Kleurige activiteiten in vakantie Route langs Holtense kunstenaars Route via onderduikerspad Holtens Nieuwsblad 13 Interkerkelijk recreatiewerk met playbackshow en volleybal Kermis Meer attracties en gezellig terras Expositie over klearwinkel Kort nieuws zoals in de jaren vijftig OP PANEEL HOLTERBERCWEC Koekjes bakken HOLTEN-Het is al weer de vierde week van het interkerkelijk recre- atiewerkseizoen in Hol ten. Alles in en rondom de grote tent/ kiosk op het terrein van bunga lowpark De Lindenberg zal deze week staan in het teken van Kleuren. HOLTEN - Tom van Asten van Holten Glacia- lis A Cool Place, heeft een kunstroute opgezet. Met de flets, auto of wan delend kunnen belang- I stellenden langs ver schillende Holtense kun stenaars rijden. Zij laten zien waar ze op dat mo ment mee bezig zijn. Workshops schilderen Koeien melken Uitbreiding 30 kilometerzone Wandeling voor vroege vogels Dinsdag 24 juli 2007 HOLTEN - De kermis wordt van donderdag 26 tot en met zondag 29 juli gehouden op Smidsbelt en een deel op de Dorpsstraat Hier is ook een gezellig terras te vinden. Vrijdag zal de markt aan de Dorpsstraat het geheel nog gezelliger maken. Verder zijn er verschil lende activiteiten. De kennis is geopend van 14.00 tot 0.00 uur. En zondag van 14.00 tot 17.30 uur. Ook deze week van 28 juli tot en met 5 augustus staat er weer een team klaar om er een gezel lige week van te maken. Het nieuwe team bestaat uit Marjan lansen, Leonie Brinks en Ma rian Assink. Het begint zaterdagavond met een kennismaking, waarna ze op zondagochtend in de tent- dienst nog eens voorgesteld worden. Daarna gaat het voor de teamle den pas echt beginnen. Zij heb ben hun best gedaan om een programma te maken waarbij er voor iedereen wat te doen is. Ze zijn erg enthousiast en er he lemaal klaar voor om er een ge zellige week van te maken. Wie tussen de vier en twaalf jaar Tom doet zelf ook mee en heeft een half kippenhok vertimmerd tot expositieruimte. Daarnaast liet hij kunstenaar Robert Ter- borg Manberg Djie A Foe beel den in zijn tuin zetten. Deze ze ventien kunstwerken gaven een beeld van de vrouw en waren afgelopen woensdag 18 juli te zien. De route langs de kunste naars is te vinden in een boek- HOLTEN - Gerrie Marsman van boerderij Zorgvliet aan de La- renseweg 106 gaat elke woens dag van 12.00 tot 17.00 uur op ambachtelijke manier brood bakken. Daarnaast kunnen kinderen koekjes bakken. Verder is de kruidentuin te be kijken en geeft Gerrie uitleg over de verschillende kruiden in de tuin. De entree is gratis. oud is, is elke doordeweekse ochtend van 10.00 tot 12.00 uur welkom op de kinderochtend. Daar valt altijd wel wat te bele ven. Bijvoorbeeld lekker knutselen of een spelletje doen. De kinderochtend staat woens dag in het teken van experimen teren, je gaat dan zelf proefjes uitvoeren. Bijna elke middag is er wel iets te doen, zoals achtkamp, bos- spelien, playbackshow en een spelmiddag. Wie nog te klein is voor de kin derochtend, kan met de ouders naar het kleuterkwartiertje en ontdek de avonturen van Keesje Klodder. Ook voor de oudere jeugd en volwassenen is er van alles te doen. Bijvoorbeeld barbecueën, nachtspel, ochtendgymnastiek, ochtendwandeling of meedoen met het volleybaltoernooi. Kijk voor het volledige pro gramma, tijden en kosten de af fiches die overal in het dorp hangen. Iedereen is welkom aan de Bor- keldsweg, om mee te doen aan de verschillende activiteiten. werkje. Hierin staat verder een rooster wanneer men bij de kunstenaars kan aankloppen, want niet iedereen is op hetzelf- HOLTEN - Het Onderduikers- pad is een nieuwe wandelroute door het buitengebied van Hol ten en voor de lange afstand ook door een gedeelte van het prachtige natuurgebied de Hoi- terberg. De lange route van 12 kilometer brengt de deelnemers via het Onderduikerpad naar het mooie natuurgebied de Holter- berg waarin de bossen de in drukwekkende Canadese Be- HOLTEN - De Oudheidkamer Hoolt'n kent eens per twee jaar een thema-expositie. Deze is te zien in het voormalige gemeen tehuis aan de Dorpsstraat en heeft als onderwerp 'De klear winkel'. Met foto's, het tentoon stellen van materialen en het de moment aan het werk. Zo kan men een kijkje nemen bij Ali Beumer, De Waerden- borch, Diessenplas, het ge graafplaats ligt. Het Onderduikerspad kan be gonnen worden bij koffie- en theeschenkerij De Koffiemölle in Holten. Het