Holtens Nieuwsblad 3 Radio 350 over huldiging koe Rina Bij Individual Domino Toppling van Stefan Schöppers augustus Braderie en gezellige rommelmarkt Column Agenda HOLTEN - Ondanks dat lang niet alle domi nostenen omvielen, heeft Stefan Schöppers toch een individueel record gehaald. Dinsdag 7 augustus 2007 HOLTEN - Het Radio 350-pro- gramma Midweekspecial staat woensdag 8 augustus van 20.00 tot 21.00 uur in het teken van koe Rina. Deze koe van de familie Mark- voort aan de Beusebergerweg 47 in Holten werd afgelopen za terdag namelijk gehuldigd als Excellent. Foto's staan woens dag op de site van de www.mid- iveekspecial.nl. Eine Stunde mit Maria wordt ei kewoensdag van 19.00 tot 20.00 bij Radio 350 uitgezonden. Met uitsluitend Duitse schlagers, volksmuziek en egerlander. De zender is te beluisteren op 105.2 MHz en op de kabel op 104.1 MHz. Record is binnen HOLTEN - De Holtense Han delsvereniging houdt donder- 16 augustus een zomerbra- derie met een vlooienmarkt op de Smidsbelt en in de Kerk straat. Het is de bedoeling, dat de helft van de Smidsbelt wordt ge bruikt, zodat er parkeerruimte overblijft. De braderie loopt door in de Kerkstraat, terwijl deze in de Boschkampstraat overgaat in een vlooienmarkt. Op dit moment hebben zich al veel kraamhouders van buiten Holten aangemeld. Wie nog in teresse heeft in een markt kraam, kan hiervoor bellen naar: 06-55563398. Er gingen namelijk maar liefst 26.768 stenen om van de 30.000, die er in vijftien uur door tien Wis en waarachtig. Zie zat- t'n der. Met de triathlon en dekannse. Op'n Smidsbeelt war'n de leu met zien all'n an't ijs. Noe möi neet dè- nk'n an een ijsje, neet ech, van die grööte bolle glaaz'n vol met ijs, vrucht'n en aan- dere zeutigheid. At ze der achter zit, köi ze hoaste neet kenn'n. Soepkomm'n zö groot, dai der wal met twei man öónder schuul'n könnt as ter ne büjje kump. Des ma good ök, want zö of en touw kump ter nog wal is een schoer. Natuurlijk hek der zelf ok eene koch, neet zunne gróót'n, ma vuur mie meer dan genog. Eerlijke woar, het smaak'n mera- kels. Allène duur de bedie ning smaakt het ijs a vólle better. Van die jonge hup- peldèèmtjes brengt oe het ijs. Het gif een geveul van zommer. Ie veult oe wier opniejs jöönk. Allène die vlagge van Ries- s'n-Hoolt'n boam'n Smids beelt. Det steet mie slech an en mie neet allène. Ik heb niks tèèg'n Riess'n-Hoolt'n, ma in't darp op'n Beelt heurt de Hoolter vlagge. Ik hoppe dat der nog één'n be stuurder is diet het Hooltens nog kan lèèz'n en der vuur zorgt det de Hoolter vlagge doar hööge in top wèèjt. Ik heb der ók niks op tèèg'n det de öölde Riessner vlag ge op'n scheeld wappert. Een ieder zien geveul. Ik dwaal'n achter'n sorbet of met miene gedach'n, te- rugge in de tied. In één kèèr zeek wier het ijskoo-keurke van n'óóld'n Tiekink. Net óónder de gröóte poorte duur, links van de weg, óón- dem böóm in de schaduw. At de koare der stund, was ter ijs. Ie höw'n een kèèr op de belle en noa een tiedje kwam Tiekink der wal an. Zo hèèl vólle keuze was der neet vuur een dubbeltje. Ne lollie of een een wafelijsje, dan hait wal e had. An de aandere kaante van de poor te, doar woei noe de Geurd'n in riedt, had Roes- sink ne ijscokroam. Ai doar wat koch'n móch ie in de schommelsteule. Nog wier later koche wie van die gróöte puddingpekke va- mie-ijs bie Rinus. Zo vólle as noe en zö riaal was het amoal neet, ma wie war'n der tevrèène met. Ik schrök- ke wakker uut miene ge dach'n. Een schoer an de lóch. N'sorbet nog ma hal lef op. Neet vèèrder het darp in, mar op huus an. Zörg'n dai vuur de büjje op de kökk'n bint. Ik zee de büjje al hang'n. Te laate in huus, duur en duur nat en een schoer duur de beene van moodermèènse. