Decor Domino Toppling gereed Reünie zesde klas Kolschool Holtens Nieuwsblad 7 Diessenplas bij twaalf Kort nieuws beste verzorgingshuizen Applaus Genieten van publiek op tribunes Smidsbelt Tijden bibliotheek Gemeente in overleg met bewoners De Borkeld over brandveiligheid latiesysteiv itbehandd'f htkanaUvu HOLTEN-"Juridisch doen de bewoners van de vakantiehuisjes op de Borkeld niets fout", weet wethouder Willem ter Schure. "Maar de hulp diensten kunnen er niet goed bij". Weer tijdens triatlon in Holten Wachtlijst voor Kindervakantieweek Dinsdag 10 juli 2007 'Juridisch doen ze niets fout' HOLTEN Ook voor Janja Molemaker uit Neede en Henk Jansen uit Holten was zwoegen en tegelijk genieten. De laatste loodjes van de triatlon zijn het zwaarst, maar het juichende publiek op Smidsbelt geeft ze weer nieuwe energie om toch door te lopen en ook de laatste meters af te maken. Om dan onder groot applaus de finish te bereiken. foto: johan bolink Door overhangende takken of dichte bossage, is het voor de brandweer soms onmogelijk zich een weg te banen op het terrein met vijfhonderd vakan tiewoningen. Het probleem is dat het om privé-terrein gaat, zodat de gemeente afhankelijk is van de wil van de bewoners zelf. Het gaat echter niet om één eigenaar van een vakantiepark, maar om meerdere eigenaren waar afspraken mee moeten worden gemaakt. In het uiterste geval bestaat er wel het middel van onteigening, maar daar wil de gemeente pas naar grijpen als het echt niet anders kan. Tij dens een bijeenkomst in Zaal Vosman bleken de bewoners in eerste instantie sceptisch tegen over de plannen te staan, maar dit veranderde al snel in goede HOLTEN - De decorstukken voor het evenement Individual Domino Toppling van Stefan Schöppers zijn zo goed als klaar. "Ik wilde eigenlijk voor 1 juli klaar zijn, maar dat is net niet gelukt", zegt Stefan. Hij probeert zaterdag 4 augus tus, samen met enkele bouwers, in de nieuwe sporthal aan de Rietbergstraat een individueel dominorecord te breken. Twin tig decorstukken zijn nu klaar. Zij geven thematisch de ge schiedenis weer. Zoals de evo lutie van aap naar mens, het ontstaan van de aarde en de verandering van gulden naar euro. De decorstukken moesten niet alleen worden geschilderd, maar ook getest of ze wel wer ken. Daar moet soms nog aan worden gesleuteld. "Ik heb een grote zandloper gemaakt met HOLTEN - De openingstijden van de bibliotheek is van 16 juli tot en met 11 augustus iets ge wijzigd. De bibliotheek in Holten is in juli en augustus elke zaterdag gesloten. Van 16 juli tot en met 11 augustus is de bibliotheek °ok op maandagavond geslo ten. Tussen 2 juli en 4 augustus leent men de materialen auto matisch voor zes weken. wil. Ter Schure: "Het gaat uit eindelijk om hun eigen veilig heid. Als ik voor de keuze had gestaan om mijn eigen veilig heid te kunnen waarborgen of een stukje grond te kunnen be houden, dan wist ik het wel". Wethouder Hans ter Keurst vult hem aan: "Het aanpakken van de brandveiligheid in de Bor keld gaat in totaal een half mil joen euro kosten. Wel een fors bedrag, maar het gaat om bur gers binnen onze gemeente. We kunnen niet zeggen, laat maar zitten. Want mochten er men sen komen te overlijden, dan wordt de beschuldigende vin ger richting de gemeente opge stoken". De bedoeling is nu om met alle bewoners een overeen komst af te sluiten voor het ge bruik van wegen en terreinen door hulpdiensten. Deze blijven dus wel eigendom van de bewo ners, alleen mogen de hulp diensten deze gebruiken. "In het oefenprogramma van de brandweer wordt het bijhouden van de begroeiing meegeno men", geeft Ter Schure aan. "Want ook het vrijmaken van de weg naar brandhaarden hoort tot hun taak". HOLTEN - De zesde klas van de Kolschool in 1975 houdt zater dag 29 september een reünie. De organisatoren Hennie Ool- bekkink, Jan Eertink en Truus Markvoort hebben bijna ieder een kunnen benaderen, op vier klasgenoten na. Het gaat om Paul van Swol, Ilse Blom, Con nie Admiraal en Marjanne Voerman. Wie weet waar ze zijn gebleven, kunnen contact op nemen met Hennie. "Mochten HOLTEN - Het Woon- en Zorg centrum Diessenplas in Holten zit bij de twaalf beste verzor gingshuizen van Nederland. Het gaat om een publieksprijs die door de cliëntenraden en het bouwcollege is uitgeschre ven. Het bouwcollege houdt er mensen zijn die bij ons in de klas hebben gezeten en we ver geten zijn, dan kunnen ze zich bij mij aanmelden", geeft Hen nie aan. Dit kan via mail: hen- niesplace@hotmail.com of tele fonisch: 0547-364425. De Kolschool, bestaat niet meer. Maar de school zelf staat er nog steeds: de Holterenk- school. Hennie: "Er is helemaal niets veranderd. Het is natuur lijk wel eens een keer opnieuw zich bezig met de bouw van zorginstellingen. Zo'n honderdertig verzorgings centra hadden zich