'Altijd een mooie club' Holtens Nieuwsblad 5 Jan Schippers 70 jaar lid van 'zijn' HMV Darten om Keunetrofee in Bierlokal am Bahnhof Pompoenen voor een goed doel Klassiekers aan de start voor Keunerit Agenda HOLTEN - Tegenwoordig zijn er een drumband, fanfare, majorettes en een blokfluitgroep, maar toen Jan Schippers (80) als 10-jarige jongen cor- hoorn ging spelen, was het nog simpelweg de HMV. Schippers speelt inmiddels saxofoon en Column maakte de komst van al deze groepjes mee én is nog altijd lid van 'zijn' HMV. MOEILIJKER VOOR OUDERE MENSEN Dinsdag 28 augustus 2007 HOLTEN - Suzanne Klein Blu- emink gaat zich inzetten voor een goed doel. Niet via haar kap salon waar menigeen haar van kentmaar via een hobby, die een beetje uit de hand is gelopen. Suzanne gaat pompoenen ver kopen en de opbrengst daarvan is bestemd voor kinderen die een taaislijm ziekte hebben. "Ik heb thuis een aardig stukje tuin en daarin heb ik pompoenen ver bouwd", begint Suzanne Klein Bluemink haar verhaal. "Leuk als decoratie in en om het huis of ge woon om op te eten. Maar wat schetste mijn verbazing; het wer den er wel heel veel. Prachtig hoor maar ik vroeg me wel af wat ik met al die pompoenen moest doen. Ik had ze aan de weg kun nen zetten met een bordje erbij om te verkopen. Maar ja, dat doen er al zoveel. Ik wilde er iets goeds mee doen." Zo kwam Suzanne terecht bij mevrouw Ophof van de Pastorie straat die zich enorm inzet voor kinderen met een taaislijm ziek te. Deze kinderen zijn vaak be nauwd en er moet iets voor die kinderen gedaan worden, zodat zij zich beter in het leven kunnen begeven. Mevrouw Ophof doet veel om geld in te zamelen voor deze kinderen. Onder andere door de verkoop van jam. Nu krijgt ze dus hulp van de Holten- se kapster. De pompoenen met een doorsnede van zo'n dertig tot veertig centimeter worden ver kocht vanuit de kapsalon Suzans Haarmode aan de Doprpsstraat 18. Het minimumbedrag is 3,00 euro. Maar Suzanne Klein Blu emink en mevrouw Ophof ho pen uiteraard dat de kopers een paar centen meer over hebben voor deze bijzondere vruchten. Het mooiste dat Jan Schippers ooit meemaakte, was de samenkomst van beide muziekverenigingen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Wis en waarachtig. Noe bink mie toch hastekke op miene eeg'n stappe stapt. Vuur twei wekke hek iedereene der op e wèèz'n det ze op tied bie Tox möss'n wèèr um paspe- toes te kööp'n vuur de Keu- nefeest'n. Wat gebuurt ter, neet te geleum'n, bink zelf te laate. Net vuur mien neu- ze gung'n de leste kaartjes de duure uut. Ik kekke hèèl on- geleuvig, ma zie zèèr'n op is op. Doar stunn'k dan met mie goeie gedrag. Vieftien joar laank hek mien beste doane um die Keunefeest'n in staand te hóóld'n en noe ma'k neet meer. Det is een hard gelag. Doar zit ter niks aans op, as hopp'n op mooi weer en zörg'n dai een pleitske besprekt op't terras bie Gerda. Het mött nog a gek goa ai Jan Smit doar neet könnt heur'n zing'n. Ik hop pe da'k neet n'eenigsten bin dent zö stom is um gen kaar- te te hemm'n, want allène op zun terras, des ök niks. Ma met een man of honderd köj a gauw nen móóie polo naise lööp'n. Dan kan't nog bes gezellig word'n en hèwe toch nog öóns éég'n Keune- fees. Natuurlijk möi neet vergett'n de keunefees- munt'n met te nemm'n, want die bint gelukkig wa geeldig buut'n de tè-nte. Det mie die kaarte mis is e go- ane, steet mie barre slech an. Woei nog wal hèn könnt zó nder kaarte, is noar de ope ning van het nieje Korha- nennöss. Iedere wekke ak de bosschopp'n deure, hek ter effn stiekum noar binn'n e loert. Eerlek is eerlek, het is móói e wörd'n. Allèène a de Korhaan'n op de muure, e schildert duur Anton van'n Leermeister, bint de meuite van't