Verkoop Cl000 nog niet rond Met huifkar door natuurgebied Holtens Nieuwsblad Nummer 1-hit Je bent Zo komt uit Rooftop Studio's Holtens Nieuwsblad 5 Zelf rijden op shetlandpony Helpen met koeien melken Gezellige sfeer tijdens Zomerbraderie rijden burgerzaken (oekjes )akken HOLTEN - De Cl000 van Annet Dikkers staat al een poosje in de ver koop, maar dat weer houdt de Holtense er niet van om een grote sponsoractie op touw te zetten. De verkoop van de C1000 in Holten wil nog niet helemaal vlotten. Er is zeker wel interesse. Dinsdag 7 augustus 2007 üchttien sportverenigingen in Holten krijgen de mogelijkheid om mee te doen aan de actie die inweek 36 gaat beginnen. In to- krijgen de Holtense clubs 13.000 euro toebedeeld. De sponsoractie wordt niet al leen in Holten gehouden, maar ook bij de twee winkels van An net Dikkers in Deventer en die in Twello. In totaal sponsort Dikkers de sportclubs in de re gio voor 52.000 euro. De manier waarop dat gaat gebeuren is simpel. Elke klant krijgt bij besteding van tien euro een munt en die kan in de koker van een bepaal de club worden gegooid. Elke week - en dat dertien weken lang - wordt er 1000 euro onder de clubs verdeeld naar rato van het aantal munten. Aanleiding voor de actie was het dertigjarig bestaan van de winkel in Twel- lo, zo laat Dikkers weten. "En voor de winkel in Holten is het ook een leuk soort van af- scheidsactie." Een half jaar geleden maakte Dikkers bekend dat ze drie van haar vier supermarkten wilde verkopen, waaronder ook die in Holten. De winkel met bakkerij zit al 157 jaar in de familie, dus een mak kelijke keus was het niet om voor verkoop te kiezen. "Maar aan alle drie panden zitten wat haken en ogen. Alledrie staan ze voor grote in vesteringen en ik heb twee klei ne kinderen en dan moet je een keus maken. Met 375 man in dienst en alle regels en gedoe eromheen ben je gewoon heel erg druk. En wil je de investeringen terug verdienen dan moet je groter groeien, maar dan heb je weer minder grip op de zaken. We hebben de keus gemaakt om het kleiner te maken en ons te richten op één supermarkt", al dus Dikkers die alleen de winkel in Twello wil aanhouden. Met de verkoop van de Cl000 in Holten gaat het volgens haar 'de goeie kant op'. "Er is zeker interesse, maar we zijn een specifiek bedrijf mét een bakkerij en dat willen we ook zo door laten draaien. Bo vendien is het momenteel heel roerig in supermarktland en is ook in Holten zelf veel gaande. Dat werkt gewoon vertragend." HOLTEN - Bij de Shetlandboer- derij aan de Schreursweg in Holten kunnen kinderen hun eigen shetlandpony verzorgen. Het begint met een goede poetsbeurt en het mooi maken van de pony's. Als de pony's klaar zijn mogen de kinderen helpen met opzadelen, en wordt er hard geoefend in de rij - bak. Hier kunnen de kinderen oefenen met sturen, aansporen en draven. Daarna is het tijd voor een wandeling door het bos. Het is alleen mogelijk om telefo nisch te reserveren via 0548- 367574. HOLTEN - Het natuurgebied rondom Holten staat bekend om haar fraaie natuur en rijke flora en fauna. Er wordt dan ook elke woens dag om 14.00 uur onder des kundige leiding een huilkar- tocht georganiseerd. (Bij vol doende deelname, minimaal tien personen). Eventueel rijdt er om 15.30 uur nog een huifkar. Ook alleen bij voldoende deelname. De voerman is een zeer enthou siaste verteller en weet veel over het prachtige gebied te vertel len. Om 14.00 uur vertrekt de huif kar vanaf de VW Holten. Om ongeveer 15.00 uur is de huifkar weer terug. Men dient