Maand mei warm en zeer nat Uitreiking prijzen Wittermans Column Holtenaren moeten nog wennen aan nieuw evenement HOLTEN - Vooral 's middags stonden veel be zoekers rondom de optre dens van de folkloristische dansgroepen uit Holten en Duitsland te kijken. Verder blijkt Holten nog niet hele maal gewend te zijn aan het nieuwe jumelagefeest Agenda Het is tijd voor de Nr O in hypotheken. Dinsdag 19 juni 2007 3 HOLTEN - De Joop Wittermans Stichting reikt woensdag 20 juni de Joop Wittermansprijs uit aan Gemma Groenewoudt en Merel Schuppert. Gemma (5 Havo) wil naar Austr alië en Nieuw-Zeeland om daar te backpacken. Het bijzondere aan haar inzending is dat ze op deze reis filmpjes wil gaan ma ken waarin mensen vertellen over hun dromen, idealen en diepste wensen. Deze filmpjes wil ze op een site zetten. Het idee is ontstaan toen ze een spotje zag van de omroep Link over 'zonder dromen geen droomwereld'. De ultieme droom van Gemma is een filmpje van een aboriginal vrouwtje dat vertelt over haar droom. De juryvindt de plannen van Gemma erg origineel en heel bijzonder. Merel (4 Vwo) oriën teert zich al een tijdje op een in ternationale studie. Om dat te kunnen verwezenlijken is ze op het spoor gekomen van een in ternationale school in Oxford in Engeland. Ze is daar in april 2007 met haar ouders naar toe gegaan om te kijken of een Summer Course inhoudelijk en qua orga nisatie aan haar wensen voldoet. Deze cursus sluit prachtig aan bij haar ideaal om een internationa le studie 'Europees recht' te doen na haar Vwo-examen. Ze wil met name haar spreekvaardigheid verbeteren. Haar lerares Engels schrijft over Merel dat ze zeer ambitieus is en zeker de capaci teiten heeft om haar uiteindelijke doel te bereiken. De jury vindt de inzending van Merel een prach tig voorbeeld van de intentie van Joop Wittermans: talenten en ini tiatieven van leerlingen belonen die bijdragen aan de verdere persoonlijke ontwikkeling. Het aantal bezoekers bij het op treden van de Reeperbahner Stimmungmacher op Smidsbelt Wis en waarachtig. Het Diekerhookse feest verget ik neet. A was't allène ma um te heum wat ze te ver- tel'n hebt oaver de Splöö- der. Splööder en Dieker- hookers, zie körmt neet met meka, mar 6k neet zöönder meka. Op de Diekerhookse revue kriegt de Splööder wier te heur'n hoe klook of ze wa neet bint. Ma dit joar zal't toch iets aans wèèr. Ik mösse heur'n dette zeek was, n'Diekerhooker. Wie zöllt um mött'n miss'n bie de revue. Hèèl onneuzel, ma oh zöö scharp, stunne ieder joar op det grööte te- neel um ööns gewoone starveling'n effn te vertelln woet de zaak in meka zat en wat ter in'n Diekerhook en umstreek'n amoal gebuurt was, det de Hoolterkraante net neet had e haalt. Met volle plezèèr lustern ik noar um en atte begun te zing'n dan krèèi kipp'nvel. Loawe hopp'n det turn good geet. Ik wèète vaste det n'hèèl'n Diekerhook en doar sluut ik mie gèème bie an in ge- dach'n bie um zal wèèr. Ma de Diekerhookse revue bliff de Diekerhookse re vue. Iederene die 't één kèèr l heffe zeene geet ter geheid het aandre joar wier hen. Ai der nog nooit bint ewes, hei al hèèl watte mist in oe lèèm'n. Dan wordt ut höö- ge tied dai der hen goat. Neet uutstell'n, de tied geet gauw en gen mèènse wèèt hoe volle tied offe