Blauw Wit gaat ervoor Holtens Mannenkoor start weer met repetities Holtens Nieuwsblad 7 In competitieverband 26 wedstrijden spelen Haarstraat bleek gezelligste Collectanten geZOCht Leidingen doorspoelen na vakantie Wandeling IVN Markelo over de heide Zwem voor McDonaldhuis Hulp nodig bij collecte Sportagenda KWF Kankerbestrijding straat tijden DE Burendag Sploder motortocht Juli zeer nat OEFENPROGRAMMA BLAUW WIT Dinsdag 14 augustus 2007 HOLTEN - Voor de meeste mensen is de vakantieperiode weer ten einde. Dit betekent dan meteen dat er weer van al lerlei activiteiten opgestart wor den en iedereen weer met goe de moed en uitgerust daaraan kan deelnemen. Zo ook voor het Holtens Mannenkoor dat dins dag 21 augustus weer de repeti ties start in het schoolgebouw De Regenboog. Er zal nog het nodige gedaan moeten worden SOEST - Het ministerie van VROM adviseert om direct na temgkeer van vakantie thuis de waterleidingen door te spoelen, vanwege" het gevaar van be smetting. Het water staat in een vakantie lange tijd stil. Daardoor kunnen er stoffen uit de leiding, zoals lood of koper, in het water te recht zijn gekomen. Ook heb ben bacteriën de kans gehad zich te vermenigvuldigen. Dit kan een nadelig effect hebben op de gezondheid. Het ministerie adviseert zowel het koude als het warme water bij alle kranen gedurende een minuut te laten stromen. Daarbij kan de douchekop het beste worden ondergedompeld in een emmer water. Zo komen er minder kleine waterdruppel tjes vrij, waarin bijvoorbeeld le- gionellabacteriën kunnen zit ten. Legionella is een bacterie die de veteranenziekte kan veroorza ken. De ziekteverschijnselen kunnen variëren van een fikse verkoudheid tot een flinke griep met longontsteking. Nadere informatie via www.vrom.nl/legionella, www.minvws.nl en www.post- bus51.nl. Voorts via tel. 0800 - 8051. MARKELO - In deze tijd dat de heide bloeit, nemen gidsen van IVN Markelo belangstellenden mee naar het gebied rond de Friezenberg, gelegen in het na tuurgebied de Borkeld. De af wisseling daar van droge en vochtige heide maakt dit tot een uniek stukje natuur. De wande ling start om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Oude Rijs- senseweg in Markelo (zie IVN- vlag) en duurt ongeveer ander half tot twee uur. Deelname is gratis. Telefoon 0548-362620. voor de korenavond die gehou den zal worden op vrijdag 16 november. Een datum om al vast te noteren, want het belooft weer een grandioze avond te worden. Diegenen die tijdens de vakantieperiode de smaak van zingen te pakken heeft ge kregen en dit tot uiting willen brengen in een koor kunnen ge rust eens langskomen in de Re genboog op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur. HOLTEN - De zwemvierdaagse wordt van maandag 20 tot en met vrijdag 24 augustus gehou den. Voor kinderen wordt er ook sponsorzwemmen gehou den. Vraag dus bijvoorbeeld vader, moeder, opa, oma en buren om jou te sponsoren voor het Ro nald McDonaldhuis. Alle baantjes tellen mee. De deelnemers krijgen een verras sing. HOLTEN - Voor de collecte van KWF Kankerbestrijding in Hol ten, van 3 tot en met 8 septem ber, wordt dringend een aantal mensen gevraagd voor assisten tie bij de voorbereiding en af werking er van. Ook zijn nog enkele collectan ten nodig voor vervanging, als mede voor onder meer de Ver- zetstraat, Vrijheidslaan, Weth.Rietbergstraat en de Mar- keloseweg. Door het terugtre den van organisatoren kan de collecte in Holten dit jaar nog niet plaats vinden, waardoor KWF Kankerbestrijding een mooie opbrengst - vorig jaar 6.300 