Eikenprocessierupsen vernietigd langs Tolweg Holtens Nieuwsblad 16 Gerko Potman wint spannende eindfinale Inschrijven voor Zwemloop Clubwedstrijd Imhof Alan wint van broer Erik Kortnieuws Spelen Hoffesstraat even domein van spelende kinderen Jeuk door contact met brandharen processierups Holtens Gemengd Koor zoekt zangers voor concert HOLTEN - In café Bier- lokal am Bahnhof vond zaterdag 9 juni hét hoog tepunt van het biljartsei zoen plaats, namelijk de finale van de Clubkam pioenschappen BV Kalf- sterman. Brunch voor senioren Bosplantsoen krijgt ander uiterlijk Lasershow Dijkerhoek Een gespecialiseerd bedrijf zuigt de rupsen op, waarna ze me teen worden verbrand. foto: harry broeze Dinsdag 19 juni 2007 Kampioenschap biljart HOLTEN - Wie niet meedoet aan de triatlon van Holten op zaterdag 7 juli, kan een dag eer der om 21.00 uur nog wel deel nemen aan de Zwemloop. Er wordt eerst 500 meter in zwembad Twenhaarsveid ge zwommen. Daarna volgt een loop van 5 kilometer, met uit eindelijk de finish bij de tribu nes op Smidsbelt. Iedereen vanaf 12 jaar kan zich hiervoor inschrijven. Dit kan op de website www.in- schrijven.nl. Hier even zoeken naar 7 juli triatlon Holten en kiezen voor onderdeel Zwem loop. HOLTEN - Onder goede weer somstandigheden en op een stofvrije "Imhof werd de twee de clubwedstrijd van MAC de Holterberg afgewerkt. Dann en Mike Bolink reden tezamen ver deeld over veertienmaal 85cc en 5 maal 65cc. Het totaal werd ge wonnen door Joey Bak. Dann Bolink wist de eerste manche als derde te finishen. De tweede manche begon hij met een keu rige kopstart, zakte even terug om uiteindelijk toch als tweede te eindigen. HOLTEN - De gebroeders Da vids maakte van de clubwed strijd op de Imhof, een mooie show van. De eerste manche wist Erik met overmacht de open klasse te winnen met broer Alan op een tweede plaats. Hoe anders de tweede manche. Erik trok de motor in de eerste bocht dwars om ver volgens als een van de laatsten aan de wedstrijd te beginnen. Ze reden een eind bij de derde man weg en aan de finish was Alan de eerste en Erik tweede. HOLTEN - Een gespecialiseerd bedrijf heeft woensdagochtend 13 juni aan de Tolweg eikenpro- cessierupsen vernietigd. Het ging om een kleine popula tie ten zuiden van de Al. Deze rups kan gezondheidsklachten veroorzaken, wanneer ze in ho ge dichtheden voorkomt. De ri sico's worden veroorzaakt door het vrijkomen van brandharen. Daarom is het belangrijk dat mensen en (huis)dieren weg blijven uit de omgeving van ei kenbomen waar deze rups voorkomt De eikenprocessierups is de lar ve van een nachtvlinder die ei tjes in de toppen van eikenbo men legt. Eind april, begin mei komen de eitjes uit. De rupsen vervellen een paar keer en na de derde vervelling krijgen de rup sen de beruchte brandharen (half mei tot en met half augus tus). De mpsen leven in groe pen bijeen en maken op de Onder redelijke belangstelling begon de eindstrijd om iets over 14.00 uur met de openingspartij tussen de heren Goorman (Ja- stammen of dikkere takken nes ten die bestaan uit een dicht spinsel van vervellinghuidjes met brandharen en uitwerpse len. Particulieren die eigenaar zijn nus) en Tuitert (Jeurlink). Lange tijd zag het ernaar uit dat Janus toch wel voor een kleine surpri se zou gaan zorgen, maar good- old Jeurlink herstelde zich op tijd en sleepte, onder andere door twee leuke series van elf, de partij naar zich toe (4-3). Gerko Potman en Erik Dikkers waren aan de beurt. Gerko zorg de voor een schitterende reeks van negentien caramboles (de hoogste van de middag)Omdat het maar liefst 4-0 werd, was het doek voor Dikkers na één partij van gronden of bomen met ei kenprocessierups, zijn zelf ver antwoordelijk voor de bestrij ding van de rups. Het wordt af geraden om zelf en ondeskun dig de bestrijding uit te voeren. helaas al gevallen. De derde match had een bij zonder tintje, want de twee teamgenoten Janus en Dikkers stonden tegenover elkaar in de Kally Five Old Firm: het kam pioenschap van Kalfsterman 5. Het was niet al te best, maar Dikkers won met 4-2 en Janus verspeelde een duur en zuur puntje, dat later nog wel eens van groot belang zou. kunnen zijn. Na de buffetpauze stond de partij tussen de twee grote favo- HOLTEN - Wanneer de onbe dekte huid in contact komt