Zundappjes DIOC gaan al lustrum mee Holtens Nieuwsblad 15 Schooljeugd welkom bij hockeyclub Automobiliste rijdt fietser om Zoektocht naar permanente locatie speel-o-theek eindelijk afgerond Opening gevierd met etentje voor bestuur en helpers Sportagenda Chinees Dinsdag 28 augustus 2007 HOLTEN - Hockeyclub Holten houdt zaterdag 1 september van 10.30 tot 12.30 uur een open dag voor de schooljeugd uit Holten en omgeving. Alle kinderen van groep 2 tot en met groep 8 zijn welkom. Er wordt gezorgd voor volop ver maak: er is een springkussen, de kinderen kunnen zich laten schminken en natuurlijk zijn er leuke spelletjes voor de kin deren om spelenderwijs ken nis maken met de snelst groei ende sport in Nederland. Hockeyclub Holten heeft mo menteel 122 leden en is het af gelopen jaar, met name bij de jeugd, sterk gegroeid. De open dag wordt gehouden op de hockeyvelden gelegen aan de Molenbelterweg achter het NS station in Holten. De trainingen zijn vorige week weer begonnen, ledereen is op woensdag welkom in sportkle- ding vanaf 16.00 uur om drie proeftrainingen mee te draai en. De hockeycompetitie be gint zaterdag 8 september. Voor informatie over teams, contactpersonen en andere activiteiten: www.hockeyclub- holten.nl. HOLTEN - Op de kruising Vijf- huizenweg met de Oude Deventerweg in Holten is don derdag een 54-jarige fietser uit Rossum gewond geraakt bij een aanrijding met een 72-jarige au tomobiliste uit Holten. De automobiliste reed rond 18.30 uur over de Vijfhuizenweg in Holten. Bij de kruising met de Oude Deventerweg zag zij een fietser over het hoofd die stil stond op de Oude Deventer weg. Er ontstond een aanrijding waarbij de fietser gewond raak te. Hij moest met onbekend let sel per ambulance naar het zie kenhuis gebracht worden. Vorige week werd de speel-o-theek feestelijk geopend. Voorzitster Jeanette Wesseldijk mocht, tot haar eigen verrassing, het naam bord ophangen aan de buitenzijde van de bibliotheek. Daarna ging het hele bestuur met de vrijwilligers, want die hebben allemaal geholpen bij de verhuizing, richting de Chinees, waar met een gezellig diner werd gevierd dat er weer een verhuizing succesvol ach ter de rug is. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - De leden van De Ideale Oldtimer Club DIOC hebben hun eerste lustrum ge vierd met een geslaagde tour tocht. DIOC werd vijf jaar gele den opgericht door Club DIS en wordt jaarlijks uitgebreid met enthousiaste gezelschapsrijders die allen in het bezit zijn van een Zundapp. Dit jaar was er een vreemde eend in de bijt; Rudi Drent nam zijn Batavus- bromfiets mee. Voorafgaande aan de tocht werd met frisse tegenzin emo tioneel afscheid genomen van Soerco. Hij was helaas verhin dert. Maar met een gerust hart, wetende dat de vrouwen en vriendinnen van de rijders veilig achterbleven in Holten doorda- tYke de Veer meeging met de toertocht, werden de gaskranen opengetrokken. Na een fotosessie bij het nieuwe clubhuis van de Hoolter Zang- kraaien was de eerste stop bij de Wippert. Hier werd de route be kendgemaakt en met de zonne stralen in de rug ging het rich ting Vorden. Hier vond de lunch Leden van DIOC maakten een tocht van precies 189,4 kilometer tijdens hun lustrumtour. eigen foto plaats, het plaatselijk schoon was door de organisatie goed ingehuurd en kwam op het af gesproken tijdstip paraderen over de Vorder boulevard. Al snel moest het zadel weer be klommen worden, de heren moesten immers de ferry bij Bronkhorst halen. De mannen waren niet te houden, op de meeste Zundappjes was een aardig laagje stof ontstaan sinds de tocht van vorig jaar, dus de discotheek en taxfree-shop aan boord werden overgeslagen om zo snel mogelijk weer op de kickstart te kunnen trappen. Frisse zeelucht maakt hongerig, dus werd er in Eerbeek genoten van vers uit de IJssei gevangen zeevruchten. Met volle maag en stinkend uit de mond door de uitjes doemde de plaats van overnachting al snel op: Veen- endaal. Dit evangelische bolwerk open de voor een keer haar (hemel)poort voor DIOC en het Stay Okay-hostel (2 jaar geleden nog omgedoopt in Stay Away- hostel) ontving de coureurs, naar eigen zeggen, met volle liefde. De kooltjes werden aan gestoken, het zoveelste fust aangesloten en er kon terugge keken worden op een geslaagde eerste dag. De lokale horeca kon natuurlijk niet genegeerd wor den en even na middernacht werd het eerste café gevuld met 1325 kilo's Hoolter mensen vlees. Na een onrustige nacht waarin meerdere keren werd getest of de Zundappjes niet stiekem de pijp aan Maarten hadden gegeven kon de volgen de ochtend na het luchten van de slaapzaal en maag, de helm op de net in