bekiek'n weert. Zun- dagmiddag vanof twei uur köi alle Korhaan'n de haand schudd'n. Amoal is mis schien net iets te vólle van't goeie. Eene mai der neet ver gett'n en det is Jan de tim merman. Ie wèèt wa, den van OCH, de carnaval, de keunefeest'n en al die aan- dere dinge. Altied, móói glimlach'n, röstig op de ach- tergró-nd. In zien vrieje tied warkt te geleuf ik in'n bouw bie Pinkert. Wat den kèèrl doar, zó-nder de aandern te kort te will'n doo, vuur meka hef e stott is merakels. Zie meugt um, wat mie angeet, drek vuurstell'n as vriewilli- ger van't joar. Det zal wa neet lukk'n, want hij hef ut in één joar trechte maakt. Oaver zukke dinge möj viem'ntwintig joar doon, dan hei-j kaans dat het óóit is wordt. Ma vuur mie, Jan, bi-jt noe a en Jaap nog bedaankt vuur alle koffie. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop. Met z'n drieën vormden ze de jeugd van 'de muziek', zoals het toen heette, '"s Avonds kregen we les van de postbode, ge woon, middenin de kamer. Zijn vrouw was daar ook bij. Nu snap je niet dat dat kon, de hele avond dat getoeter", vertelt Schippers. Corhoom speelde hij toen. "Zeg maar, de amateuristische voor loper van wat nu de Waldhoorn is. Het wordt nu bijna niet meer gebruikt", legt Scliippers uit. Te genwoordig speelt hij saxofoon. "In principe kan ik alle blaasins trumenten met drie ventielen wel bespelen", zegt Schippers. Zeventig jaar al, is hij bij de HMV. "Ja, ik heb in die tijd heel wat collega's versleten. Jaren lang heb ik met z'n tweeën ge speeld, nu zijn we met een klein tiental", aldus de saxofonist. Hij heeft 'zijn' HMV altijd een mooie club gevonden en is daarom ook altijd gebleven. "Ik was ook verenigingsman; heb jaren in het bestuur meege draaid. Dan was ik weer pen- Hoelang hij nog kan blijven spelen, weet de 80-jarige Jan Schippers niet. "Maar ik denk graag dat ik, omdat de lucht toevoer voor een saxofonist anders is dan bij een instru ment dat je voor de mond houdt, het langer vol kan hou den. Voor oudere mensen wordt het vaak wat moeilijker. Wanneer ze een kunstgebit krijgen, is het moeilijker span ning op de lippen te houden en de luchttoevoer wordt een probleem. Maar ach, op televi sie zie je ook wel van die oude jazzsaxofonisten en die spelen nog heel wat!" ningmeester en dan weer eens secretaris. In de tachtiger jaren heb ik een hele tijd de financië le administratie gedaan. En alle maal naast het muzikant zijn", vertelt Schippers. Het mooiste dat hij ooit mee maakte, was de samenkomst van beide muziekverenigingen. "Voor de oorlog had Holten, zo als in die tijd gebruikelijk, een muziekvereniging op christelij ke grondslag en wat wij nu neu traal zouden noemen. Direct na de oorlog zijn beide samenge gaan tot één. En ik ben er trots op dat ik mee heb geholpen die muziekvereniging in stand te houden", legt Schippers uit. Na de oorlog was er voor 'de muziek' een klein gelukje, weet hij nog. "In Irene werden direct na de oorlog een heleboel ach tergelaten instrumenten gevon- HOLTEN - In het kader van de nevenactiviteiten van De Keu- nefeesten in Holten wordt voor de tiende keer het dartstoemooi 'Darten om de Keunetrofee' ge organiseerd. Dit single dartstoemooi heeft plaats op zondag 9 september in Bierlokal am Bahnhof aan de Stationsstraat 9 in Holten. Het toernooi begint om 13.30 uur en de inschrijving start om 12.30 uur. Deelname kost 3,50 euro en de prijzen bestaan uit de Keune trofee en minimaal 225 euro aan geldprijzen. De wisselbeker 'De Keunetrofee' is beschikbaar gesteld door Bierlokal am Bahn hof. Voor leden van de Holtense dartsteams, die deelnemen aan diverse competities in deze re gio, is het toernooi een ideale voorbereidding op het nieuwe dartsseizoen. Dus