euro - zou gaan missen. Wie mee wil helpen bij het voortzetten van de organisatie van de collecte in Holten, kan contact opnemen met Otze Hoogeveen uit Lochem via tele foon 0573-253127 of per e-mail oahoogev@wirehub.nl Blauw Wit speelde afgelopen een thuiswedstrijd tegen Zwolse Boys. foto: iohan bounk HOLTEN - Blauw Wit is het nieuwe voetbalseizoen begon nen met een trainingsdag op za terdag 4 augustus. In de aanloop op het nieuwe seizoen krijgen diverse spelers een kans om zich in de kijker te spelen van trainer John Paul Ak kerman. Ook in het komende seizoen is Akkerman de hoofd trainer bij Blauw Wit'66. Uit de selectie van Blauw Wit is Dirk Jan Beldman verdwenen. Naast een groep jeugdige talenten zijn Gerwin Schalk en Arno Jager niéuw in de groep. Gerwin Schalk is overgekomen van Ex- celsior'31 en Arno Jager is na enkele jaren (Avanti Twello en W Holten) terug op 't Vletgoor. Naast de trainingen zijn er voor de selectieteams enkele oefen wedstrijden vastgesteld. De eer ste wedstrijd, dinsdag tegen Hardenberg, ging niet door om- Het oefenprogramma van Blauw Wit ziet er als volgt uit: 14-8 Blauw Wit 1 beker tegen Lemele, 18-8 Fc Eibergen 1- Blauw Wit 118-8 Blauw Wit 2 bekerwedstrijd, 21-8 Rijssen Vooruit - Blauw Wit 1 beker, 21-8 Blauw Wit 2 bekerwed- dat Hardenberg onvoldoende spelers op de been kon bren gen. Op zaterdag 10 augustus speelde Blauw Wit thuis tegen Zwolse Boys. In de aanloop naar de competitie worden ook drie bekerwedstrijden gespeeld. Op 14 augustus treft Blauw Wit thuis Sp. Lemele. Op 21 augus tus speelt de ploeg in Rijssen te gen Rijssen Vooruit en op zater- strijd, 25-8 Blauw Wit 1 beker - Sp. Daarie, 25-8 Blauw Wit 2 beker, 28-8 Blauw Wit 2-Hul- zense Boys 2, 1 -9 Blauw Wit 1 2 aanvang competitie. Kijk voor de meest actuele ge gevens in de sportagenda in het Holtens Nieuwsblad of kijk op www.blauwwit66.nl dag 25 augustus treft de ploeg Sp. Daarie op 't Vletgoor. Indien de ploeg de tweede ronde weet te behalen moet op 4 septem ber worden aangetreden. Voor de competitie is Blauw Wit ingedeeld in de vierde klasse E. In deze klasse treft Blauw Wit ten opzichte van het afgelopen seizoen vier nieuwe tegenstan ders. De ploeg moet in competi- HOLTEN - Uit recent onder zoek van Motivaction blijkt dat Nederlanders contact met de buren en buurtactiviteiten erg belangrijk vinden, maar in de praktijk komt het er nooit van het initiatief te nemen en iets te organiseren. Daarom wordt dit jaar op 15 september voor de tweede keer in Nederland de Nationale Bu rendag georganiseerd. Vorig jaar vierden tussen de 300.000 en 400.000 buren Burendag. Ook Rijssen-Holten deed mee. De Haarstraat bleek in 2006 het gezelligst. Vanaf vandaag kunnen buren op www.deburendag.nl met el kaar in contact komen. RIJSSEN - Dierenbescherming Rijssen zoekt collectanten. Ook deze afdeling heeft te maken met kosten en inkomsten, en elk jaar weer spant het erom. De jaarlijkse inkomsten komen uit contributiegeld, giften, do naties en de jaarlijkse collecte. En juist deze laatste is wat op brengst betreft, van wezenlijk belang voor de financiering van het werk. Elk jaar, in de week rond Werelddierendag, wordt de collecte gehouden en de op brengst is eigenlijk afhankelijk van het aantal collectanten. Ui teraard beschikt de Dierenbe scherming over een aantal vaste collectanten, maar toch is er dringend behoefte aan uitbrei ding. De periode waarin gecollec- BLAUW WIT Dinsdag 14 augustus Blauw Wit - Lemele 1 tieverband 26 keer aantreden. De KNVB heeft het aantal vierde klassen met één