nog hef. Effn hèèl iets aans. Of en tou krieg ik pos van de leu. Het dut altied good um te wèèt'n datter mè-ns'n bint, diet miene harsenspinsels mööi vindt. Det brach mie onverwachts op'n Noord pool. Met de hette van of- gelööp'n wekke zoch ik een betje keulte en gung in ge- dach'n terugge noar die ies- bane Ik zagge mie wier röönd zwier'n. Wie schaats'n der wat of. Wie konn'n der neet genog van krieg'n. Ök neet as't vief uur e wes was. Haan'n Jehan kekk al is ne kèèr öönze ka nte op en schreeuw'n, "Nog één rondje". Wie deud'n der niks op uut. De volgen de kèèr ai vuur de keet hen kwamm'n, was't raak. Hij gööien oe zöönder pardon den grööt'n bessem vuur de schaats'n. Ai der op ver dacht war'n dan sprung ie der oaver hen, mar doar was ter altied wal eene de klos en den vleuig dan met'n snuffel op't ies. Eeg'n schu-ld, doar wönn'n neet moeilijk oaver e doane. Ai der an terugge dè-nkt kriejt ter kaold van en doar gungt untitle. Frissigheid bie die laffe hette. Wis en waar achtig. De Vèèrkadnte Viefkop Jumelageweekend Voor de eerste keer werd er een evenement gehouden om de banden met de Duitse partnerste den Steinfurt en Winterberg aan te halen. Zowel in Holten als in Rijssen werden activiteiten ge houden. Het pannenkoeken eten bij de molen van Dijkerhoek werd ech ter afgelast Hierdoor bleef het aantal bezoekers daar laag. In het centrum van Holten liep het met golven. Het optreden van de Hoolter Boerendaansers op het rode pleintje tegenover Heus- irtkveld trok veel publiek. Hier door was het op Smidsbelt een stuk minder druk De eetkraam- pjes hadden op dat moment dan ook weinig te doen. Dat veranderde later op de dag, toen er optredens op Smidsbelt waren. Wel moesten de bezoekers rond een uur of vijf schuilen voor een hevige regenbui, maar dat mocht de pret niet drukken.De pendelbus bleek toch niet zo'n succes waarop was gehoopt. De meesten gingen liever met eigen vervoer naar Rijssen of bleven in het dorp zelf. JUNI Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrij dag 22 juni 2007 - zondag 24 juni 2007. Fancyfair De Panne, Schreursweg 12, zondag 24 juni, 11:00 - 17:00 Nationale vergeet-me-niet-dag, Boschkamp, zondag 24 juni 2007, 11:30 Hagepreek met Anne van der Mei den, Larenseweg 106 Holten, zondag 24 juni 2007, 13:00 - 14:00 Culinair en muzikaal festijn Lek- kerjazz, Restaurant De Swarte Ruijter, zondag 24 juni 2007, 13:30 - 18:00 Open huis Vitens, Espelo, donder dag 28 juni 2007, 14:00 - 19:00 Concert Martin Mans en Jan Vay- ne, Dorpskerk, vrijdag 29 juni 2007 Met eten, drinken en muziek op Smidsbelt werd de Preuverieje een gezellig evenement. FOTO: JOHAN BOUNK bleef onder de maat. Een Duitse dansgroep vermaakte zich opper best met de Duitstalige nummers van deze Dijkerhoekse band. De band zorgde voor een gezellig feestje op het plein. Met in Holten een gemiddelde temperatuur van 14.5 graden, buurtschap Espelo 14.2 graden en De Bilt 14.1 graden tegen een langjarig gemiddelde van 12.7 graden was mei warm. Vooral aan het begin van de maand was het zeer warm, droog en zeer zonnig. Vanaf de 7e was het tem- peratuursverloop wisselvallig; normaal tot boven normaal. Het aantal warme dagen van 20.0 graden of hoger is in Holten uit gekomen op dertien tegen negen