de gel gezette haar tjes geplant worden. Via Otterlo en Hoenderlo werd Apeldoorn aangedaan voor de eerste echte stop. Hierna werd via de haar speldbocht onder aan de brug in Deventer koers gezet richting de Brink. Hotel Royal was zo royaal om de heren te voorzien van een natte hals, de honger werd 10 kilometer verderop ge stild bij Paul van Gurp. Na vak kundig de verbouwing van café Braakhekke in Bathmen aan schouwt te hebben werd na 189,4 kilometer de Hoolter dorpsgrens betreden. Bierlokal am Bahnhof, 2e huiskamer voor menig Holtemaar, kon de oldti mers een overdekte stalling bie den en onder het genot van een aantal sapjes werd de toertocht als zeer geslaagd beschouwd. Helaas viel er een Zundapp uit. Gelukkig niet in de steek gelaten door de Deutsche Gründiich- keit, maar gestoken in de ach terband moest Gait plaatsne men in de bezemwagen. Het schijnt dat deze sportieve jon geman hier niet rouwig om was, zelfs na meerdere aanbiedingen om zijn band te laten plakken, liet hij, lui 'as usual', zich liever rijden. BLAUW WIT 66 Zaterdag 1 september SC Markelo 1-Blauw Wit 114.30. Harfsen 2-Blauw Wit 2 12.30 Blauw Wit 3-FC Eibergen 3 14.30 Harfsen 3-Blauw Wit 4 14.30 Blauw Wit 5-AZSV10 14.30 Blauw Wit DAl-KlarenbeekDA3 12.30 VMC Al-Blauw Wit Al 14.30 Blauw Wit A2-Hector Al 12.45 Blauw Wit.Bl-TVC '28 B2 12.45 Blauw Wit C2-NEO C5 11.30 BlauwWit MB1D- Klein Dochteren MB110.30 Excelsior'31 D3-Blauw Wit Dl 10.00 Blauw Wit D2-Omhoog D3 11.30 BlauwWit E1-SVZWE2 10.30 Blauw Wit E2-EVE2 10.30 BlauwWit E3-BIauw Wit E4 9.30 DiepenheimFl-BIWitFl 10.00 SVZW F2-Blauw Wit F2 08.30 Blauw Wit F3-Holten F3 09.30 BlauwWit F4-Holten F4 09.30 Dinsdag 4 september Futsal Hafkamp 2-Blauw Wit 1 20.00 W HOLTEN Woensdag 29 augustus Holten Al-Enter Al 19.00 Holten Bl-Schalkhaar B2 19.00 Zaterdag 1 september GFC Al-Holten Al 14.30 Holten MA-Raalte MA 13.00 Holten Bl-WW '34 BI 14.30 Holten Cl-Heracles Cl 11.30 W'kampers C3-Holten C2 13.00 Holten Dl-Enter Dl 10.00 ON E3-Holten El 9.00 Excelsior '31 E5-Holten E211.00 Holten F1-Omhoog F2 11.00 Holten F2-Rijssen SC F1 11.00 Holten MA-Raalte MA 13.00 Zondag 2 september Holten 2-Hengelo 3 10.45 Holten 4-Rietvogels 810.00 Holten 8-Wschool 5 09.30 Dinsdag 4 september Enter Bl-Holten BI 19.00 HV HOLTEN Zaterdag 1 september Meisjes Bl-SC Overwetering BI 12.20 Meisjes Cl-Raalte Cl 10.45 Meisjes C2-Heeten C 4 11.30 Meisjes Dl-Raalte Dl 10.00 Dozen definitief uitgepakt HOLTEN - Het is de derde keer in twee jaar dat ze zijn verhuisd, maar nu lijkt speel-o-theek de Boshut dan toch een plek ge vonden te hebben, waar ze voorlopig kan blijven. Vorige week nam de speel-o-theek haar intrek in een deel van het pand van de bibliotheek aan de Rörikstraat. Het zat ze niet mee, de vrijwilli gers en het bestuur van de speel-o-theek. Ze begonnen in dorpshuis De Boschkamp, in een ruimte die al snel veel te klein bleek. En zo begon de zoektocht naar een andere ruimte. "Nou, toen kwam het oude pand van Waterloo aan de In dustrieweg vrij. En die ruimte beviel ook goed, maar er was natuurlijk het risico dat we er plotseling uit zouden moeten, vanwege de plannen die de ge meente heeft op de Kol", legt Wesseldijk uit. Toen Catalpa kwam vragen of ze misschien interesse hadden in een lokaal bij kinderdagver blijf Kakelbont, hapte de speel- o-theek dus meteen toe en werd de Boshut toch maar weer ver huisd, maar wel met het idee dat ze jaren bij Kakelbont zou den blijven zitten. Wesseldijk: "Catalpa had uitgerekend dat er de eerste komende jaren geen groei zou zijn daar." Helaas voor de Boshut kregen ze een paar maanden geleden toch de boodschap dat er geen plaats meer was voor de speel- o-theek door de uitbreiding van de buitenschoolse opvang. "Er zat niets anders op dan wéér te verhuizen", vertelt Wesseldijk. Uiteindelijk vond de speel-o- theek onderdak bij de biblio theek, die door opruimwerk- zaamheden wel wat ruimte overhad. De nieuwe ruimte is wel iets kleiner, maar heel gezel lig. "En hier kunnen we blijven zitten tot straks het Kulturhus klaar is. Daar hopen wij ook een plekje te krijgen", aldus Wessel dijk. Omdat de nieuwe locatie van de speel-o-theek wat kleiner is dan de vorige, moet er speelgoed verkocht worden. Het gaat vooral om speelgoed dat niet vaak wordt uitgeleend, of dat aan vervanging toe is. Op 22 september staat de speel-o- theek daarom op de rommel markt in Holten. De opbrengst gaat naar de speel-o-theek zelf. Leden krijgen op vertoon van hun pas korting. Ook kunnen op die dag nieuwe leden zich opgeven. Zij betalen dan pas lidmaatschap vanaf 1 januari 2008. VOETBAL

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15