Sardines van de barbecue r L 7 9 1 8 3 7 1 8 9 3 4 1 7 8 5 6 6 5 9 3 6 9 4 6 2 5 2 4 1 V Kreeft F dé Weekkrant EXTRA Horoscoop - 1 Holtens Nieuwsblad Dinsdag 26 juni 2007 - Pagina 15 ham \J Zaken die u de laatste tijd niet sterk be roerden, winnen de komende periode aan populariteit. En daardoor kan het de moeite waard zijn om niet direct nee te zeggen tegen een voorstel dat weinig spectaculair is. Want ook gewone activiteiten hebben hun waarde. yj';ïó Stier --Sjs> Om uw privé-leven dadelijk om te gooien gaat misschien een stap te ver. Kijk de nieuw ontstane situatie nog even aan voordat u een beslissing neemt. Het gelukzalig gevoel wat zich nu en dan meester van u maakt, lijkt nog even voort te bestaan. Tweelingen Er staat u een overeenkomst te wach ten die u in de nabije toekomst flinke proble men zou kunnen veroorzaken. Handel niet zonder alle opties te hebben afgewogen. En neem zo mogelijk alle gevolgen in ogen schouw. A Leeuw 'idjj Allicht zijn er personen in uw omge ving die het nieuwtje niet op de juiste waarde kunnen schatten. Het is niet in uw belang hier verder bij stil te staan. Opstandigheid in uw directere omgeving over een nieuw voor stel moet u wel zorgen baren. Maagd De doorgaans zo voorzichtige houding van een van uw naasten is plotseling radicaal veranderd. Het lijkt niet direct noodzakelijk dit aan uw gedrag te koppelen, want er zijn vele verklaringen te vinden die ook hun in vloed kunnen hebben gehad. Weegschaal Twijfels in uw omgeving over uw func tioneren zijn niet uit de lucht komen vallen. Veelvuldig goed bedoeld advies negeren kan de oorzaak zijn. Het is misschien verstandig van uw fouten in deze te leren en open te staan voor tips van anderen. 0 Schorpioen Voor uw carrière lijken er grote tijden te zijn aangebroken. Met de afwezigheid van bepalende personen komt er mogelijk meer ruimte voor uw inbreng. Laat uw visie vast leggen. Dan bestaat er geen twijfel van wie dat idee afkomstig is. i^y Boogschutter Nu er een definitieve streep door de voorgenomen plannen is gezet, is het de hoogste tijd uw wonden te likken. Even wat afstand nemen kan zeker geen kwaad. Want om nu direct weer wat ballontjes op te laten, is misschien een niet zo verstandige daad. J^\ Steenbok Absoluut overtuigd zijn van het gelijk van uw vriend is nobel maar kan zeker ver keerd uitpakken. Een rotsvast vertrouwen kent ver opgerekte grenzen en dat is een ge vaar. Ook een teveel aan vertrouwen js moge lijk en dat kan grote schade voortbrengen. t Waterman 3 In een vlaag van verstandsverbijstering zegt een persoon soms iets waarvan hij of zij later behoorlijke spijt krijgt. U kan de komen de tijd last krijgen van een wisselende stem ming en dus gevoelig zijn voor dit soort uit spraken. Probeer uw hoofd erbij te houden. p Vissen. *01 Een duurzame relatie is niet een-twee- drie opgebouwd. In uw poging een nieuw contact tot stand te brengen kunt u dat het beste in uw achterhoofd houden. Onver wachte gebeurtenissen kunnen de zaken da nig ondersteboven keren. Rekening houden met oponthoud lijkt dus verstandig. (Misschien is de tijd wel rijp om eens op adem te komen. Een weekendje met een tentje in de buitenlucht of een flin ke wandeltocht verlicht uw kopzorgen aanzienlijk. Gun uw lichaam wat rust voor komende drukte. Puzzel mee! vogel bek platte steen grappen maker weer klank voor hoede- speler troef kaart korte sok persoon lijk vnw. vrouwe lijk zoogdier flat 4 I 6 bouw mate riaal voge laars- stok cafébe- diende voor delig omslag doek T Chinese munt eindloze ketting zuiver gewicht 8 vriend vis- gerei regen achtig dieven taal 7 9 vogel cijfer water rijk weiland uit bouw bloem uit vlucht opera van Verdi hulp gekheid dor T 5 blikken trommel 3 Euro peaan scheeps- vloer zelf zucht werktuig muziek noot 2 kunst werk 10 plus wiskun dig getal oude lengte maat terug stoot T Griekse godin deel van een boom 1 De dagen lengen, de zon laat zich vaak zien en in me nige tuin gloeien de kolen van de barbecue. Maar... ook zo uitgekeken op die eeuwige grilworstjes en hamburgers? Leg dan eens wat vis op het rooster. Daar voor is overigens niet elke vissoort geschikt, maar de ze sardines doen het uitste kend. Zeker als ze worden overgoten met een peterse liesaus. De sardine is verwant aan de haring, wordt zo'n 25 centime ter lang en dient zo vers moge lijk gegeten te worden. Reken op twee tot drie sardines per persoon. Ingrediënten: Acht tot twaalf sardines, twee ci troenen, een bosje peterselie, olijfolie, wat goede azijn, een ui, twee teentjes knoflook, peper, zout en wat suiker. Bereidingswijze: Maak de sardines schoon, of laat dat doen, kerf ze hier en daar schuin in en bestrooi ze met wat zout. Maak een saus van de gehakte ui, de geperste knoflook, twee delen azijn en vijf delen olijfolie. Breng alles op smaak met peper en zout en roer er tenslotte de gehakte peterselie door. Rijg de sardines per vier aan een schaslikpen. Bestrijk het rooster en de spiezen met wat olie. In zo'n zes minuten aan beide kanten roosteren, waarbij je ze een keer omdraait om er voor te zorgen dat ze niet uit elkaar val len. Vervolgens haal je ze van de barbecue met een brede spatel of bakspaan. Leg ze op de bor den en giet over met de peterse liesaus. Gameren met wat toef jes peterselie en wat plakjes ci troen. Drink er een gekoelde, jonge rode wijn bij. Anneke Kaiser puzzelland.com 8 9 10

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15