Holtens Nieuwsblad 3 Een citroen die naar sinaasappel smaakt Met treintje Bello over Sallandse Heuvelrug Expositie over klearwinkel Verzorging pony's door kinderen Route langs agrarische bedrijven Agenda ESPELO - De verwach tingen waren afgelopen zaterdagmiddag zeer hoog in de feesttent van Espelo. Helemaal uit Heerlen kwam een echte hypnotiseur de Sploders laten zien, wat hypnose inhoudt. Column Dinsdag 17 juli 2007 HOLTEN - De Oudheidkamer Hoolt'n kent eens per twee jaar een wisselende thema-exposi tie. Deze is te zien in de exposi tieruimte van het voormalige gemeentehuis aan de Dorps straat en heeft als onderwerp 'De klearwinkel'. Door middel van foto's, maar vooral door het tentoonstellen van materialen en het uitbeelden van werksitu aties, wordt een beeld gegeven van hoe het er in de jaren vijftig van de vorige eeuw aan toe ging. De toegang is gratis. De oud heidkamer is geopend tot en met 27 oktober op maandag, dinsdag en vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur. HOLTEN - Kinderen kunnen bij de Shetlandboerderij in Holten een Shetland pony verzorgen. Dit begint met een goede poets beurt en het mooi maken van de pony's. Als deze klaar zijn, mogen de kinderen helpen met opzadelen en wordt er geoefend in de rijbak. Hier kunnen zij le ren oefenen met sturen, aan sporen en draven. Daarna is het tijd voor een wandeling door het bos met de pony. Het gedu rende twee uur zorgen voor een pony kost 15 euro. Er moet bij elke pony één volwassene meel open. Het is alleen mogelijk te lefonisch te reserveren via 0548- 36 75 74. Locatie: Schreursweg 5, Holten. Onder hypnose Onder hypnose in de feesttent van Espelo. Eén van de deelnemers voelt zich Tarzan. "Gooi al je ideeën over hypnose onder de tafel. Ik ben zeker geen tovenaar. Daarnaast moet je het zelf willen. Wanneer je er niet Wis en waarachtig. Nieje èèrpei, sloabóón'n en smal- look Ieder joar mökk der wier an dè-nk'n. N'dartien'n juli, dan krèège wie thuus nieje èèrpei. Noe zöi oe of- vroag'n, woerumme darden juli, ik wèèt het zelf ök neet. Het is van kinds of an zó e wes. N'Dartien'n, dan was de buurman jeuirig en dan gung va noar't èèrpellaand vuur nieje èèrpei. War'n de èèrpei good dan hai van twei strö-nk al een good moal. Mangs was 't ök völle minder en möss'n der wal wat meer strunke word'n e stökk'n. Nieje èèrpei, aided een grööt fees. Ie att'n der zö völle van, dai der boekzeerte van krèèg'n. Moo kokk'n der va ke in één kèèr zö völle, zodai ze n'aandem dag opgebak- k'n krèèg'n. Het water löpp mie uut de mö-nd, opgebak- k'n nieje èèrpei met völle sjeu, mosterd en smallook. Netuurlijk hai der ök nog aandere greunte bie. Vuur mie geveul atte wie in de tied van de nieje èèrpei niks aans as sloaboon'n, sloaboon'n en nog is sloaboon'n. Het was een fees, det ett'n, mar het kloarmaak'n vunne wie mi-nder mööi. Öönze opoe zat der ööns wal an. Èèrpei schraap'n. Èèrs good ofwas- s'n in ne emmer met wa- De Vèèrkaante Viefkop ter.Met'n nen ööld'n klö-mp van va staamp'n ie dan de veile der zö völle meugelijk of. Noe möi neet dèènk'n dai dankloarwar'n. Dan begun't gepiel pas. Schellemeske der bie en schraap'n. Het was maeffn ofiehadd'ndehèè- le haanne öönder de vell'n zitt'n. Natuurlijk wörd'n der scharp in de gaat'n e heuln öi de öög'n der amoal wal uut hadd'n e haalt. Met de tien minuut'n hai der a schööne genog van. De schrik sleug oe hèèmoal um't harte, ai dan ök nog een paar grööte emmers met sloaböön'n zagri stoa. Die möss'n ök amoal nog e rèèffelt word'n. Wat neet drek op wörd'n e gett'n, gung in de weck Det was ök nog een hèèl sekuur wark Ak der an terugge dè- nke, hek geliek die wee-ige koklöch wier in'n neuze. Gèèf mie ma de löch van nie je gebakk'n èèrpei, völle sjeu met mosterd en smallook. Ik lusse der nog wa pap van en van det