd tegen de heren Bentelo. In het weekeinde zullen verschillende teams in de nieuw gesponsorde tenues kunnen aantreden. De wedstrijden wor den gespeeld in sporthal 't Mos- sink en zijn vrij toegankelijk. Onder de grond door HOLTEN - Met de bouw van de nieuwe entree van het natuur museum op de Holterberg, is ook een nieuwe, 'onderaardse' gang gerealiseerd. De gang maakt deel uit van een nieuwe routing en opzet van Natuurdi- orama Holterberg. Interesse wekken in het muse um, daarna de natuur in.. AI ja ren speelde het idee om de rou ting van het museum te veran deren. Midden door het Holterbergdi- orama werd in de jaren '90 een gang gemaakt. Bezoekers be gonnen hun tocht door het mu seum met diorama's waar be halve Holterbergtaferelen ook een duinlandschap en moef lons te bezichtigen waren. De lang gekoesterde wens was Tammo Lukkien, natuurschil- der, maar inmiddels ook diora maschilder en dioramabou wer, heeft de ideeën vormge geven. Aanvullend op de bestaande collectie van het museum, maar wel totaal anders. In de loop van het jaar kan het om bezoekers juist te laten ein digen in een Holterbergzaal, om ze zo te stimuleren na het mu- seumbezoek de Sallandse Heu velrug in het echt te bekijken. Afgelopen jaar zijn daarom twee diorama's vervangen door Holterbergscènes: een dassen- burcht en vossen op de heide. Hoogtepunt in de nieuwe zaal publiek Tammo Lukkien gere geld aan het werk zien bij het de herstelwerkzaamheden van het Holterbergdiorama. Natuurdiorama Holterberg is elke dag geopend van 10:00 - 17:00 uur. Meer informatie is te vinden op de actuele websi te www.museumholterberg.nl moet het in ere herstelde half ronde Holterbergdiorama wor den. Om dit mogelijk te maken is af gelopen zomer een nieuwe gang gebouwd, die een beziens waardigheid in zichzelf is ge worden. In deze donkere 'onderaardse' gang is het ondergrondse en nachtelijke dierenleven tot le ven gebracht: boomwortels ko men uit het plafond, jonge ko nijnen schuilen voor roofdieren en vosjes wachten in hun hol op hun moeder. Her en der hangen vleermuizen. Tammo Lukkien, natuurschil- der, maar inmiddels ook diora maschilder en dioramabouwer, heeft de ideeën vormgegeven. Aanvullend op de bestaande collectie van het museum, maar wel totaal anders. Het nieuwe deel van Natuurdi orama Holterberg is vanaf afge lopen zaterdag voor het publiek te bezichtigen. Natuurdiorama Holterberg is elke dag geopend van 10:00 - 17:00 Meer informatie is te vinden op de actuele website www.muse- umholterberg.nl. HOLTEN - De Rijssense stads organist Dick Sanderman geeft op vrijdag 7 september een or gelconcert in de gereformeerde kerk De Kandelaar in Holten. Hij bespeelt daar het Kaat Tij huis-orgel. Het concert begint om 20.00 uur. Sanderman heeft voor het con cert in Holten een gevarieerd programma samengesteld. Hij begint met een eigen composi tie over Psalm 100 in de vorm van een oud-franse orgelsuite. Natuurlijk ontbreekt Bach ook niet. Hij is vertegenwoordigd met een Praeludium en Fuga in G en met vier bewerkingen over het lied 'Wie maar de goede God laat zorgen1Daarna volgen drie stukken van Fauré die oor spronkelijk zijn geschreven voor viool dwarsfluit met piano begeleiding. Na de Festliche Musik alia Handel van