Opwindend en diervriendelijk 'Snel naar de bel' in Twenhaarsveld Euroticket uit Holten regelt tour Hans Kazan Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 18 Op zoek naar nachtvlinders Sociëteit Conditie Endurance paarden aan eind gecontroleerd Demonstratie Aikido Groep Boekpresentatie HOLTEN - Endurance Holten bestaat 20 jaar en dat wordt zaterdag 1 sep tember gevierd met een uitgebreide wedstrijd over verschillende af standen voor zowel de beginnende ruiter als de ervaren ruiter. De kortste afstand is 28 kilometer, ruiters die uitkomen in de zwaarste klasse leg gen 120 kilometer af met hun paard. Endurance snelst groeiende tak van de paardensport waarbij prijzengeld ondergeschikt is Dinsdag 28 augustus 2007 De ritten zijn uitgezet over en rondom De SaUandse Heuvel rug in zowel gemeente Rijssen- Holten als de gemeente Hellen- doorn. De start en finish zijn bij de manege van de Paltheruiters aan de Haarlerveldweg 1 in Haarle. De start van de verschil lende klassen is over de hele ochtend verspreid. De begint de zwaarste klasse al om 6.00 uur en is het vertrek voor de kortste afstand om 12.30 uur gepland. Voor de toeschouwers biedt de massastart om 8.15 uur een mooi spektakel. Op de routes vastgestelde plekken voor het verzorgen van de paarden. Bij de vetgates (deze is bij de mane ge) wordt het paard nauwlet tend in de gaten gehouden door een wedstrijddierenarts. Bij de manege zijn routebeschrijvin gen te krijgen, waarop de ver- zorgingspunten te vinden zijn. De prijsuitreiking staat gepland voor 17.00 uur. Voor meer infor matie www.endurance-hol- ten.nl of Ingrid de Weerd tele foon 0548-61 82 84. Endurance is een van de snelst groeiende, opwindendste en meest diervriendelijke takken van paardensport. De hoofd zaakvan het endurance rijden is het zo snel mogelijk afleggen van een uitgezette route. Daar bij geldt niet alleen de snelste tijd, ook het paard moet bij de veterinaire eindcontrole in een uitstekende conditie zijn. Er wordt onder andere beoordeeld op hartslag en ademhaling. Het is een van de vormen van paar densport, waar hoge prestaties door paard en ruiter worden ge leverd zonder dat daarbij prij zengeld de hoofdrol speelt. HOLTEN - De bejaardensocië teit Holten houdt dinsdag 4 sep tember vanaf 14.30 uur haar eerste bijeenkomst van het sei zoen in Irene aan de Bosch kampstraat. Er wordt bingo ge speeld en gepraat over het uit gestelde reisje van afgelopen voorjaar. Belangstellenden kun nen zich hiervoor deze middag nog opgeven. HOLTEN - Natuurdiorama Hol- terberg biedt vrijdagavond 7 september tijdens de Nationale Nachtvlindernacht de mogelijk heid om op een spannende ma nier kennis te maken met nachtvlinders. De avond begint om 20.00 uur in het natuurmu seum met een korte uitleg over het bijzondere leven van nacht vlinders. Die zijn niet zomaar te zien, maar door ze te lokken kunt u een beeld krijgen van wat zich in het donker afspeelt. Vooraf reserveren is gewenst. Dat kan per telefoon 0548-36 19 79 of e-mail: museum@holter- berg.nl. De kosten zijn 5,00 eu ro, kinderen betalen 3,00 euro. Bij endurance geldt niet alleen de snelste tijd, ook het paard moet bij de veterinaire eindcontrole in een uitstekende conditie zijn. Er wordt onder andere beoordeeld op hartslag en ademhaling. Het is een van de vormen van paardensport, waar hoge prestaties door paard en ruiter worden geleverd. foto: marco santing HOLTEN/RIJSSEN - De Aikido Groep Holten geeft donderdag 30 augustus een demonstratie in het centrum van Rijssen. Aik ido is een Japanse vechtkunst waarvan de effectiviteit niet be rust op spierkracht, maar op het optimaal gebruik maken van de aanvalsbewegingen en kracht van de partner. Het doel van de demonstratie is een groter pu bliek kennis te laten maken met Aikido. De demonstratie wordt gehouden bij de Julianaboom in het centrum van Rijssen en duurt van 18.30 tot circa 21.00 uur. Aansluitend op dit startschot van het nieuwe seizoen, zijn er de hele maand september open lessen bij Aikido Groep Holten. Belangstellenden zijn van harte welkom