Holtens Nieuwsblad Rob Steegink tweede bij de nationalen Agenda Valkenshow met grote vale gier Goaltjes op speelveld Lukensveld Column Dronken en zonder bewijs achter stuur HOLTEN - Rob Steeg ink kwam als tweede over de finish bij de nationa len. Hij haalde een tijd van 02:03:57. Erik Jansen volgde op een afstand en werd 11de met een tijd van 02:07:37. Martijn kampioen JULI Kindervakantieweek, Holten, maan- Dinsdag 10 juli 2007 HOLTEN - Bij Erve Deijk wordt op donderdag 12 juli een roof vogelshow gehouden. Gerrit en Jannie Zandvoort ver tellen niet alleen over de vogels, maar ze laten ook zien hoe ze vliegen. Er zijn buizerds, valken, uilen en sinds kort hebben ze ook een gier met een spanwijdte van 2,20 meter. Vooral de valken zijn erg specta culair om te zien vliegen als Gerrit met de loer draait. De show begint om 14.00 uur en is gratis te bezoeken. Erve Deijk is gelegen aan de Churchillstraat 19 in Holten. Bij vragen kan men bellen met telefoonnummer: 0548-366169. HOLTEN - Er zijn verzoeken binnengekomen om kleine goaltjes te plaatsen bij het speelveld aan het Lukensveld in Holten. De gemeente is daarom van plan om twee goaltjes te plaatsen bij het grasveld aan het speelveld dat ligt tussen Erve Lukensveld en de Ekelscharen. Voordat deze speelvoorzienin- gen worden geplaatst, krijgt men de gelegenheid het plan te bekijken. Dit ligt vanaf woens dag 4 tot 18 juli ter inzage bij de publieksbalie Ruimte in het ge meentehuis in Holten. Belang hebbenden kunnen tijdens de ze periode hun zienswijzen op het plan kenbaar maken aan burgemeester en wethouders. Wis en waarachtig. Het lèèven geet vedan in röste en vrea. Ma mangs gebuurt ter zö vol le, dai het hoaste neet meer biej könt been'n. In'n Dieker- hook is de èèrste glasvezelka bel de gróónd inne goane. Het had een fees mött'n word'n ma het verdreet had de oaver- haand. Jan van Moatman hef zien zeekte neet könn'n oaverwinn'n. Wie lèèft amoal met, met de neuiste familie. Hoolt'n hef de triathlon urn het Europees kampioenschap binn'n e haald. Ne vèère op'n hood van de organisatie. Zie zet Hoolt'n op nen machtige möóie wieze op de U uropeese kaarte. De tour de France is wier be- gunn'n. Hèèle volksstamm'n heb de formulier'n wier in e vult. N'eent hef ter nog meer verstaand van as'n n'aandem. Wie hebt wier wat, hoe we de kömm'nde drei wekke met mekaar oaver könt proat'n. De tour. Van jongs of an wa we der al drök met. De hèèle sloapkamer wörd'n vol e plakt met kraant'nknipsels van de Tour. Öönze moo wörd'n der gek van. Wie hadd'n zelfs ne eeg'n Ronde van Hoolt'n. Neet op ne reesfietse, nee ge woon op oe eeg'n fietske, zo nder versnelling. Ne wekke laank fiets'n duur Sallaand en Twè-nte. Wie war'n nog nööit zö vèèr van huus ofife e wes. Van een kultuurhuus hawwe in die tied nog nóóit e heurt. Ma doar zit noe schot in. Wat zal het toch móói weer, nen gróóte zaal, met een café op'n Smidsbeelt. Wat neet iederene móói vindt is det de aktiegroep van hét greune Hoolterbrook gewoon tèèg'n een gróót industriege bied op het Hoolterbrook bliff. An het haenneke van Milieu defensie en buro Louter goat zemethunaktie noenoarde Provincie. Zie blieft der bie, det Riess'n-Hoolt'n höóguut viem'ntwintig bunder neudig hef tut 2020. Doar hèènk noe een spandook an de es vèèr- tiene met "Vletgoarsmoat'n dreie, noe neet, dan neet en nööit neet" Het zal mie be- niej'n woet det amoal nog geet oflööp'n. Wie blieft ze volg"n. De vakaansiehuuskes op de Borkeld wordt veiliger e maakt en des ne goeie zaak. De splööder maakt zich öón- dertuss'n a wier op vuur hun feesje. Vriedagoamd lött Splöö wier van zich heur'n in de Revue, zoaterdag nen op- toch dent zich wier duur de weid'ns slingert van de Pas- mansweg tut an de feesweire. Det möi e zeene hemm'n. Zo- aterdagmiddag lött Anton zich hypnotiseer'n, det wordt wat. Zundags het oergezellige fees in de tè-nte. Het is één en al bedrievigheid. Het gebuurt amoal in Hoolt'n, woet het lèèven. vedan geet. Wis en waarachtig. De Veèrkcumte Viefkop Rob zou eerst meedoen bij de elite. Maar door een blessure die hij twee weken geleden op liep in Stein, moest hij die wedstrijd verruilen voor natio naal. Ook deze groep start van uit de Schipbeek. "Ik ben nog dusdanig uit vorm door de val die ik Stein maakte, zodat de elite nu te hoog ge grepen was", geeft Rob aan. "Het ging wel, maar echt hard ging ik niet. Het was nu voor mij vooral genieten". Erik Jansen is zeker