Holtens Nieuwsblad 3 Dijkerhoek staat op z'n kop met Dijkerhoeks Feest 3 Rabobank geeft beamer aan Holterenkschool Slotactiviteit Plattelands longeren in Bathmen ft Kopenhagen Jongen rijdt met fiets tegen auto Column Internet via glasvezel DIJKERHOEK-Een 'spookrijder' op een scootmobiel reed de op tocht van Dijkerhoek, die zaterdagochtend 23 juni werd gehouden, vooruit. Verkleed als spook kon digde ze de bonte stoet aan. GEZELLIG WEEKEND VOOR JONG EN OUD Agenda Dinsdag 26 juni 2007 5SSS— Fiets 'em in de sloot HOLTEN - De organisatie van Triathlon Holten is door de Eu ropean Triathlon Union (ETU) uitgenodigd om haar plannen inzake het Europees Kam pioenschap Triathlon 2009 op het ETU congres in Kopenha gen te komen toelichten. De Holtense delegatie zal wor den versterkt met burgemeester Bort Koelewijn die heel graag het kampioenschap naar zijn gemeente wil halen. Het con gres wordt 28 juni gehouden waarna naar verwachting vrij dag 29 juni bekend wordt ge maakt of Holten het EK krijgt toegewezen. De uitnodiging wordt gezien als een aanwijzing dat Holten volop in de race is. HOLTEN - Een negenjarige jon gen uit Holten reed dinsdag middag 19 juni door een rood verkeerslicht en kwam daarbij in aanrijding met een 73-jarige plaatsgenoot die met zijn auto voorrang had. Het jongetje reed vanaf de Kol- weg dinsdag 19 juni om 12.55 uur door rood op de kruising met de Dorpsstraat/ Oranje straat. De automobilist had groen en reed de kruising op, maar zag daarbij de jongen te laat. Deze laatste vloog over de auto heen en werd door een ambulance met onbekend letsel overge bracht naar het ziekenhuis in Deventer. Hilarische momenten tijdens Fiets 'em erin. Met z'n tweeën op de flets en meteen het water induiken, foto: johan bounk Wis en waarachtig. Mien röödzwatte harte sleug ne slag oaver. Hoolt'n noar'n een heuger plan, doar bin'k vuur. Doar bink al- tied a vuur e wes. Neet dat ter noe drek betaald mött word'n, ma wal wark'n met de meugelijkheed'n, diet ter tèègnswoordig bint. En ai dan lèèst dat ter jonge jongs bint, diet det ansprekt dan gif det noe de föèns an een bestuur um doar met an't wark te go- an. Het geet neet allène um die twei jonge jongs, diet noar Excelsior goat, nee het geet zo gangswieze um een compleet elftal ak het geleum'n mörre. Zegt noe neet vuurof det det toch neet lukt, ma goat ter vuur. Wie hebt met leu as Andréooit noar Hoolt'n e haalt duur Hoolter be- stuursleed'n en Hendri, volk in huus, diet hèèl good de weg wèèt te vind'n noar al die Hoolter jongs. Twei kearis diet good wèèt hoe t anveult um met Hoolt'n zó höège meuge- lijk te voetbal'n. Wat zóllt toch móói weer as Hoolt'n óóit is kampioen wörd'n Kvan de deirde klasse. Heu ger bint ze nog nóóit e wes. De èèrst'n hebt de weg no ar het roodzwarte huus al terugge vunn'n. Noe de test nog. Het mött könn'n. Kiekt ma noar de dames van de handbal. Die hooft de buurte neet in um op een hóóger plan te hand- ball'n. Det is misschien wal één van de slötteis. Kiek'n hoet clubs det doot, diet heuger spoilt. Doar het goeie uuthaal'n en vèèrder bouw'n Het bestuur van Hoolt'n is ter riepe vuur, det dèènk ik tenminste. Griept de kaans um oaver tien joar te könn'n zegg'n, ik zatte in t bestuur toen we Hoolt'n van de vèèrde noar de tweede klasse hebt e brach. Hoolter jonge jongs investeert een paar joar in det kluppie van róód en zwart, zó det ter oaver een paar joar gen ééne meer de buurte in mött um heuger te könn'n voetbaln. Terug- ge noar de tied det ter duuzend en mèèr Hoolter langs de liene stun'n. Het kan, ik bin der van oaver- tuugd. Gen eene kan det allène, mar amoal met me- kaa mött óóns det htkk'n. Awwe in Hoolt'n anns stark in bint, dan is het wal, het met mekaa doo van dinge. Kiek ma noar de triathlon, kiek ma noar de Keunefeest'n. Wie mött het met meka doo. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Vïefkop Heel Dijkerhoek was afgelopen weekend te vinden in en rond om de feesttent bij het Bonte Paard. Vooral de optocht trok veel bekijks. Wie niet meedoet, staat aan de kant van de weg. De tijd van Michiel de Ruyter bleek een dankbaar onderwerp te zijn. Zo kwam zijn zeilschip voorbij en een piratenboot. Maar ook de jeugd liet van zich horen. "Kasje kijken. We zullen eraan bezwijken". Op de wagen een televisie, computer en vele zakken chips en snoep. Ande ren lieten weten dat ze het niet eens zijn hoe de politiek omgaat met hun keet. Daar wordt niet alleen gezopen, maar is ook be doeld om elkaar te ontmoeten. Na afloop werd in de tent een demonstratie streetdance gege ven door SV Bato en was er een heuse workshop jumpen. Dit is de nieuwste rage onder jonge ren. Kinderen stonden voor het speciale podium klaar om de passen mee te doen. Ook al lijkt het simpel, het was toch wel Het Dijkerhoeks Feest was weer een gezellig weekendje vol met activiteiten voor jong en oud. Kinderen genoten van een etentje bij Bonte Paard. Terwijl de ouderen zich vermaakten met