op strand/and Spectaculaire ONK Supermoto Voetballen Opening j)e dominostenen gaan vallen Holtens Nieuwsblad 9 Met treintje Bello over Sallandse Heuvelrug Pannenkoekentocht ook Dann en Bolink in België voor Nordic Walking Beachsoccertoernooi Suffendo start met jeugdwedstrijden Burgerzaken Ballonnen Lucht Camping de Holterberg eventjes oranje HOLTEN-Het Beach soccertoernooi van het heerengenootschap Suffendo wordt zaterdag 11 augustus gehouden op Kalfstermansweide. Dainsdag31 juli 2007 ROGNEE - In het zuid-Belgi sche Rogneé vonden afgelopen weekeinde de afsluitende wed strijden plaats voor het IMBA EK motocross 85cc grote wie len. Dann Bolink wist daarin finaal beslag te leggen na elf manches op een mooie zeventiende plaats. Dit met 174 punten. Dit in een klasse met 92 deelnemers uit tien verschillende landen. In de daguitslag wist Dann in het dagklassement een 26e plaats te scoren op dit harde circuit. Broer Mike legde beslag op een tweede plaats bij de 65cc grote wielen. Hij versloeg met name een aantal Franse rijders op hun thuisbaan. HOLTEN - Treintje Bello is een wegtreintje dat rijdt op de dins dagen in juli en augustus tussen Holten en Hellendoom over de Sallandse Heuvelrug. De rit met Treintje Bello is een leuke manier van vervoer om de Sallandse Heuvelrug eens op een andere manier te beleven/ bezichtigen. Het is een leuke tocht voor jong en oud, toeris ten en mensen uit de regio. Daarnaast is Treintje Bello een prima vervoersmiddel voor ie dereen, die slecht ter been is en toch een keer van de Sallandse Heuvelrug wil genieten. Bello vertrekt om "9.30 uur bij Landal Twenhaarsveld in Hol ten en rijdt via VW Holten (op stappunt), Bezoekerscentrum Staatsbosbeheer naar VW Nij- verdal en Hellendoom naar Va kantiepark Hellendoom (opst appunt). Rond 13.00 uur arri veert Bello weer in Holten. De zelfde route geldt voor het mid dagtreintje dat om 14.00 uur vertrekt vanaf Landal Twen haarsveld te Holten en is om 17.45 uur weer temg. Gaat u met het ochtendtreintje mee, dan moet u ook met het zelfde treintje terug. Ditzelfde geldt ook voor het middagtrein tje. Houdt u zich niet aan deze regel, dan is er in verband met de beschikbare plaatsen geen garantie dat u mee terug kimt. Het is noodzakelijk dat men van tevoren reserveert. Reserveer vroegtijdig want Bello kan een beperkt aantal passagiers ver voeren. Men kan zich opgeven bij VW Holten en Landal Twen haarsveld te Holten. Kosten: volwassenen 5 euro; kinderen tot en met 12 jaar 2,75 euro; kinderen tot en met 3 jaar 1,50 euro; kinderen tot 1 jaar gratis. Het idee is ontstaan om iets te organiseren binnen Holten, voor iedereen die niet op vakan tie gaat en voor de vakantiegan gers die er nu in Holten zijn. Er werd al van alles georganiseerd maar voetballen op zand was nog niet eerder gedaan. En omdat de heren van Suffen do allemaal een voetbalachter grond hebben, lag dit het meest voor de hand. Het toernooi zal dit jaar alweer voor de zesde keer worden ge houden. En ondanks de geruchten die vorig jaar circuleerden, is dit ze ker nog niet het laatste jaar van dit evenement Sterker nog, Suffendo heeft er voor gekozen om het toernooi uit te breiden. Er wordt 's morgens begonnen met een jeugdtoemooi. Hier strijden de plaatselijke voetbal verenigingen (W Holten en ZW Blauw wit) met hun C- en D-teams tegen elkaar om de jaarlijkse roem. 's Middags zullen, net als voor gaande jaren, de seniorenteams gaan strijden om de hoogste plek. Er strijden acht tot tien teams om het Holtens kampioen schap. De teams, die voornamelijk be staan uit vriendengroepen uit Holten, zuHen de arena betre den. De afmetingen van het veld zijn 40 bij 30 meter. Er zal ongeveer vijfhonderd kubieke meter zand op de Kalfstermansweide wor den gestort. Een team bestaat uit vier veld- spelers en een keeper. Uiteraard wordt er op blote voeten ge speeld. De wedstrijden duren ongeveer tien minuten. De aanvang van het toernooi is om 9.30 uur voor het jeugdtoer- nooi. Het seniorentoernooi zal om ongeveer 12.00 uur beginnen en de finale wordt rond 17.00 uur gespeeld. De inschrijving is reeds geslo ten. HOLTEN - De lucht