wel van tevoren te re serveren. Dit kan tot dinsdag 16.30 uur bij de VW Holten, te lefoon 0548-361533. E-mail- aares: info@vwholten.nl De kosten zijn: Volwassenen 5,50 euro. Kinderen onder 10 jaar 2,50 euro. Kinderen tot 1 jaar gratis. HOLTEN - Het is een regelmatig weerkerende anekdote. Stadse jongetjes en meisjes die voor het eerst een koe gemolken zien worden en zich vervolgens ver wonderd tot hun moeder wen den met de opmerking: "melk komt toch uit de fabriek? Speci aal voor die jongens en meisjes wordt er op de Holtense boerde rij "de Elshof "gemolken voor pu bliek. Elke dinsdagavond om 18.00 uur kunnen mensen ko men kijken naar het melken van de koeien op deze boerderij. Er worden tien koeien tegelijk ge molken. Eerst wordt er van alles uitgelegd over het melken en kunnen de mensen vragen stel len. Wanneer er kleine kalfjes zijn. mogen de kinderen de kalf jes voeren. Ook kan de verse melk van de zojuist gemolken koe geproefd worden. Kleine kinderen kunnen vervol gens een ritje maken op een klei ne shetlandpony. Na het melken wordt er een videofilm vertoond over de 16.000 kippen die de Els- hof telt. Ook kan men op video de geboorte van een kalfje mee maken. Niet alleen voorkinderen is een bezoekje aan de Elshof een belevenis, ook volwassenen ko men niet zelden opgetogen weer thuis. Kortom, een bezoek aan de boerderij is een leuke belevenis, die afgesloten wordt onder het genot van een kopje koffie met krentenwegge, een glaasje fris of chocomelk voor de kinderen. Ook krijgen de kinderen nog een kleurplaat mee terug naar huis of naar de camping. Men dient wel van tevoren te reserveren bij de WV, telefoon: 0548-361533. Het koeien melken is te bezoeken bij voldoende deelname. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Koffingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur: C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl 10LTEN - De eerste Zomerbraderie werd afgelopen donderdag in het centrum van Holten gehouden. Tal van verschillende markt - raampjes zorgden voor een gezellige sfeer. Wie de braderie heeft gemist, krijgt donderdag 16 augustus opnieuw de kans. Dan rordt namelijk de tweede en laatste Zomerbraderie gehouden. foto, jqhan bolink HOLTEN - Na vele top 10-hits, komt er sinds vorige week éindelijk een num mer 1-hit uit de Roof top Studio's in Espe- lo. Het nummer Je Bent Zo van Jeroen van der Boom staat namelijk op 1 en werd hier op genomen. Het idee en de plaat is volledig geprodu ceerd door Edwin van Hoevelaak Na de eerdere suc cessen met onder an dere Nick en Simon (gouden plaat), Den- nie Christian en vele anderen een nieuwe mijlpaal. Edwin en Jeroen zijn inmiddels druk met het maken van een album dat in novem- Jeroen van der Boom en Edwin van Hoevelaak. Jeroen scoort een nummer ber gaat uitkomen. l-hitmet)eBentZo. 10LTEN - Het loket Burgerza al is van 16 juli tot en met 24 ugustus alleen donderdags ge- 'pend van 9.00 tot 12.30 uur; an 13.30 tot 17.00 uur; van tot 19.30 uur. In verband iet de vakantieperiode is het )ket van de afdeling Ruimte in lollen gesloten van 7 juli tot 19 'gustus. De loketten in de ge- leentevvinkel in Rijssen zijn 'el elke ochtend geopend. 0LTEN - Gerrie Marsman van eerderij Zorgvliet aan de La- Jiseweg 106 gaat elke woens- ag van 12.00 tot 17.00 uur op nbachtelijke manier brood- ikken. aarnaast kunnen kinderen lekjes bakken. eider is de kruidentuin te be lten en geeft Gerrie uitleg over verschillende kruiden in de pi. De entree is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5