normaal. Er werd in Holten 1 zo merse dag geregistreerd van 25.0 graden of hoger; normaal telt mei drie zomerse dagen. De hoogste temperatuur, 25.4 graden werd gemeten op 24 mei in Holten. Espelo noteerde 25.1 graden. Tijdens het heldere tijd vak aan het begin van de maand kwam het in sommige nachten nog lokaal tot vorst aan de grond, in Holten gebeurde dat niet. De laagste temperatuur werd geme ten op 6 mei van 4.9 graden in de weerhut, in Espelo nog wat kou der met 4.0 graden. Deelen was het koudst met 1.7 graden op normale waamemingshoogte (1.50 m). Ook werd mei een zeer natte maand, wilde het in april niet regenen in de maand mei viel het dubbelde aan neerslag. In Dijkerhoek bij Anton Koop man viel maarliefst 154.0 mm, in de Beuseberg viel 149.0 mm, Holten kreeg in de meter 144.0 mm, Rijssen 1511 mm en tot slot in De Bilt 138.0 mm neerslag; een hoeveelheid die daar sinds 1901 nog niet was voor gekomen. Het vorige neerslagrecord stond er op 133.0 mm in mei 1979. Nor maal valt er over de maand mei 62.0 mm, zo werd mei een zeer natte maand. Op 6 mei kwam aan het nagenoeg droge tijdvak dat begon op 22 maart, na 46 da gen tot een eind. Dit was sinds 1901 niet eerder voorgekomen. Het gebrek aan neerslag in com binatie met vaak zonnige en (zeer) warme weer leidde toen tot een voor de tijd van het jaar uitzonderlijk groot neerslagte kort. Het sinds 1 april opgebouw de neerslagtekort lag in 2007 ruim boven het niveau van de re cordjaren 1976 en 1974. Door de grote droogte was het bosbrand gevaar zeer groot, gelukkig ge beurde er niets. Op 7 mei was het meteen raak, er viel toen over het etmaal veel neerslag. Vooral het midden van het land werd ge troffen met lokaal 40.0 mm. In Holten viel 30.0 mm, Dijkerhoek kreeg 26.0 mm, Espelo 30.5 mm, Beuseberg 28.0 mm, en Rijssen 35.0 mm. Een zwaar buiencom- JULI Triatlon, Holten, zaterdag 7 juli 2007 Kindervakantieweek, Holten, maandag 9 juli 2007 - donderdag 12 juli 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 12 juli 2007, 14:00 Holtenaren moeten duidelijk nogsploder Revue, Espelodijk, vrijdag 13 wennen aan een nieuwe feestje injuli 2007 het dorp. Sploder Feest, Espelodijk, vrijdag 13 2007 - zondag 15 juli 2007 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 plex liet in de nacht van 15 op 16 mei in het noordoosten veel neerslag ach-ter. Opnieuw was het weer raak; Beuseberg noteer de 30.0 mm, Dijkerhoek 29.5 mm, Holten 30.2 mm, Espelo 20.0 mm en Rijssen 26.0 mm. Weerman, Freddie Paalman AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Recordpoging domino, Sportzaal Rietbergstraat Holten, zaterdag 4 au gustus 2007 Veel mensen letten bij het afsluiten van een hypotheek alleen op de lage rente en niet op de voorwaarden. Hierdoor kan het gebeuren dat u achteraf voos verrassingen komt te staan. Om dat te voorkomen doet u er verstandig aan langs te gaan bij de Rabobank. Want als méést partijdige hypotheekadviseur kiest de Rabobank altijd partij voor haar klanten. Niet voor niets is de Rabobank de grootste hypotheekverstrekker .van Nederland. «Maak dus vandaag nog een afspraak bij de Rabobank bij u m de buurt of ga naar rabobank.nl Het ts tijd voor de Rabobank. Rabobank

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3