Actie tegen industrieterrein Havo-leerlingen doen mee aan IEX-beleggersspel Holtens Nieuwsblad 9 Uitslagen elite triatlon 'Groot Vletgaarsmaten. Nu niet, dan niet, nooit niet!' Cycloramafoto's als aanvulling luchtbeelden Holtenaren doen mee aan bizarre rit Zwarte Cross Sploder Wissel Van fietsen naar hardlopen vlaggen Slagingskans Waerdenborch Sploder Peest Espelo staat weekend geheel op z'n kop i HOLTEN - De drie best beleggende havo-4-leer- lingen ontvingen woens dag 4 juli van scholenge meenschap De Waerden borch een prijs. Dinsdag 10 juli 2007 HOLTEN - De uitslag van de triatlon bij de elite. Heren: 1. Igor Sysoev (RUS) 1.51.55; 2. Claude Eksteen (GER) 1.52.06; 3. Helge Muetschard (GER) 1.52.43. Dames: 1. Lenka Zemanova (CZE) 2.05.28; 2. Radka Vodickova (CZE) 2.05.58; 3. Vendula Frin- tova (CZE) 2.05.58 Beste Nederlanders: Youri Severin, 5e plaats 1.52.54; Wieke Hoogzaad, 7e plaats,2.06.15 HOLTEN - De actiegroep 'Houdt Holterbroek groen' hing afgelopen vrijdag 6 juli een spandoek op tegen de uitbrei ding van het bedrijventerrein Vletgaarsmaten. Hierop staat de tekst: "Groot Vletgaarsmaten. Nu niet, dan niet, nooit niet!" De actiegroep en Milieudefen sie vinden de plannen van de gemeente Rijssen-Holten om het bestaande terrein Vletgaars maten met ruim 50 hectare uit te breiden buiten alle propor ties. Uit de vandaag verschenen repliek van Bureau Louter op de behoefteraming van de ge meente blijkt nogmaals dat dit nieuwe bedrijventerreinen niet nodig is. De bevindingen van Louter worden toegestuurd aan de Overijsselse Statenleden. Mi lieudefensie en de actiegroep "Houdt Holterbroek groen' roe pen de provincie op de plannen van de gemeente Rijssen-Hol ten voor de uitbreiding van Vletgaarsmaten te verwerpen en zo het landschap te sparen. Bureau Louter constateerde no vember vorig jaar dat de ge meente Rijssen-Holten tot 2020 hoogstens 25 hectare nieuw be drijventerrein nodig heeft. In fe bruari dit jaar gaf de gemeente hierop een reactie. Bureau Lou ter heeft die reactie bestudeerd, maar ziet daarin geen enkele aanleiding om de berekende behoefte bij te stellen. Volgens de gemeente heeft Bu reau Louter de 'uitgestelde vraag' van de periode 2001-'05 - in die periode had de gemeente een gebrek aan uitgeefbare grond - niet meegenomen in zijn berekeningen. Louter laat echter zien dat die uitgestelde vraag - die volgens de gemeente 20 hectare zou zijn - om meer dere redenen niet zonder meer opgeteld kan worden bij de vraag van 2006 tot 2020. Ook de kritiek van de gemeente dat hij zich niet baseert op de specifie ke gegevens van Rijssen-Holten en het aanbod verkeerd heeft berekend, worden door Louter weerlegd. Het bureau is name lijk uitgegaan van de aanbodge- gevens van de gemeente zelf. Uiteindelijk komt Bureau Lou ter, met een aantal kleine cor recties, nog steeds uit op een vraag van maximaal 25 hectare netto. Daarbij tekent de onder zoeker aan dat hij hierbij uitgaat van de hoogste economische groei, geen rekening houdt met intensief ruimtegebruik en dat de gehanteerde ijzeren voor raad kleiner kan zijn omdat vanaf 2020 de economische groei sterk zal terugvallen. FEESTPROGRAMMA ESPELO - "De tent is nog niet weg of hij moet alweer opge bouwd worden", zegt voorzitter Gerrit Lubbersen van de feest commissie in het programma boekje. "Het Sploder Feest staat er weer aan te komen". Na het Piratenfeest in april en Normaal in juni, staat de tent komend weekend weer aan de Espelodijk voor een weekend lang feest. Splo löt zich wier hörn op vrij dagavond. Dan treedt vanaf 19.15 uur de Sploder Revue op en zullen weer verschillende Sploder taferelen langskomen. Reijling co verzorgt na afloop de muziek. Entree 5 euro's. De optocht begint zaterdag al vroeg. Om 8.30 uur worden de wagens opgesteld aan de Pas- mansweg voor de keuring. Daarna vertrekt de stoet om 9.30 uur, met voor op de fanfare vanHMV. Aangekomen op het feestter rein, beginnen de kinderspelen voor leerlingen van de Bos- school. Maar voor andere kinderen is er ook genoeg te doen. Zoals de Sploder Dreimölle, springkus sen en een ballenbak. De rommelmarkt duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Staanplaat sen zijn gratis, maar beperkt in aantal. Ondertussen beginnen dan de Volksspelen met divers