boven Camping De Holterberg werd afgelopen donderdagavond eventjes oranje gekleurd. Vele kinderen lieten precies om 19.00 uur ballonnen los met daaraan een kaartje. Wie het verste komt, kan een leuke prijs verdienen. Namelijk een trampoline. De opbrengst van de ballonnenwedstrijd, die in heel Nederland werd gehouden, gaat naar War Child. Op www.ballon- nendag.nl is bij te houden of er inzendingen binnen zijn gekomen. foto: johan bolink LAREN - Toeristenbelang Laren houdt zondag 5 augustus de na- tuurpannenkoekentocht. Bij deze tweede tocht van dit jaar is er ook een mooie wandelroute uitgezet, die geschikt is voor nordic walking. Men kan star ten bij HCR Witkamp aan de Dorpsstraat 8 in Laren. De ver trektijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 13.30 uur. Deelname is 5 euro per au to en 2 euro per fiets; tot en met 12 jaar gratis. Informatie: Henk Meuleman, 0573 - 421297. En: www.toeristenbelanglaren.nl HOLTEN - Het loket Burgerza ken is van 16 juli tot en met 24 augustus alleen donderdags ge opend van 9.00 tot 12.30 uur; van 13.30 tot 17.00 uur; van 18.00 tot 19.30 uur. In verband met de vakantieperiode is het loket van de afdeling Ruimte in Holten gesloten van 7 juli tot 19 augustus. De loketten in de ge- meentewinkel in Rijssen zijn wel elke ochtend geopend. HOLTEN - Stefan Schöppers verzorgt zaterdag 4 augustus, samen met enkele andere bou wers, de Individual Domino Toppling. Dit domino-evenement wordt gehouden in de nieuwe sport hal aan de Rietbergstraat. Het thema is 'Back to the Domi no Times'. De bedoeling is dat er in totaal maar liefst dertigdui zend dominostenen gaan val len. Er wordt terug in de tijd geke ken. Zo wordt de evolutie van de mens uitgebeeld en de ver vanging van de gulden door de euro. Naast vallende stenen, wordt het evenement omlijst door ge- luids- en lichteffecten. Verder is het de bedoeling om gebruik te maken van binnenvuurwerk, om er een spectaculaire show van te maken. Natuurlijk is er catering aanwe zig waar bezoekers een hapje en een drankje kunnen kopen. Alles over dit evenement is ook te lezen op www.dominore- cordholten.nl. Iedereen is welkom om bij dit spektakel aanwezig te zijn. Kom wel op tijd, want de dominoste nen vallen in een rap tempo. Toegangskaarten zijn te verkrij gen bij de VW Holten. De zaal is open om 19.30 uur en bevindt zich aan de Rietbergstraat L HOLTEN - Circuit Vletgaarsma- ten zal zondag 5 augustus het decor vormen van de ONK Su permoto-wedstrijden. Organisator Motor- en Auto- mobielclub de Holterberg heeft dit evenement voor de vierde keer op haar kalender staan en afgaande op de vorige edities belooft het ook nu weer span nend en spectaculair te worden. Veel inschrijvingen zijn onder tussen al binnengekomen en daaronder ook nu weer de smaakmakers van voorgaande keren: Remy van Rees en Mar cel van Drunen. Met de deelname van een flink aantal Belgische en Engelse coureurs krijgt het evenement zelfs een internationaal karak ter. De Pittbikeklasse zal dit jaar niet aan de start verschijnen. Het snelle circuit Vletgaarsmaten is Tijdens de Supermoto zullen niet alleen motoren aan de start verschijnen. Ook zijspannen zijn van de partij, foto: johan bolink voor deze kleine 125cc motoren wedstrijdprogramma al over- wat minder geschikt en vanwe- vol. ge de groeiende belangstelling Wel aan de start komen de zij voor de andere klassen is het spannen. Na het geweldige suc ces van vorig jaar heeft de orga nisatie ook dit jaar weer de zij- spanklasse aan het programma toegevoegd. Het betreft weliswaar een de mowedstrijd maar dat zal de heren coureurs er beslist niet van weerhouden om flink gas te geven. Diverse combinaties hebben hun komst inmiddels al toege zegd. Zoals: Grondman/ Van Gaaien en de Belgen Hend- rickx/ Smeuninx. De trainingen beginnen al om 9.30 uur en de wedstrijden om 12.30 uur. Toegang 5 euro, jeugd tot en met 14 jaar 2,50 euro, kinderen tot en met 8 jaar gratis. Voor het laatste nieuws zie: www.macdeholterberg.nl Voor info: Ep Krikkink, telefoon 0572-321230/ e-mail: E.krik- kink@hetnet.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9