Holtens Nieuwsblad Corry Konings brengt Espelo terug in de tijd Holtens Nieuwsblad 7 Hoe druk is het op een mierensnelweg? Winkeldieven opgepakt Harmonicadag Vonderschotten neemt hoofdprijs mee Concours Marsruiters Koekjes bakken De jaarlijkse optocht in Espelo begint steeds meer volwassen te worden De politie in Holten kreeg vrijdag 13 juli om 13.10 uur een melding van winkeldiefstal in een supermarkt aan de Dorpsstraat. Optocht Dinsdag 13 juli 2007 Piraten winnen optocht ESPELO - Het duurde even voordat de jury een goede keuze kon maken, maar uiteindelijk wonnen Splodiek Noord bij de loopgroepen en de piraten van de Vonderschotten bij de wa gens de eerste prijzen van de optocht. Deze werd afgelopen zaterdag 14 juli gehouden we gens het Sploder Feest. Veel deelnemers hadden zich gewaagd aan een actueel the ma. "Het boerenbedrijf van de toekomst. Oefening baart kunst" van de golfboertjes, liet zien hoe het agrarische leven zich in de komende jaren gaat ontwikkelen. Geen koeien meer, maar klompen aan een stok. Het boerengolf ontwikkelt zich razendsnel als nieuwe 'ag rarische' tak in het buitenge bied. Een item dat daar dichtbij zit, is het plan om bij Espelo een golf terrein te beginnen. Enkele Sp- loders hadden dit verbeeld door met een golfstok in een rolstoel te gaan zitten: "De handicap hebben we al. Nu de golfbaan". Splodiek Noord liepen met hun hoofd tussen hun arm. "Je moet de kop er wel bijhouden". Dit le verde een heel apart gezicht op. De klimaatsverandering leeft ook onder de Sploders. Oma's liepen voorop met een emmer vól ijsblokjes, '"t Vrös oons in de emmer". Op de wagen een re genboog met aan de ene kant een ijsberg en aan de andere kant een warm strand. "Wordt ons mooie Splose land, straks een wuiven palmenstrand?" Ook kwam een groot bordspel, voorbij. "Mens erger je niet. Ga naar het Splose feest en geniet", stond er op de wagen van de vrienden van Splodiek Zuid. Dit sloot mooi aan bij de spelle tjesprins van Catan, die met zijn Fienpreuvers de optocht af sloot. Helaas, volgens jurylid Willem ter Schure gediskwalifi ceerd. "Zij probeerden op een onbeschaamde manier de jury om te kopen!" Natuurlijk kwam het paasvuur aan bod. "Scherpt Holten-Rijs- sen in de toekomst de regels nog verder aan, dan moeten wij straks bij een vuurkorf staan". Op de wagen werden de Spo- ders alvast gewaarschuwd wat hun dan te wachten staat: een vuurkorf in het weiland met nog net een pilsje bij de hand. Op een andere wagen stapelden de problemen rond de zuipke- ten en het paasvuur zich ietter- lijk op. Bovenop de keet, die altijd bij het paasvuur .staat, stond een caravan die normaal dienst doet als zuipkeet voor de jonge ren. "Maar we houden de touw tjes strak in handen met elkaar". Waarbij met touwen de stapel in bedwang werd gehouden. Splo laat niet met zich sollen. HOLTEN - MAC de Holterberg houdt donderdag 26 juli om 18.00 uur aan de Schupperts- weg de avondcross. De Erwin Autocross is alleen voor leden van MAC de Holter berg. Wel is iedereen welkom om langs de lijn de crossers aan te moedigen. Inschrijving voor de cross is op dinsdagavond 17 juli om 20.00 uur in het Stuurhuus aan de Beusebergerweg 37 in Holten. Voor inlichtingen kan men con tact opnemen met Harry van Coeverden, 06-53893288. Zie ook www.macdeholter- berg.nl HOLTEN - Bij Natuurdiorama Holterberg is zondag 22 juli voor kinderen een spannend avontuur te beleven. Vanaf 13.00 uur is er elk uur een avon- tuurprogramma. De meeste kinderen in Nederland hebben vakantie maar dat geldt niet voor de dieren van het Natio naal Park op de Holterberg, aangezien het nu erg druk is met bezoekers. Het programma begint in de donkere onderaardse gang van het natuurmuseum met het verhaal van Warau Haboeli en de bosgeesten van de Holter berg. Samen met een natuur- gids van het museum gaan de kids vervolgens naar het Bos van Daantje Das. Bugviewing, hoeveel