Holtens Nieuwsblad 3 Post zoekt naar nieuwe plek distributiecentrum Carinova Leiboom wil samengaan met Verian Muziekvereniging start met nieuw lesseizoen Nagelbout presenteert werk Stoop Agenda Ouders van overleden kind bijeen "ff**» HOLTEN/RIJSSEN-Het nieuwe Postdistributie- centrum van TNT Post aan de Galvanistraat 9A in Rijssen is een tijdelijke locatie. Column Dinsdag 21 augustus 2007 HOLTEN - De Stichting Collec tie Nagelbout Holten opent vrij dag 31 augustus een nieuwe tentoonstelling in het gemeen tehuis met als titel Nagelbout en Kees Stoop, ik zou altijd midden in het vrije veld willen staan'. In de openbare ruimten van het gemeentehuis worden de schil derijen van Comelis Stoop om ringd door andere werken uit de N agelhoutcollectie. Comelis Stoop (1929) studeerde 4 jaar aan de Koninklijke Acade mie voor Beeldende Kunst in Antwerpen en had daarna een atelier in Dordrecht. Omdat zijn vrouw Ans in het sanatorium in Hellendoom werd verpleegd en hij graag in de buurt wilde zijn zocht Stoop naar een plek in de omgeving. Hij hoorde over de activiteiten van dokter J.P. Na gelbout en nam contact op. De ze nodigde hem uit naar Holten te komen en regelde dat hij on derdak kreeg in hotel Holter- man. Nadat Ans in 1960 was ge nezen bleef het paar in Holten wonen. Kees Stoop was vaak in het veld te vinden, werkend aan zijn schetsen. In zijn atelier werkte hij zijn indrukken uit in het weergeven van de schoonheid van de natuur. Vele jaren later ontstond ook de behoefte zijn visie uit te werken in schilderij en, zowel figuratief als abstract. Daar tussendoor ontstonden ook andere vormen van kun stuitingen. De tentoonstelling is van maan dag 3 september tot en met woensdag 31 oktober te bezich tigen tijdens de openingstijden van het gemeentehuis aan de Smidsbelt 6. De toegang is gra tis. Tijdelijke locatie TNT Post zoekt nog altijd naar een locatie voor het distributiecentrum nadat vorig jaar zomer het toenmalige distributiecentrum aan de Nijverdalseweg geheel uitbrandde, (archieffoto) Wis en waarachtig. Veijeur- daag'n, recepties en brulft'n, ik wordt ter neet good van. Mangs hei der wal vèère of vieve in de wekke. Het maakt niks meer uut wat't is. Ait glas leuig hebt doot ze der oe wier ne niej'n in. An't einne van n'oamd goai, een klein betje duuze- lig, op huus an. Altied het zelfde leedje en n'aandem mann'n, nen gruuwleken zeer'n kop. Dan wrieft ze oe ök nog een betje extra zoolt in de wö- nne, "Ie mött gewoon neet zö volle zoep'n. Zie gèèft oe neet in!" N'hèèl'n dag biej zaggerijnig en heinig an kömm ie tut het besef det het krek zö is. Opa zèè dan altied, "Iederene heft oaver mien zoep'n, ma gen mè- nse oaver mien'n dörs". Ik verlange wal is terugge noar de tied, dai op nen ver- jeurdag een paar borrels krèèg'n en op ne goeie re ceptie, ai mazzel hadd'n, vèère. Ma det kan rechter- voort neet meer, want dan kóm ie der vuur kniepert of. De weelde is ööns kaant de baas e wörd'n. Heb iele det noe ok met die verjeurdaag'n. Alle vezite breg, goodbedoeld, een ke- dootje met. N' éént kump met shampoo, n'aandem met zèèpe. Zöö geet het n'hèèl'n dag vedan, does crème, haarlotion, afters- heef en van die wasböllekes. Mangs goai twiefeln an oe zelf. Ie dè-nkt, zöllt zö arg weer? Alles begint oe te jök- k'n. Ie kriegt de neiging um oe nog mar is opniejs te wass'n. An't einne van'n dag bie bliej det der neuis al die wasmiddeln en det roeke spul ök nog ne Hesse of wat draank steet. Dan heij hèè- mao het geveul