Condoleanceregister Wessels massaal bezocht 'Wij hebben vrijwel alle stripboeken van Kuifje' Z 0 M E R M OJLE A i Dries Willems Holten 100% Ford, 100% Service Bestuurder mishandelt agenten Podiumplaatsen voor AV Rijssen U houdt niet van verrassingen achteraf? Wij ook niet: Keizersweg 68 - 70 www.drieswillems.nl Dinsdag 3 juli 2007 18 RIJSSEN - Op de site con- doleance.nl zijn de dank betuigingen aan de op 25 juni overleden Herman Wessels talrijk. Het door de familie Wessels geopende condeleanceregister wordt massaal bezocht en de te kenen van medeleven ge tuigen van veel waarde ring. Vier dagen na het sterfbed van Herman Wes sels stond de teller van het aantal bladzijden met re acties al op 572. Hier volgt een selectie uit de vele woorden van dank: "herman jij was onze fct- wente man jij bent alles voor onze fctwente jij be dankt voor de fijne tijd dat wij jou hebben mogen kennen vaarwel rust zacht" (mare ter pelle) "Het is zeer moeilijk te be grijpen waarom Herman niet meer in jullie midden is. Ik heb altijd diepe be wondering en respect voor Herman gehad. Hij was ie mand die altijd oog had voor een ander, of je nu "groot" of "klein" was." (Gerbert Baan) "De adem stokte in mijn keel toen ik ergens op in ternet de titel las 'Oud voorzitter van FC Twente over leden'. Zeker onverwacht als je de afge lopen weken de berichten las over het in ontvangst nemen van het Erelidmaatschap van zijn FC Twente en van het ge ridderd worden in de Orde van Oranje Nassau. Ook in de moeilijke tijden die zijn FC Twente rond de eeuw wisseling kende, liep Her man niet weg voor zijn ver antwoordelijkheid als be stuurder. Wij, aanhangers van FC Twente, zullen nooit vergeten wat hij vele jaren lang voor FC Twente gedaan heeft en betekend heeft. Eén ding is zeker: Wat Herman op aarde heeft weggeven zal hem in de hemel vergezellen." Uoop Korf, Odorheiu Se- cuiesc, Roemenië) "We zijn je dankbaar voor wat jij voor de regio Twen te betekent hebt. Je bent een groot bouwer en ik weet zeker dat je 'hier bo- vpn' doorgaat met bou wen, want ook daar zal je vast niet stil gaan zitten, groeten aan Epy en onze andere vrienden." (Tech nische Dirk) "Een echte selfmade man uit het Oosten van het land. Jouw overlijden is een verlies voor de hele re gio." (Michel) "We hebben je helaas ont moet in de klinik in Zwit serland. Mijn vader kreeg dezelfde behandeling en tijdens de infusen lagen jullie dan naast elkaar te praten en de Telegraaf te lezen. Je kon mooi vertel len. Ook de manier hoe je met de ziekte omging was bewonderend. Nog even op vakantie gaan en dan ook genieten. Mijn vader zei laatst nog hoe zou het met Herman zijn. Schok kend om nu te vernemen dat je er niet meer bent. Het ga je goed." (J. van Staalduinen) RIJSSEN - In de vitrines in de bi bliotheek in winkelcentrum De Hoge Wal is de hele zomer een deel van de Kuifjeverzameling te zien van vader en zoon Goor- Vader Jan Goor- man, al jaren lid van de Rijssense postzegelvereni ging 'n Poszeagl, begon jaren gele den met het ver zamelen van postzegels met de afbeelding van Kuifje erop. Ook kocht hij wel eens een stripboek van Kuifje en toen merkte hij dat zijn inmiddels 16-jari- ge zoon Harmen ook steeds meer een Kuifjefan werd en die strip boeken graag las, begon het verzamelen van aller lei Kuifjezaken. Ter gelegenheid van de hon derdste geboortedag van de geestelijke vader van Kuifje, Hergé, pseudoniem van Geor ges Rémi, deed de bibliotheek Rijssen-Holten een maand ge leden een oproep aan verzame laars van Kuifjestripboeken en andere Kuifjeartikelen, om hun verzameling enkele maanden beschikbaar te stellen aan de bi bliotheek. De medewerkers van de Rijssense bieb wilden ter ge legenheid van die honderdste