rups al op drie plekken Afsluiting seizoen tennisclub Holten Holtens Nieuwsblad 13 JU*JJJ ]C6 B'''art Bas van Bee^ w*nt milj°nairstoerno°i Gerard Joling doet mee aan achtste triatlon? Koekjes en Hypnotiseur op Sploder Feest Eikenprocessierups lijkt nieuw permanent probleem te worden broodbakken r Kortnieuws Opbrengst collecte Maag Lever Darm Mike Bolink sluit seizoen goed af Meester Dick neemt afscheid Echtpaar verkoopt bier bij triatlon Dinsdag 3 juli 2007 HOLTEN - De deelnemerslijs ten van de triatlon op zaterdag 7 juli zijn bekend. Hieronder weer veie Holtenaren die meedoen en strijden om het Holtense kampioenschap. Maar ook vele niet-Holtenaren doen mee. Zo is Gerard Joiing uit Haarlem te vinden op de inschrijvingslijst voor de achtste triatlon voor niet-Holtenaren. Of hij ook daadwerkelijk aan de start zal verschijnen, is nog even de vraag. Op de uiteindelijke lijst is hij namelijk niet meer terug te vinden. HOLTEN - Na de eerste mel ding van een kleine populatie van de eikenprocessierups aan de zuidzijde van Holten bij de Al heeft de gemeente de laatste tijd nog drie brandhaarden van de rups weg laten halen. "De beestjes verspreiden zich snel", zegt Els Cuijpers, beleidsmede werker openbaar groen van de gemeente. "Het is dit jaar voor het eerst dat we zo veel meldin gen krijgen. In Raalte en Almelo komen ze al langer voor, maar in onze gemeente zijn ze nieuw." Die klachten bestaan vooral uit jeuk en problemen aan de luchtwegen. De eiken processierups is de larve van een nachtvlinder. De rupsen vervellen een paar keer en na de derde vervelling ontstaan de be ruchte brandharen die na con tact met onbedekte huid bin nen acht uur voor een pijnlijke rode huiduitslag zorgen mét he vige jeuk. Door krabben of wrij ven kunnen de brandharen zich gemakkelijk verspreiden naar andere delen van het lichaam. Als brandharen in de ogen te rechtkomen, kan dat binnen één tot vier uur een heftige reac tie geven. Na inademing kun nen de haren ook irritatie of ontsteking geven van neus, keel of bovenste gedeelte van de luchtwegen. Of de toestand zorgwekkend is, gaat Cuijpers nog wat te ver. Van klachten over de gezondheid is haar niks bekend. "Maar het steekt wel heel erg de kop op. En als ze op plekken zitten waar veel toeris ten komen of waar schoolgaan de jeugd langs komt is voorzich tig zeker geboden. In Brabant en Limburg hebben ze er al lan ger ervaring mee. Het schijnt dat ze vanwege de klimaatver anderingen hun leefgebied op schuiven naar het noorden. Het zou dus kunnen dat we ze per manent hier hebben", aldus Cuijpers. Gijs Heuven van Arbor boomverzorging heeft tegen woordig een ploeg van drie man continu aan het werk om de nesten weg te halen. Enschede, Hengelo, Almelo en Hof van Twente staan ook al op de kaart van de eikenprocessierups, weet Heuven. "Het is hier nog vrij beperkt. Bij Deventer zitten hele grote nesten en meer naar het zuiden bij Aalten krioelt het van die beesten. Daar worden ze niet eens meer weggehaald." HOLTEN - Gerrie Marsman van boerderij Zorgvliet aan de La- renseweg 106 gaat elke woens dag van 12.00 tot 17.00 uur op ambachtelijke manier brood bakken. Daarnaast kunnen kinderen koekjes bakken. Verder is de kruidentuin te be kijken en geeft Gerrie uitleg over de verschillende kruiden in de hén. De entree is gratis. ESPELO - Een hypnotiseur zal zaterdag 14 juli om 15.00 uur proberen een aantal bezoekers van het Spoder Feest onder hypnose te brengen. Er wordt uitsluitend gewerkt met zuivere hypnose en geen gebruik gemaakt van trucs of magic acts. De toeschouwers krijgen te zien wat hypnose inhoudt, wat met hypnose kan en dat het niets te maken heeft met magie. Het publiek wordt - op basis van vrijwilligheid - uitgenodigd aan de show deel te nemen. Dit is een unieke gelegenheid per soonlijk kennis te maken met het fenomeen hypnose. De deelnemers gaan in hypnose op reis. En mensen die op reis gaan beleven veel. Ze maken opeens dingen mee waarvan ze het bestaan niet wisten of die ze tot nu toe voor onmogelijk hiel den. Dit is indnikwekkend en amusant tegelijk. Zowel voor de deelnemers als de toeschou wers. Een belangrijk item van de voorstelling is, dat er geen onesthetische opdrachten wor den gegeven en niemand hoeft zich beledigd te voelen. Daar om laten elke show en dus waarschijnlijk ook in Splo weer vele tientallen bezoekers zich meenemen op ontdekkingsreis door de wondere wereld van het menselijke brein. HOLTEN - Bas van Beek heeft het Miljonairstoemooi van café De Stadskelder gewonnen. Hij won deze biljartwedstrijd in een span nende finale. Hij ging heel erg blij en dronken met maar liefst acht Staatsloten naar huis. Op de tweede plek eindigde Peter Smal- brugge. Drie werd Bas Dekker