zijn in Overijssel Gelukkig mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊÊ»ÊÊmÊÊÊm Op des-i* pagma vindt u i.nformatle over mv provmcle Overijssel Zie ook provincie Overijssel ra! Kwaliteit van teven staat bij ons kt de pro- vkrtcie Overijssel hoog op de agenrkt. Nogal wiedes, zult u zeggen. Wamt de mooiste plek van Nederland vhtd je in Overijssel. Het Nederlandse publiek wees in 2005 het Natkmaat Park De Weerribben in Noordwest-Overijssel aan als de allermooi ste plek van Nederland. En in 2006 werd het Varsenervetd bij Ommen geklasseerd als tie op één na mooiste ptetc. En Zwolle is de groenste stad. En in Zuidwest-Overijssel wonen de gelukkigste mensen van heet Europa. Productiefonds voor cultuur Subsidieaanvragen Europese cofinancieringsprogramma's Overijssel. n\ Maar ik kan het u nog sterker ver tellen. Ook de mooiste plek van de wereld ligt in Overijssel; dat is Salland. Jeroen Krabbé noemt Salland in zijn nieuwe boek 'Jeroen Krabbé schilder': "de meest fan tastische plek in de wereld". Wij zijn daar bijzonder trots op, dat begrijpt u. Maar het schept ook verplichtingen. Voor ons als provin- Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat tot 1 augustus 2007 subsidieaanvragen ingediend kunnen worden voor de Europese cofinancieringsprogramma's EPD Oost-Nederland en LEADER+. (GS-besluit 7 juni 2007, kenmerk 2007/0386388). EPD Oost-Nederland 2000-2006 Dit programma beoogt het realise ren van een duurzame, dynamische en evenwichtig sociale ontwikkeling van het platteland in combinatie met behoud en versterking van natuurlijke, landschappelijke en milieuwaarden. Voor de drie deelprogramma's gelden voor de nog resterende programmaperiode de volgende gezamenlijke subsidieplafonds voor de 1 juli-tranche: ciebestuur en voor u als inwoner van Overijssel. Want elke dag weer gaan wij voor kwaliteit. Voor de kwaliteit van leven, werken en leren, onderne men en ontspannen; voor al onze inwoners en voor de vele bezoe kers. Maar hoe steken we dat het beste aan de vork? prioriteit 1. Ruimtelijke ontwikkeling 0,~; prioriteit 2. Econ. stimulering 350.000,-; prioriteit 3. Sociale cohesie 100.000,-. Indien door de ingediende project voorstellen de plafonds worden overschreden is toekenning van middelen en de hoogte van het bedrag afhankelijk van de prioriteit stelling en besluitvorming door de Stuurgroep EPD Overijssel. LEADER+ Oost-Nederland Het LEADER+-programma is bedoeld voor innovatieve projecten voor de drie aangewezen plattelands gebieden in Overijssel, te weten Noordwest-Overijssel, Noordoost- Overijssel en Zuidwest-Twente. Naast innovatie zijn bottom-up totstandkoming, samenwerking en Keuzes en duidelijkheid We moeten 'duidelijke keuzes maken en keuzes duidelijk maken'. Dat was mijn motto toen ik op 1 juni 2002 Commissaris van de Koningin werd in de provincie Overijssel. Er is intussen heel wat veranderd in de samenleving en in de politiek. Maar dit motto staat nog steeds als een huis. werkgelegenheid belangrijke criteria bij de beoordeling van projecten. De projecten moeten passen binnen het Ontwikkelingsplan LEADER+ dat voor elk van de drie gebieden is opgesteld door de Plaatselijke Groep. Voor het totale LEADER-gebied zijn op dit moment geen gelden beschikbaar. Wij verwachten echter dat door vrijval middelen beschik baar zullen komen. Het plafond stellen wij, onder de opschortende voorwaarde dat middelen vrijvallen, vast op: 150.000,-. BTW niet-subsidiabel De Europese Commissie heeft medegedeeld dat BTW die gecom penseerd wordt door het BTW-com- pensatiefonds niet subsidiabel is. In nieuw ingediende aanvragen zal de compensabele BTW als niet- subsidiabel worden aangemerkt. Algemene informatie De genoemde