Overijssel Commissaris van de Koningin mr. Geert Jansen Kwaliteit van dienstverlening kan altijd beter Zoekpiaatje Burgerjaarverslag 2006 redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijsset. nl Belangstellenden kunnen het jaarverslag lezen via internet: provincie.overijssel.nl. Maar wie liever 'met een boekje in een hoekje' zit, kan het verslag bestellen bij de provincie. Bel met provincie Overijssel, 038 499 92 00 en we sturen het u op. provincie mensen en initiatieven bij elkaar en zorgen ervoor dat goede plannen ook worden uitgevoerd. Zodat u als inwoner er in uw dage lijkse leven beter van wordt. Eigenlijk willen we dat iedereen gelukkig is in Overijssel. Maar zover is het nog lang niet, er is nog veel te doen! Vertrouwen in bestuur De kranten koppen nogal eens over misstanden in het openbaar bestuur. Onderzoek wees uit dat er weinig vertrouwefi is in de politiek en heel veel in Hare Majesteit de Koningin. Daar ben ik het maar gedeeltelijk mee eens, dat zult u begrijpen. Er zijn veel factoren die de kwaliteit van het openbaar bestuur bepalen. Aan de basis ligt de wet. De wet bepaalt hoe de overheid moet functioneren, daar is iedereen het wel over eens. Zo is in de wet bepaald dat voor de procedure voor de benoeming van burgemeesters geheimhouding geldt. Kandidaten moeten er op kunnen rekenen dat zij zorgvuldig worden behandeld. In elke benoe mingsprocedure vraag ik hiervoor weer de aandacht van de gemeen teraad. Van regeldruk naar regelrust Minder regels is goed. Maar niet altijd beter, want goede regels bie den bescherming. Immers, de beste regel is een heldere regel! Toch spreek ik veel ondernemers die zeg gen dat ze 'ziek' worden van al dat papierwerk. Dat is niet de bedoeling. Daarom heeft Overijssel het aantal regels sterk verminderd. Van de oorspronkelijk 170 regelingen blijven er maar ongeveer 30 over. En wij geven ondernemers meer ruimte. In het vertrouwen dat ze hun eigen verantwoordelijkheid nemen. Zo hebben we veel vergunningprocedu res geschrapt of vervangen door een meldingsplicht. En we hebben onze procedures verkort en we werken sneller. Nemen bedrijven hun verant woordelijkheid niet, dan treden we streng op. Dan sluiten we bedrijven die overlast veroorzaken voor de bevolking. Daar waar zij onze veilig heid in gevaar brengen, trekken wij de grens. Samen werken, samen leven Net als het nieuwe kabinet wil de provincie Overijssel een bondgenoot zijn van alle inwoners. Dat vraagt om een 'dienstbare publieke sector'. Persoonlijk wil ik mij daar als Commissaris van de Koningin graag voor blijven inzetten. Maar ik verwacht van u, als inwo ner, dat u meedoet! 'Naoberschap' is een typisch Overijssels begrip. U zelf weet als geen ander wat dat betekent. Zelf realiseer ik me dat kwaliteitsver betering veel tijd nodig heeft en ook veel aandacht. Ook die van u. Als u meent dat zaken anders of nog beter kunnen, weet mij dan te vinden! Met vriendelijke groet, Geert Jansen, Commissaris van de Koningin in Overijssel. O-1- Veel mensen in Overijssel kennen hem: Commissaris van de Koningin mr. Geert Jansen. Ze kennen hem van de bezoeken van Koningin Beatrix aan Overijssel, of van iemand anders van de koninklijke familie. Van de installatie van hun nieuwe burge meester. Maar ook van de jaarlijkse lintjesregen en de Cultuurprijzen. Of van hoogwater en vogelgriep. Oplossing zoekpiaatje mei Kanaal Almelo-Nordhorn Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 6 juli 2007 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar: nteumtedactieQomfsselM Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Van de opening van een nieuwe fabriek, school of tehuis; van werkbezoeken aan gemeenten en instellingen; van recepties en congressen. Dan is Geert Jansen live te zien, op tv of in de krant. Anderen kennen hem omdat hij voor hen bemid delde in een conflict met hun gemeente. Zoiets komt nooit op de tv of in de krant, maar speelt zich af achter de schermen. Zo zijn er veel meer zaken die niet meteen zichtbaar zijn, maar niet altijd geheim. Geert Jansen vermeldt ze allemaal in zijn jaarverslag over 2006, dat hij deze maand aanbiedt aan Provinciale Staten. Ook maakt Jansen in dit verslag melding van de kwaliteit van de dienst verlening van de provincie. En hij beschrijft hoe tegenwoordig overal in de provincie mensen mee denken en meepraten over hun eigen toekomst in Overijssel. Op deze pagina's informeert hij u over enkele thema's in het verslag. Veel van wat de provincie doet heeft te maken met de kwaliteit van dienstverlening. De provincie is steeds bezig haar diensverlening aan burgers, instellingen en bedrijven te verbeteren. "Want dienstverlening kan altijd beter", stelt Geert Jansen. Jansen behandelt naast de thema's die op deze pagina worden vermeld, in zijn jaarverslag ook onderwerpen als: gebiedsgericht werken, de elektronische dienstverlening, communicatie, financiële en subsidierelaties, servicenormen, mediation, integriteit, economie en innovatie, water, ruimte, steden en landelijk gebied, zorg en cultuur, maatschappelijke ontwikkeling, milieu en bereikbaarheid. Intussen is er een nieuw bestuurs- programma van de provincie verschenen voor de periode 2007-2011, dat inzet op brede samenwerking onder de noemer: vertrouwen, verbinden en versnellen. Geert Jansen brengt een werkbezoek aan jeugdhonk Dug Out in Enschede

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17