€e.500 Voor een geslaagd kado naar de: Molenhoek blij met zorgboerderij Camperclub krijgt vrijblijvend karakter DERBI GPR50 RACING Geslaagd?.... THE READ SHOP IMU DE ALLERLAATSTE Boekenhuis Rijssen Postkantoor Rijssen GESLAAGD!!! GESLAAGD!!! GESLAAGD!!! Van Nu www. motorservicetwentenl H PROFITEER NU!!! PROFITEER NU!!! Van harte gefeliciteerd! Ga je verder studeren? Hoewel wij heel snel je boeken leveren, bestelt een tevreden klant op tijd! Wij leveren boeken voor alle opleidingen.... Uitgeverij Wieger Smeijers Enterstraat 14a, 7461 CH RIJSSEN Tel. (0548 52 03 04 info@boekenhuisrijssen.nl Haarstraat 44 - Rijssen www.rijssen.readshop.nl MEER DAN LEZEN ALLEEN Spanning stijgt in schatkiststrijd Dinsdag 19 juni 2007 19 GESLAAGD? PROFICIAT inci. e jaar Fabrieks garantie ente Kryptonstraat 23 - Rijden - Tel. 0548-54 Ui BD [industrieterrein Plaagslagen, route 42] ^SSEN HOLTEN/ RIJSSEN - Twee weken geleden heeft de bi bliotheek Rijssen-Holten in Rijssen een schatkistje ver stopt. Na twee aanwijzin gen stijgt de spanning, want het kistje van Andy uit het boek 'Ontsnapt' van Stephen King is nog niet gevonden. De derde aanwijzing is nu te vinden in de bibliotheek en op de website: www.bi- bliotheekrijssenholten.nl De tweede aanwijzing was een anagram: 'stalen ake la'. In een gebouw in de buurt van deze 'stalen akela' vindt u het voorwerp van de derde aanwijzing. Voor de vinder van het schatkistje ligt een prijzen pakket klaar. Dit bestaat uit een gesigneerd exemplaar van het boek Close-up van Esther Verhoef, een exem plaar van Geniaal geheim van David Baldacci, be schikbaar gesteld door boekhandel Heusinkveld uit Holten, en een cd-pak- ket van de Mediamarkt. RIJSSEN - Het initiatief van Henk Roosink om een zorg boerderij op te zetten in zijn onderkomen aan de Borkeld 1 is positief ontvangen bij de Molenhoek. Maar of er ook daadwerkelijk mensen met een geestelijke handicap van de Molenhoek terecht kunnen in de zorgboerderij is nog de vraag. Althans, dat stelt locatie manager Herman Beldman van het dagactiviteitencen trum voor mensen met een verstandelijke beperking. Volgens Beldman is alles af hankelijk van het kostenplaat je. "We zijn wel enthousiast over de plannen, maar we wil len niet te vroeg juichen. Over al hangt een prijskaartje aan. De heer Roosink heeft een stichting opgezet die de Bor keld gaat exploiteren. En de stichting is nog bezig met het maken van een exploitatieop- zet. Als wij er een extra begelei der op moeten zetten, dan moeten we eerst zien of daar ruimte voor is. Maar het pro ject de Borkeld spreekt ons zeer aan. Het is bijzonder geschikt voor mensen die van het bui- tengebeuren houden. Als we de Borkeld erbij krijgen, kun nen we de mensen meer bie den", aldus Beldman die op de huidige locatie voornamelijk ambachtelijke en industriële activiteiten begeleidt. De mensen van de Molenhoek zouden op de Borkeld terecht kunnen voor een dagbesteding van maandag tot en met vrij dag. Daarbij gaat het om ver standelijk beperkte mensen van achttien tot zeventig jaar die zich bezig kunnen houden met het verzorgen van klein vee, de tuin en de boomgaard. Ook is de Borkeld in beeld als dagcentrum voor bejaarden en als zaterdagbesteding voor mensen met een verstandelijke handicap. Henk Roosink gaat binnenkort aan de slag met het binnenhalen van geld via aller lei fondsen, de gemeente en via sponsoren. "Alle geld wat je niet op de pof hoeft te nemen, hoef je ook geen rente over te betalen", weet Roosink. "Maar eerst moeten de papieren rond zijn. Vorige week heb ik de ver gunningen gekregen", aldus Roosink die het idee van een zorgboerderij aan de hand ge daan kreeg van een kennis. "Deze locatie is uitermate ge schikt voor een zorgboerderij." De bedoeling is dat de zorg boerderij begin 2008 haar deu ren opent. Ook Beldman zou graag per 1 januari gebruik wil len maken van de Borkeld. "De Borkeld ligt in een landelijk ge bied en dat geef je een meer waarde met een zorgboerderij. Je maakt het platteland aan trekkelijker", aldus Beldman. Roosink wil in oktober starten met de verbouwing. RIJSSEN - De club van camper eigenaren van Ben en Henny Plomp gaat een geheel vrijblij vend karakter krijgen. Dat is de uitkomst van de eerste bijeen komst die de camperclub afge lopen zaterdag hield op de dagcamping Holterberg. Het idee om met een aantal campereigenaren met enige regelmaat de koppen bij elkaar te steken is afkomstig van Henny Plomp, zo stelt haar man Ben. Vorige maand deed hij via deze krant een oproep om met andere campereigena ren van gedachten te kunnen wisselen over allerlei onder werpen die met een camper te maken hebben. De oproep was niet aan dovemansoren gericht, want Plomp kreeg naar eigen zeggen 'aardig wat reacties'. "Het is heel positief ontvangen en vorige week za terdag zijn we voor het eerst bij elkaar geweest. Er waren acht echtparen met een camper en ook nog eens vijf zonder cam per, terwijl er een paar hadden afgezegd omdat ze in het bui tenland waren. Het begint een aardig een clubje te worden," aldus Plomp die er gelijk bij vertelt dat het niet de bedoe ling is dat het een 'echte' club of vereniging wordt met een bestuur inclusief voorzitter, penningmeester en zo. "Het moet zich allemaal nog vor men, maar we willen het in ie der geval laagdrempelig hou den. Het maakt niet uit of je een hele dure camper hebt of een goedkope." De manier van communiceren is op dit moment de e-mail. "We hebben alle e-mailadres- sen uitgewisseld. Als er wat is, dan stuur ik een e-mail", zegt Plomp die zelf in juli voor de vakantie met Henny en de camper naar Noorwegen ver trekt. De Plomps spreekt voor al het gevoel van vrijheid aan dat eigen is aan een reis per camper. "Je hebt je eigen huis aan boord en overal in Europa bestaan camperplekken waar je gratis of voor een paar euro kunt overnachten." Een reis met de nieuwe cam perclub ziet Plomp deze zomer nog niet gebeuren, maar in de toekomst wordt een gezamen lijke trip niet uitgesloten. "Misschien dat we eens een keer met zijn allen een week end weggaan of dat we ooit eens met elkaar een lange reis gaan maken. We zullen het af wachten", aldus de Rijssenaar die al wel één voordeel heeft ontdekt van het initiatief: "Een aantal bedrijven is er al op in gehaakt en wil ons wat kortin gen geven..." (Voor meer info kan gebeld worden met 0548-542525).

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19