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop bouwers waren neergezet in de nieuwe sporthal aan de Riet bergstraat. Vooral de warmte in de sporthal bleek een spelbreker te zijn. Ste fan: "Waarschijnlijk is het ijzer in de mechaniekjes uitgezet, waardoor ze niet werkten". De bouwers maakten namelijk ge bruik van muizenvalletjes, waarop een dominosteentje hoort te vallen. Met behulp van elastiekjes zou het mechaniekje andere stenen moeten laten vallen, en dat gebeurde op ver schillende plekken helaas niet. In eerste instantie liep het alle maal voortreffelijk, totdat de vallende steentjes bij het project evolutie was aangekomen. De aap viel nog, maar daarna bleef het steken. Hiermee hield het record op, maar werd voor de show wel een nieuwe start gegeven. Nog enkele malen bleef het val len van de stenen steken. Toch is Stefan tevreden met het behalen van een nieuw record. "Alleen jammer dat enkele mooie projecten de mist in gin gen". Zo bleef het kasteel over eind staan. Maar dit werd aan het eind weer helemaal goed gemaakt. De spanning werd in het begin al opgebouwd met het 'stelen' van de sleutel door iemand in boevenpak. Deze sleutel diende om de eerste steen te ontkoppe len. Stefan achtervolgde de boef tot boven in de nok van de sporthal en bond daarna de ver lichte sleutel aan een kabel, om zo naar beneden te glijden. Naast het record van Stefan, was er ook nog een bouwers re venge van Marcel Kamps. Hij heeft al zes keer meegedaan aan het echte Domino Days. Daar moest hij ook een bouwersre cord voor elkaar krijgen, door tijdens het vallen van de stenen een brug te bouwen tussen de vallende stenen en een project. Dit lukte hem niet op tijd, waar door 100.000 stenen bleven staan. In Holten lukte het hem echter wel om op tijd klaar te zijn. Ech ter bleven de omhoogvallende stenen haperen. Met een klein beetje hulp vielen toch de extra vijfduizend stenen, die opge steld stonden op twee 'muur tjes'. Tijdens het tellen van de omge vallen stenen, beklom Eva Hoefman de steiger in de sport hal om een lied te zingen. Daarna gaf Stefan via een groot scherm het verlossende woord: zijn individueel record was ver broken. Een kroon op zijn werk, want het was zijn laatste domino show. "Het kost erg veel tijd", geeft hij aan. Naast het opzet ten, dat 15 uur duurde, was hij zeker acht maanden bezig met de voorbereidingen en de bouw van het decor. Wel zou hij heel graag nog een keer mee willen bouwen bij het echte Domino Days. "Maar dan moet ik acht weken vrij vragen van mijn werk en ik weet niet of dat gaat lukken", zegt Stefan. Na afloop werd het nieuwe record bekendgemaakt. Dit ging gepaard met veel glitter in de lucht. FOTO: JOHAN BOUNK Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalf- stermansweide, zaterdag 11 augustus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007 - zondag 2 septem ber 2007 Nationale nachtvlindernacht, Na tuurdiorama Holterberg, vrijdag 7 sep tember 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Holten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Vrije markt, Holten, zaterdag 22 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcir- cuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Holter berg, zaterdag 13 oktober 2007 - zon dag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 18 oktober 2007, 14:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdio rama Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Cen trum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 NOVEMBER Rondje Holtens Kulturhus, Smids belt Holten, zaterdag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijke- ren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vosman, donderdag 8 november 2007 Leerlingenconcert MOC, Holten, vrijdag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerstmarkt, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vos man, dinsdag 18 december 2007 Festival voor niet-professionele kunstschilders en expositie, Natuurdi orama Holterberg, zaterdag 22 de cember 2007 - zondag 6 januari 2008 Winterstamppotwandeling, Na tuurdiorama Holterberg, donderdag 27 december 2007 JANUARI Winterstamppotwandeling, Na tuurdiorama Holterberg, donderdag 3 januari 2008 APRIL Theaterspektakel, Kalfstermanswei de, vrijdag 25 april 2008 - zaterdag 26 april 2008 Marcel Kamp is bezig met zijn bouwers revenge. Tijdens het vallen van de stenen moet hij een project afronden.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3