teruggebracht, waardoor het aantal te spelen wedstrijden is verhoogd. Voor Blauw Wit zijn nieuw de stu denten van Drienerlo, Klaren- beek, Markelo en Sportlust Gla- nerbrug. De negen andere te genstanders zijn Sp. Eefde, Grolse Boys, Sp. Haarlo, Sp. Harfsen, Oeken, SKVW, SVDW'75, Wilp en Zelos. Blauw Wit wil proberen ook dit jaar weer zo lang mogelijk voor de titel mee te doen. Een kwali tatief brede selectie is een voor waarde omdat in de tweede helft van het seizoen diverse ploegen terugvallen door bles sures en schorsingen. De drie periodekampioenen zullen dit jaar opnieuw een gooi naar de titel willen doen, net als degra dant Sportlust Glanerbrug. 18.30 teerd mag worden is dit jaar van maandag 2 oktober tot en met zaterdag 7 oktober. De collec tanten bepalen veelal zelf wan neer en hoe vaak men in deze week collecteert. Aanmelden: Simone van de Hoef: 06-42738606; e-mail: hoef73@hotmail.com; schrifte lijk: Weth. H.H. Korteboslaan 16 B, 7461 PP RijsSen. Zaterdag 18 augustus FC Eibergen 1 - Blauw Wit 1 14.30 NEO 3 - Blauw Wit 2 14.30 DES 5 - Blauw Wit 3/5 12.45 Blauw Wit 4 - DES 6 14.30 Blauw Wit At - Marienheem Al 14.30 Blauw Wit BI - Witkampers BI 12.30 SWN Cl - Blauw Wit Cl 13.30 Blauw Wit C2 - Marienheem Cl 11.00 ESPELO - De Sploder Motor toertocht wordt zondag 19 au gustus verreden. De start is om 9.30 uur bij café Vosman in Nieuw-Heeten. Juli verliep voor de zomerlief hebbers en vakantiegangers te leurstellend met aanhoudend wisselvallig weer. Vrijwel de ge hele maand bepaalden depres sies het weer waarbij op een aantal dagen veel neerslag viel. Het wisselvallige en natte weer beeld van de eerste zomer maand juni werd hiermee voortgezet. Gemiddeld over het land viel 155.0 mm neerslag. De natste julimaand was die van 1942 met 158.0 mm. Daarmee was het landelijk gemiddelde de op 1 na natste julimaand sinds 1901. In Holten eindigde de maand met 121.0 mm, tegen 158.0 mm in Rijssen, buurt schap Beuseberg bij Henny van Coeverden noteerde 146.0 mm, buurtschap Dijkerhoek kreeg 123.5 mm, Espelo het minst met 106.0 mm en tot slot De Bilt daar viel 161.0 mm neerslag, te gen 70.0 mm normaal en eindi ge hiermee op de zesde plaats in de rij van natste julimaanden sinds 1901. Ook hier onderling grote verschillen in neerslag op zo'n kleine afstand. Vliegveld Twenthe was het droogst met 107.0 mm. De neerslag was, zo als zo vaak in een zomermaand, buiig van karakter waarbij soms lokaal grote hoeveelheden vie len. Op 4 juli viel er ook veel neerslag in de Beuseberg name lijk 16.0 mm, Rijssen 15.0 mm, Dijkerhoek 13.0 mm, Holten 12.6 mm en Espelo 12.2 mm. Verantwoordelijk voor de neer slag op de 16e was een actieve buienlij n die met onweer, zware windstoten, plaatselijk hagel en een spectaculaire rolwolk over het westen van het land trok. Op de 26e werd door een windhoos veel schade veroorzaakt op de Veluwe. Hier in Holten en om geving gebeurde helemaal niks, ook op de 16e niet. Langs de kust stond op 24 en 26 juli enige tijd een stormachtige wind (kracht 8). Bovendien kwamen in de kustprovincies zware windstoten voor. Op 29 juli viel er ook weer veel neerslag. Beus eberg kwam aan maarliefst 18.5 mm, gevolgd door Dijkerhoek met 15.0 mm, Rijssen 10.0 mm, Holten 15.0 mm en Espelo 14.2 mm, weer veel neerslag erbij dus. Met in Holten een gemid delde temperatuur van 17.7 gra den, Espelo 17.3 graden en De Bilt 17.0 graden tegen normaal 17.4 graden had juli een tempe ratuur iets onder normaal in De Bilt. Meteo Holten, Freddie Paal- man

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7