tevreden over zijn wedstrijd. Ook hij raakte in Stein geblesseerd. "Ik heb zeker veertien dagen last gehad van kramp", vertelt hij. "Ik heb wel getraind, maar vooral het lopen was afwach ten. Maar dit ging toch goed." Hij hoopt in 2009 mee te kun nen doen aan het EK in de zo genaamde Age Cup. Hierin wordt in leeftijdscategorieën van 5 jaar gestreden. Erik: "Dat zou toch helemaal uniek zijn: in Holten meedoen aan het EK Triatlon". Martijn Paalman kwam als beste Holtenaar op de kwart triaüon over de finish en werd hiermee Holtens kampioen. "Het ging heel erg goed", zegt hij dan ook. "Het zwemmen ging goed en het fietsen zelfs supergoed". Tijdens het lopen werd het een strijd tussen Pim ten Brinke en Martijn. "Pim ging er op een gegeven mo ment vandoor, maar dat gat wist ik later snel te dichten", geeft Martijn aan. Vorig jaar werd hij tweede en Pim eerste. Nu waren de rollen omge draaid. Voor Pim toch wel even slik ken, want hij had op het hoog ste ingezet. "Maar op je waar de te worden geklopt is niet erg", vindt hij. Pim was dan ook twee minuten sneller met lopen dan vorig jaar. Hij zal hoogstwaarschijnlijk niet mee doen aan het EK Triaüon in 2009. "Trainen kost behoorlijk veel tijd. Daarnaast is de druk om te winnen behoorlijk groot", vertelt hij. "Het begint een kwestie van een moeten te worden" Alhoewel Marco Rensen als derde Holtenaar eindigde, is hij daar dik tevreden over. "Natuurlijk ging ik ook voor de eerste plek. Maar ik doe voor de vijftiende keer mee en ben blij dat ik toch een podiumplek heb bereikt". Hij heeft in die tijd behoorlijk wat wedstrijden op z'n naam kunnen schrijven. Marco: "In 2000, 2001 en 2002 werd ik eerste op de kwart. In totaal heb ik twaalf keer op het podium gestaan, waarvan vijf keer eerste. En dat hebben de andere jongens nog nooit be reikt". Holten - De politie heeft maan dag 2 juli een 39-jarige automo bilist uit Holten aangehouden op de Dorpsstraat in Holten, terwijl hij geen rijbewijs had en onder invloed van alcohol ver keerde. Politieagenten controleerden maandag 2 juli om 9.00 uur aan de Dorpsstraat de bestuurder van een auto. Na controle bleek dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. Omdat de agenten vermoedens hadden dat de man tevens on der invloed reed, werd hij aan gehouden en meegenomen naar het bureau. Daar blies hij 1,79 promille op de ademanalyse. Tegen de man, die vaker onder invloed en zon der rijbewijs heeft gereden, wordt proces-verbaal opge maakt. dag 9 juli 2007 - donderdag 12 juli 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil lstraat 19 Holten, donderdag 12 juli 2007, 14:00 Sploder Revue, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 Sploder Feest, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 - zondag 15 juli 2007 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag'1 augustus 2007, 6:30 Recordpoging domino, Sportzaal Riet- bergstraat Holten, zaterdag 4 augus tus 2007 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalf- stermansweide, zaterdag 11 augustus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Korha- nen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007 - zondag 2 septem ber 2007 Nationale nachtvlindernacht, Natuur diorama Holterberg, vrijdag 7 septem ber 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Hol ten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcircuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Holter berg, zaterdag 13 oktober 2007 - zon dag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil lstraat 19 Holten, donderdag 18 okto ber 2007, 14:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Centrum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 27 oktober NOVEMBER Zestigjarig jubileumfeest buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zaterdag 3 november 2007 Rondje Holtens Kulturhus, Smidsbelt Holten, zaterdag 3 november 2007 jubileumfeest buurtvereniging School kring Dijkerhoek, Bonte Paard, zater dag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijkeren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vos man, donderdag 8 november 2007 Leerlingenconcert MOC, Holten, vrij dag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerstmarkt, Smidsbelt, zaterdag 8 de cember 2007, 12:00 - 21:00 Martijn Paalman komt als eerste Holtenaar op de kwart triatlon over de finish. FOTO: JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3