en vier werd Gerko Potman. Maandag begint het driebandtoemooi in de Stadskelder. Hiervoor is aanmelding nog mogelijk. Telefoon 06-50841794. foto: johan bolink SPIJS VERTERINGSZIEKTEN HOLTEN - De collecte van de Maag Lever Darm Stichting heeft in Holten 2117,30 euro op gebracht. De stichting collecteerde van 18 tot en met 23 juni. De campag ne rond de collecteweek stond in het teken van spijsverterings- ziekten bij kinderen. Mocht men de collectant heb ben gemist, dan kan men een bijdrage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stich ting te Nieuwegein. MOTORCROSS HOLTEN - Mike Bolink heeft de eerste seizoenshelft afgesloten op een vierde plaats in de tus senstand voor het NK 65cc gro te wielen bij de MON. Dit is na zijn blessure (arm breuk) in het voorseizoen beter dan verwacht. Daarbij heeft hij ook de eerste NK-wedstrijd nog gemist. In de nu volgende vakantiepe riode staat eerst op 11 juli de clubwedstrijd in Holten op het programma. Hierna volgt een rondje Europa met twee wedstrijden in Kozmi- ce (Tjechië), twee wedstrijden in het Nederlanse Emmen en twee wedstrijden in Rognee (België). Hierbij zal Mike voor de dagprij zen strijdenbij de 65cc grote wielen, terwijl broer Dann de overstap maakt naar de 85cc grote wielen die voor een heuse EK titel strijden. Mike en Dann Bolink zijn hele maal klaar voor hun Europeese avontuur Na deze EK-wedstrijden, zullen zij op 4 augustus in Bleiswijk deelnemen aan de KIKA-cross aldaar. Het betreft hier een cross voor het goede doel. RECEPTIE DIJKERHOEK - De afgelopen 51/2 jaar was meester Dick Brille- man verbonden als groepsleer kracht aan de openbare basis school in de buurtschap Dijker- hoek Met de start van het nieu we schooljaar gaat hij zijn on derwijsloopbaan voortzetten als groepsleerkracht aan de obs De Haarschool in Holten. Op donderdag 5 juli nemen we officieel afscheid van hem. De kinderen doen dat 's morgens op school. Ouders, leerlingen en oud-leer lingen worden uitgenodigd. Aan het eind van de middag is er van 17.00 tot 18.00 uur een informele afscheidsreceptie in de school aan de Dijkerhoekse- weg. Iedereen is daar van harte welkom. VOOR COED DOEL HOLTEN - Jan Willem Kevelam en Marleen Storm zijn afgelo pen zaterdag 9 juni in het huwe lijksbootje gestapt. Vriendenclub DIS (De Ideale Schoonzoon) geven hun ca deau echter niet zomaar. Het kersverse echtpaar moet daar wel wat voor doen. Namelijk biertappen tijdens de triatlon. Ze zullen met een bier karretje langs het parcours lo pen. Ze zullen duidelijk te herken nen zijn aan een groot bord om de nek van Marleen en de fees telijke outfit van Jan Willem. Hij gaat als koe verkleed. De bedoeling is dat ze zoveel mogelijk bier gaan verkopen aan bezoekers van de triatlon. Daarvoor hebben ze op het kar retje vaatjes bier staan, waaruit ze gaan tappen. De opbrengst gaat naar het goe de doel Stichting Paardrijden voor Gehandicapten. HOLTEN - Joy Kloosterman, Senna Kloosterman, Thomas Dijkgraaf en Bruno Mooiweer, allen getraind door Mare IJzer man, speelden tenniswedstrij den in de competitie gemengd tot en met 12 jaar. Nadat vorig jaar nog veel verlo ren werd, werden deze keer de meeste wedstrijden met over macht gewonnen. Twee wed strijden werden gelijk gespeeld, waardoor het TC Holten team uiteindelijk op een gedeelde eerste plaats eindigde samen met TWS uit Enschede. De onderlinge wedstrijd tussen TWS en onze jeugd was ook ge lijk geëindigd, dus enig reken werk moest uitsluitsel geven over het kampioenschap. Helaas bleek TWS in de onder linge wedstrijd 1 set meer ge wonnen te hebben en mochten zij zich daarmee de kampioe- Achten trainer Mare IJzerman; voor v.l.n.r.Senna, Thomas, Joy en Bruno. nen noemen en eindigde het voorjaarscompetitie, jeugdcompetitieteam van TC Voor de zesde keer zijn de ten- Holten uiteindelijk op een niskampioenschappen Rijssen- prachtige tweede plaats in de Holten georganiseerd door de tennisverenigingen TC de Mors, TC Rijssen en TC Holten. In to taal hebben 147 deelnemers sportief gestreden op zowel gra vel als kunstgras. In een periode van twee weken zijn er maar liefst 166 wedstrijden afgewerkt. Af en toe leverde de regen wat onderbrekingen op. Enkele avonden waren zelfs de gravel- banen in Rijssen onbespeelbaar en werd er uitgeweken naar de vrijwel altijd bespeelbare kunst- grasbanen van de Holtense club. De 'kampioenschappen zijn afgesloten op het fraaie ten nispark van Holten op zaterdag 23 juni met een geweldige fina ledag. Toch moesten de finales twee keer kort worden onder broken door regenval. Maar uit eindelijk brak zelfs de zon door en hebben de vele aanwezigen kunnen genieten van schitte rende partijen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13