te komen kijken of mee te trainen. Elke maandagavond wordtvan 1900 tot 21.00 uur ge traind in de gymzaal aan de La- geweg 6 in Holten. Voor meer informatie: www.aikidocen- trumdeventer.nl of info@aik- idocentrumdeventer.nl. HOLTEN - Nederlands bekend ste goochelaar-entertainer Hans Kazan en de drie interna tionaal bekende illusionisten Oscar, Renzo Mara (Magic Unlimited) plannen een exclu sieve tour door Nederland en Duitsland in samenwerking met het jonge bedrijf Euroticket uit Holten. Na gesprekken met Gerrit van der Valk, grondlegger van het bekende hotelconcem en za kenpartner van Euroticket, wer den de eerste stappen gezet op weg naar een bijzonder samen werking. Het Holtense bedrijf heeft in opdracht van de Van der Valk groep gesprekken ge voerd met Hans Kazan om Ma gie Unlimited succesvol door onder andere Nederland te la ten touren. Tijdens het bezoek van Rudi en Linda van der Voet, directie van Euroticket, afgelo pen week aan Hans Kazan is er definitieve overeenstemming bereikt over de samenwerking. Op 14 oktober opent de familie Kazan het wintersportseizoen in het Alpincenter in het Duitse Bottrop. Dat is het eerste optre den nadat de familie Kazan is teruggekeerd van een verblijf in de jungle voor opnamen van het tv-programma Groeten uit de rimboe. Voor boekingen en het reserve ren van tickets voor deze shows zie www.euroticket.nl of tele foon 0900-36 36 966 (40ct p/min). HOLTEN - De Holtense zwem- vierdaagse trekt normaal ge sproken zo'n 450 deelnemers. Dit jaar bleef de teller steken op een kleine driehonderd. Een kleine domper voor de organi satie, maar geen reden af te zien van een 33ste editie volgend jaar. Op de afsluitingsavond, vrijdag, zijn toch nog heel wat mensen afgekomen. Natuurlijk wordt er nog gezwommen, maar volgens de dames die langs de kant de baantjes tellen, had het gros de baantjes er woensdag al opzit ten. Uit vrees dat het weer er aan het einde van de week niet beter op zou worden. Dat werd het dus wel en vanavond is het heel best toefen op zwembad Twenhaarsveld. Bovendien is er van alles te doen: broodjes bak ken, blik stapelen, spijker slaan, buikglijden. Maar het meest populaire onderdeel is deze avond ongetwijfeld 'Snel naar de bel'. Het is een soort van Ter land, ter zee en in de lucht, maar dan anders. Vanaf de gro te familie glijbaan storten kin deren zich in een rubberboot naar beneden om, eenmaal op het water aangeland, zonder peddels, zo snel mogelijk naar de bel te komen. Die staat mid denin het zwembad, dus het kost menigeen stevig peddelen met de armen. In een dikke rij staan de kinderen bij de glij baan te wachten tot Ab Waakop Reijers, hoofd van de activitei tencommissie, ze wegschiet. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Hij vindt het jammer, dat er dit jaar beduidend minder deelne mers zijn, maar laat zich niet ontmoedigen. "Maar we zien volgend jaar, tijdens de 33e edi tie wel verder. We hoeven er niet beter van te worden. Het is mooi als er wat overblijft voor de club, maar het hoeft niet. Volgend jaar is er gewoon weer een zwemvierdaagse, maar dan met andere randactiviteiten", zegt Waakop Reijers. Of de oudste deelnemer, me vrouw Steunenberg, en de jong ste deelnemer, Thorsten Hof man, er volgend jaar weer bij zijn, moet nog even worden af gewacht. Dit jaar was er voor mevrouw Steunenberg in elk geval een bloemetje en Thor sten mocht vrijdagavond water speelgoed in ontvangst nemen. HOLTEN - Het boek 'Jobmarke- ting, werk vinden: zo pak je het aan' wordt zaterdag 29 septem ber gepresenteerd bij boekhan del Heusinkveld in Holten. Het boek is geschreven door oud- Holtenaar Aaltje Vincent. De presentatie is vanaf 9.30 uur. Het boek is voor alle mensen die nieuw werk willen vinden en geeft, naast theorie en invuloe feningen, veel voorbeelden en samenvattingen en het leidt stap voor stap naar het vinden van de gewenste baan. Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Magic Unlimited en Hans Kazan samen aan tafel, (foto: PR)

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 18