Metamorfose bij Beltman mode Nordic walking tweedaagse Holtens Nieuwsblad tegen drugs in je glas Preventie Holtens Nieuwsblad 5 Rupsen maken op kinderboerderij Gert van Eertjes introduceert de ploppcap in Nederland Vier Jansen heeft met de ploppcard kwartet nieuwe producten HOLTEN-Het papier tje, want mee is het ei genlijk niet, is in Duits land ontwikkeld en moet voorkomen dat iemand drugs of andere onge wenste dingen in je drankje gooit, terwijl je zelf even naar het toilet bent. Gert van Eertjes (Gert Jansen) haalde het naar Nederland: de plop- pcap. Van Eertjes is altijd aan het zoe ken naar nieuwe dingen. Hij zette al eerder drie producten op de Nederlandse markt, de pl- oppcap moet het vierde succes worden. Het papiertje werkt eigenlijk heel simpel: je begint met de ronde ploppcap van een merkje te voorzien, zodat je weet datie van jou is en niemand de caps kan verwisselen om ondertus sen toch wat in je glas te gooien. Dan verwijder je de wig, waarop ook de gebruiksaanwijzing staat. Wat je overhoudt, is een rond stukje papier, waar een V uit is. De zilveren rand naast de V maak je vochtig en vervolgens plak je de V dicht, zodat de pl oppcap zich naar binnen vouwt tot een soort omgekeerde Chi nese hoed. Aan de buitenkant zie je dan vier lijmrandjes. De randen van het glas moeten iets bevochtigd worden. De ploppcap plaats je, met de punt naar beneden, in het glas. Even aandrukken, waardoor de randen zich om de rand van het glas vouwen en bij de lijmrand jes vastplakken. Niemand die zich nu nog bedenkt wat in je drinken te gooien. In Duitsland bestellen moeders de caps al voor hun kinderen, om mee te nemen op vakantie. En ook in Nederland is het 'con doom voor je glas' te krijgen, via www.ploppshop.de. Maar de bedoeling van Van Eer tjes is dat de ploppcap uiteinde- Gert Van Eertjes is altijd aan het zoeken naar nieuwe dingen. Hij zette al eerder drie producten op de Nederlandse markt, de plop pcap moet het vierde succes worden, (foto: Sander Scheperman) lijk standaard bij een glas drin ken hoort. "Het moet net zo normaal worden als een biervil tje onder je glas", aldus Van Eer tjes. Daarvoor is echter wel een geld schieter met landelijke markt nodig. Op het moment worden nog neutraal bedrukte, Duitse ploppcaps geleverd. Dat wor den binnenkort Nederlandse. "Maar de ploppcap zou eigen lijk een reclamedrager moeten worden, net als een bierviltje, zodat de horeca ze gratis kan bestellen", vindt Van Eertjes. En natuurlijk is de ploppcap niet honderd procent veilig, dat weet Van Eertjes ook wel. "Maar het gaat om de preven tieve werking. Het kost veel te veel moeite en valt veel te veel op om drugs te doen in een glas waar een ploppcap op zit", zegt hij. HOLTEN - Beltman Mannen mode aan de Dorpstraat heeft de afgelopen anderhalve week een complete metamorfose on dergaan. Niet alleen werd de voorgevel gemoderniseerd ook het interieur is vernieuwd. Be langstellenden worden uitge nodigd om op woensdag 22 au gustus vanaf 19.00 uur op de heropening met het Beltman team te toasten. Ter gelegenheid van deze ver bouwing wordt er van donder dag 23 augustus tot en met za terdag 25 augustus open huis gehouden. De nieuwe najaars collectie wordt gepresenteerd en onder het genot van een drankje en een hapje kan men het nieuwe interieur bekijken. Eén van de redenen om de win kel geheel te moderniseren is het feit dat Erik Beltman zich vanaf nu samen met bedrijfslei der Dick Kamphof in zal gaan zetten voor de mannenmode zaak die in 1936 door zijn groot vader is begonnen. Erik is al een aantal jaren eigenaar van Hee- zen mannenmode in Vars- seveld. Naast een geheel ver nieuwd interieur heeft hij ook gekozen voor een eigentijdse collectie. Beltman: "We hebben het as sortiment wat verjongd. Er zijn enkele nieuwe merken bijgeko men zoals Boss Orange en Hans Ubbink, de kledinglijn van een Nederlandse modeontwerper. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de renovatie van Beltman Mannenmode. Donderdag tot en met zaterdag is er open huis voor belangstellenden, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Twee dagen nordic walken in en rondom nationaal park De Sallandse Heuvelrug. Dat kan op zaterdag 13 en zon dag 14 oktober. Naast wandelen is is onderweg voldoende gelegenheid een kopje koffie met iets lekkers te nuttigen, of om gewoon even te genieten van een bijzonder uit zicht. De eerste dag start de tocht bij hotel-restaurant 't Losse Hoes in Holten. Deze tocht is bosrijk, maar af en toe lopen de deelne mers ook door het prachtige heidegebied van De Sallandse Heuvelrug. De tweede dag is De Wilgenwe- ard in Nijverdal het startpunt. Deze tocht loopt onder andere langs de Regge en door het bos dat volop aanwezig is in deze omgeving. Elke dag kunne nde Ook is de vrijetijd- en jeansafde- ling uitgebreid en zijn er meer artikelen opgenomen van het bekende modehuis Tommy Hilfiger. De verkopers bij Beltman Man nenmode zijn opgeleid om goed en persoonlijk advies te geven. Het bedrijf heeft een ei gen atelier en veranderingen zijn kosteloos. Het vloeroppervlak van de ge heel gerenoveerde mannenmo dezaak aan de Dorpstraat is niet groter geworden. Maar door een geheel nieuwe opstelling en gebruik van zwart en wit lijkt het geheel eigentijdser en ruimer. Niet alleen de winkel is ver nieuwd, ook heeft Beltman Mannenmode een geheel ver nieuwde website: www.belt- man-mannenmode.nl. HOLTEN - Kinderboerderij Dondertman houdt woensdag 22 augustus een creatieve mid dag voor kinderen van ongeveer 4 tot 9 jaar. In het Speelhonk kunnen de kinderen met hulp van een aantal vrijwilligsters een leuke rups maken, geheel samengesteld uit kunststof pan- nensponsjes. Compleet met pootjes van chenille draad en een kop met oogjes is het geheel een opvallende en kleurrijke aanwinst tussen het speelgoed in de (kinder) kamer. De kosten voor deelname bedragen 2,00 euro en kunnen ter plekke aan een van de medewerksters wor den voldaan. Opgave is moge lijk bij de kinderboerderij, tele foon 36 11 69 of via de website www.kb-dondertman.nl. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KoHingserf 4,7451 XC Holten. deelnemers kiezen uit een tocht van ongeveer 10 of 18 kilometer. De routes zijn geheel bewegwij- zerd. De vertrektijd is tussen 10.00 en 12.00 uur. Wie beide dagen meewandelt ontvangt een leuke herinnering. Meer informatie bij de VWHol- ten Dorpsstraat 27, telefoon 36 15 33 of e-mail: info@vwhol- ten.nl. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Dinsdag 21 augustus 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5