Spannende strijd bij Supermoto Rokende banden bij zijspandemo Nieuw team recreatiewerk "Y Holtens Nieuwsblad 7 Natuurwandeling voor in de vroege ochtenduren Marcel van Drunen maakt einde aan heerschap Remy van Rees Cross Verrassende uitslag bij Supermoto Demonstratie bij Albert Heijn Kortnieuws HOLTEN - Tussen de wedstrijden door, werd afgelopen zondag tijdens de Supermoto op Vlet gaarsmaten een zijspan- demonstratie gegeven. HOLTEN-Bij het In terkerkelijk Recreatie- werk bij bungalowpark De Lindenberg begint met een nieuw team. Interkerkelijk Recreatiewerk Met Bello over Sallandse Heuvelrug Expositie over klearwinkel Dinsdag 7 augustus 2007- HOLTEN - De vorige drie wed strijden in Holten werden gedo mineerd door Remy van Rees die in 2004, 2005 en 2006 win naar werd in Overijssel. Dit jaar maakte Marcel van Drunen een einde aan die heerschap. De Brabander won beide man ches met glans en vergroot zijn voorsprong in het kampioen schap met tien punten op 'Van Race'. De overige zeges op in dustrieterrein De Vletgaarsma- ten gingen naar Menno van der Zee (Nationaal), Gregory de Nooyer (Euro) en Aad Kentrop (Aprilia Cup.) De starts waren dit seizoen nog niet geweldig van Van Rees die in de slotfase nog gevaarlijk leek te worden voor Van Rees. In ruim vijf minuten wedstrijd kreeg Van Rees te maken met een remhendel probleem waar na Van Drunen direct toe sloeg. De Eindhovenaar nam deze kan met beide handen aan en nam de leiding over. Vervolgens reed hij ook zonder veel problemen naar de zege, zijn eerste in Holten. Van Rees moest tevreden zijn met een tweede plek voor Nijs en Bou- chee. De vijfde plek ging naar Ron van der Horst. De KTM-rij- der rijdt graag op een industrie terrein en deed het erg goed in Holten. HOLTEN - Met piepende banden scheurden de motoren afgelopen zondag door de bochten op industrieterrein Vletgaarsmaten. Hier werd namelijk de Supermoto gehouden. De gedoodverfde winnaar Remy van Rees moest in Holten zijn meerdere erkennen in Marcel van Drunen. FOTO: JOHAN BOUNK maar in Holten begon hij goed. - De tweede manche neemt Van In de eerste bocht wist echter Van Drunen zowel tweede man Nijs als leider Van Rees te passe ren. Voor het volbrengen van de eerste ronde had 'Van Race' echter de leiding terug waarna hij direct een voorsprong wist op de bouwen. Van Dmnen en Theodoor Bouchee volgde. In de derde ronden wist de Belg Nijs zijn rivaal in het kampioen schap terug te pakken. Bouchee moest dus genoegen nemen met de vierde plek achter Nijs Drunen de beste start voor Nijs, Van Rees en America. Op het onverhard weet 'Van Race' de tweede plek in handen te krij gen waarna hij wil aansluiten bij de leider. Dit ging echter niet zonder slag of stoot want de re gerende kampioen, Van Dru nen, heeft het juiste tempo ge vonden. De Brabander neemt een voorsprong maar halverwe ge de manche komt Van Rees even terug. Tot een aanval komt het echter niet. HOLTEN - Natuurdiorama Hol- terberg woensdag 8 augustus het vertrekpunt van een wande ling voor vroege vogels met aan sluitend een ontbijtbuffet. Samen met een professionele natuurgids van het natuurmu seum gaat men op zoek naar de geheimen van het bos en de heide. De wandelaars vertrek ken om 6.30 uur bij Natuurdio rama Holterberg, Holterberg- weg 12 in Holten. De kosten zijn 14,75 euro, kinderen mogen mee voor 7,50 euro. Reserveren: 0548-361979. Het publiek kon genieten van veel actie en rokende banden. Beide manches op het 1200 me ter lange circuit werden gewon nen door de combinatie lan Hendrickx en Tim Smeunix. Zij lieten ook het meeste spekta- kelzien tijdens de 'wedstrijd'. Et verschenen deze keer 'slechts' zes teams aan de start. In de eerste manche vielen hier van al na enkele ronden twee uit wegens technische problemen. Naast de zijspandemo en de In- ters-wedstrijd, werden er ook nog andere wedstrijden gere den op Vletgaarsmaten. Enkele zijspancombinaties gaven tussen de wedstrijden door een demonstratierace. i oto: johan bolink Bij zijn eerste optreden in het KNMV ONK Supermoto maakte Gregory de Nooyer al veel in druk. Hij won direct de eerste manche bij de Euro's in Den Dungen en werd tweede in het dagklassement. In Holten won hij de wedstrijd, al was het Stefaan Vanrobaeys die de beste zaken deed. De lange rijder werd beide manches derde maar scoorde later toch een tweede plek. Zijn belager in het kampioenschap, Christophe Dethier, negeerde de gele vlag en met nog enkele collega's. Hierdoor werd hij zonder pardon door de wed strijdleiding uit de uitslagen ge haald. In het kampioenschap loopt de Belg nu veel schade op, hij heeft nu een