Win leuke prijs op Ballonnendag Fietstocht MAC Holterberg Holtens Nieuwsblad 9 Kaartverkoop Individual Domino Toppling Holten Nieuw thema Interkerkelijk Recreatiewerk op Borkeld Plezier School- en Volksfeest, een feest voor jong en oud Maand juni: sterk wisselvallig Loket Burgerzaken I HOLTEN - Bij bunga lowpark De Lindenberg heeft het Interkerkelijk Recreatiewerk de tent weer opgeslagen. Ieder een is welkom om bij de vele activiteiten aanwe zig te zijn. Dus, zeker niet alleen vakantiegas ten. Dinsdag 17 juli 2007 Handen en voeten Het thema voor de week van za terdag 21 tot en met vrijdag 27 juli is Handen en voeten. Dit thema zal bij de verschillen de activiteiten en de kerkdienst naar voren komen. De zaterdag begint 's avonds om 20.00 uur met een kennis makingsavond. Hel kampvuur gaat aan en er worden broodjes gebakken. Daarnaast stellen de teamleden Dennis, Marianne, Frank en Stijn zich voor. In de tent wordt zondag 22 juli om 10.30 uur een kerkdienst ge houden. Mevrouw M.J. Holter- man zal de dienst voorgaan. Voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar wordt er maan dag 23 juli om 14.30 uur een sportieve zeskamp gehouden. (Kosten 0,75 euro). En voor zowel kinderen als vol wassenen is er vanaf 19.30 uur een voetbaltoernooi. (Kosten 1 euro). Klootschieten staat dinsdag 24 juli om 14.00 uur op het pro gramma. Zowel voor kinderen als volwassenen. Meedoen kost 0,75 euro. Om even bij te komen en de week doormidden te breken, wordt woensdag 25 juli om 19.00 uur een barbecue gehou den. Kinderen betalen 4 euro en volwassenen 6 euro. Donderdag 26 juli om 21.30 uur is er een spooktocht voor kinde ren en volwassenen. Kosten: 1 euro. Tot slot worden er vrijdag 27 ju li om 14.0 uur waterspelen ge houden voor kinderen (0,75 eu ro). Voor peuters en kleuters is er van maandag tot en met don derdag vanaf 18.45 uur een kleuterkwartiertje. Verder is er van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot en met 12.00 uur een kindermorgen voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar (0,50 euro). fmw ESPELO - Het School- en Volksfeest van Espelo is echt een feest voor jong en oud. Lekker genieten van de muziek in de tent of de spelen erbuiten. Zo zijn er kinderspelen voor de scholieren van de Bosschool, een zandbak, kermisattracties en de spectaculaire Volksspelen. Maar gewoon genieten van de zon kon afgelopen weekend ook. foto: johan bounk HOLTEN - Individual Domino Toppling in Holten verzorgt op zaterdag 4 augustus een domi no-evenement waarbij onder het thema 'Back to the Domino Times' 30.000 dominostenen gaan vallen. Hierbij wordt terug in de tijd gekeken door middel van een bijzonder voorpro gramma. Alles over dit evene ment is ook te lezen op www.dominorecordholten.nl. Toegangskaarten zijn te verkrij gen bij de VW Holten. De zaal is open om 19.30 uur en bevindt zich aan de Rietbergstraat 1. HOLTEN - De Ballonnendag, die donderdag 26 juli om 19.00 uur bij camping De Holterberg wordt gehouden, is een perfecte manier om kinderen en hun ou ders tijdens hun vakantie op een unieke manier iets te laten doen voor oorlogskinderen. Sa men met de 4-5 mei activiteiten en het Friends for War Child concert in Ahoy, rekent War Child de Footzy Ballonnendag inmiddels tot haar belangrijkste evenement omdat zo op bijna 170 recreatiebedrijven 100 dui zend mensen worden bereikt en indirect middels nieuwsbla den en RTV zelfs miljoenen mensen. De opbrengst van de Ballon nendag 2007 zal ten góede ko men aan Colombia, waar al 40 jaar een burgeroorlog woedt. In de afgelopen vijftien jaar raak ten in Colombia al meer dan 1 Kinderen laten ballonnen los voor het goede doel. FOTO: IOHAN BOLINK miljoen kinderen ontheemd en zijn 14 duizend kindsoldaten gerekruteerd door de verschil lende gewapende groepen. War Child zet zich in voor deze kin deren, biedt ze een alternatief voor het vele geweld en onder steunt ze in hun emotionele en sociale ontwikkeling. Hierdoor kunnen zij opgroeien tot even wichtige volwassenén, die kun nen bijdragen aan de vreedza me toekomst van hun land. Footzy en War Child roepen ie dereen op mee te doen met de Ballonnendag. Op www.ballon- nendag.nl is een overzicht te vinden van alle 170 recreatiebe drijven waar je voor één euro een ballon voor War Child kan kopen. Na de ballonnendag kan iedereen via deze website de verrichtingen van de ballonnen volgen en kijken of men in de prijzen gevallen is. Vanaf 9 au gustus worden hier namelijk dagelijks de retour ontvangen ballonkaartjes gepubliceerd. Naast de hoofdprijzen zijn er dankzij attractieparken zoals de Efteling, Dolfinarium en Madu- rodam 150 setjes toegangskaar ten te winnen. HOLTEN - Het loket Burgerza ken is van 16 juli tot en met 24 augustus alleen donderdags ge opend van 9.00 tot 12.30 uur; van 13.30 tot 17.00 uur; van 