met de brandharen van eikenpro cessierups, ontstaat binnen acht uur een pijnlijke rode huid uitslag met hevige jeuk. Door krabben of wrijven kunnen de brandharen zich gemakkelijk verspreiden over het lichaam. Als brandharen in de ogen te rechtkomen, kan dat binnen HOLTEN - Het Holtens Ge mengd Koor is bezig met het voorbereiden van een project- concert dat in het voorjaar van 2008 zal worden uitgevoerd. Het programma bevat onder meer muziek van Fauré, Tho mas Morley, Hassler, Mendels sohn Bartholdy en als slotstuk het Magnificat van Vivaldi. Aan dit concert zullen enige so listen hun medewerking verle- rieten Gerko en Jeurlink op de rol. Spannend werd het zeker, maar Jeurlink kon niet winnen van de Pette-pupil en moest met een 4-3 nederlaag genoe gen nemen. Gerko had aan drie punten te gen Janus genoeg om de titel van Jeroen Hendriks over te ne men. Maar wat bleek? Janus kreeg het op de heupen en maak dan je borst maar nat. Janus tikte de partij een paar beurtjes te laat uit, wat achteraf de redding van een tot vier uur een heftige reac tie geven. Na inademing kun nen de brandharen ook irritatie of ontsteking geven van neus, keel of bovenste gedeelte van de luchtwegen. De klachten lijken eerst op een neusverkoudheid. Vermijd contact met de rupsen, nesten en spinsels. Ga niet op de grond zitten. Hetzelfde geldt voor (huis)dieren. nen. Voor dit concert is HGK op zoek naar zangers (sopranen, alten, tenoren en bassen). De repetitieavonden worden ge houden op maandagavonden van 19.45 tot 21.45 uur in het re petitielokaal van HMV aan de Dorpsstraat. De repetities be ginnen 13 augustus. Wie be langstelling heeft, kan voor 7 ju li contact opnemen met Kees van Bruggen, 0548-361275. Gerko bleek te zijn, samen met zijn bekeken spel, dat ie ook on der grote, grote druk bleef spe len. Vanaf de nastoot scoorde het jeugdige talent de twee car amboles die nog nodig waren (4-3) en nam het applaus ver volgens met graagte in ont vangst. Het was beslist, de titel was bin nen en hij was verdiend. Jeur link evenaarde in de slotpartij nog wel het aantal van elf wed- strijdpunten door Dikkers met 4-1 aan de kant te zetten. OPGAVE NOG MOGELIJK HOLTEN - Sociaal Cultureel Werk en Stichting Welzijn Ou deren Holten houden zondag 24 juni om 11.30 uur een brun ch. Dit is het begin van een serie Open Tafels. Een Open tafel biedt senioren de gelegenheid om min of meer regelmatig samen te eten bui ten hun huis. Er zijn 24 plaat sen, waarvan de meeste al gere serveerd zijn. Wie nog wil ko men, moet zich snel aanmel den. Dit kan bij De Boschkamp, telefoon: 0548-362755 of naar Stichting Welzijn Ouderen Hol ten, telefoon 0548-364910. CANADASTRAAT HOLTEN - Een vak met bos plantsoen naast Canadastraat 87 wordt omgevormd naar een grasveldje. De bestaande bo men blijven bestaan, maar de beplanting wordt verwijderd. PRIMEUR IN FEESTTENT DIJKERHOEK - Mooie muziek en een goede sfeer, daar staat de zaterdagavond van het Dijker- hoeks feest om bekend. Hoe kan men zo'n avond nog een extra dimensie geven? De feest commissie ging op zoek naar iets aparts, een show die nog nooit is vertoond in de regio, een gebeurtenis waar nog lang over wordt nagepraat. En dat vonden ze in een betoverende lasershow. Een lasershow met ruimtelijke effecten en 3D-filmpjes in een feesttent. Dijkerhoek heeft de primeur voor deze regio. Met een spel van laserstralen ont staat er in de feesttent een apar te en sensationele sfeer. Een in drukwekkende show die men niet snel meer zal vergeten. Ui teraard heeft de feestcommissie ook voor een goed staaltje mu ziek gezorgd. Niemand minder dan de band PPM betreedt liet podium op de zaterdagavond van het Dijkerhoeks feest. On langs speelden ze Ahoy nog plat als begeleidingsband van Wol ter Kroes. Het Dijkerhoeks feest wordt ge houden op 22, 23 en 24 juni op het feestterrein bij Het Bonte Paard. Kijk voor meer informa tie op www.dijkerhoeksfeest.nl. HOLTEN - De Hoffesstraat was vorige week woensdag het domein van de kinderen. Auto's werden geweerd, want kinderdagverblijf Kakelbont hield midden op de straat de Nationale Straatspeeldag. Kinderen vermaakten zich opperbest met de leukste spelletjes en een opblaasbare glijbaan. FOTO: HARRY BROEZE

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 16