Outdoors Lodge Bistro ook voor Holtenaren Aantal vernielingen op sportpark Meermanskamp Kaartverkoop Individual Domino Toppling Holten Ballonnen oplaten voor goed doel Braderieën en vlooienmarkt Met Bello over Sallandse Heuvelrug OPENINGSTIJDEN OUTDOORS BISTRO Column HOLTEN-Voel je in de ongerepte natuur in gro te tenten. Maar dan wel met de luxe van een bad op pootjes, douche, toi let, keuken en slaapka mers. Agenda Dinsdag 24 juli 2007 met de natuur De Outdoors Bistro is niet alleen bedoeld voor vakantiegasten. Holtenaren zijn ook zeer zeker welkom. foto. johan bounk HOLTEN - Kinderen kunnen voor een luttel bedrag donder dag 26 juli om precies 19.00 uur meedoen aan een ballonnen wedstrijd. Deze wordt gehou den bij Camping de Holterberg aan de Reebokkenweg 8. De opbrengst is bestemd voor War Child. In Colombia woedt al veertig jaar een burgeroorlog. Een miljoen kinderen raakten ontheemd. War Child zet zich in voor deze kinderen. Aan de wedstrijd zitten natuur lijk ook prijzen verbonden. De hoofdprijs is een grote trampo line. Verder zijn er vrijkaartjes van verschillende pretparken te verdienen. Meer informatie: www.ballonnendag.nl HOLTEN - De Holtense Han delsvereniging houdt op de donderdagen 2 en 16 augustus een zomerbraderie met een vlooienmarkt op de Smidsbelt en in de Kerkstraat. Het is de bedoeling dat de helft van de Smidsbelt wordt ge bruikt, zodat er parkeerruimte overblijft. De braderie loopt door in de Kerkstraat, terwijl deze in de Boschkampstraat overgaat in een vlooienmarkt. Op dit moment hebben zich al veel kraamhouders van buiten Holten aangemeld. Wie nog in teresse heeft in een marktkraam kan hiervoor bellen naar 06-55 563 398. Wis en waarachtig, de vakaansies bint vol op be- gunn'n. Alle volk trek weg. Het likk wa ne besmettelijke zeekte. Hèèle volksstamm'n goat noar Duutslaand en Fraankriek. Ma doar bint ter wat, die goat zelfs noar Ame rika of Indië. Hoe vèèrder hoe meuier. Det mag van mie, ik heb ter gen meuite met, ma zöll'n ze wa wèèt'n, hoe mööi of het Kolkje is? Zöll'n ze wal éés wèèt'n woet het lig? Zöll'n ze wal wèèt'n hoe mooi of het plein biet museum van Piet Bos en't Lösse Hoes is e wörd'n? Mis schien wal een good idee vuur de thuusblievers, effn kiek'n woet t'opp'n Hoolter- barg is. Thuus bliem'n is vuur mie gen straffe. Der is in Hoolt'n genog te doo. De hèèle wek- ke karmse, tut an zundag touw en moandag der noa, optoch van leuige porte monnees. Ik goa der nog wal effn hèn met de kleine wichter. Zie bint ne wekke legèèr'n en wat is der dan meuier um det spul is lekker te verwen- n'n. Ne föss'n vis in een bekske, ne grööt'n puntbuul met snoep en ie bint de bes te opa van de hèèle wereld. Möi doo leu, ai die glunde rende köpkes zeet, kan oen vakaansiedag neet meer ka- Een Daarnaast met een mooi gele gen restaurant, midden in de stilte van het landschap om zoomd door bomen. pot. Zelf gunge wie vrogger ök legeer'n bie opoe. Ik krie- get ter in één kèèr heete van. Wat wi-jj ök met dikke dartig groad'n op'n kwikmetter. Ik krieget nog warmer ak der an terugge dèènke, dawe in de berrestea mögg'n slo- ap'n. Opoe en opa wadd'n wa zo wies um doar neet meer in te gaon ligg'n. S-jon- ge jonge wat benöwt, ie krèèg'n joa hoaste gen löch meer. Ie war'n bliej ai der n'aandem mann'n uut kön- n'n, met noar Markel noar de keunemark. Hèèle ben- n'n met keune wörd'n der anne voert rö-ndum de kar- ke van Markel. Het was één al drökte. Markelse boer'n en Hoolter kööpleu höww'n meka um't hardste de haan- ne of. Zö gauw ai geluk heum, möi zörg'n dai der bie wadd'n. Doar wörd'n der eene of tweie op e drunk'n en wie drunk'n een glèèske ranja met. Ja, opa deur in vark'ns en later op'n dag in éénpoters. Wie hadd'n de gröttste schik van de wèè- reld, opa ök. En awwe dan met sien all'n zo mill'n op'n middag wier op huus an gung'n, dan zunge wie, als de klok van Arnemuid'n, met opa met. A wier ne vakaansiedag vuurbie. Opoe zung, awwe bie huus kwam- m'n, wal is een aander deuntje. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Het is het nieuwe project van Cor Schagen en zijn zwager Ed win Vincent aan de Langstraat 6 in de Beuseberg. Met de luxe tenten, blokhutten en staplaatsen voor kampeer- tenten en caravans richten zij zich op vakantiegasten die rust en natuur zoeken en het leuk vinden om in een tent te slapen. Maar tegelijk wel comfort wil len. Naast de vakantiegasten op het park, zijn ook Holtenaren van harte welkom in de Outdoors Bistro. Marjolein de Rijk en Alexander Schutten runnen de bistro, die zowel een lunch- als dinerkaart heeft. "Een driegangenmenu kost 25 euro", vertelt Cor. Daarvoor kan de gast zelf kiezen uit verschil lende gerechten van de menu kaart. Bijvoorbeeld carpaccio, salade met geitenkaas, ossen staartbouillon, rib-eye van de grill, outdoors spies, stoofpotje van lam, zalmforel of scholfilet. Chocolademousse met vanille HOLTEN - De politie kreeg