Supermoto op Vletgaarsmaten Holtens Nieuwsblad 11 Graanmaaiersdag aan Beukenlaantje vlooienmarkt Inspraakronde Zilverzandtracé Kort nieuws Avontuur Spannende Kindervakantieweek, ergens in Holten Wildspeurtocht met huifkar Wandeling voor vroege vogels Zienswijzen over het Zilverzandtracé kunnen worden ingediend Optocht Sploder Feest Huifkartochten Auto en caravan beschadigd Verhuizing van Deventer Ziekenhuis Dinsdag 17 juli 2007 HOLTEN - De Holtense Han delsvereniging houdt donder dag 16 augustus een zomerbra- derie met een vlooienmarkt op de Smidsbelt en in de Kerk straat. Het is de bedoeling dat de helft van de Smidsbelt wordt gebruikt, zodat er parkeerruim te overblijft. De braderie loopt door in de Kerkstraat, terwijl de ze in de Boschkampstraat over gaat in een vlooienmarkt. Op dit moment hebben zich al veel kraamhouders van buiten Hol ten aangemeld. Wie nog inte resse heeft in een marktkraam kan hiervoor bellen naar 06-55 563 398. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Van der Torre: "Een paar voorbeelden: 1. Aan de hand van rapporten is aange toond dat verkeersremmende maatregelen in de Oranje- Dorpsstraat in veertien jaar een vermindering van het verkeer rond de Smidsbelt van 39 pro cent in plaats van een toename van 36 procent heeft plaatsge vonden. In heldere cijfers; in 1989 waren dat 10.300 motor voertuigen, eind 2003 waren dat er 6.270, terwijl er in 2005 14.000 waren voorspeld. En de reactie van de gemeente was letterlijk: 'Het Zilverzandtracé is een voorwaarde voor het verkeer sluw maken van het centrum'. En er wordt totaal niet ingegaan op de verstrekte cijfers. Zes be- wonersgroepen hebben in no vember 2004 een verzoek aan het bestuur gedaan, gezien deze cijfers, om een verkeerscircula tieplan te effectueren. Hierdoor kan het verkeer bij de Smidsbelt tot minder dan 2.500 motor voertuigen worden terugge drongen. Het bureau Hasko- ning zegt in haar rapport uit 1996, dat zo'n plan boven het aanleggen van rand-of rondwe gen gaat, want die trekken al leen maar verkeer aan. 2. De be woners van het Wansinktracé zeggen terecht dat in hun nu nog rustige woonstraten (met nu 30 kilometer per uur) het verkeer onacceptabel toeneemt in de drukste Industriestraat van 630 naar 3.330 voertuigen. Veiligheid en leefomstandighe den komen in het gedrang. En weet uw hoe de gemeente re ageert? 'Het aantal van 3.000 (moet zijn 3.330) voertuigen per etmaal is inderdaad teveel voor een woonstraat, maar de straat is daarom opgewaardeerd tot tracé met een wegyak, dat afge stemd is op de te verwachten verkeersintensiteiten en maxi mum snelheid van 50 kilometer per uur'." Op alle suggesties en bezwaren van individuele be woners was, volgens Van der Torre, de reactie van de ge meente: 'Geen reden tot aan passing'. Van der Torre: "Het is niet de eerste keer dat belangrij ke verkeersbeslismomenten juist worden gekozen in de va kantieperiode. De sluitingsda tum voor indienen van ziens wijzen is voor 1 augustus aan staande. Bewoners hebben nog nauwelijks tijd om met elkaar overleg te hebben. UITSLAGEN IN ZOMER 2008 ESPELO - In Espelo werd afge lopen weekend het Sploder Feest gehouden. Met op zater dagochtend een optocht. Grote Wagens: 1. Piraten van het Vonderschotten; 2. Splodiek Zuid; 3. Valeweg e.o.; 4. De Buurtjes; 5. Bij de Pas. Loopgroepen: 1. Splodiek Noord; 2. Vera Jansen en vrien dinnen; 3. De Golfboertjes; Vriendenprijs: Erik van Sche pers en meuge. Aanmoedigingsprijs: Hekkalf jr.; Bij de Zeskamp heeft de FUs- hoek gewonnen. BEKIJK HOLTEN ANDERS HOLTEN - Holten ziet er vanaf een huifkar nog mooier uit. Elke woensdag om 14.00 uur wordt onder deskundige leiding een huifkartocht gehouden. Bij veel animo rijdt er om 15.30 uur nog een huifkar. De voerman is een zeer enthou siast verteller en weet veel over het gebied te vertellen. Vertrek vanaf de VW Holten. Opgave bij de VW Holten, telefoon 0548-3615 33. STEEN GEGOOID HOLTEN - In de Tuinstraat in Holten werd donderdag 12 juli tussen 13.00 en 13.30 uur een auto en een caravan vernield. Een buurvrouw zag dat er een steen boven op de caravan werd Hierna is de steen waarschijn lijk op de voorruit van de auto terechtgekomen. De voorruit was namelijk ook beschadigd. Van de daders ontbreekt elk spoor. DEVENTER - Het Deventer Zie kenhuis verhuist in de zomer 2008 naar haar nieuwe locatie op de Rielerenk in Deventer. Het kwartiermaken en proef draaien begint vanaf komend voorjaar en duurt iets meer dan drie maanden. Daarna wordt vanaf week 34 de verhuizing in twee weken afgerond. Om het ziekenhuis goed in ge bruik te kunnen nemen, start vanaf het voorjaar van 2008 een periode van kwartiermaken en proefdraaien. Dan wordt onder meer (nieuwe) medische appa ratuur geïnstalleerd en be proefd. Ook worden vitale ge bouwinstallaties uitvoerig