achterstand van 107 punten op Vanrobaeys. Oud-motocrosser Menno van der Zee heeft de smaak van Su permoto te pakken. In Holten won hij de wedstrijd bij de Na- tionalen. Zoals het hele seizoen al domineerde Aad Kentrop ook de Aprilia Cup wedstrijd in Hol ten. Beide manches werden ge wonnen door de rijder uit Mijd recht. HOLTEN - De open dag bij kal- verhouder Stegeman in Rijssen, die woensdag 8 augustus zou worden gehouden, is afgelast. De winkeldemonstraties bij Al bert Heijn in Rijssen en Albert Heijn in Holten op woensdag 8 augustus gaan wel door. Bij de- winkeldemonstraties kan de consument een heerlijk stukje Peter's Farm® Kalfsvlees proe ven. Dennis Tigchelovend, Marian ne de Bie, Robin Borgmann en Inge Landeweerd hebben geko zen voor het thema De Toe komst. Ze hebben een hele week vol leuke activiteiten. En niet alleen voor de kinderen maar ook voor volwassenen. Op zaterdag beginnen ze met een kennismakingsavond bij het kampvuur. Het team zal broodjes gaan bak ken en natuurlijk kampliederen zingen. Het moet een gezellige avond worden. Zondag is er een kerk dienst, onder leiding van de ds. Rozenboom. De dienst begint om 10.30 uur. De rest van de week zijn er ook weer heel veel activiteiten. Zoals een volleybaltoernooi, een spooktocht en een barbe cue. Voor de kleineren onder ons, heeft het team elke dag van 10.00 tot 12.00 uur een kinder- morgen en elke avond om 18.45 tot 19.00 uur het kleuterkwar- tierje, waar de kleintjes mee worden genomen naar de toe komst. PROGRAMMA HOLTEN - Bij bungalowpark De Lindenberg op de Borkeld staat de tent van'het Interkerke lijk Recreatiewerk. Hier worden elke week verschillende activi teiten gehouden, die zowel be doeld zijn voor de toerist als thuisblijvende Holtenaren. Zaterdag 11 augustus om 20.00 uur: kennismaking met brood jes bakken bij het kampvuur. Zondag 12 augustus om 10.30 uur: kerkdienst. Voorganger: Dominee Roozenboom. Maandag 13 augustus om 14.00 uur: klootschieten; om 20.00 uur: volleybaltoernooi. Dinsdag 14 augustus om 14.30 uur: gezellige middag. Woensdag 15 augustus om 19.00 uur: barbecue. (Inschrij ven voor dinsdag 8 uur.) Donderdag 16 augustus om 21.30 uur: spooktocht. Vrijdag 17 augustus om 14.00 uur: spelletjesmiddag. Maandag tot en met vrijdag is er een kindermorgen van 10.00 tot en met 12.00 uur. HOLTEN - Treintje Bello is een wegtreintje dat rijdt op de dins dagen in juli en augustus tussen Holten en Hellendoom over de Sallandse Heuvelrug. Bello ver trekt om 9.30 uur bij Landal Twenhaarsveld in Holten en rijdt via VW Holten (opstap punt), Bezoekerscentrum Staatsbosbeheer naar VW Nij- verdal en Hellendoom naar Va kantiepark Hellendoom (opst appunt). Rond 13.00 uur arri veert Bello weer in Holten, De zelfde route geldt voor het mid dagtreintje dat om 14.00 uur vertrekt vanaf Landal Twen haarsveld te Holten en is om 17.45 uur weer terug. Men kan zich opgeven bij VW Holten en Landal Twenhaarsveld. IN OUDHEIDKAMER HOOLT'N HOLTEN - Naast haar perma nente expositie kent de Oud heidkamer Hoolt'n eens per twee jaar een wisselende the ma-expositie. De afgelopen twee jaren was de historie van de Hoolter keunekoopleu het onderwerp van deze thema-ex positie, een bijzonder geslaagde thema-expositie. Op vrijdag 20 april opent de oudheidkamer in haar exposi tieruimte in het voormalige ge meentehuis aan de Dorpsstraat een nieuwe thema-expositie met als onderwerp De klearwin kel, oftewel de handel in manu facturen. Begin vorige eeuw en daarvoor waren er vele mannen, vaak zelf kleermaker, die met een trans portfiets 'de boer op gingen'. Zij hadden stoffen, manufacturen, bij zich, ingepakt in linnen zak ken. Wilde de klant een nieuw pak, dan werd thuis de stof uit gezocht, werd de maat geno men en ging de kleermaker weer met de opdracht naar huis. Thuis dreef de vrouw van de kleermaker vaak een een voudige manufacturenwinkel, sommige van deze winkels groeiden later uit tot grotere modewinkels. Holten kende in de jaren vijftig van vorige eeuw nog een behoorlijk aantal van deze winkels. Door middel van foto's, maar vooral door het tentoonstellen van materialen en het uitbeel den van werksituaties, wordt een beeld gegeven van hoe het er in de jaren vijftig van de vori ge eeuw aan toe ging. Voor veel Holtenaren zal dit herinnerin gen oproepen, evenals voor de oudere toerist, want dit was lan delijk een algemeen voorko mende vorm van winkelnering. De oudheidkamer is geopend tot en met 27 oktober op: maan dag, dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur en op zater dagvan 10.00 tot 12.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7