Erwin Extercatte wint darttoernooi De Mölle kiezen kopen Geurtjes die tot de AutO s verbeelding spreken Tweekleurig 4« Test: Skoda Fabia Ambiente 1.4 door De Volder en Vos SIGNALEMENT Dinsdag 26 juni 2007 mm m 9 RIJSSEN - Erwin Extercatte maakte zaterdag zijn favorie- tenrol bij het vijfde Open Rijs- sens Kampioenschap Darten van dartclub De Mölle volledig waar. De Hengeloër pakte in discotheek Lucky en Co de titel door in de finale Frank Nijveld uit Wierden te verslaan in een best-of-nine: 5-1. Extercatte sleepte met zijn overwinning een bedrag van 800 euro in de wacht. 'Seabert', zoals zijn bij naam luidt, schakelde in de hal ve finale Alex Wilmink uit en had in kwartfinales van Hend riks gewonen. Nijveld bereikte de eindstrijd dankzij een zege op Dennis Sandberg. Beste Rijssenaar van het toer nooi was Gerard Ligtenberg van dartclub De Mölle. Ligtenberg haalde de laatste acht, maar moest daar zijn meerdere er kennen in de latere nummer twee Nijveld. Ligtenberg plaats te zich voor de kwartfinales door een overwinning op club genoot en medeorganisator Jan Fransen. Fransen sprak van een geslaagd toernooi, maar stelde ook vast dat het aantal deelne mers beneden de verwachtin gen was gebleven. "We hadden op minimaal 128 deelnemers gerekend, maar het waren er maar zeventig. Het lijkt er op dat de mensen een beetje dart moe zijn. Je hoort het van alle kanten. Als er ergens een dart- toernooi wordt georganiseerd valt de deelname tegen." Aan de Fransens zelf lag het niet, want zij waren ruim vertegen- Er werd zeer geconcentreerd gegooid naar de dartborden. FOTO: IOHAN BOLINK woordigd op het toernooi. Naast vader Jan deden de doch ters Kirsten en Judith mee, net als zoon Roy. Er werd gespeeld in poules van vier waarin de eerste twee zich plaatsten voor de winnaarsronde en de laatste twee naar de verliezersronde gingen. Robert Elshof uit Rijs- sen haalde uiteindelijk de finale van de verliezersronde en wist daarin af te rekenen met de Fries Genit Lemstra (4-0). De prijs van 50 euro voor de hoog ste finish ging naar Gerard Lig tenberg. Hij gooide uit met 151. Het koppeltoemooi dat op vrij dagavond werd gehouden telde in totaal 27 koppels. Erwin Ex tercatte was ook in dat toernooi de te kloppen man, maar dat lukte de concurrentie niet. Sa men met Björn Bakker pakte Extercatte de eerste prijs. Dat Extercatte in Rijssen niet te kloppen was, is niet zo verwon derlijk want zijn erelijst mag er inmiddels zijn. De Hengeloër won in 2004 de Open Oost-Ne derland en in 2005 de Open Holland. Als laatste mijlpaal be reikte 'Seabert' de laatste 32 van Ladbrokes.com World Darts Championship 2006. Maar liefst 60 procent van de Nederlanders vindt de geur van pas gewassen was heerlijk. Tegelijker tijd is de geur van natuurlijke extracten razend populair. Het 100-jarige Persil lanceert daarom Persil Naturals, vloeibaar wasmiddel met een parfum op basis van natuurlijke extracten, waar van de geuren tot de verbeelding spreken. Voor veel mensen is de was immers pas écht schoon wanneer deze ook fris ruikt. Persil Naturals zorgt voor beide: een stralend schone was waarvan de natuurlijke frisheid je tegemoet komt. Met twee varianten - lelie witte lotus en oranjebloesem jasmijn - staat Persil Naturals garant voor een aangename geurervaring. De voorliefde van Ne derlanders voor de geur van pas gewassen was, blijkt uit een extra consumentenonderzoek van Persil ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan. Daarmee voegt de schone was zich opvallend in het al langer bekende rijtje 'lekkerste geuren', waarvan onder meer de bekende geuren van pas gemaaid gras en versgebakken brood deel uitma- ken. Wassen en wasmiddelen hebben derhalve een belangrijke plaats in het dagelijks leven, en sluiten naadloos aan bij de geuren van natuurlij ke extracten die zo populair