ge test. Medisch personeel, ver pleegkundigen en andere zorg verleners kunnen zich voorbe reiden op hun nieuwe werkom geving. Het is een greep uit de vele werkzaamheden om het nieuwe DZ helemaal gebruiks klaar te krijgen. De verhuizing is een omvangrij ke logistieke operatie. Het oude ziekenhuis telt 3900 ruimtes waaruit medewetkers, patiën ten en apparatuur overgebracht moeten worden. De verhuizing start vanaf 20 augustus, in twee weken wordt dan het belang rijkste en meeste verhuisd. De patiënten gaan op één dag over. In de nieuwbouw brengt het Deventer Ziekenhuis de zorg en dienstverlening op een veel hoger plan. Zo worden diverse poliklinieken flexibel opgezet, zodat zorgverleners de patiënt zoveel mogelijk op één dag kun nen helpen. Verder wordt de service fors uitgebreid. Patiën ten kunnen met elkaar of met hun bezoek eten in kleine afde lingsrestaurants met een brede menukeuze. Verder komen er meer ..aanvullende voorzienin gen in en rond het bed. HOLTEN - Vele kinderen deden afgelopen week mee aan de Kindervakantieweek. Spannende avonturen beleven, ergens in de bos sen van Holten. Daar staat de vakantieweek om bekend. Ook nu werden er een spannende verhalen verteld. De week was helemaal volgeboekt Er stonden zelfs kinderen op de wachtlijst. Wie niet op vakantie gaat, krijgt dan voorrang. foto: harrybroeze HOLTEN - Op de Enk, aan de voet van de Holterberg, wordt zaterdag 28 juli de graanmaai ersdag gehouden. Vanaf 12.30 uur zullen oude ambachten herleven aan het Beukenlaan tje. Er wordt gemaaid met de hand, met paard en wagen en met de machine. Tevens zal er een dorsmolen aanwezig zijn, de sferen van vroeger te blijven kan men gratis met paard en wagen naar het evenement. Op stapplaats is Taveerne de Oale Toone, aan de Stationsstraat. Deze is ook gemakkelijk te be reiken vanaf de Kalfstermans- weide. Geheel in stijl van het evenement zal tijdens dit week end ook een speciaal geselec- welke nog in gebruik is. Om in teerd menu geserveerd worden. HOLTEN - Circuit Vletgaar sma ten vormt zondag 5 augustus weer het decor van spectaculai re ONK Supermoto wedstrij den. Organisator Motor- en Au tomobielclub 'De Holterberg' heeft dit evenement voor de vierde keer op haar kalender staan. Veel inschrijvingen zijn onder tussen al binnen gekomen en daaronder ook nu weer de smaakmakers van voorgaande keren, Remy van Rees en Mar cel van Drunen. Ook de deelna me van de oud-GP wegracecou- reur Jurgen van de Goorbergh staat vast. Met de deelname van een flink contingent Belgische coureurs krijgt het evenement zelfs een internationaal karak ter. Na het geweldige succes van vorig jaar heeft de organisatie ook dit jaar weer de zijspanklas- se aan het programma toege voegd. Circuit 'Vletgaarsmaten' is gelegen op het industrieter rein Vletgaarsmaten aan de N332 te Holten. De trainingen beginnen om 9.00 uur en de wedstrijden om 12.30 uur. Toe gang 5,00 euro, jeugd tot en met 14 jaar 2,50 eurö, kinderen tot en met 8 jaar gratis. Supermoto gaat zowel over verharde als onverharde wegen. FOTO: JOHAN BOUNK Tevens kan men bij Taveerne de Oale Toone terecht voor heerlijke gerechten in een ge moedelijke, ongedwongen sfeer. Bij mooi weer kan men ook gebruik maken van het rus tige terras aan de zonzijde. Tij dens het evenement worden auto's gemeden op de Enk. De pendeldienst is van 12.30 utir tot 17.00 uur gratis. HOLTEN - Holten staat bekend om de fraaie natuur en rijke flo ra en fauna. Als bezoekers wild in de natuurlijke omgeving wil len zien, moeten ze de dieren echter wel weten te ontdekken. Tijdens de wildspeurtocht per huifkar weet de voerman die plekjes echter moeiteloos te vinden. Bij voldoende deelna me wordt elke woensdagavond een wildspeurtocht gehouden. Opstappen om 19.00 uur bij boerderij De Elshof. Rond de klok van 22.00 uur zijn de deel nemers weer terug. Opgave bij VW Holten, 0548-36 15 33. HOLTEN - Natuurdiorama Hol terberg is woensdag 25 juii, woensdag 1 augustus en woensdag 8 augustus het ver trekpunt van een wandeling voor vroege vogels met aanslui tend een ontbijtbuffet. Samen met een professionele natuurgids van het natuurmu seum gaat men op zoek naar de geheimen van het bos en de heide. Schitterende vergezich ten en het geheimzinnige Nu- mendal zullen de tocht tot een onvergetelijke ervaring maken. Na de wandeling, die anderhalf uur duurt, staat een uitgebreid ontbijtbuffet gereed bij Restau rant Woody's. Tot slot wordt een bezoek gebracht aan Na tuurdiorama Holterberg. De wandelaars vertrekken om 6.30 uur bij Natuurdiorama Holterb'erg, Holterbergweg 12 in Holten. De kosten zijn 14,75 euro, kinderen mogen mee voor 7,50 euro. Graag reserveren door te bellen naar: 0548- 361979 of een e-mail te sturen naar museum@holterberg.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11