Zomerbraderie wellicht naar de dinsdag Holtens 9 Mintonette begint weer met training Sportieve kant jeugd onder aandacht bij ketentouwtrektoernooi Twee dagen open huis bij BC Holten Start training handballers Dressuurtitel Thessa Bresser Meer als de helft van teams haakt op laatste moment af HOLTEN-Ze kwamen nogal in opspraak afge lopen voorjaar: de keten waar de jeugd in het bui tengebied 'hangt'. Touw trekvereniging Okia vatte het plan op de sportivi teit onder de 'keten- jeugd' ook eens onder de aandacht te brengen. Za terdag stonden zes ploe gen tegenover elkaar. HOLTEN-De zomer braderie vorige week was drukker dan die van twee weken geleden en dus is de organiserende Holten- se Handelsvereniging (HHV) tevreden. Toch wordt er binnen het be stuur over gedacht de braderieën volgend jaar op dinsdag te houden. Dainsdag 21 augustus 2007 HOLTEN - Op de eerste dinsdag na de schoolvakantie beginnen traditioneel de trainingen van volleybalvereniging Mintonet te. Dit jaar is dat op dinsdag 21 augustus. Meisjes C gaat trainen van 17.00 tot 19.00 uur. Bij de mini's begint een groep om 17.00 uur en een groep om 18.00 uur. Om 19.00 uur op dinsdagavond zijn de dames re creanten, dames 1 en dames 3 aan de beurt. De dinsdagavond wordt afgesloten met de trai ningen van de heren recreanten en heren 1 om 20.30 uur. Meer informatie kan je vinden op www.mintonette.nl. Niet alleen maar hangen Aanvankelijk hadden dertien van de zeventien keten zich aangemeld, maar uiteindelijk komen deze zaterdagavond slechts zes ploegen opdagen. "Eén keet heeft zich afgemeld, maar dit valt een beetje tegen", zegt organisator Teun Stevens. Een scheidsrechter geeft de teams aanwijzingen en zorgt dat alles eerlijk verloopt. "De wedstrijd is natuurlijk ook een beetje ter promotie van het touwtrekken", aldus Stevens. In een grote tent zijn consump ties te krijgen. Bovendien kan iedereen deelnemen aan de barbecue, die later op de avond gehouden wordt. Voor de gezel ligheid is er muziek. "En de Die- kabus stopt hier om elf uur, dus dan kunnen ze zo opstappen", vertelt Stevens. Op het veld stellen twee teams zich ondertussen op voor hun eerste trekbeurt. Het publiek verzamelt zich langs de hekken: touwtrekken is een verrassend leuke sport om naar te kijken. Wanneer het touw precies in het midden ligt en de scheids rechter het sein geeft, zetten de teams letterlijk de hakken in het zand. Dat duurt echter niet lang; er zijn er heel wat die uitglijden en dan meer aan het touw hangen, dan dat ze eraan trekken. "Normaal gesproken doe je dit met touwtrekschoenen, dan heb je meer grip", verklaart Ste vens. Toch hebben sommige teams zelf ook nog enig idee. "Zeg, als we nou eens een beet je opzij gaan, dan staan we in het zand, hebben we wat meer grip", klinkt het droog vanaf het Jeugd en publiek hebben duide lijk plezier in het toernooi, maar of het initiatief volgendjaar her haald wordt, is nog de vraag. "Eerst maar even de reacties af wachten", vindt Stevens. HOLTEN - Badmintonclub Hol ten houdt maandag 27 en woensdag 29 augustus haar jaarlijkse open huis. Tijdens de ze avonden kan iedereen die geïnteresseerd is in badminton gratis een shuttletje slaan om kennis te maken met deze sport. Iedereen is welkom in sportkleding in sporthal 't Mos- sink van 20.00 tot 22.00 uur. Voor méér informatie: www.bcholten.nl. HOLTEN - Met de start van de basisscholen begint de HV Hol ten ook weer me de trainingen. Vandaag beginnen de trainin gen voor de selectieteams in de zalen aan de Rietbergstraat. Donderdag 23 augustus begin nen de trainingen in sporthal 't Mossink. Kinderen die belang stelling hebben zijn op de trai ningsuren van harte welkom. Voor vragen en