Diverse restanten O EVI VERLICHTING Pop op Carillon? Commercial mét ondertiteling o.a. Hanglampen Vloerlampen Halogeenlampen Spots Tafellampen Wandlampen Lampenkappen etc. Wierdensestraat 52 Rijssen 0548 - 51 22 95 www.eviverlichting.nl 6 dagen geopend donderdag koopavond gratis parkeren op de oude veemarkt Dinsdag 4 september 2007 20 I I Van alles te doen projectfonds op het kerkplein ziinbekend RIJSSEN - De Hervormde gemeente Rijssen houdt zaterdag 8 september haar jaarlijkse kerkpleinmarkt. Op deze gezellige markt, die omstreeks 9.00 uur be gint en rond 17.00 uur met samenzang eindigt, is van alles te doen en te koop zo als fietsen, boeken, meu belen en curiosa. Er is een Rad van Avontuur, de Schildkerk is te bezichti gen. Er zijn de hele dag door orgelbespelingen en concerten en ook speelt stadsbeiaardier Frans Haagen op het carillon in de toren van Schildkerk. De opbrengst van deze dag is bestemd voor het On- Ai maanden zijn vrijwilligers bezig met de voorbereidingen van deze traditionele derhoudsfonds van de kerkpleinmarkt. (eigen foto) Schildkerk en een medisch opleidingscentrum in Zuid Soedan. Al maanden zijn vrijwilli gers bezig met de voorbe reidingen van deze tradi tionele kerkpleinmarkt. Overal werden goederen opgehaald. Alle ingebrach te spullen werden gesor teerd en door de medewer- kèrs is er nauwkeurig op toegezien dat alles wat de markt wordt aangeboden in goede staat verkeert. Er zijn zitjes waar de be zoekers even kunnen uit- de afgelopen jaren waren niet alleen een gezellige happening, maar ook een manier om geld bijeen te brengen voor goede doe len. Dit jaar is de opbrengst bestemd is voor het On- derhoudsfonds van de Schildkerk in het bijzonder de tweede fase van het ver vangen van de voorzetra men en een bijdrage in de bouwkosten van huizen en een trainings- en oplei dingscentrum met medi sche voorzieningen in Waw, Zuid Soedan voor te ruggekeerde vluchtelin gen, een project van Dor- kas International. Stadsbeiaardier Frans Haagen verleent ook me dewerking aan de kerk pleinmarkt. Van 12.00 tot 13.30 uur en van 14.00 tot 15.00 uur speelt hij voor het publiek verzoeknum mers op de beiaard in de toren van de Schildkerk. Dit kunnen klassieke num mers zijn, maar ook pop nummers, evergreens en volksliedjes. msten onder het genot van een kopje koffie met iets lekkers erbij. Verder zijn er weer de gebruikelijke kra men met oliebollen, knie- pertjes, zelfgemaakte jam, eigen bakwerk, salades en puddingbroodjes. Heel veel verenigingen binnen de hervormde ge meente Rijssen verlenen ook dit jaar weer hun me dewerking aan deze gezel lige kerkpleinmarkt. Na tuurlijk is er weer het ge bruikelijke aanbod van kleinmeubelen, fietsen in allerlei maten, curiosa, boeken cd's en langspeel platen. Daarnaast zijn er prachtige zelfgemaakte bloemstukjes en diverse huisvlijtproducten te koop. Tijdens de markt is de Schildkerk voor belang stellenden geopend. Er worden rondleidingen ver zorgd tot in het dak van het monumentale kerkge bouw. Op bepaalde tijd stippen zijn er in de kerk korte inloopconcerten van ongeveer 25 minuten. Om 10.00 uur is er een optre den van het kinder- en tie nerkoor, om 11.00 uur ver zorgt het Hervormd Kerk koor een kort concert en om 13.30 uur zingt het jon gerenkoor Eternal Joy. Rond 16.00 uur is er op de trappen voor de Schildkerk een optreden van praise- band Chaverim. De Kerk pleinmarkt wordt afgeslo ten met een samenzang voor de Schildkerk. De kerkpleinmarkten van REGIO - De Rabobank Rijssen-Enter heeft in het voorjaar verenigingen en stichtingen, door advertenties en persbe richten, uitgenodigd om mee te dingen naar het beschik bare bedrag van 25.000 euro dat in de ledenvergadering van de bank op 17 september door middel van stemming door de dan aanwezige leden wordt verdeeld. Twintig verenigingen en stichtingen hebben een aanvraag bij de bank ingediend. Dit aantal aanvragen was aanzien lijk minder dan voorgaande jaren. Misschien kan hieruit de conclusie worden getrokken dat de bankrekeningen van de verenigingen en stichtingen in het werkgebied van de bank goed gevuld zijn en dat geen aanvullende geld middelen nodig zijn. Van deze aanvragen zijn acht verenigingen en stichtingen genomineerd. Uit deze acht genomineerden kunnen de leden er vijf kiezen. Deze vijf verenigingen of stichtingen krijgen ieder een bedrag van 5.000 euro. Voor de drie 'af vallers' heeft de bank een verrassing in petto. De genomineerden zijn: Brandweermuseum Rijssen, stichting dagverblijven voor verstandelijk gehandicapten Ons Erf Rijssen, muziekvereniging Sint Caecilia Enter, paardrijden gehandicapten 't Zoekerveld Enter, reddings brigade Wierden, Rijssens leemspoor, stichting Waander Companje Rijssen en stichting vrienden van de Wellehof Rijssen. De ledenvergadering begint maandag 17 septem ber om 19.30 uur in De Poort van Twente in Rijssen. RIJSSEN - Als eerste bedrijf in Nederland biedt Schoonen- berg Hoorcomfort een televisiecommercial aan mét on dertiteling. Dat gebeurt via teletekstpagina's 888 (publieke zenders) of 222 (RTL). Deze actie past in het streven van Schoonenberg om consumenten goed te informeren. Meer informatie over het gehoor kunnen mensen onder andere krijgen tijdens de hoortestdag op donderdag 6 september bij Schoonenberg Hoorcomfort Rijssen. Jan- Willem Kobes, audicien bij Schoonenberg Rijssen. "We zien het als onze taak om mensen gedegen voor te lichten en te adviseren. Wie langskomt, krijgt niet alleen een gra tis hoortest, maar ook een persoonlijk envrijblijvend hooradvies." 40% 50°/<

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 20