hilari sche spelletjes. Deelname is gratis. Opgeven kan tot 13.30 uur in de tent. Claus gaat bezoekers vanaf 15.00 uur vermaken met een hypnoseshow. Hij werkt alleen met zuivere hypnose, dus geen trucs of magische acts. Bezoe kers kunnen vrijwillig onder hypnose worden gebracht. De Alpha Showband en Black Light drive-in show zetten 's avonds de tent op z'n kop. En tree: 7 euro. De laatste dag begint om 11.00 uur met de brunch. De toegang is gratis, maar brun chen kost 5 euro. Aan het eind volgt een grote verloting. Erik Dollekamp van The Cher ry's opent de zondag muzikaal om 12.00 uur. Daarna gevolgd om 14.00 uur door KasBendjen en om 16.00 uur door Corry Ko- nings. Tot slot neemt KasBendjen het weer over. De entree voor deze middag is gratis. HOLTEN - De gemeente Rijs sen-Holten zit eraan te denken om zogenaamde cycloramafo to's te laten maken. Steeds meer gemeenten maken hier gebruik van. Luchtfoto's geven alleen maar een platte weergave van de bovenkant van objecten. Cycloramafoto's laten echter alle kanten zien. Het geeft dus een weergave van 360 graden. Andere gemeenten zijn zeer te spreken over het nut van deze speciale foto's. Het geeft een beeld zoals iemand het ziet die bij het object zelf staat. Naast het gebruik van de gewone to pografische kaarten en luchtfo to's, geeft dit een extra dimensie aan de ruimtelijke informatie van de gemeente. HOLTEN - De Zwarte Cross wordt 27 tot en met 29 juli ge houden in Lichtenvoorde. Naast veel muziek van onder andere Krezip, Normaal, Status Quo, Use de Lange en Di-rect, zijn er ook bizarre crossen. Hieraan doen ook enkele Holte naren mee. Op de deelnemers lijst staan tot nu toe: Ferry Meinders, André Vincent, Mark Vincent, Henk Jan Beldman, Chantal van Coeverden en Jas per Zwiers (Plakkie). Spitax rijdt zondag 29 juli met een bus naar het festivalterrein. Vertrek rond de middag en te rugreis om 21.30 uur. Een re tourtje kost 11 euro per per soon. Dit is zonder entreekaart voor de Zwarte Cross zelf. De bus- en entreekaarten zijn te koop bij Café Jansen (Boerbiet) aan de Oranjestraat. ESPELO - De voorraad vlaggen van Espelo is op. Maar de feestcommissie wil bij voldoende aanmeldingen, wel een nieuwe serie laten maken. Devlagis 100 bij 200 centimeter groot en kost 50 euro per stuk. Een besteUing kan worden inge leverd in de feesttent bij de muntenbar of bij de feestcom missie Espelo, Vijfhuizenweg 16,7451 LH Holten. Vermeld naast naam, adres, te lefoon en e-mail ook het aantal te bestellen vlaggen. HOLTEN - Wie naar De Waer denborch gaat, heeft grote kans oni te slagen. Al tijdens de eer ste examenperiode zat het aan tal geslaagden van VMBO B/K, VMBO T, en VWO boven de ne gentig procent. Na het herexa men slaagden nog enkele leer lingen, waarbij op de VMBO T in Goor en het VWO de honderd procent werd gehaald. Alleen de havo bleef wat achter. Daar slaagde in de eerste periode 84 procent en in de tweede perio de 94 procent. HOLTEN - Erik Jansen op het wisselpunt van fiets naar lopen op Kalfstermansweide. Hij deed mee aan de wedstrijd Nationaal en be haalde de elfde plek. Twee weken geleden raakte hij geblesseerd in Stein, waarna hij wekenlang last had van krampen. Al duurde het herstel lang, in Holten wist hij toch een goede plaats te behalen. foto: iohan bounk Voor het vak Economie namen de leerlingen deel aan het IEX- beleggersspel. De leerlingen kregen de moge lijkheid om een aantal weken met een fictief startkapitaal van 300.000 euro te beleggen. In het spel werd de werkelijk heid op de beurs nagebootst. De opdracht voor de leerlingen was om enerzijds een zo hoog mogelijk resultaat te behalen en anderzijds de genomen beleg gingsbeslissingen te motiveren. De eerste prijs, een Rabo Mo biel, werd gewonnen door Steve Goossens. Ruben Kijk in de Veg- te won de tweede prijs, een Me- De derde prijs werd gewonnen door Jasper van den Driesche. Hij ontving uit handen van Dick de Wilde een MP3-speler. Ook hebben de leerlingen een bezoek gehracht aan de Rabo- bartk. Dick de Wilde, senior be leggingsspecialist van Rabo bank West Twente, gaf hen uit leg over obligaties, aandelen, opties en lichtte de actuele beursontwikkelingen toe. De winnaars van het beleggersspel.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9