van, wak bink toch ne smerigen zoe- pert. Ik hoove der met de vrouwe neet oaver te beginn'n. Het antwoord is van te vuur'n a bekè-nd. "Ie bint nen gröö- ten teu-taa. Ie mött blie wèèr dait e haalt hebt en oe een kèèr extra wass'n, doar dooi gen mè-nse kwoad met". Daorumme loak ut ter vèèrder ma bie. Vuur alle leu diet disse mo- and nog jeuirig bint, amoal gefilstèèrt en amoal wier een joar der bie. Jammer dak neet kan kömm'n, mar ie könnt noe één kèèr, neet alle vleeg'n vuur oe gat vang'n. Vuur de leu diet wa noar de verjeurdag goat, amoal shampoo en roeke spul metnemm'n. Dè-nk ter umme, ait glas leuig hebt, kriej wier ne voll'n en n'aan dern mann'n nen zèèr'n kop. Ie wèèt ut, ai doot as'n n'aandem, geet toe ok as'n aandern. De Vèèrkaante Viejkop TNT Post is op zoek naar een ander pand waar geen wonin gen in de buurt staan. Dat zegt Hanne Kluck, de woordvoerster van TNT Post. "Het pand aan de Galvanistraat is prima voor nu, maar het is niet onze definitieve bestem ming. We hebben alle mede werking gehad van de gemeen te, maar deze locatie is niet ide aal in verband met het aanrij den van de bestelauto's. We zoeken naar een andere plek, maar het hoeft niet binnen een bepaalde termijn", aldus Kluck. De woordvoerster noemt het industrieterrein als een beter al ternatief om overlast voor om wonenden uit te sluiten. Bij het nieuwe Postdistributiecentrum aan de Galvanistraat werken vijftig mensen plus dertig post- bestellers voor de zaterdag. Voordat het pand aan de Galva nistraat werd betrokken zat de dienst van TNT Post tijdelijk in Nijverdal. Eerst in het oude postkantoor aan de Willem Alexanderstraat en later in een pand aan de Industriestraat. In het oude postkantoor kon TNT Post niet blijven omdat het pand gesloopt gaat worden. De Industriestraat bleek ook niet ideaal omdat de afstand van Nijverdal naar Rijssen te groot was voor de postbestellers. "'Dat werkte niet efficiënt", vat Kluck de problemen kernachtig samen. De verhuizing naar Nij verdal werd vorig jaar noodza kelijk nadat een hevige brand had gewoed in het bedrijven- pand aan de Nijverdalseweg in Rijssen. Daar brandde het toen malige Postdistributiecentrum geheel uit, waarbij alle aanwezi ge post verloren ging. De brand woedde op maandag 17 juli. In HOLTEN - De Carinova Lei boom Groep wil fuseren met de stichting Vérian. Beide besturen hebben al een intentieverklaring ondertekend waarin is afgesproken dat per 1 januari de bestuurlijke fusie een feit is. Dan ontstaat een organisatie van ruim 5.500 medewerkers en 100.000 cliënten. Door de fusie met Vérian ont staat één grote aanbieder van thuiszorg in Salland, Zuidwest Overijssel en het oostelijke deel van de Veluwe. De organisatie biedt in Holten thuiszorg en heeft daar ook het verzorgings huis Diessenplas. HOLTEN - In de week van maandag 27 augustus begint de Holtense Muziekvereniging HMV weer met haar muziekles sen. Iedereen die zin heeft om bijvoorbeeld blokfluit te leren spelen, of een trompet of saxo foon is welkom. De Holtense Muziekvereniging biedt ook drumlessen aan en tevens is er ruimte beschikbaar bij de mini- en majorettes. HMV staat open voor jonge en oude muzikan ten, maar ook oud-muzikanten zijn welkom. Voor meer infor matie kunnen belangstellenden contact opnemen met Eline Paalman, 0548-3615 40, het pand aan de Nijverdalseweg waren vijf bedrijven gevestigd waaronder een houtopslagbe- drijf en het distributiecentrum van toen nog TPG Post. De brand brak rond 12.30 uur uit en