is ook mogelijk om de twee korte afstanden te wandelen en dan vanaf de Koffiemölle met de auto naar de begraafplaats te rijden. Koffie- en theeschenkerij De Koffiemölle is gelegen aan de Schreursweg 5 in Holten, tele- uitbeelden van werksituaties, wordt een beeld gegeven van hoe het er in de jaren vijftig aan toe ging. De toegang is gratis. De oudheidkamer is geopend op maandag, dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur en op za terdag van 10.00 tot 12.30 uur. meentehuis, De Boschkamp, Henk Mulder, Riemko Berends, Gerrie Oplaat, Ellen Jansen, Cathrien Franke en Fiiekelien Hamelberg. Omdat er zes loca ties in Holten en zes in het bui tengebied zitten, zijn er twee routes opgesteld. Route 1 is voor wandelaars en heeft een lengte van 2 kilometer. De an dere route is 15 kilometer lang en gaat langs de locaties buiten Holten. Alie Beumer laat keramische tuinbeelden zien, Henk Mulder maakt schilderijen, Riemko Be rends laat etsen zien, Genie Op laat houdt zich bezig met het maken van beelden en Ellen lansen heeft plastiek. Wie meer wil weten kan terecht op de website: www.holtengla- cialis.nl Hier is ook de route en het pro- grammarooster te bekijken. foon 0548-361725 (volg borden met camping Ideaal). Hier kunnen deelnemers de au to parkeren en binnen de route vragen (4,50 euro per persoon, inclusief koffie/ thee met Twentse kruidkoek en wandel route met uitleg). Openingstijden van 1 april tot 1 oktober van woensdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 18.00 uur. Groepen altijd op afspraak, ook buiten openingstijden. HOLTEN - Een workshop 'Schilderen op paneel' onder leiding van Elsbeth Slotboom kan gevolgd worden in De Kof fiemölle en is geschikt voor groepen, bedrijfsuitjes of een reünie vanaf acht personen. Tevens wordt een workshop 'Naambordje schilderen' aan geboden. Aan deze workshops zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: Koffie- en theeschenkerij De Kof fiemölle, Schreursweg 5 Holten, telefoon 0548-361725 (volg bor den met camping Ideaal). BOERDERIJ DE ELSHOF HOLTEN - Stadse kinderen die voor het eerst het melken van een koe zien, wenden zich vaak verwonderd tot hun moeder met de opmerking: 'melk komt toch uit de fabriek?'. Speciaal voor hen wordt op de Holtense boerderij 'De Elshof gemolken voor publiek. Bezoekers kunnen elke dinsdag vanaf 18.00 uur komen kijken naar het melken van de koeien op deze boerderij. Wanneer er kleine kalfjes zijn, mogen de kinderen deze voe ren. Ook kan de verse melk van de zojuist gemolken koe geproefd worden. Kleine kinderen kunnen vervol gens een ritje maken op een Shetland pony. Na het melken wordt een video film vertoond over de 16.000 kippen die De Elshof telt. Een bezoek aan de boerderij is een leuke belevenis. Reserveren van tevoren bij de VW Holten, telefoon 0548-36 1533. Het koeien melken is alleen te bezoeken bij voldoende deelna me. HOLTEN - Burgemeester en wethouders hebben besloten om het 30 kilometer per uurge- bied aan de Holterbergweg ter hoogte van het hoofdsteunpunt in Holten uit te breiden tot een lengte van 190 meter vanaf de Motieweg in zuidelijke richting. Tegen de verkeersbesluiten kunnen belanghebbenden bin nen zes weken na publicatie be zwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Het indienen van een bezwaar schrift schorst niet de werking van het besluit. MET ONTBIJTBUFFET HOLTEN - Natuurdiorama Hol- terberg is woensdag 25 juli, woensdag 1 augustus en woensdag 8 augustus het ver trekpunt van een wandeling voor vroege vogels met aanslui tend een ontbijtbuffet. Samen met een professionele natuurgids van het natuurmu seum gaat men op zoek naar de geheimen van het bos en de heide. Schitterende vergezichten en het geheimzinnige Numendal zullen de tocht tot een onverge telijke ervaring maken. Na de wandeling, die anderhalf uur duurt, staat een uitgebreid ontbijtbuffet gereed bij Restau rant Woody's. Tot slot wordt een bezoek gebracht aan Na tuurdiorama Holterberg. De wandelaars vertrekken om 6.30 uur bij Natuurdiorama Holterberg, Holterbergweg 12 in Holten. De kosten zijn 14,75 euro, kin deren mogen mee voor 7,50 eu ro. Graag reserveren door te bellen naar: 0548-361979 of een e-mail te sturen naar museum@holter- berg.nl. Tom van Asten en Robert Terborg Manberg Djie A Foe in hun beeldentuin. fotosander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13