18.00 tot 19.30 uur. In verband met de vakantieperiode is het loket van de afdeling Ruimte in Holten gesloten van 7 juli tot 19 I augustus. De loketten in de ge- Imeentewinkel in Rijssen zijn Iwel elke ochtend geopend. HOLTEN - Mede gezien de gro te belangstelling in de afgelo pen jaren wordt er zondag 22 juli door motor- en automobiel club de Holterberg uit Holten een fietstocht georganiseerd. Het is een recreatieve fietstocht (via routebeschrijving) voor ie dereen, jong en oud, zowel voor leden als niet-leden. De route gaat over rustige en goed berijd bare binnenwegen en mooie fietspaden. De route van 42 kilometer, gaat in zuidelijke richting: De Wip- pert, Harfsen, Almen, langs het Twentekanaal (waar we een mooi plekje hebben voor de lunchpauze) en dan via Laren en Verwolde terug naar het MAC-clubhuis 't Stuurhuus. Onderweg zijn de gebruikelijke stops: na 10 kilometer de koffie- stop, halverwege de rit een stop met broodje gezond en tenslot te op 30 kilometer een theepau ze. De knapzak hoeft dus niet mee. Er kan gestart worden tussen 10.00 en 12.30 uur vanaf het MAC-clubhuis 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37 in Holten (telefoon 0548-364716, alwaar ook de finish is. En dat alles voor een bedrag van slechts 3 euro per persoon (all- in). Inlichtingen: Ep Krikkink, telefoon 0572 - 32 12 30 of Mari- nus Krikkink, 0548 - 36 10 68. Met in Holten een gemiddelde temperatuur van 18.4 graden, in Espelo werd het 18.1 graden en De Bilt noteerde 17.5 gra den tegen 15.2 graden nor maal, eindigde juni op een ge deelde vijfde plaats in de rij van warmste junimaanden sinds 1901. De warmste maand in deze lijst was die van 1917 met een gemiddelde temperatuur van 18.3 graden. Een fraaie, zomer se maand was het zeker niet; alleen begin juni bracht droog, warm en vrij zonnig weer. Van af 8 juni werd het weer sterk wisselvallig maar het bleef warm. Vanaf de 21e daalde de temperatuur naar waarden rond of zelfs iets beneden het langjarig gemiddelde; ook toen bleef het echter uitermate wis selvallig. In Holten werden in totaal twintig warme dagen ge noteerd, tegen een langjarig gemiddelde van 12 warme da gen. Het aantal zomerse dagen bedroeg er zeven, tegen het langjarig gemiddelde van vier. 8 juni verliep in een groot deel van het land, waaronder in Holten, tropisch (maximum temperatuur 30.0 graden of hoger). De hoogste tempera tuur in juni 30.8 graden werd die dag gemeten in Holten, Es pelo noteerde toen 30.5 gra den. Ook werd juni een natte maand. Tot en met de 7e ver liep juni op veel plaatsen droog. Daarna vielindelenvan het land iedere dag wel enige neerslag. Door het vaak buiige karakter van de neerslag waren de maandsommen, zoals wel vaker in een zomermaand, grillig verdeeld over het land. Op 8 juni trokken zware on weersbuien over de zuidweste lijke helft van het land. Daar voor werd een weeralarm uit gegeven. Plaatselijk brachten de buien 70.0 mm neerslag en ontstond wateroverlast. De zware buien trokken -gelukkig langs Holten en omgeving, het bleef gewoon droog zo raar kan het dus lopen. Op 11 juni viel er wel neerslag van beteke nis. Holten registreerde 18.0 mm, Beuseberg 15.0 mm, Rijs sen 10.0 mm, Dijkerhoek 7.5 mm en Espelo 19.8 mm. Op 14 juni veroorzaakte een down- burst in combinatie met ex treem zwaar regenval aanzien lijke schade in de omgeving van Hoogeveen. Ook op ande re plaatsen waren zware buien actief en viel lokaal 50.0 mm of meer met wederom water overlast tot gevolg. Wederom trokken de zware buien langs Holten en omge ving. Het was wel raak op 18 juni toen viel er wel neerslag van betekenis: Beuseberg no teerde 27.0 mm, Holten 21.5 mm, Rijssen 20.0 mm, Dijker- hoek kreeg maar 12.0 mm en tot slot Espelo 17.1 mm. Ook op 30 juni viel er weer neerslag van betekenis in de vorm van buien, het was dan ook grillig verdeeld. Beuseberg kreeg weer veel met 16.0 mm ge volgd door Rijssen met 15.0 mm, Holten 6,4 mm en Espelo slechts 5.1 mm. Op 26 juni stond er langs de kust op som mige plaatsen enige tijd een stormachtige wind, kracht 8. In totaal viel in de maand in de Beuseberg 130.5 mm, Rijssen 108.0 mm, Holten 102.2 mm, Dijkerhoek 70.0 mm, Espelo 89.0 mm en De Bilt kreeg 90.0 mm tegen 72.0 mm normaal. Ook hier weer grote verschillen in neerslag. Het aantal zonu- ren viel in deze maand tegen. Gemiddeld over het land scheen de zon 167 uren tegen 192 normaal. Juni was hiermee minder zonnig dan de voor jaarsmaanden maart (183), april (280) en mei 198 uren zon. Vooral de laatste tien da gen van de maand verliepen somber. In De Bilt scheen de zon 172 uren tegen 187 uren nor-maal. En zo werd juni de tweede maand op rij die te nat verliep. Ook de maand juli lijkt te nat, te gaan worden. Door al die buien die al zijn gevallen. Weerman, Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9