don derdag 19 juli de melding dat het weekend daarvoor een aan tal vernielingen waren gepleegd op het sportpark de Meermans kamp aan de Valkenweg te Hol ten. Nu in de vakantietijd zijn er minder trainingen en ook de voetbalclub heeft weinig tot HOLTEN - Individual Domino Toppling in Holten verzorgt op zaterdag 4 augustus een domi no-evenement waarbij onder het thema 'Back to the Domino Times' 30.000 dominostenen gaan vallen. Hierbij wordt terug in de tijd ge keken door middel van een bij- Het park en de bistro zijn het hele jaar open. In de bistro kan zeven dagen per week worden geluncht en is het mogelijk om zes dagen per week te dineren. Alleen woensdags is de bistro ijs of honingparfail met verse aardbeien. De bistro oogt als een houten landhuis met een gezellig terras. Het idee van de Outdoors Lodge Bistro ontstond nadat Cor en Edwin voor andere ideeën geen vergunning kregen. "Het was ooit een camping, maar we wil den er iets anders van maken", benadrukt hij. "In de Nationale Parken in Afrika hebben ze ook geen vaste gebouwtjes. Daar is dit van afgeleid. Je voelt je in de tenten een met de natuur. Maar je hebt toch de luxe die je ook in een hotel zou aantreffen. Back to the basics, maar wel met comfort". Er komen geen neus- geen activiteiten, zodat kwaad willende jeugd vrij spel heeft. De touwen van de netten van de discuskooi als een aantal alumi nium constructiepijpen van die kooi zijn vernield. De touwen zijn gewoon doorge sneden, waardoor in totaal een schade is ontstaan van 2000 eu ro. zonder voorprogramma. Alles over dit evenement is ook te lezen op www.dominore- cordholten.nl. Toegangskaar ten zijn te verkrijgen bij de VW Holten. De zaal is open om 19.30 uur en bevindt zich aan de Rietberg straat 1. dan gesloten. Wie wil komen eten, moet wel even van tevoren reserveren via telefoonnummer 0548- 364545. Voor meer informa tie: www.outdoorsholten.nl hoorns, giraffes of leeuwen voorbij. Maar wel reeën, hazen en konijnen. Er staan nu vier blokhutten, vier grote familietenten en vier ten ten voor twee personen. Alle maal voorzien van twee per soonsbedden, kitchenette, woonruimte en douche of bad. De blokhutten hebben daar naast verwarming en net als de familietenten, een slaapkamer met stapelbedden voor de kin deren. Cor: "We zijn net met het park gestart. Voor ons is het eerst af wachten hoe het aanslaat. Daarna kijken we hoe we gaan uitbreiden". HOLTEN - Treintje Bello is een wegtreintje dat rijdt op de dins dagen in juli en augustus tussen Holten en Hellendoom over de Sallandse Heuvelrug. Bello rijdt echter niet op 24 juli, maar rijdt nog een extra dag op 4 septem ber. Bello vertrekt om 9.30 uur bij Landal Twenhaarsveld in Holten en rijdt via VW Holten (opstappunt), Bezoekerscen trum Staatsbosbeheer naar VW Nijverdal en Hellendoom naar Vakantiepark Hellendoom (op stappunt). Rond 13.00 uur arri veert Bello weer in Holten. De zelfde route geldt voor het mid dagtreintje dat om 14.00 uur vertrekt vanaf Landal Twen haarsveld te Holten en is om 17.45 uur weer terug. Men kan zich opgeven bij VW Holten en Landal Twenhaarsveld te Hol ten. JUL! Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Recordpoging domino, Sportzaal Rietbergstraat Holten, zaterdag 4 au gustus 2007 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalfstermansweide, zaterdag 11 au gustus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007 - zondag 2 septem ber 2007 Nationale nachtvlindernacht, Na tuurdiorama Holterberg, vrijdag 7 sep tember 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Holten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcir- cuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Hol terberg, zaterdag 13 oktober 2007 - zondag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 18 oktober 2007, 14:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Cen trum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdio rama Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 NOVEMBER Rondje Holtens Kulturhus, Smids belt Holten, zaterdag 3 november 2007 Jubileumfeest buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zaterdag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijke- ren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vosman, donderdag 8 november Leerlingenconcert MOC, Holten, vrijdag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerstmarkt, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vos man, dinsdag 18 december 2007 Festival voor niet-professionele kunstschilders en expositie, Natuurdi orama Holterberg, zaterdag 22 de cember 2007 - zondag 6 januari 2008 Winterstamppotwandeling, Na tuurdiorama Holterberg, donderdag 27 december 2007 Winterstamppotwandeling, Na tuurdiorama Holterberg, donderdag 3 januari 2008 Theaterspektakel, Kalfstermanswei de, vrijdag 25 april 2008 - zaterdag 26

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3