schraap'n en rèèffeln bie we niks slechter e wörd'n. Boon'n rèèffeln dook nog wa zwat iedere wekke met het gröttste plezèèr. Jö-nk e leert isööldedoane. Hekoeop'n idee e brach, nieje eèèrpel, völle sjeu, mosterd en smal look, drek prebèèr'n, on- meunig lekker. Wis en waarachtig. achterstaat, lukt het met hypnose ook niet", zei hij in de tent Aan vrijwilligers blijkt geen ge brek, want meteen lopen tiental len Sploders het podium op. Zij willen wel eens in het echt mee maken of het nu doorgestoken kaart is of toch echt. Met twee rode lampen als oriën tatiepunten op het podium, vraagt hij de vrijwilligers zich daarop te concentreren en naar zijn stem te luisteren. "Voel die zwaarte. Je wordt steeds zwaar der, je voelt je moe, erg moe. Als ik op je voorhoofd tik, ga je liggen en lekker slapen!", roept de hyp notiseur. "Niets kan je hinderen. Alleen als ik in je ogen blaas, word je wakker". En inderdaad. Na een tijdje lijken velen toch onder hypnose ge raakt. Hij houdt een arm om hoog die daarna als een bak steen weer naar beneden valt Met een tik op het voorhoofd kan hij ze nog maar amper goed vast houden, voordat ze op de grond vallen en in een diepe slaap te rechtkomen. "Als ik 'jaaaa' zeg ga je lekker diep slapen", gaat hij verder. "Hoe dieper je glijdt in heerlijke hypnose. Hoe meer je gaat slapen. Je bent moe; je voelt je loodzwaar". Volgens de hyp notiseur zijn er verschillende gra daties. Degenen die op de grond blijven liggen, zijn zwaarder in hypnose, dan degenen die blij ven staan. Om mensen iets te la ten doen, mogen ze niet te zwaar weggezakt zijn. Zo liet hij ze genieten van een stuk citroen. "Het wordt warmer en warmer. Het wordt snikheet en je lippen worden kurkdroog. Van mij krijg je een lekker stuk zoete en sappige sinaasappel. Bij iedere beet wordt ie zoeter en sappiger". Hij kreeg bij sommi gen de citroen niet meer uit han den. Ze verdedigden hun 'sinaas appel' met man en macht. Met schil en al verdween de citroen in de mond. Hij liet ze geloven dat ze in een touringcar richting Bel gië zaten. Over een hobbelige weg. De deelnemers bewogen inderdaad met de trillingen van de touringcar mee. Waarbij een zelfs van de stoel viel, nadat er volgens de hypnotiseur een gat in de weg zat. Ook liet hij ze gelo ven dat hun naam 'Amor' of'Ve nus' is. "Als iemand anders je an ders noemt, dan word je kwaad. HOLTEN - Treintje Bello is een wegtreintje dat rijdt op de dins dagen in juli en augustus tussen Holten en Hellendoom over de Sallandse Heuvelrug. Bello rijdt echter niet op 24 juli, maar rijdt nog een extra dag op 4 septem ber. De rit met Treintje Bello is een leuke manier van vervoer om de Sallandse Heuvelrug eens op een andere manier te beleven/ be zichtigen. Het is een leuke tocht voor jong en oud, toeristen en mensen uit de regio. Daarnaast is Treintje Bello een prima ver voersmiddel voor iedereen, die slecht ter been is en toch een keer van de Sallandse Heuvelrug wil genieten. Bello vertrekt om 9.30 uur bij Landal Twenhaarsveld in Holten en rijdt via VW Holten (opstap punt), Bezoekerscentrum Staats bosbeheer naar VW Nijverdal en Hellendoom naar Vakantiepark Hellendoom (opstappunt). Rond 13.00 uur arriveert Bello weer in Holten. Dezelfde route geldt voor het middagtreintje dat om 14.00 uur vertrekt vanaf Landal Twenhaarsveld te Holten en is om 17.45 uur weer terug.' Gaat u met het ochtendtreintje mee, dan moet u ook met het zelfde treintje terug. Ditzelfde geldt ook voor het middagtrein tje. Houdt u zichniet aan deze re gel, dan is er in verband met de beschikbare plaatsen geen ga rantie dat u mee terug kunt. Het is noodzakelijk dat men van tevoren reserveert. Reserveer vroegtijdig want Bello kan een beperkt aantal passagiers vervoe ren. Men kan zich opgeven bij VW Holten en Landal Twen haarsveld