was rond 16.00 uur onder controle. De Twentse brand weer rukte in totaal met veer tien voertuigen uit. Complicatie bij de brand was het vrijkomen van asbest. In verband daarmee werd een gebied rond de Nijver dalseweg afgesloten. Met een speciaal opgezette besmet tingseenheid werden mensen die in het gebied waren geweest ontsmet. In een sttaal van twee honderd meter werden bedrij ven en enkele woningen ont ruimd en nat gehouden. In het fabriekspand waren ten tijde van de brand mensen aanwe zig, maar zij konden allen onge deerd het bedrijf verlaten. REGIO - De Vereniging Ouders van een Overleden Kind (Vook), regio Overijssel houdt zaterdag middag 8 september een open middag in het Stayokay hostel aan de Duivenbreeweg 43 in Nijverdal. Gasten deze middag zijn Betsy en Jan de Jager. Betsy is regiovertegenwoordigster in Noord-Holland. Hun dochter Marieke overleed op 23 jarige leeftijd tijdens het halen van haar duikbrevet in Koeweit. Het programma middag begint om 13.30 uur, de zaal is open om 13.00 uur. Nadere inlichtingen zijn ver krijgbaar bij de regiovertegen woordigers Ans Kossen, tele foon 038-454 27 19, e-mail a.kossenl@home.nl en Anja van de Haar, telefoon 074- 3761321, e-mail anjavande- haar@home.nl. AUGUSTUS Brood en koekjes bakken, Larenseweg 106 Holten, woensdag 22 augustus 2007, 12:00 - 17:00 Brood en koekjes bakken, Larenseweg 106 Holten, woensdag 29 augustus 2007, 12:00 - 17:00 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Korha- nen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007, 15:00 - 17:00 Holland Ladies Tour, Gemeente Rijs- sen-Holten, maandag 3 september 2007 - zaterdag 8 september 2007 Nationale nachtvlindernacht, Natuur- diorama Holterberg, vrijdag 7 septem ber 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Hol ten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Proef Hellendoorn Rally, Beuseberger weg, zaterdag 15 september 2007 Mountainbike Trophy, Zuurberg Hol ten, zondag 16 september 2007 Vrije markt, Holten, zaterdag 22 sep tember 2007 Nationale motocross, Zuurbergcircuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Tuinfeest Diessenplas met Swing Sting Quartet, Diessenplas, woensdag 26 september 2007, 19:30 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 Veiling en boekenmarkt, Gebouw Ire ne Holten, zaterdag 6 oktober 2007 jeugdplaybackshow buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Holter berg, zaterdag 13 oktober 2007 - zon dag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 18 okto ber 2007, 14:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Centrum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 Rocktoberfest in verwarmde tent, Bon te Paard Dijkerhoek, zaterdag 27 okto ber 2007 - zondag 28 oktober 2007 Concert koor Campanella, Hervormde kerk Holten, zondag 28 oktober 2007, 14:30 NOVEMBER Rondje Holtens Kulturhus, Smidsbelt Holten, zaterdag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijkeren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vos man, donderdag 8 november 2007 Leerlingenconcert MOC, Holten, vrij dag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerstmarkt, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vos man, dinsdag 18 december 2007 Festival voor niet-professionele kunst schilders en expositie, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Winterstamppotwandeling, Natuurdi orama Holterberg, donderdag 27 de cember 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3