Veel kinderen nemen kijkje bij jongere jeugddag Inbraak auto's aan de Dorpsstraat Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad Ezeltjesdag bij boerderij Strubbert Oude tijden herleven op Kalfstermansweide IJsprijs valt in Holten Opbrengst collecte HOLTEN-Voor de tweede keer wordt zon dag 24 juni van 11.00 tot 17.00 uur een fair gehou den aan de Schreursweg 12 in Holten. Iedereen is van harte welkom. De entree is gratis. Naast vele kraampjes en een terras, zijn er ook tal van activiteiten bij Fair de Panne jumelage Vrachtwagens opengesneden Dinsdag 19 juni 2007 Gezellige boerenfair Rondom de boerderij komen verschillende kraampjes te staan. Rosas en Marjo zorgen voor de bloemen. Annemarie Wonen heeft een kraam, maar ook is er ijsverkoop van Nij- kamp en is Albert Heijn aanwe zig. Verder zijn er onder meer eigengemaakte producten als kaas en jam, houten speelgoed, babykleertjes, scrapbooking, ansichtkaarten, antieke klok ken, een imker en muffins. "De opbrengst gaat naar de Stichting Tsjemobyl Holten", vertelt Evelyn Ezendam. "We hebben weer een terras met soep, broodjes, ijs en natuurlijk Gado Gado". Vorig jaar werd Fair de Panne een zeer groot succes. "We heb ben over de hele dag toch zeker zo'n achthonderd bezoekers gehad. Heel erg gezellig", weet Evelyn. Naast kraampjes met leuke spulletjes en een terras om ge zellig te eten en te drinken, is er ook van alles te doen. "Er komt een hoogwerker waar je de om geving mee kunt bekijken, klim- touwen en een boogschietbaan. Het schieten is gratis". Ook zijn er oude motoren te bezichtigen en kunnen kinderen op een po ny rijden. Verder is er muziek aanwezig en laten drie kunstenaars hun kunstwerken zien. Ook vertel len ze hoe ze te werk gaan. Hendrik ten Elzen vertelt hoe men het beste bomen kan snoeien. Daarnaast is het mogelijk om een verkorte cursus Avatar te volgen. Evelyn: "Deze works hop duurt ongeveer 50 minu ten. Het leert je hoe je met an deren om moet gaan, hoe ande ren op je reageren en hoe je om kunt gaan met stress". HOLTEN - Kalfstermansweide was afgelopen zaterdag het domein van oude tractoren en auto's. De HOT-club liet onder meer een dorsmachine uit vervlogen tijden zien, die zijn werk nog steeds zonder problemen doet. Veel mensen kwamen over de dag even buurten bij al deze nostalgie. Wie er geen genoeg van kon krijgen, kon even doorlopen naar de Kerkhofsweg waar Oudheidkamer Hoolt'n een open dag hield. Met onder meer een ouderwetse huifkar. foto: johan bounk HOLTEN - Alle deelnemers aan de Postcodeloterij, waarvan het lotnummer begint met code 7451 vallen in de prijzen. Dat zijn in totaal 2.547 loten. Iedere winnaar wint voor elk lot waar op hij meespeelt met de loterij, in de trekking van mei, een be ker Ben Jerry's ijs. Alle win naars kunnen hun prijs ophalen van 23 juni tot en met 8 juli bij de C1000 Dikkers. HOLTEN - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds heeft in Holten 3423,06 euro opge bracht. De opbrengst is be stemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactivi teiten en het organiseren van begeleide vakanties voor men senmet epilepsie en individuele hulp. De collecte werd gehou den van maandag 4 tot en met zaterdag 9 juni. HOLTEN - De jongere jeugddag die elke twee jaar gehouden wordt, was ook dit keer weer een succes. Op uitnodiging van de gezamenlijke kerken waren zaterdag 16 juni ongeveer tach tig kinderen naar De Noordpool gekomen. Vooral de kinderen van groep 6, 7 en 8 waren aanwezig en zij gingen direct naar motor crossterrein De Imhof voor een echte survival. Daardoor was er voor de klein sten volop ruimte op de ijsbaan voor het uitgezette spelletjescir cuit. Naast eenvoudige spelletjes als blikgooien en zaklopen kon er ook een kleurpallet gemaakt worden met van alles uit de na tuur. De geblinddoekte aarde- wandeling was wel heel span nend zodat sommigen het maar liever zonder blinddoek deden. Gedurende de dag kwamen er steeds meer