CD op handen gedragen Filmpjes voor internet in je vingers met licht F MM TH ill Holtens Nieuwsblad GADGETS Dinsdag 21 augustus 2007 - Pagina 18 Heerlijk hè, dat het zo lang licht blijft? Zo kun je tijdens de zomer maanden iedere dag lekker lang benutten om buiten be zig te zijn. Met een bal, bij voorbeeld. En met de Gum Mini Football kun je zelfs doorgaan als de zon het Iaat afweten. Door het in drukken van een knop op de bal, verandert hij name lijk in een lichtbol. Je kunt zelfs kiezen tussen drie ver- schillende lichtstanden, waar- mr™ door hij kan knipperen of continu verlicht is. De bal kan tegen water én blijft ook nog eens drijven, dus of je je nou op nat gras of in een zwembad bevindt, met de Gum Mini Football kim je je de hele nacht bezighouden. Meer info is te vinden op www.iwantoneofthose.com. Geboren zonder enig gevoel voor richting? Dankzij de komst van GPS is er eindelijk een eind gekomen aan verkeerd rijden en de weg vragen. En ook te voet is de GPS inmiddels helemaal ingeburgerd. Ie bent écht trendy als je met GPS ringen om je vingers door de stad wandelt! Met aan beide handen een ring en een control unit om je nek, word je door middel van zachte trillingen de juiste kant op ge dirigeerd. Als beide vingers vibreren, ga je de verkeerde kant op. Deze uitvinding van de Britse ontwerper Gail Knight is nog niet op de markt. FOTO: NEWS BBC.CO.UK Hoe bijzonder kan een glazen bol zijn? Kijk maar eens naar de Eclipse en geef dan zelf antwoord. Deze bol beschikt over LED verlichting, maar door de toevoeging van een zilveren kem ont staan er fascinerende effecten. Op de Eclipse is trouwens geen knopje te vinden. Het aan- of uitschakelen van deze bijzondere lamp gebeurt door zachtjes op de bal te drukken. De Ecplise is verkrijgbaar in twee varianten: de Solar, waarbij de warme kleuren van een zonson dergang elkaar rustig afwisselen, en de Lunar met de meer donkere kleuren van een nacht met maanlicht. Meer weten? Kijk op www.firebox.com. Door de mp3-tjes, de wav-jes, de ogg-tjes, de mwaatjes en noem maar op, lijkt de CD al bijna weer 'uit de tijd' te raken. Maar wie de ze geluidsdrager trouw heeft gezworen en de collectie niet achter gesloten deuren wil verstoppen, kan nog steeds kiezen uit diverse trendy opbergsystemen. Zoals deze ZigZag CD houder, bijvoor beeld. Waarbij de cd-collectie letterlijk op handen wordt gedragen! Meer informatie over de houder is te vinden op www.wrapables.com. Het digitale fotolijstje is niet nieuw. Het digitale fotolijstje in breedbeeldformaat is dat wél. Een display van maar liefst 19 inch met een hoge resolutie projecteert jouw favoriete foto's groot én scherp en alle fotobestanden worden auto matisch naar het formaat 1440 x 900 omgezet. En deel je jouw foto's graag met anderen? Dankzij de WiFi functie zijn de plaatjes via het internet te verspreiden. Meer informatie over deze breedbeelder is te vinden op www.photovu.com. YouTube is een ongekend succes en natüürlijk wordt daar van alle kanten gebruik van gemaakt. Zo introdu ceert Sony een camcorder waarmee je intemetklare vi deofilmpjes kunt opnemen! Je kunt zelf kiezen voor een hoge of minder hoge videokwaliteit en dankzij speciale software in de camcorder, kun je de clips meteen naar een videowebsite sturen. Deze MPEG4 Net Sharing Camcorder kun je ook ge bruiken voor het maken van foto's (5 megapixel) en be schikt over 4x digitale zoom, een sleuf voor geheugen kaartjes en een 2.4 inch kleuren LCD scherm. De camcorder wordt in september op de Europese markt verwacht. We hebben het deze zomer helaas weer goed kunnen zien: regen is in ons land geen uitzondering. Natuurlijk kun je er voor kiezen om daar enorm van te balen, maar je kunt ook proberen van die regen nog iets leuks te maken. En met de Twilight Umbrella wordt dat een fluitje van een cent! Deze paraplu zit vol kleine lampjes, waardoor je ge woon gaat zitten wachten op een donkere, regenachtige dag om de plu in gebruik te kunnen nemen! De verlichte paraplu is te vinden op glowproducts.com.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 18