informatie se cretaris Jenneke Traanman, te lefoon 36 42 33. Zie ook www.hvholten.nl. "Het weer was okay, het aanbod weer divers en het is drukker ge weest dan twee weken gele den", somt HHV voorzitter Jan Herman ten Velde op. Ondanks al deze positieve dingen, over weegt de handelsvereniging volgend jaar de zomerbrade- rieën op dinsdag in plaats van donderdag te houden. "Op dinsdag is treintje Bello in Holten. Bovendien hadden wij de verwachting dat er 's avonds doorloop zou zijn vanuit het centrum, omdat het dan koop- Enkele bezoekers van de braderie bespreken een boek dat ze op een van de vele kramen hebben gevonden, (foto; Sander Scheperman) avond is, maar dat is minder uit. Ook is het zo dat de donder- omgeving betreft, vrij druk be- dan verwacht", legt Ten Velde dagavond, wat activiteiten in de zet is. Zo is er in Rijssen bijvoor beeld de Lommerdmarkt. "Die concurrentie moet je zoveel mogelijk voorkomen", vindt Ten Velde. Nog een nadeel van de donder dag is volgens hem, dat er dan twee markten vlak achter elkaar zijn. De reguliere markt wordt op vrijdag gehouden. Ook Java Promotions uit Enschede, het bedrijf dat voor de HHV de or ganisatie van de braderie op zich neemt, heeft een voorkeur voor de dinsdag. Door voor de dinsdag te kiezen, wordt dat voorkomen. Bovendien - zo zegt Ten Velde - is de dinsdag over het algemeen een rustige dag wat activiteiten betreft. Of de zomerbraderieën voor taan inderdaad op een andere dag gehouden gaan worden, is nog even afwachten. Ten Velde: "Dat hangt natuurlijk ook van de leden van de HHV af. Elk jaar evalueren wij de door ons geor ganiseerde activiteiten en dan zullen we ook de braderieën be spreken". Zaterdag 25 augustus Blauw Wit 1 -SP Daarle 1 14.30 Blauw Wt2-Enter 2 14.30 Enter Vooruit 4- Blauw Wit 3 14.30 Blauw Wit 4-Enter Vooruit 5 12.45 SC Rijssen DA-Blauw Wit DA1 12.30 Blauw Wit Al -SVZW A2 14.30 TVO Al - Blauw Wit A2 14.30 Enter BI-Blauw Wit BI 14.30 Blauw Wit B2-De Tukkers BI 11.00 Bentelo Cl - Blauw Wit Cl 14.30 Borne Cl - Blauw Wit C2 13.00 DAVO MB1-Blauw Wit MB1D 12.15 Blauw Wit Dl D-Holten Dl 11.30 Excelsior'31 D8- Blauw Wit D2 10.00 Holten E2- Blauw Wit El 10.00 Enter E2- Blauw Wt E2 11.00 Witkampers E5- Blauw Wit E4 9 00 Blauw Wit F1 -Luctor F2 9.30 Blauw Wit F2-Omhoog F3 9.30 Blauw Wit F3-Witkampers F5 9.30 Blauw Wt F4-Witkampers F6 9.30 Woensdag 22 augustus Holten Cl-Rohda R. C3 19.00 uur Woensdag 25 augustus Holten Al-Delden Al 14.30 uur BWO B2-Holten BI 13.00 uur PH C2-Holten Cl 12.30 uur Holten C2-Helios C5 13.00 uur Blauw Wit Dl-Holten Dl 11.30 uur Holten El-Heracles E2 10.00 uur Holten E2-Blauw Wt '66 El 10.00 uur Enter F2-Holten F1 10.00 uur Excelsior '31 F2-Holten F2 9.00 uur De Hoven MA-Holten MA 13.00 uur Maandag 27-augustus Holten Cl-Go Ahead D C2 19.00 uur Woensdag 29-augustus Holten Al -Enter Al 19.00 uur Holten BI-Schalkhaar B2 19.00 uur •mfi HOLTEN - Thessa Bresser van de Bergruiters uit Holten is tij dens het Overijssels kampioen schap in Ambt-delden kam pioen geworden in de dressuur klasse Ml met haar paard Us her. Zij werd door beide jury le den als eerste geplaats met re- spectiefelijk 198 en 202 punt. Ook Malou Hoefman en Arjen Kraaienzank konden met een prijzen huiswaarts keren. Ma lou werd vierde met Ruuters Twiggy in de LI en Arjen zesde met Topaas in de klasse L2. De Holtense (hang) jeugd liet zich zaterdagvond van haar sportiefste kant zien. Jongeren van zes zogenaamde keten hadden zich verzamelde voor een heus touwtrektoemooi. Aanvankelijk hadden zich dertien teams opgegeven. Waar de andere jongeren wa ren? Wellicht hangen die in hun keet in plaats van aan een touw. (foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9