Bij Opa's Erf lijkt de tijd helemaal stil te staan Holtens Nieuwsblad 12 Cadeaubonnen Bol.com te koop bij WV Holten Zwemvierdaagse bij zwembad Twenhaarsveld Inschrijving Keune Kroegen Bridgedrive TTV Okia laat vriendenclubs tegen elkaar trekken Verkoop Keunekaarten Speurtocht naar wild Zomerzon Verkoeling zoeken in zwembad Twenhaarsveld Kortnieuws Vallende sterren in augustus Omloop van Gorssel Dinsdag 7 augustus 2007 Ketentouwtrektoernooi HOLTEN - Na het succes van vorige jaar, is er ook dit jaar tij dens de Keunefeesten weer een Keune Kroegen Bridgedrive. Op zaterdag 8 september houden de Holtense bridgeclubs in sa menwerking met de Keunefees ten de Keunedrive. Inschrijven voor de Keunedrive kan nog tot 28 augustus door het inschrijf geld over te maken op bankre keningnummer 32.85.75.518 ten name van J.P. Hanenburg te Holten, onder vermelding van naam en adres van beide part ners. Het aantal paren is gelimi teerd tot 64 en de eerste in schrijvingen zijn al binnen. HOLTEN - Bij touwtrekvereni ging Okia wordt zaterdagavond 18 augustus een groot touw- trektoernooi gehouden voor jongeren. Teun Stevens, de voorzitter van Okia, zegt een deelnemersveld te verwachten van zeker twintig teams. Op het terrein van Okia aan het Vletgoor wordt gestreden in twee leeftijdscategorieën, een klasse tot en met zeventien jaar en een klasse van achttien en ouder. "En als er genoeg aan meldingen zijn, dan komt er ook een aparte damesklasse", zegt Stevens die net de uitnodi gingen de deur uit heeft. In to taal heeft hij 33 zogenaamde drinkketen in de buurt aange schreven. "En gezien de eerste reacties denk ik wel dat er be langstelling voor het toernooi is", klinkt het hoopvol. De benamingen 'drinkketen' en 'zuipketen' schieten bij Stevens overigens meestal in het ver keerde keelgat. De Holtenaar vindt dat ze een te negatieve la ding meevoeren. "Ik noem het liever vriendenclubs. Het zijn plekken waar de jongeren op zichzelf kunnen zijn. Natuurlijk wordt er wel een biertje ge schonken, maar voor overlast zorgen ze over het algemeen niet. Het gaat ons er om het sportieve element wat aan te zwengelen. En als we dankzij het toernooi er een paar leden bij krijgen is dat mooi meegeno men. Het idee om een jonge- rentoemooi te organiseren is ei genlijk ook ontstaan bij onze jeugdleden." Okia telt momen teel zo'n negentig leden. De club neemt met twee heren-, twee jeugd- en een damesteam deel aan de competitie in het gewest Oost. De zwaarste ploeg - tot 680 kilo - staat op de twee de plaats achter koploper Heu-' re. De mannen in de 640 kilo klasse staan vierde op de rang lijst, maar vertegenwoordigen Nederland volgende maand wel bij het WK in Engeland. Stevens zelf was twintig jaar actief als touwtrekker en werd meerdere keren met Okia Nederlands kampioen. Eén van de hoogte punten in zijn carrière was het EK in het Ierse Dublin. "Maat vanwege de boerderij was het toch wat lastig om weg te gaan", aldus Stevens. Het jongeren- toernooi van Okia begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Daarna is er voor de deelne mers een barbecue en een mo gelijkheid om in te stappen in de Dieka-bus. Opgave is moge lijk via de telefoon (06- 10085989) en via internet teun.stevens@whanado.nl. HOLTEN - Als bezoekers wild in de natuurlijke omgeving willen zien, moeten ze de dieren wel weten te ontdekken. Tijdens de wildspeurtocht per huifkar weet de voerman die plekjes echter moeiteloos te vinden. Bij voldoende deelname wordt elke woensdagavond een tocht gehouden. Opstappen om 19.00 uur bij De Elshof. Opgave bij WV Holten, 0548-36 15 33. HOLTEN - De verkoop van de passe-partouts van de Keune feesten zijn een enorm succes. Op dit moment zijn er geen pas se-partouts meer inde verkoop. In verband met de vakantie ligt de voorverkoop stil tot 20 au gustus. Op maandag 20 augustus gaan bij Foto ten Velde, WV Holten en Blokker van de Maat de res terende passe-partouts in de verkoop en begint de losse kaartverkoop voor de vrijdag, zaterdag en zondag. HOLTEN - Eindelijk was het dan afgelopen weekend zomer in Holten. En hoe: tropisch warm. Velen zochten dan ook verkoeling in zwembad Twenhaarsveld. Lekker spartelen in het water en genieten van de nieuwe glijbaan. