Auto lilWIMd Roeier over de helft Ingebouwde Twente het in de Weekendkrant ADEMVERFRISSER Compact Blaren, haaien en puisten kwellen Tuijn Test: BMW 120d door De Volder en Vos SIGNALEMENT Elke vrijdag in héél Twente! leder Weekend met: nieuws uit Twente binnenlands nieuws buitenlands nieuws en vacatures in Twente Dinsdag 17 juli 2007 Vlot en spaaizaam De BMW 120(1 is een be hoof lijk compact mode). De instap is tlmr de rela tief lage carrosserte niet optimaal, maar eenmaal gezeten achter het stuur wiel heeft niemand meer te klagen, De verstelbaar heici is uitstekend en de kwaliteit van de materia len geeft een goed en so lide gevoel. Het dash board is overzichtelijk en geeft alle nodige informa tie. Bij het M Sport pak ket horen extra sportieve stoeien met een in lengte verstelbare zitting, die op timaal de bovenbenen on dersteunt. Het Beierse BMW staat voor al bekend vanwege de spor tiviteit in het premium seg ment Maar bij de nieuwste creaties blijken deze eigen schappen prima samen te gaan met een gunstig ver bruik en een lage uitstoot aan C02. Op stap met de BMW 120d met de nieuwe driedeurs carrosserie. De 1-serie is de benjamin in de BMW-reeks, die tot nu toe al leen verkrijgbaar was als vijf- deurs hatchback. Daar is nu een L X B X H: 4.239 x 1.748 x 1.421 mm Wielbasis: 2.660 mm Kentekengewicht: 1.340 kg Laadvermogen: 500 kg Trekgewicht geremd: 1.200 kg Motor: viercilinder, 16 kleps dieselmotor Cilinderinhoud: 1.995 cm3 Max. vermogen: 130 kW/177 pk bij 4.000 tpm. Max. koppel: 350 Nm bij 2.000 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 7,5 sec. Topsnelheid: 228 km/h Gem. verbruik: 1 op 20,4 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 39.005 euro (High Executive) Plus: Krachtige, stille en tegelijk zuinige dieselmotor, erg fijn afgestemc onderstel, zeer dynamisch rijdende auto. iets sportiever ogende driedeurs bij gekomen. De al jaren bekende 2 liter com mon rail diesel van BMW is be langrijk opgewaardeerd. Dat is meteen al te zien aan het hoge re vermogen van 177 pk, terwijl eigenlijk vooral het koppel van 350 Nm boekdelen spreekt. De souplesse is ongekend hoog en resulteert in een flinke topsnel heid van 228 km/u en accelera tie van 0 tot 100 in niet meer dan 7,5 seconden. Onder alle om standigheden is de krachtbron mooi stil en slechts op de tergrond hoorbaar. En daa wordt nog wel eens vergeten de zesde versnelling in te schake len, die meehelpt het brandstof verbruik te temperen tot een praktijkwaarde van 1 op 14,5. BMW heeft zelfs 1 op 20,4 ge meten met een bijbehorend la ge C02-uitstoot. Het grootste effect wordt bereikt in stadsver keer en rijdende in de file. De BMW 120d heeft namelijk een start-stop functie. Staat de auto zonder ingeschakelde versnel ling en zonder ingetrapte kop peling stil, dan slaat de motor meteen af. Om weer te starten hoeft men alleen maar het kop pelingspedaal in te trappen. BMW voorziet de achterwiel- aangedreven 1-serie van een ui termate prettig afgestemd on derstel dat met het op ons test exemplaar aanwezige M Sport- pakket nog eens extra wordt ge optimaliseerd. Er kan daardoor bijzonder sportief met de auto worden gereden, zonder te hard van vering en demping te zijn. De 120d is daardoor uiterst ont spannen, maar tegelijk zeer dy namisch. Eigenlijk kunnen we er alle kanten mee uit, zonder ons schuldig te hoeven voelen over een te grote aanspraak op het milieu. BMW verkoopt de 120d drie deurs vanaf 34.250 euro. In de High Executive uitvoering wordt dat al meteen 39.005 eu ro. De optielijst is lang en daar mee stijgt de prijs nog verder naar grote hoogte. De vormgeving is voer voor discussies, met een paar accesso stijgt de prijs enorm. L. WGGGNGR huis-aan-huiskranten In plaats van optellen, kan Ralph Tuijn nu aftellen tijdens zijn Zeeman Ocean Challenge in de richting van finishplaats Brisbane. Het aftellen is begonnen. Hoe wel soloroeier Ralph Tuijn nog een enorme afstand te gaan heeft, is het aantal kilometers tot aan Brisbane in Australië in middels kleiner dan het aantal dat hij al vanaf Peru roeide. Hoge golven en problemen met de watermaker. Ruim een maand na vertrek werd zelfs over opgave gesproken. Toen zorgden noordelijke stromin gen ervoor dat Ralph Tuijn te veel uit koers werd gebracht. Doorzettingsvermogen en bete re omstandigheden zorgden er echter voor dat de soloroeier in middels de helft van zijn over steek van Peru naar Australië heeft kunnen volbrengen. Tuijn is ondertussen meer dan honderd dagen alleen in een omgeving, waar rondom vooral water te zien is. Het zeeleven is voor de avonturier zowel vijand als vriend. Zo ving hij, opnieuw een mijlpaal, op 11 juli zijn vijf tigste vis. Springende dolfijnen om hem heen vormen_ aange naam gezelschap. Een tegen de bootwand beukende haai een stuk minder aangenaam. Behalve de weersomstandighe den lijken lichamelijke onge makken Tuijn het meeste te hinderen. Blaren op de handen zijn voor Tuijn te overzien. Een ernstig geïrriteerd zitvlak is ver velender. "Daarom zit ik zoveel mogelijk naak tin de boot," laat Tuijn vanaf het water weten. "Als er lucht bij kan, geneest het het snelste," Hoewel de haaien richting Aus tralië groter worden, vreest Tuijn die niet. "Ik kan nu gaan aftellen, dat had ik na al die tijd wel nodig." De reis is te volgen op www.zee- manoceanchallenge.com. Colgate introduceert een nieuwe tandpasta: Col gate Max Fresh®. Het is een gepatenteerde for mule die tandpasta en Cooling Crystals combi neert voor een unieke frisheid. De Cooling Cry stals zijn een soort mini breath strips met munt- concentraat. Ze zijn speciaal ontworpen om intact te blijven in de tandpasta, maar lossen onmiddel lijk op tijdens het poetsen. Colgate Max Fresh combineert een extreme frisheid en een intense smaak met actief reinigende en polijstende be standdelen waarvan klinisch is bewezen dat het voor een schone en frisse adem zorgt. De unieke formule van Colgate Max Fresh, geba seerd op een door Colgate gepatenteerde techno logie, bevat: Cooling Crystals om tanden en mond langdurig te verfrissen, Silica om de tanden te reinigen en fluo ride om tegen zuuraanvallen te beschermen De breath strips met muntconcentraat, vermengd in een extra frisse tandpasta-gel, lossen volledig op in de mond tijdens het poetsen en bezorgen een nieuwe dimensie van frisheid. Colgate Max Fresh is verkrijgbaar in twee verfris sende smaken: Cool Mint in een blauwe tube en Clean Mint in een groene tube van 75 ml. Winkel adviesprijs per tube 2,69. Kijk voor meer informatie op www.colgate.nl Êm

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 16