te Holten. Kosten: volwassenen 5 euro: kin deren tot en met 12 jaar 2,75 eu ro; kinderen tot en met 3 jaar 1,50 euro; kinderen tot 1 jaar gratis. FOTO: JOHAN BOUNK Dan word je de booste man van de wereld". En inderdaad: ie mand uit de zaal riep hem bij z'n echte naam. Meteen werd hij kwaad. De hypnotiseur kon hem nog maar net in bedwang hou den, anders was hij het podium afgelopen. Met een tik tegen het voorhoofd, viel hij weer in slaap. Later liet hij hem op een stoel zit ten, die volgens de hypnotiseur wel 5000 graden heet was. Me teen smeet hij de stoel van zich af en bluste hij zich met een beker water. Ongeloof in z'n ogen toen de hypnotiseur zelf op de stoel ging zitten en er niet van af sprong. Sommige deelnemers konden na afloop van de show, niets meer herinneren. Alleen de mo menten dat de hypnotiseur hen wakker maakte. Ongelovig hoort een meisje aan, dat ze als een plank tussen twee stoelen heeft gelegen en dat de hypnoti seur daarna met z'n honderd ki lo op haar heeft gezeten. Met de benen omhoog. De Sploders die getuige waren van deze show, zullen zeker nog dagen over deze spectaculaire gebeurtenis napraten. HOLTEN - De agrarische PR- club Rijssen-Holten heeft een aantal interessante agrarische bedrijven bereid gevonden om de staldeuren open te zetten. Zo kan men eens een kijkje achter de schermen nemen. Dit gaat gebeuren op woensdag 25 juli. Het gaat om verschillende be drijven zoals: een melkveebe drijf, zorgboerderij, manege, een agrarisch loonbedrijf en een houtzagerij. Onderweg kan men genieten van pannenkoe ken. De route van 25 kilometer kan zowel met de fiets als met de auto worden afgelegd. De start is bij het VW-kantoor aan de Dorpsstraat 27 in Holten. Daar kan men vanaf 10.00 uur terecht. Bij de VW is een infor matieboekje met routebeschrij ving verkrijgbaar. De kosten hiervan bedragen 3 euro. JULI Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Recordpoging domino, Sportzaal Rietbergstraat Holten, zaterdag 4 au gustus 2007 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalfstermansweide, zaterdag 11 augus tus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Hol ten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007 - zondag 2 september 2007 Nationale nachtvlindernacht, Na tuurdiorama Holterberg, vrijdag 7 sep tember 200^ NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacólien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Holten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcir- cuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Hol terberg, zaterdag 13 oktober 2007 - zondag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 18 ok tober 2007, 14:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zon dag 21 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Centrum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 NOVEMBER Rondje Holtens Kulturhus, Smids belt Holten, zaterdag 3 november 2007 Jubileumfeest buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zaterdag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijkeren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vosman, donderdag 8 november Leerlingenconcert MOC, Holten, vrijdag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerstmarkt, Smidsbelt, zaterdag 8 december 2007, 12:00 - 21:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vos man, dinsdag 18 december 2007 Festival voor niet-professionele kunst schilders en expositie, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Holterberg, zaterdag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Winterstamppotwandeling, Na tuurdiorama Holterberg, donderdag 27 december 2007 Winterstamppotwandeling, Na tuurdiorama Holterberg, donderdag 3 januari 2008

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3