weegt een pissebed, hoe druk is het op de mieren snelweg, zijn hier wilde zwijnen geweest? Bij vakantie hoort een ijsje en daarmee wordt het pro gramma afgesloten. Voor dit avontuur betaalt men alleen de entree van het muse um. Aanmelden is niet nodig. Ter plaatse bleken verschillende mensen gezien te hebben dat een 38-jarige vrouw cosmetica- artikelen in haar tas had gestopt en alleen maar fruit had afgere kend. De vrouw was vervolgens samen met twee mannen (in de leeftijd van 35 en 18 jaar) naar een auto gelopen die voor de supermarkt geparkeerd stond. Hierna liepen ze naar een win kel waar men huishoudelijke ar tikelen verkoopt. Hier zijn ze door de politie aangesproken en meegenomen. Uit de tas van de vrouwelijke verdachte kwam achttien stuks cosmetica-arti- kelen te voorschijn. In de auto trof de politie nog twee volle zakken met gestolen cosmetica- artikelen aan. De verdachten zijn voor nader onderzoek aan gehouden en in verzekering ge steld. De woonplaats van de verdachten is niet bekend. LOO - Rondom boerderijmuse um de Pothaar wordt zondag 29 juli een harmonicadag gehou den. Iedereen is welkom tussen 11.00 en 17.00 uur. Ook zijn er optredens. De toegang bedraagt 2 euro per persoon. D'e Pothaar is te vinden aan de Pothaarsweg 8 in Loo-Bath- men. Inlichtingen 0573-221288. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H Beyers, secretaris, KoHingserf 4,7451 XC Holten. de muziek. Met hits als 'Mooi was die tijd' en 'Ik krijg een heel apart gevoel van binnen', zorg de ze ervoor dat de polonaise goed op gang kwam. "Het is een gezellige plaats hier, met gezel lige mensen", liet Corry weten. Vanaf het podium kreeg ze wat bloemen uitgereikt. "Ooh, zelf uit de tuin geplukt zeker!" Daar na ging ze verder met nummers als 'Adios Amor', de 'Jukebox' en natuurlijk: 'Huilen is voor jou te laat'. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl ESPELO - Ponyclub en rijver- eniging de Marsruiters houden hun concours op 21 en 22 juli aan de Espelodijk. Er verschijnen zaterdag hon derd ponycombinaties aan de start voor het springparcours en de dressuur. Op zondag zijn de paarden aan de beurt. Op beide dagen beginnen de wedstrijden om 8.30 uur en gaan door tot 15.30 uur. ESPELO - De jury, Willem ter Schure, Teun Deijk en Wilma Nijenhuis, vond uiteindelijk het Piratenschip van de Vonderschotten het mooiste van de optocht in Espelo. Dit schip kreeg dan ook de hoofdprijs. De kwaliteit van de wagens lijkt elke jaar beter te worden. De tijd van de onderbroekenlol is Espelo duidelijk ontgroeid. De optocht is duidelijk volwassener geworden. foto johan bolink ESPELO - Met de Tour de Fran ce op een groot scherm en het Kasbendjen ernaast op het po dium, vierden Sploders hun jaarfeest in de tent aan de Espe lodijk. Het feest werd zondag af gesloten met een brunch, mu ziek en buiten voor de kinderen vele speelmogelijkheden. Zoals een zandbak, een draaimolen, racen in een kart of gewoon zweven in een ouderwetse zweefmolen. "Komt iemand van de organisatie bij me. Jullie spelen ook wel eens wat van Normaal enzo, hè? Kun je nu ook wat van Normaal spelen, enzo?"zegt de zanger van Kas bendjen uit de Achterhoek. Corry Konings op het podium in de Sploder tent. "Nou, normaal doen we dat foto: johan bolink niet. Maar als jullie allemaal meezingen..." Daarna werd Hendrik Haverkamp ingezet. Aan het eind van de middag nam Corry Konings het over. Edwin van Hoevelaak kondigde de blonde dame aan, die al sinds de jaren zestig actief is in HOLTEN - Gerrie Marsman van boerderij Zorgvliet aan de La- tenseweg 106 gaat elke woens dag van 12.00 tot 17.00 uur op ambachtelijke manier brood bakken. Daarnaast kunnen kinderen koekjes bakken. I Verder is de kruidentuin te be- I kijken en geeft Gerrie uitleg over f de verschillende kruiden in de I Mn. De entree is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7