dartsliefhebbers, doe mee aan dit gezelligheidstoemooi en wordt de mogelijke opvolger van oud winnaars: Robin Ko ning (2006), Marco van Menum (2005), Henk Potman (2004), Bert Blaauw (1998, 2002, 2003), Wim Stam (1999) of WUco van Ree (2000 en 2001). den. Wij konden toen direct aan de slag. De vereniging was toen ook heel groot, we hadden wel zeventig leden". Als het moment komt, dat hij niet meer kan spelen, wil Schip pers toch lid blijven. En als zijn tijd daar is, wil hij heel graag uit gedragen worden, door 'zijn' HMV. Voorlopig echter, is hij nog op zoek naar oud-muzi kanten die zich weer aan willen melden, zodat HMV mee kan doen aan het concours in no vember. Zelf zal hij daar ook bij zijn. HOLTEN - Motor- en automo bielclub De Holterberg houdt zaterdag 1 september voor de twaalfde keer de motor-klassie- kerrit genaamd Keunerit. De rit staat open voor klassieke - en veteraan motoren en heeft een lengte van circa 100 kilometer. De start is om 11.00 uur bij het clubgebouw van de 't Stuur- huus aan de Beusebergerweg 37 te Holten. Vanaf 10.00 uur wor den de motoren voor bezichti ging opgesteld. De route wordt gereden met voorrijders en te vens zijn routebeschrijvingen beschikbaar. Halverwege de rit is er een pauze. De finish van de rit is bij 't Stuurhuus, met voor ieder een 'broodje keun'. Het inschrijfgeld bedraagt 5,00 euro (passagiers 3,00 euro). Voor meer informatie, telefoon 0548- 61 36 94 of 0548-36 25 28. AUGUSTUS Brood en koekjes bakken, Larenseweg 106 Holten, woensdag 29 augustus 2007, 12:00 - 17:00 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11.00 Opening hanennös De Hoolter Korha- nen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007, 15:00 - 17:00 Holland Ladies Tour, Gemeente Rijs- sen-Holten, maandag 3 september 2007 - zaterdag 8 september 2007 Nationale nachtvlindernacht, Natuur- diorama Holterberg, vrijdag 7 septem ber 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Hol ten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Proef Hellendoorn Rally, Beuseberger weg, zaterdag 15 september 2007 Mountainbike Trophy, Zuurberg Hol ten, zondag 16 september 2007 Vrije markt, Holten, zaterdag 22 sep tember 2007 Nationale motocross, Zuurbergcircuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Tuinfeest Diessenplas met Swing Sting Quartet, Diessenplas, woensdag 26 september 2007, 19:30 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 Veiling en boekenmarkt, Gebouw Ire ne Holten, zaterdag 6 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Holter berg, zaterdag 13 oktober 2007 - zon dag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 18 okto ber 2007, 14:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Centrum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 Rocktoberfest in verwarmde tent, Bon te Paard Dijkerhoek, zaterdag 27 okto ber 2007 - zondag 28 oktober 2007 Concert koor Campanella, Hervormde kerk Holten, zondag 28 oktober 2007, 14:30 NOVEMBER Rondje Holtens Kulturhus, Smidsbelt Holten, zaterdag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijkeren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vos man, donderdag 8 november 2007 Leerlingenconcert MOC, Holten, vrij dag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerstmarkt, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vos man, dinsdag 18 december 2007 Festival voor niet-professionele kunst schilders en expositie, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Winterstamppotwandeling, Natuurdi orama Holterberg, donderdag 27 de cember 2007 JANUARI Winterstamppotwandeling, Natuurdi orama Holterberg, donderdag 3 janu ari 2008

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5