zijn. De naam 'Persils Naturals' is dan ook uitstekend van toepassing. Het belang van geuren werd al in de oudheid er kend. Vele oude culturen gebruikten natuurlijke extracten van bloemen en planten. Zo hadden de Chinezen wierook voor harmonie en evenwicht, en maakten de Egyptenaren gebruik van ceder hout, mirre en kruidnagel voor balsems en spiri tuele zaken. Ook de Grieken benutten mirre voor aroma's en medicinale doeleinden, terwijl de Ro meinen hun stoombaden van bloemenextracten voorzagen. Vooral het gebruik van bloemen heeft Persil geïnspireerd tot het Persil Naturals-assorti- ment. De geur van schone was roept bij velen het beeld op van een goed geregeld, evenwichtig ën harmonieus huishouden. Persil Naturals is ver krijgbaar in de supermarkt voor een consumente nadviesprijs van 5,49. Meer eigen gezicht Skoda krijgt binnen het grote Volkswagen-concern steeds meer een eigen gezicht. Bovendien nog steeds betaalbaar en kwalitatief niet minder dan welke concurrent ook. Dat maakt de nieuwe Fabia meteen interessant Met de nieuwe Roomster is het design van Skoda een nieuwe weg in geslagen die nu ook be wandeld wordt met de Fabia. Deze tweede generatie is er op dit moment alleen als vijfdeurs hatchback. De auto is qua leng te gegroeid naar de 4 meter waar alle nieuwe modellen in dit segment zich rond bewegen en dat zorgt voor een flinke toe name van de interieurruimte. Hoogte, breedte en wielbasis kregen er ook enkele centime ters bij. De auto krijgt binnen het concern de primeur van een nieuw onderstel dat echter met McPherson veerpoten voor en een torsie-as met getrokken draagannen achter vertrouwd is van opbouw. De Fabia voelt over het geheel solide aan, ook tijdens het rijden. Het rijgedrag is helemaal in orde, zonder ech ter op enige manier spannend te zijn. De auto is beslist vol doende comfortabel en be schikt op de snelweg over een prima stabiliteit. Mede dankzij het totaalgewicht van 1.035 kg is de 1.4 liter 16- klepper een prima keuze. De motor levert een vermogen van 86 pk en komt tot een keurig koppel van 132 Nm. Dat laat zich vertalen in een topsnelheid van 174km/uen een acceleratie van 0 tot 100 in 12,3 seconden. Ook het brandstofverbruik stemt tot tevredenheid met 1 op 13 in de praktijk. Typisch dat de Fabia wel een nieuwe bodem- groep krijgt, maar niet de mo dernere FSI of TSI motoren? De uitstraling is zeer verzorgd. De bagagemimte van 300 liter is goed te bereiken en heeft een hoedenplank die op een lager niveau kan worden neergelegd. Skoda start de nieuwe Fabia bij 11.990 euro en de 1.4 Ambiente komt op 15.240 euro. Het maakt bij de Fabia enorm uit welk uitrustings niveau wordt gekozen. De basisuitvoering heeft een bijna volledig zwarte inrich ting. maar vanaf de Am biente is het geheel twee kleurig met meer nuances. Ook nog hier en daar wat aluminiumkleurige details en het geheel ziet er veel beter uit. Het interieur is voldoende ruim voor vier volwassenen en de gebruik te materialen zijn van een uitstekende kwaliteit. Elek trische ruiten en spiegels, centrale vergrendeling met afstandsbediening en een bestuurdersstoel met hoog teverstelling zijn standaard. L X B X H: 3.992 x 1.642 x 1.498 mm Wielbasis: 2.462 mm Kentekengewicht: 1.035 kg Laadvermogen: 515 kg Trekgewicht geremd: 1.000 kg Motor: driecilinder, 16 kleps benzinemotor Cilinderinhoud: 1.390 cm3 Max. vermogen: 63 kW/86 pk bij 5.000 tpm. Max. koppel: 132 Nm bij 3.800 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 12,3 sec. Topsnelheid: 174 km/h Gem. verbruik: 1 op 15,4 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 15.240 euro (Ambiente) Plus: Origineel ontwerp, uitstekende afwerking, 1.4 liter motor is beslist voldoende. Min: Een wat neutrale interieurinrichting en dito rijgevoel.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9