vlinders, lieve heersbeestjes en indianen uit Kinderen konden onder meer meedoen aan het blikgooien. FOTO: JOHAN BOLINK de schminktent. Tegen etens tijd waren de groepen van de Imhof ook weer terug, waarvan één met natte voeten die te wa ter was geraakt. Zo bezig zijn maakt hongerig, dat bleek wel uit het feit dat er bijna 400 pan nenkoeken, gebakken door vrij willigers van de kinderneven- diensten, op zijn gegaan. Tegen het eind van de dag was er nog een stoelendans voor ie dereen waarbij de stoelen wa ren vervangen door paaltjes. "De sfeer is zeer gezellig. Het moet een simpele fair blijven, maar wel erg leuk", vindt Eve lyn. "Groter dan nu willen we het ook niet gaan maken". De fair en de boerderij is ver noemd naar Willem van de Panne. "Willem heeft hier altijd gewoond en kreeg de bijnaam De Panne. Er zat hier vroeger namelijk een pannenfabriek". Wie wil komen, kan het beste met de fiets komen. Maar er is ook genoeg parkeerruimte voor auto's. Parkeren kost 1 euro. De fair wordt gehouden aan de Schreursweg, (voorbij Camping Ideaal) over de zandweg. LAREN - Bij de speel- en kinder boerderij Strubbert in Laren wordt zondag 24 juni vanaf 12.00 uur Ezeltjesdag gehou den. De kinderen mogen hel pen met het verzorgen en mooi maken van de ezels. De dieren worden geborsteld, gekamd en gepoets. Er zijn allerlei 'kle dingstukken' waarmee de ezels mooi aangekleed kunnen wor den. Na een ritje is er voor de kinderen een diploma ezeltje rijden. Om 16.30 uur wordt de dag afgesloten met de ezellunch waarbij kinderen samen met de ezel aan tafel mogen. Entree 3 euro. Tot en met 3 jaar gratis. HOLTEN - In de nacht van don derdag 14 op vrijdag 15 juni zijn meerdere auto's opengebroken Zowel in Holten als Nijverdal. De politie sluit niet uit dat het in deze gevallen om dezelfde da ders gaat. In Holten zijn tot nu toe zes ge vallen bekend, allemaal op een parkeerplaats aan de Dorps straat in Holten. In Nijverdal gaat het om vier gevallen aan de GJ Piksenstraat en de Spijker- weg. Zowel in Holten als in Nij verdal waren portiersloten ge forceerd en was over het alge meen radio-cd apparatuur de buit. In beide gevallen wordt niet uitgesloten dat er nog meer slachtoffers zijn en dat het om dezelfde dader dan wel daders gaat. De politie wil graag in con tact komen met getuigen die in de nacht van donderdag op vrij dag in zowel Holten als in Nij verdal iets is opgevallen. Zij wordt verzocht contact op te nemen met politie Twente. Te lefoon 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. HOLTEN - Op de parkeerplaats Struik langs de Al bij Holten zijn vrijdagmorgen 15juni twee per sonen aangehouden die van het opensnijden van dekzeilen van een viertal vrachtauto's worden verdacht. Surveillerende politiemensen viel vrijdagmorgen 15 juni om ongeveer 03.00 uur het gedrag op van een aantal personen op de parkeerplaats Struik langs de Al bij Holten. Daarvoor was de melding gekomen dat er op de parkeerplaats een aantal dek zeilen van vrachtauto's waren opengesneden en de politie mensen waren poolshoogte gaan nemen. De politiemensen lieten hun surveillanceauto achter en gin gen te voet verder in de richting van de geparkeerde vrachtau to's en daar zagen ze eèn drietal mannen die zich erg verdacht ophielden tussen de vrachtau to's. Bij het zien van de politie mensen gingen de drie er van door. Twee van hen, beiden af komstig uit Eindhoven en 23 en 26 jaar oud, konden worden aangehouden. De derde per soon wist te ontkomen. De beide aangehouden perso nen zijn in de loop van vrijdag 15 juni voor verder onderzoek in verzekering gesteld. Het is op dit moment nog niet exact bekend om hoeveel, in ie der geval vier, vrachtauto's waarvan het dekzeil is openge sneden het gaat en wat er pre cies eventueel is weggenomen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis •Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens. nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5