Karg- Elert, volgen twee minder be kende werken. Een rustig kerk lied uit Zweden en een zeer rit misch nieuw werk van de Noor se musicus Mons Leidvin Takle. De avond wordt besloten met de Marche Triomphale van Jan Nieland. BLAUW WIT 66 Dinsdag 4 september De Zweef 2-Blauw Wit 1 18.30 Zaterdag 8 september Blauw Wit 1 -Oeken 1 14.30 Blauw Wit 2-Zelos 3 12.30 Blauw Wit 3-Sparta E. 6 14.30 Haaksbergen 7- Blauw Wit 4 14.00 Bon Boys 9- Blauw Wit 5 14.30 EV DA1-Blauw Wit DA1 14.30 Blauw Wit Al-Dedemsvaart Al 14.30 Blauw Wit A2-Harfsen A1 12.45 Blauw Wit BI-DES/Nijverdal BI 12.45 Blauw Wit B2-De Zweef B2 11.00 TVC '28 C2- Blauw Wit C1 12.45 De Zweef C3- Blauw Wit C2 13.00 Blauw Wit MB1D-GFC MB1 10.00 Blauw Wit Dl -Raalte D2 11.30 Hellendoorn D2- Blauw Wit D2 09.00 Vroomsh. Boys E2-Blauw Wit El 09.45 Blauw Wit E2-DES/Nijverdal El 10.30 SDOL E2-Blauw Wit E3 09.00 Blauw Wit E4-Heino E6 M 10.30 Blauw Wit F1-Lemelerveld F2 09.30 Blauw Wit F2-Broekland F1C 09.30 DES/Nijverdal F4-Blauw Wit F3 09.00 Raalte F4-Blauw Wit F4 10.15 FUTSAL Vrijdag 7 september Blauw Wit 1 -Club HAC 2 19.00 Blauw Wit 2-DAVO 2 20.00 Dinsdag 11 september Blauw Wit 1 -Baris Jongeren 2 22.00 W HOLTEN Dinsdag 4 september Enter BI-Holten BI 19.00 Zaterdag 8 september WW '34 Al -Holten Al 14.30 Holten BI -DETO BI 14.30 Holten B2-DETO B2 13.00 Holten Cl -GFC Cl D 11.30 Excelsior '31 C6-Holten C2 11.00 Holten Dl-Lettele DID 10.00 Holten D2-Lemele D1C 10.00 Holten D3M-Raalte D5 11.00 ASC '62 E2C-Holten E1 10.00 Holten E2-SDOL El 10.00 Lemele E2-Holten E3 09.00 Heino E4-Holten E4 11.00 Holten E5-Haarle E3 09.00 SWN F1-Holten F1 09.00 Holten F2-Hoonhorst F1 11.00 De Zweef F3-Holten F3 11.00 Rohda R. F11-Holten F4 10.30 Wijhe '92 F6-Holten F5 10.30 HHC MA-Holten MA 12.30 BATHMEN - In verband met de ver bouwing van zaal Braakhekke wordt de (kinder)kledingbeurs dit jaar ge houden op 8 september. Een week la ter, op zaterdag 15 september, is de kledingbeurs voor volwassenen. Deze beurzen worden georganiseerd door Stichting Vrienden van de Klimbim. Beide zaterdagen begint de verkoop van tweedehands speelgoed/kleding om 9.30 uur. De beurzen worden om 12.00 uur gesloten. De opbrengst van de verkoop komt ten goede aan Stich ting Peuterspeelzalen Bathmen. Niet afgehaald speelgoed/kleding gaat naar een goed doel. Nadere informa tie over de beurzen via www.stichting- vriendenvandeklimbim.nl REGIO - Thuiszorg Noord West Twen te en De Muziekschool Twente verzor gen vanaf woensdag 12 september in Almelo en vanaf vrijdag 14 september in Nijverdal de cursus 'muziek en dans met uw kleuter'. De (groot)ouders of verzorgers kunnen samen met hun kinderen van 4 of 5 jaar genieten van muziek en dans. Bij deze cursus vormt het bewegingsaspect de hoofdmoot en wordt een beroep gedaan op het improvisatievermogen van de kinde ren. Er worden liedjes gezongen uit de 'oude doos', maar ook eigentijdse liedjes. Er zijn vijf bijeenkomsten van een uur op de locaties van de muziek school; Hof 88, Elisabethhof 2 in Al melo en de Mensinkweg 6c in Nijver dal. Meer informatie via telefoon 0900 - 0678 of via de website www.tnwt.nl. Na maanden van intensieve werkzaamheden is een FOTO: SANDER SCHEPERMAN

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 21