verj aardag van de bedenker van Kuifje een tentoonstelling in richten. "Wij hebben toen contact ge zocht met Annelies Kremer van de bibliotheek en haar verteld wat we zoal aan Kuifjeartikelen in huis hebben", aldus Jan Goorman. "Wij hebben vrijwel alle stripboeken van Kuifje en Harmen heeft op zijn kamer grote beelden van Kuifje, die hij bij Otje van Potje heeft gekocht. Ook horen bij de verzameling drie grote geschilderde borden waarop Kuifje staat. Deze zijn geschilderd door leerlingen van Reggesteyn". Goorman werkt als administrateur op de Rijs sense scholengemeenschap en toen na een opdracht van de docent schilderen een aantal mooie borden met Kuifje erop bleven staan, nam hij ze mee naar huis. Goorman vertelt dat hij de meeste Kuifjestrips en -artike len op rommelmarkten en via Internet op Marktplaats koopt. "Heel bijzonder zijn ook de tele foonkaarten waarvan er vier de afbeelding van de voorkant van een van de stripboeken vormen en ook hebben we video's en dvd's van Kuifjes." Verder be staat de verzameling uit siga renbandjes, koektrommels en een pop-upboek. RIJSSEN - Twee surveille rende politieagenten zagen zaterdag 20 juni, rond 16.50 uur, op de Grote straat een bestelbus staan in strijd met een gesloten- verklaring. De bus blok keert ook nog eens de ge hele weg. De bestuurder van deze bus, een 31-jarige man uit Amersfoort, zit bij een cafe taria te eten. Hij komt naar buiten en krijgt van de po litie te horen dat hij een be keuring krijgt. De bestuur der wordt direct vervelend. Hij trekt het rijbewijs uit de handen van een agent en wil weglopen. Ondertus sen heeft een andere agent de gegevens van de be stuurder nagetrokken en dan blijkt dat deze 31-jari- ge bestuurder nog een boe te open heeft staan. Hem wordt medegedeeld dat hij is aangehouden en mee moet naar het politiebu reau. Op dat moment be gint de man te vechten met de politie, kennelijk om zich aan de aanhouding te onttrekken. Met de groot ste moeite weten de agen ten de man onder controle te krijgen door het aanleg gen van een wurggreep. Hij heeft echter al kans gezien om één van de agenten een aantal schrammen en blauwe plekken te bezor gen. Ook is een horloge van één van de agenten ver nield. De man wordt uiteindelijk geboeid overgebracht naar het politiebureau waar hij wordt ingesloten. In op dracht van de Officier van Justitie wordt hij in verze kering gesteld. De politie maakt proces-verbaal op. Eén van de agenten doel aangifte van mishandeling. RIJSSEN - Drie atleten van de C D junioren wisten zaterdag 30 juni 2007 het podium te halen tijdens de Gelders Overijsselse Kam pioenschappen voor C en D junioren in Apeldoorn. De AV Rijssen meldde zich met een ploeg van 18 atle ten op de baan van AV '34 in Apeldoorn. Na een spannende dag waarin de Rijssense atleten op veel onderdelen mee streden om de medailles konden uiteindelijk 3 atle ten van de AV Rijssen het podium beklimmen. Robbin Schulenburg werd Gelders Overijssels Kam pioen op de 1.500 meter bij de Jongens C. Hij werd 1 e in de prachtige tijd van 4:30,68 min. en ver beterde daarmee ook nog het Rijssense ClubRecord met een dikke 6 seconden. Darien Klein Leetink werd 2e bij het kogelstoten voor meisjes D. De afstand van 10,25 mtr. was goed voor een nieuw PR en leverde ook een zilveren medaille op. Jan Willem Dangremond pakte bij de jongens C de 3e plek op het onderdeel speerwerpen. Zijn worp van 38,08 mtr. le verde niet alleen het brons op maar tevens een nieuw ClubRecord. Rachel Rozenkamp wist nog wel een nieuw ClubRe cord te lopen op de 80 me ter horden maar kwam nel als een aantal andere Rijs sense atleten net naast het podium terecht.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 18