de Zeskamp. Zaterdagavond stond de PPM Band op het podium. Daar naast werd een spectaculaire lasershow gegeven. Buiten kon een visje, patatje of een karbonade worden ge kocht. Daarnaast waren de au toscooters erg populair bij de jeugd. Net als de schiettent. Voor de allerkleinsten was er een draai molen en een zandbak. even oefenen om de goede stappen onder de knie te krij gen. Tussen de buien door werd er 's middags een zeskamp gehou den. zoals zaklopen of hoeveel man past er in een big bag? Maar het meest hilarisch was toch wel 'Fiets 'em erin'. Daar voor was een speciale bak met water gegraven met daarover heen een smalle houten weg. Sommigen wisten er droog overheen te komen, maar velen kozen toch Bever voor een nat HOLTEN - De Rabobank schenkt woensdag 27 juni aan de Holterenkschool een nieuwe beamer. Dit gaat gepaard met een klein toneelstukje door docenten als voorafje. Verder is er om de beamer gelijk in gebruik te nemen, door de leerüngen van groep acht een speciale jumples opgenomen. Dit omdat jumpen op dit mo ment de rage onder alle leeriin- gen is, kan op deze wijze ook di rect het nut van de beamer on der de leerlingen worden bena drukt. Uiteraard zijn er op dat mo ment ook vertegenwoordigers van de Rabobank aanwezig. BATHMEN - De slotactiviteit van de Plattelands Jongeren Bathmen (PJB) wordt dit jaar gehouden op 1 juli. Op de Schipbeek zullen activiteiten op het water plaatsvinden, waarbij zowel behendigheid, intelligen tie als snelheid een rol spelen. De PJB-ers zullen in teams van twee personen strijden om de eerste plek. Tevens vak er een prijs uit te reiken voor het team dat het meest origineelst aan de start verschijnt. Voor meer in formatie Tonnie Verwoerd 06- 27364381 en Chan tal Ganze boom 06-24246252 of via pjb- bathmen@hotmail.com. pak. Wie geen fiets had, maar toch mee wilde doen kon er wel eentje lenen. Een enkeling was creatief geweest en had er zelf eentje in elkaar gelast. Met een dikke band aan de voorkant en een verlengde voorvork. Maar dit bleek toch niet erg voordelig te zijn om de andere kant te kunnen halen. Ook met z'n tweeën op een fiets bleek niet echt gunstig uit te pakken. Gewoon in een stuk doorjakkeren, zonder om te kij ken. Dat bleek de oplossing. VERVOLG VOORPAGINA De glasvezelkabel zelf is zo dun als de helft van een haar en maakt dataverkeer van honderd gigabyte mogelijk. Reggefiber is van plan in Rijssen een apart inkooppunt te vesti gen. Voor de huishoudens bui ten de kem Dijkerhoek is op donderdag 5 jufi om 20.00 uur een bijeenkomst gepland in het Bonte Paard. Uit vooronder zeek is gebleken dat voor huis houdens binnen een straal van 300 meter van de kem Dijker hoek een eigen bijdrage onver mijdelijk zal zijn. Afhankelijk van het aantal huishoudens dat mee wil doen aan het snelle glasvezelnetwerk is de schatting dat per huishouden zo'n 15 tot 20 euro per strekkende meter betaald moet worden. JUNI Open huis Vitens, Espelo, donderdag 28 juni 2007, 14:00 - 19:00 Concert Martin Mans en jan Vayne, Dorpskerk, vrijdag 29 juni 2007 JULI Triatlon, Holten, zaterdag 7 juli 2007 Kindervakantieweek, Holten, maan dag 9 juli 2007 - donderdag 12 juli 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 12 juli 2007, 14:00 Sploder Revue, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 Sploder Feest, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 - zondag 15 juli 2007 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Recordpoging domino, Sportzaal Riet- bergstraat Holten, zaterdag 4 augus tus 2007 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalf- stermansweide, zaterdag 11 augustus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Korha- nen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007 - zondag 2 septem ber 2007 Nationale nachtvlindernacht, Natuur diorama Holterberg, vrijdag 7 septem ber 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Hol ten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcircuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, zondag 30 september 2007, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 jeugdplaybackshow buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Holter berg, zaterdag 13 oktober 2007 - zon dag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 18 okto ber 2007, 14:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Centrum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 NOVEMBER Zestigjarig jubileumfeest buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zaterdag 3 november 2007 Rondje Holtens Kulturhus, Smidsbelt Holten, zaterdag 3 november 2007 Jubileumfeest buurtvereniging School kring Dijkerhoek, Bonte Paard, zater dag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijkeren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vos man, donderdag 8 november 2007 Leerlingenconcert MOC, Holten, vrij dag 30 november 2007, 19:30

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3