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Het lijkt alsof de tijd heeft stilgestaan op Opa's erf. Hier ziet men nog hoe het in vroeger tijden, vóór de land bouwmechanisatie, toeging op de boerderij. Men keert terug in de tijd van de zelfvoorzienende boerderij. Zo als de essen die geplant werden en daarna omgebogen werden om een mooie wandelstok op te leveren. Of twijg dat gebruikt werd om riet op het dak vast te binden. Berken werden geplant om be zems van te maken en de eik werd gebruikt voor de gebinten voor de constructie van de boerderij. Op Opa's erf worden nog steeds de oude gewassen ingezaaid en is er een waterloop met poelen en griend- en twijgland aange legd. Elke week zijn er rondleidingen op Opa's erf. Een rondleiding met ouderwet- HOLTEN - Bij WV Holten zijn sinds 1 augustus ook Bol.com cadeaubonnen verkrijgbaar. WV Nederland heeft een over eenkomst gesloten met Bol.com voor de exclusieve dis tributie en verkoop van de Bol.com-cadeaubon op de Ne derlandse consumentenmarkt. Dit betekent dat vanaf 1 augus tus de cadeaubon met waardes van 10 en 25 euro in alle VW- vestigingen in Nederland te koop is, waaronder dus ook bij WV Holten. De cadeaubon is een digitaal te verzilveren cadeaubon die de ontvanger voor het gehele as sortiment van internetwinkel bol.com kan gebruiken. Voor meer informatie WV Hol ten, telefoon 0548-361533. Op Opa's Erf wordt uitgelegd hoe boeren vroeger te werk gingen. FOTO: IOHAN BOLINK se versnapering en kernachtige uitspraken is zeer de moeite waard. Opa's Erf, Pasmansweg 10, Hol ten. Telefoon: 0572-321274. Open: half april tot 31 oktober, elke donderdag. De rondleidingen zijn om 10.00, 14.30 en 19.00 uur. Voor groepen vanaf tien perso nen, op andere dagen en tijden mogelijk. HOLTEN - De zwemvierdaagse wordt gehouden van maandag 20 tot en met vrijdag 24 augus tus. Deze wordt georganiseerd door Zwem- en Poloclub Twen haarsveld in zwembad Twen haarsveld. Er kan gestart wor den op maandag of dinsdag tus sen 18.00 en 19.30 uur. Deze tij den gelden ook voor de rest van de week. Op de donderdag- en vrijdag avond zijn er ook van allerlei ac tiviteiten rondom het zwem men gepland zoals buikglijden, blikken stapelen, broodbakken en pony rijden. Vrijdagavond is er voor alle deelnemers die de zwemvier daagse hebben voltooid, een medaille. De voorverkoop start maandag 13 augustus aan de kassa van het zwembad. HOLTEN - Perry Como had er in 1958 zijn eerste gouden plaat mee: 'Catch a falling star'. Val lende sterren hebben de mens heid altijd al geboeid. De maand augustus staat bekend om zijn vele 'vallende sterren' Het zijn dan ook deze zoge naamde vallende sterren die bij helder weer voor het nodige he melse vuurwerk boven de meente gaan zorgen. Vallende sterren zijn meteoren en komen elke nacht wel voor, maar in de nachten rond 13 augustus zijn er veel meer te zien dan woonlijk het geval is. Het maxi mum, van-de meteorenzwerm Perseïden valt namelijk op maandag 13 augustus om 08.00 uur. Het is dan al licht, maar in de nacht ervoor zijn er ook al veel te zien, waarbij het beste moment om te gaan kijken de nacht is van 12 op 13. Het tijd stip ligt dan tussen 22.00 uur en 04.00 uur. GORSSEL - De 23ste Omloop van Gorssel, die dit jaar op zon dag 19 augustus wordt gehou den, heeft een primeur: voor hel eerst is er naast de twee wegrou- tes ook een parcours voor mountainbikers uitgezet. Op 19 augustus krijgen de atb'ers een parcours van 45 kilometer voor geschoteld met voornamelijk onverharde wegen en prachtige bospaden. De deelnemers doen onderweg de Oostermaat, hel Apenhuizerbos en de fraaie om geving van huize Kring van Dorth aan. Voor de deelnemers die liever op de weg fietsen, heeft de organisatie twee routes uitgezet. De 60 kilometer route gaat over rustige binnenwegen naar Holten en via het heuvel achtige Schwarzwald naar hel pauzepunt bij Markelo. De te rugweg gaat via Exel en Laren. Het andere wegparcours is 100 km lang. Voor een deel volgt de ze route het 60 kilometerpar- cours, maar bij Holten word! een extra lus over de Holterberg gemaakt en na de pauze komen de deelnemers via Diepenheim en Gelselaar weer op het 60 kilo meter parcours uit om via Exel en Laren weer terug te keren bi] de start- en fïnishplaats: de Sla)' Okay Gorssel, Dortherweg 34, Kring van Dorth, telefoon 0573- 431615. Informatie over de Om loop is te verkrijgen via telefoon 0575-492677 (weg) en 0570- 544848 (atb). PERSEÏDEN

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 12