bedragen zijn de beschikbare Europese middelen. Ons nieuwe Coalitieakkoord StOverijssel! getuigt hiervan. De provincie Overijssel kiest voor de hoofdzaken en we tonen profiel, daadkracht en lef. We staan voor goede werkgelegenheid, mooi wonen en fijn recreëren in een prachtig Overijssel. U gaat nog van ons horen! Wij gaan niet alleen duidelijk kiezen, maar we vertel len u ook wat we doen, waar en wanneer. En vooral, hoe u zelf kunt meedenken en meepraten over allerlei zaken die spelen in uw eigen gebied. Of het nu gaat om de stad of het platteland, ruimte, water of milieu: we weten u te vinden. Een grote broek? Gemeenten vinden soms dat de provincie een te grote broek aan trekt. We kunnen het best wel alleen af, zeggen zij. Maar dat klopt niet altijd. Sommige vraagstukken zijn te groot voor de gemeente en veel te ver weg voor het Rijk. Maar niet voor het provinciebe stuur! Want de provincie heeft het overzicht, de deskundigheid en het geld om grote en ingewikkelde vraagstukken goed aan te pakken. Natuurlijk doen we dat altijd samen met de gemeenten en bedrijven, maatschappelijke organisaties. De bedragen kunnen verhoogd worden als middelen vrijko men uit afgerekende projecten. Via de nieuwsbrief van het Europaloket geven wij regel matig informatie over de vrijval van middelen. Voor alle maatregelen geldt dat projecten startklaar moeten zijn en vóór 1 september 2008 ter afre kening moeten worden ingediend. Alle aanvragen moeten op een specifiek aanvraagformulier worden ingediend bij het Europaloket van de provincie Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Over aanvragen voor het LEADER+- programma moet vooraf contact opgenomen worden met de LEADER-t-coördinator van de betref fende LEADER+-gebieden of, bij afwezigheid, met het Europaloket. Informatie over deze coördinatoren, over het aanvraagformulier, over de programma's zelf (werkingsgebied, subsidiabele activiteiten, criteria, subsidieplafonds per thema, subsidiepercentages e.d.) en over scholen. Maar juist ook met burgers zoals u! Zo hebben we het afgelopen jaar intensief samengewerkt aan-de toekomst met omwonenden van de Luchthaven Twente, de mensen uit de IJsseldelta en de bewoners van Noordoost-Twente. Jongeren weten zich vertegenwoordigd in onze Jongerenraad en het Debatcentrum Overijssel biedt voor elke scherpe mening een podium. Geef elkaar de ruimtel De rol van de provincie komt het beste uit de verf bij de ruimtelijke indeling van de provincie. We maken in de toekomst voor de hele provin cie een totaalplan voor ruimte, water en milieu. Daarbij staan kwaliteit en duurzaamheid voorop. En uw veiligheid staat daarbij centraal. We maken de plannen samen met de gemeenten en waterschappen en andere partners en voeren ze ook samen uit. leder heeft daarin zijn eigen rol. Bij ieder project vragen we ons af: wat is het doel, wie is de hoofd aannemer, wie betaalt? Bij veel van zulke megaprojecten heeft de provincie de regie. Dat betekent dat wij iedereen de ruimte geven om te schitteren. Wij brengen in de hele de verdere procedure kunt u opvragen via het Europaloket. U kunt dat loket vinden onder: telefoon 038 499 75 50, mwmemorxitiakettïït, Wegens succes in reprise: het Productiefonds van de provincie Overijssel! De provincie heeft wederom een ruim budget klaar staan voor het beste cultuurproject voor jongeren. Wil jij meedingen? Ga je voor de hoofdprijs? Laat je door de zomer inspireren en kom voor 1 oktober met een uitgewerkt plan. Wil je weten of jouw originele idee kans rijk is? Neem dan contact op met aÉtwratmti^seLN of 038 499 83 51Meer info volgt na de vakantie; houd onze website in de gaten!

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 16