V i ra ri nova Carinova beloond voor kwaliteit dichterbij dan u denkt Carinova Informatiebon juni 2007 Carinova Zorg voor uw welzijn Zwangefschapsgvm en -yoga bij u in de buurt! 'Sportief afvallen' gaat weer van start! Carinova zoekt: Alphahelpenden m/v Vakantiekrachten m/v Zorg bij u in de -vw' buurt Wij doen ons best voor u Carinova is begin juni dit jaar glansrijk door de toetsing voor het HKZ-certificaat gekomen. Zorginstellingen zijn wettelijk verplicht een kwaliteitsmanagement systeem te hanteren en worden hierop gecontroleerd. HKZ is de afkorting voor Harmonisatie Kwaliteitsbeoordeling Zorgsector (HKZ). Gekeken wordt naar hoe de processen beschreven zijn en hoe dit in praktijk wordt gebracht. Carinova totaalscore 8,4 Organisatie 7,8 Zorgverlening 9,1 Planning en levering 8,7 Deskundigheid 9,3 Telefonische bereikbaarheid 8,1 Omgang met cliënten 9,5 Informatie •kirktrt? 7,4 Cliëntgerichtheid 8,5 Zorgplan, afspraken en overleg ickirirCt 6,5 Communicatie 8,5 Flexibiliteit A A A A A 9,1 Ondersteuning 8,4 Aandacht voor veiligheid 6,3 Aandacht voor mantelzorg 8 Betrouwbaarheid organisatie 8,6 Betrouwbaarheid medewerkers 9,6 Op 1 januari 2007 is de Wet maatschap pelijke ondersteuning ingegaan. Deze wet, kortweg Wmo, bepaalt dat uw gemeente voortaan verantwoordelijk is voor hulp en ondersteuning aan mensen die het alleen niet redden. Denkt u bijvoorbeeld aan ouderen, mensen met een beperking of psychische problemen en chronisch zieken. Er is dus van alles veranderd. Investeren in hoge kwaliteit Carinova investeert veel in kwaliteit. Het behalen van dit keurmerk ziet Carinova als een bevestiging van dit beleid. Het gaat om een samenhangend geheel van beleid, deskundigheidsbevordering en vaardigheden. Niet alleen de procedures die wij hanteren worden beoordeeld, maar ook de praktijk zoals zorgverleners en cliënten deze ervaren. Met het behalen van het certificaat geeft Carinova een duidelijk signaal: 'Hoge kwaliteit van zorg is ons heel wat waard en we staan voor de continuïteit ervan'. Meer informatie vindt u, behalve op onze eigen website, op: www.kiesbeter.nl en op www.independer.nl Voortaan anders: Hulp bij het huishouden Hulp bij het huishouden valt dus niet meer binnen de AWBZ en dus ook niet onder het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg). Voor hulp bij het huishouden moet u daarom nu bij uw gemeente zijn. Uw gemeente heeft of gaat nog contracten afsluiten met zorgleveranciers. Geef altijd uw voorkeur voor Carinova bij uw gemeente aan! Blijft hetzelfde: Persoonlijke Verzorging Om in aanmerking te komen voor AWBZ- gefinancierde zorg, zoals Persoonlijke Verzorging, heeft u dus een indicatie van het CIZ nodig. De benodigde verpleging en verzorging wordt in overleg met u vastge steld. Indicatiebesluiten worden door het AWBZ-zorgkantoor naar Carinova gezonden. Dit zijn de ClZ-organen bij u in de buurt: CIZ Zwolle: (0900) 20 30 402 0,10/min). CIZ Oost veluwe: (055) 526 05 26. T (0900) 8662 (lokaal tarief) I www.carinova.nl Carinova werkt in de provincies Overijssel, Gelderland en Drenthe. Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op de vernieuwde website www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Jfe-- - - - - - - Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: O Personenalarmering 0 Particuliere zorg O Zorg met een Persoonsgebonden Budget O Mantelzorg O Vrijwilligerswerk Stuur mij gratis documentatie. Ik wil mij aanmelden als: 0 vakantiekracht 0 alphahelpende 0 vrijwilliger Neem contact met mij op. Naam: Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Postcode: Plaats: De cuisussen zwangerschapsgym en zwangeischapsyoga worden door Carinova in diverse plaatsen gegeven. U hoeft dikwijls nauwelijks te reizen omdat deze cursussen ook in uw eigen gemeente worden gegeven. Wat houdt de cursus in? Zwangerschapscursus gym en Zwanger- schapscurusus yoga zijn bedoeld voor zwangere vrouwen vanaf de zesde maand van de zwangerschap. Kijk voor de exacte cursusinhoud op www.carinova.nl Bathmen Looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplem 11, Colmschate Andriessenplem 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Deventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M G.Gooszenstraat 10, H J P Fesevurstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberger State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens kamp 1, Heino Markstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13, Mariënheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Kaagstfaat 10a, Markstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr. Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E. Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. De cursussen gaan doorlopend van start. Als u zich heeft aangemeld, krijgt u automatisch een uitnodiging tussen de 26e en 28e week van de zwangerschap. Aanmelding via (0900) 8662 en meer informatie op www.carinova.nl Caiinova stal t op woensdag 26 september (informatiebijeenkomst) weet met een cursus 'Sportief Afvallen' in samenwerking met sportcentrum Baalderslag. De cursus bestaat uit 12 bijeenkomsten van 9.00 - 11.15 uur. De cursus wordt gehouden in Sportcentrum Baalderslag, Di. Albert Schweitzerlaan ia in Hardenberg. Kosten: C 186 (inci. 1 maanden spoi tschoolabonnement). Hulp geven bij het huishouden. Geen diploma nodig. Minimaal 1 dagdeel per week beschikbaar. Meer informatie? Voor rneer inforrhatie en/of aanmelding kun! u contact opnemen met de coördinatoren alphahulpveriening: Rinie van de Hoek, telefoon (0570) 518 319 of UI be Tolnet, telefoon (0570) 518 165 Enthousiaste vakaritiëmedewerkers voor de functies thuishulpen A, verzorgenden C, (wijkziekenverzorgenden, verpleeg kondigen in de wijk. Veipleegkuntllgeri of studerend daarvoor in de maanden juli, augustus, september, maar vooial in de bouwvakantle (week 30, 31 en 32) Meer informatie? Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u contact opnemen met de afdeling Personeel Organisatie, telefoon (0900) 8662 (tokaal tarief) Of kijk op www.carinova.nl voor het sollicitatieformulier. Telefoon:.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 22