Zorg bij u in de buurt V Carmova j dichterbij dan u denkt Cursusprogramma september 2007 Preventie: speerpunt van Carinova Leden voor de Cliëntenraden gezocht Carinova informatiebon Cannova Steunpunt Mantelzorg houdt spreekuur In Raalte Assertiviteitsgroep Ontmoetingsgroep mantelzorgers CVA patiënten Ander telefoonnummer CIZ Deventer augustus 2007 oiemDer Sportief afvallen, Deventer, Startdatum: 13 september Naar een goed gewicht, Ommen, Startdatum. 17 september teren masseren, Deventer, Startdatum: 17 september Muziek op schoot, Deventer, Startdatum: 18 september Beter slapen, Ommen, Startdatum: 18 september Naar een goed gewicht, Colmschate, Startdatum: 19 september Muziek op schoot, Ommen, Startdatum: 19 september J.eren masseren, Ommen, Startdatum20 september Voetreflexmassage (vervolg), Deventer, Startdatum: 20 september Stoppen met roken, Deventer, Startdatum: 24 september Omgaan met spanningen, Ommen, Startdatum: 24 september Naar een goed gewicht, Deventer, Startdatum: 25 september Masseren, niet verleren, Ommen, Startdatum: 25 september Themabijeenkomst 'Weerbaarheid', Oalfsen, Datum: 25 september Omgaan met spanningen, Deventer, Startdatum: 26 september Sportief afvallen, Hardenberg, Startdatum: 26 september Naar een goed gewicht, Olst, Startdatum: 26 september Themabijeenkomst 'Meerlingen (1,5-4 jr)1, Hardenberg, Datum: 26 september Stoppen met roken, Raalte, Startdatum: 26 september Kind en veiligheid, Dedemsvaart, Startdatum: 27 september Groepswerk Mantelzorgers CVA-patiënten, Deventer, Startdatum: 12 september Assertiviteitsgroep voor volwassenen, Raalte, Startdatum: 13 september Carinova besteedt veel aandacht aan preventie. In dat kader wordt ook steeds meer samengewerkt met sport scholen. Een goed voorbeeld hiervan is de cursus "Sportief afvallen". Deze stort binnenkort zowel in Deventer als in Hardenberg. Verantwoord slank Met deze cursus blijft u op een verant woorde manier slank. U pakt met een combinatie van voeding en beweging het afslanken aan twee kanten aan; de energie-inname gaat omlaag en het energieverbruik gaat omhoog. U hoeft geen streng dieet te volgen. Op een leuke en gezellige manier gaat u bewegen en op uw voeding letten. De cursus is goed vol te houden en u zult met deze nieuwe manier van leven door willen gaan. De cursus start met een informatiebijeen komst: Deventer: op donderdag 13 september om 19.30 uur bij sportschool Wellfit Wellness, Murmelliusstraat 4 in Deventer. Hardenberg: op woensdag 26 september om 10.15 uur bij sportcentrum Baalderslag. Opgave kan telefonisch via tel. (0900) 8662 (lokaal tarief) of via www.carinova.nl. De cursus bestaat uit 12 bijeenkomsten, steeds uit twee delen. Eerst een uur voedingsvoor lichting en dieetadvisering, daarna een uur bewegen. Naast de cursus kunnen cursisten enkele maanden onbeperkt sporten in de sportschool! Bel voor meer details per plaats met Carinova, tel.: (0900) 8662 (lokaal tarief) of kijk op onze website www.carinova.nl Zorg voor uw welzijn T (0900) 8662 (lokaal tarief) I www.carinova.nl Zowel voor de Cliëntenraad van Thuiszorg Zuidwest Overijssel als van Thuiszorg Salland zijn we op zoek naar nieuwe leden. Bent u een mondige cliënt met een bestuurlijke achtergrond of bestuurlijke ervaring? Wilt u cliënten van Carinova vertegenwoordigen en hun belangen behartigen? Meldt u zich dan aan. Vragen aan of suggesties voor de cliëntenraad kunt u zowel schriftelijk, telefonisch of per e-mail doorgeven. Adres: Postbus 49, 8100 AA Raalte, telefoon: (0900) 8662 (lokaal tarief) of e-mail: dientenraad@carinova.nl Bathmen Looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Deventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M.G.Gooszenstraat 10, H.j.P Fesevurstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberger State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens kamp 1, Heino Marktstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13. Marienheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almeiosestraat 40a, Kaagstraat 10a, Marktstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr. Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E. Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). - Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: O Personenaiarmering Naam: ïf O Particuliere zorg 0 Zorg met een Persoonsgebonden Budget Voorletters: de heer/mevrouw O Mantelzorg O Vrijwilligerswerk Stuur mij gratis documentatie. Adres: Postcode: Ik wil mij aanmelden als: O alphahelpende 0 vrijwilliger Neem contact met mij op. Plaats; Telefoon: Met ingang van september zal een mantelzorgconsulent van het Carinova" Steunpunt Mantelzorg elke donderdag ochtend beschikbaar zijn voor alle man telzorgers in Raalte. Dit spreekuur wordt gerealiseerd in nauwe samenwerking met Landstede Welzijn. Het spreekuur vindt op afspraak plaats. Voor een gesprek kunt u zich bij het Centraal Loket in het Kulturhus aanmelden via telefoonnummer (0572) 362 152 of aan de balie. Assertief zijn betekent: kunnen opkomen voor jezelf. Mensen raken soms in moei lijkheden als ze dit voor hun gevoel niet voldoende kunnen. Voor wie is de groep bedoeld? De assertiviteitsgroep volwassenen is bedoeld voor mensen die willen leren om meer voor zichzelf op te komen, zonder een ander daarbij te kort te doen U wordt meer bewust van uw eigen gedrag. Naast het oefenen in de groep wordt er ook thuis geoefend door middel van huiswerk opdrachten. Er zijn 8-10 bijeenkomsten van 2 uur,- er kunnen max. 10 personen per groep meedoen. Meer informatie: bel (0900) 8662 (lokaal tarief) of kijk op www.carinova.nl. Carinova Mantelzorgondersteuning organi seert in samenwerking met verpleeghuis St. Jozef een ontmoetingsgroep voor man telzorgers van CVA patiënten. De groep start op woensdag 12 september en is van 13.30 tot 15.30 uur. In totaal zijn er vijf bijeenkomsten die plaats vinden in verpleeghuis St. Jozef te Deventer. Wat is CVA? CVA treedt op na een hersenbloeding of herseninfarct. Naast uitvalverschijnselen treden er vaak ook karakterveranderingen op en krijgen sommigen moeite met spreken. Veel mantelzorgers vragen zich af hoe je hiermee om moet gaan. Wat doet de ontmoetingsgroep? Binnen de ontmoetingsgroep wordt gepraat over CVA en de zorg voor CVA- patiënten U krijgt veel informatie over CVA en over de verschillende hulp- en ondersteuningsmogelijkheden Aanmelding Hoewel deelname gratis is, dient u zich van tevoren op te geven! Bel op werk dagen met Carinova en vraag naar het Steunpunt Mantelzorg, telefoon: (0900) 8662 (lokaal tarief). Het CIZ regio Deventer heeft een nieuw telefoonnummer: (0900) 202 27 24 Het oude nummer is vervallen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 10