aangemeld voor de prijs. In september wordt bekend gemaakt wie uit eindelijk de titel Beste wonen en zorg voor ouderen 2007 krijgt. meteen. Zoals stenen die naar boven moeten vallen." - De start bestaat uit levensgrote stenen en een trap. "De boven kant bestaat uit plexiglazen tre den met daaronder verlichting. Hierop komen glazen stenen te staan die zijwaarts eraf vallen". Bij de dominoshow gaat het ze ker niet alleen maar om een rij omvallende stenen. Er is veel werk gestopt in leuke foefjes en spectaculaire onderdelen. Het geheel wordt omlijst door een licht- en geluidshow. Heel misschien wordt daar ook bin- nenvuurwerk bijgevoegd. Wie de dominoshow zelf wil bekij ken op 4 augustus, kan entree- kaarten kopen. Deze kosten 5 euro per stuk. Bestellen kan via mail: stefan@dominorecord- holten.com of telefonisch: 0548-363606. Voor informatie: www.dominorecordholten.nl geverfd, maar verder is het nog hetzelfde. Daarnaast is de kans groot dat we er voor de laatste keer een reünie kunnen hou den". De Holterenkschool gaat namelijk in de toekomst verhui zen naar de Pannenbakker straat. Op de huidige plek zullen dan woningen komen. Hennie zoekt voor de reünie ook nog oude foto's en ander materiaal van de school en de klas. SCHIPBEEK 17 GRADEN HOLTEN - Vrijdagavond met de opening van de Triathlon met de run-bike-run voor de Hol- tense basisscholen was het zwaarbewolkt maar wel zo goed als droog. De temperatuur bedroeg tij dens de start om 20.00 uur maar 15.2 graden. Met de start van de zwemloop voor de wat oudere atleten om 21.00 uur was het ook bewolkt en koel met 14.8 graden. Nu en dan viel er wat lichte motregen. Een tegenval ler dus. Met het optreden van Wolter Kroes was het mis. Er vielen en kele regenbuien waardoor er vele paraplu's in de hoogte gin gen, maar de sfeer was er niet minder om. Op de dag van de International Tri-athlon waren er stapelwolken en scheen de zon geregeld. Met de start van de Elite dames was de temperatuur opgelopen naar 18.8 graden bij veel bewol king, maar gelukldg was het droog. Ook de Elite mannen startten onder dezelfde weersomstan digheden alleen toen scheen de zon wat vaker. Het open water van de Schip beek bij de televisie toren van Markelo was fris met een tem pera-tuur van 17.0 graden. Om 10.00 uur was dit nog maar 16.5 graden. De buiten tempe-ra- tuur lag rond de 17.2 graden. Met de start van het Holtens kampi-oenschap dames en he ren was het aardig weer met pe rioden zon en enkele stapel wolkjes en warm met 20.3 gra den. Voor alle deelnemers was het wat zwaarder, door de mati ge zuidwesten tot westen wind. De organisatie van de Triathlon van Holten kan dus zeer tevre den zijn over het verloop van de wedstrijd, maar ook over het weer wat zo perfect mee werkte. Weerman, Freddie Paalman MAXIMAAL 90 KINDEREN HOLTEN - De jaarlijkse Kinder vakantieweek is maandag 9 juli om 9.30 uur van start gegaan. Ruim negentig kinderen verza melden zich op dat tijdstip in dorpshuis De Boschkamp en wachtten in spanning af: 'Wat zullen we nou weer beleven?' Want dat er iets te beleven valt, is zeker. Daar staat de Kinderva- kantieweek om bekend. Het thema van dit jaar is 'Roep uit de Rimboe" en wat dat allemaal precies inhoudt, daar komen de kinderen in de loop van de week achter. Een werkgroep bestaande uit een stafmedewerker en een sta giaire van de stichting voor soci aal en cultureel werk, aangevuld met twee vrijwilligers, zijn maanden bezig geweest met de voorbereidingen. Er werd een spannend verhaal, met bijbeho rende acties geschreven, ge zocht naar geschikte terreinen in de omgeving van Holten om dit plaats te laten vinden en er werd een dertigtal vrijwilligers geworven. Zij worden ingezet als groepsleider, toneelspeler en als huishoudelijke- en techni sche ondersteuning. Financieel wordt de Kinderva- kantieweek mogelijk gemaakt door sponsoring van onder meerde Rabobank West Twen te, het Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton en het Orbys Jeugdfonds. Hierdoor kan de deelnemersbijdrage laag wor den gehouden. In verband met het vervoer naar de terreinen waar de activitei ten plaatsvinden, kunnen er maximaal negentig kinderen tussen de 6 en 12 jaar worden geplaatst. Kinderen die niet op vakantie gaan, krijgen voorrang bij de plaatsing. Ook dit jaar was de belangstelling weer groter dan het aantal beschikbare plaatsen, waardoor een aantal kinderen op de wachtlijst moest worden geplaatst. Stefan Schöppers kreeg hulp van Remi Hoefman bij het maken van het decor voor de grote dominoshow in de sporthal. FOTO: JOHAN BOLINK fijn schelpenzand"zegt Stefan, valbrug van een kasteel nog niet "Maar deze loopt nog niet hele- naar behoren. "Juist de inge- maal zuiver". Verder werkt een wikkelde dingen doen het wel

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7