Soweco bezorgt gemeentepost Lichte stijging werkloosheid lO - 70 korting Aanpassen bushaltes voor mindervaliden effeweg.nl Speciaal voor lezers van deze krant f T SUPER AANBIEDINGEN!! Tweede aanwijzing schatkist Website Spectrum vernieuwd Containers voor oude kleding €285.- €229.- €739.- op alle afdelingen 10 korting nu kinderschoenen t/m maat 35 I HOLTEN/ RIJSSEN - Medewerkers van de Soweco bezorgen sinds begin deze maand de post van de gemeente Rijssen-Holten. all inclusive -7" r~ 7 7 ->*5 'rs/i ri-JM NE FOOTWEAR Johan en Ans Steunenberg Dinsdag 12 juni 2007 RIJSSEN/ HOLTEN - In juni, de Maand van het Spannende Boek, hebben de bibliotheken in Zwar- tewaterland, Kop van Overijssel, Raalte en Rijs- sen-Holten gezamenlijk een spannende actie ge organiseerd. In iedere gemeente is het schatkistje van Andy uit het boek 'De ontsnap ping' van Stephen King verstopt. Gebruikers van de biblio theek Rijssen-Holten krij gen de eerste drie weken van juni iedere week een aanwijzing via de website (www.bibliotheekrijssen- holten.nl) of in de bibliot heken in Rijssen en Hol ten. In de vierde week weet u, als het goed is, waar het schatkistje zich bevindt. De tweede aanwijzing is een anagram: Zoek in de buurt van de 'stalen akela' en u .zult de schat vinden. Voor de eerlijke vinder is er een spannende belo ning en de vrijheid. De schrijfster Esther Verhoef en haar uitgever, de Me diamarkt en boekhandel Heusinkveld uit Holten leveren ieder een bijdrage aan de prijs. Personeelsle den van de bibliotheek en van de locatie waar de schat verstopt is, zijn van deelname uitgesloten. Ook bedrijven, instellingen, ver enigingen en particulieren kun nen met hun post bij de sociale werkvoorziening terecht. Het voordeel vergeleken met TNT Post is vijf tot tien cent per post stuk, stelt Joep Dikmans, be drijfsleider leer-werkbedrijf van Soweco. De gemeenten Hellendoom en Tubbergen laten hun post al langer bezorgen door Soweco. Volgens Joep Dikmans is het de bedoeling dat alle Twentse ge meenten hun post via de socia le werkplaatsen gaan doen. "We bouwen het rustig op. De ge meente is financieel verant woordelijk voor de sociale werkvoorziening, dus de te ma ken stap is klein. Wat wij verdie nen gaat weer naar de gemeen te terug. Sinds de liberalisering van het post- en telefoonver keer zijn de sociale werkplaat sen massaal op het bezorgen van post ingesprongen. Het is een werksoort die vrij eenvou dig in te passen is. We kunnen tegen een lager tarief werken dan TNT Post. Voor de partijen is het een kostenbesparing, ter wijl het voor de mensen mooi werk is. Ze zijn buiten, delen hun eigen wijken in en kunnen in hun eigen woonplaats wer ken. Je hoeft er geen hoge school voor te hebben gehad." Naast de gemeentelijke post richt Soweco zich vooral op post van bedrijven en instellin gen. "We bestaan al drie jaar en het groeit enorm. Eigenlijk zijn we zelf de beperkende factor omdat we met gesubsidieerde arbeid werken. We kunnen niet zo snel groeien als we zouden willen. De gemeente Rijssen- Holten wilde al veel eerder met ons in zee." Volgens Dikmans hoeven klan ten niet bezorgd te zijn over de kwaliteit van de bezorging.'Wij garanderen dat de post binnen 24 uur wordt bezorgd. Het gaat perfect. Bij ons gaat niet vaker wat mis dan bij TNT. Klachten worden geregistreerd en de kwaliteit wordt gecontroleerd." Het aandeel van particulieren is volgens Dikman nihil. "Maar in Almelo weten ze ons te vinden, bijvoorbeeld met een serie kerstkaarten." Inleveradressen zijn er niet, de post wordt op afspraak opge haald. Voor Rijssen-Holten werkt Soweco samen met stich ting React in Nijverdal waar de post wordt gesorteerd. Dat Sow eco een concurrent voor TNT is beaamt Dikmans. "In wezen zijn we dat, maar ik denk dat TNT steeds minder belang hecht aan de gewone post. Voor hun is het een moeilijke markt. Ik heb het idee dat ze hun prio riteiten hebben verlegd." HOLTEN/ RIJSSEN - Twaalf bushaltes zullen worden aangepast om ze toeganke lijker te maken voor minder validen. Het gaat om vijf hal tes bij het NS-station in Rijs sen, twee bij het station in Holten, twee bij Diessenplas in Holten en drie aan de Mo- lenstalweg in Rijssen. Hier van worden er in 2008 tien aangepast en de overige twee in 2009. Regio Twente heeft hiervoor subsidie be schikbaar, die 80 procent van de aanpassingskosten (142.080 euro) dekt. De ge meente wil voor het overige geld het streekfonds aan spreken van de Regio Twen te. Dit fonds is oorspronke lijk bestemd voor het open baar vervoerdeel van de Re gio Taxi. Voor de gemeente is over de jaren 2005 tot en met 2009 een bedrag van zo'n drie ton gereserveerd. Voor de streektaxi is 150 dui zend euro nodig, waardoor er genoeg geld overblijft onj het gat te dichten om de bus haltes aan te passen. HOLTEN/ RIJSSEN - Het aantal werklozen is in de gemeente licht gestegen. Waren dat er eind vorig jaar nog 589, nu zijn dat er 612. Drie jaar geleden waren dat er nog 857. Het gaat hierom werkzoekenden die op dit moment geen baan hebben. Wordt het aantal werkzoekenden die nu wel zijn voorzien meegerekend, dan komt het aantal uit op 640. Volgens de Raad voor Werk en Inkomen heeft de stijging te maken met een scheefgroei op de arbeidsmarkt. Deze kan de economi sche groei niet meer bijbenen. Aan de ene kant nemen de banen nog steeds toe, maar aan de andere kant zijn er grote groepen werk zoekenden die niet aan de vraag kunnen voldoen. De vraag naar personeel betreft vooral goed opgeleide werkne mers. Grootste knelpunt op de arbeidsmarkt is dat veel nieuwe toe treders te laag zijn opgeleid om aan de vraag te voldoen. Het aantal mensen dat een uitkering krijgt, is met twee gestegen (233). In vergelijking met het vorige kwartaal. Maar in vergelijking met vorig jaar is het aantal gedaald met 45. LOCHEM - De website van Spectrum Wonen is vernieuwd. De opmaak is aangepast aan de nieuwe huisstijl van Spectrum Wonen en er zijn onderdelen toegevoegd. Tevens is het menu aangepast, zodat de gewenste informatie eenvoudiger is op te zoeken. Vanaf de website kunnen nu brochures gedownload worden in pdf-formaat. Wat gebleven is, is het actuele woningaanbod. Alle woning zoekenden kunnen via de site reageren op vrijkomende wo ningen. RIJSSEN/ HOLTEN - De ge meente heeft met Reshare van het Leger des Heils een over eenkomst van vijf jaar afgeslo ten. Reshare laat tien permanente inzamelcontainers voor ge bruikte kleding plaatsen in de gemeente. Omdat hierdoor minder kle ding overblijft voor huis-aan- huisinzameling, krijgen alleen plaatselijke instellingen een ver gunning om tweedehands kle ding op te halen. Hierbij wordt de Vereniging Paardrijden Ge handicapten Oost ook gere kend. supervoordelige busreizen j - ,V -Vv*7 -• 7 J IP"/ f I 5 dagen I 8 dagen I 8 dagen Toscane: Erzgebergte Dresden Offenburg en Strasbourg Noorwegen en Denemarken Montecatini, Pisa en Florence Larenseweg 23 7451 EL Holten, Tel. 0548 -361 551, Donderdag avond koopavond www.steunenbergschoenen.nl Vertrekdata: 11 juni, 2,23 juli, 6,20 aug, 3,17 sept, 15 okt, 19 nov Omschrijving Bezoek kasteel Königstein, park Sachsische Schweiz, bekijk hoe kruidenlikeur wordt gemaakt, bewonder het Semper Opera Haus in Dresden en vaar met een stoomschip over de Elbe. Steek de grens over en verken Tsjechië. inclusief: - 4 hotelovernachtingen - 4 maal ontbijtbuffet - 4 maal dinerbuffet - 5 maal lunch of lunchpakket - - diverse dranken in het hotel -afscheidsdiner - vervoer per luxe touringcar Vertrekdata: 2 juli, 15 okt, 19 nov Omschrijving Bezoek Koblenz en Freiburg. Geniet van het uitzicht over het Zwarte Woud, de Rijn en de Vogezen. Maak een rondrit door Schwarzwald-Hochstrasse en een stadsrondrit door Strasbourg. Bezoek Notre Dame en wijk Le petite France, inclusief: - 4 hotelovernachtingen - 4 maal ontbijtbuffet - 4 maal diner - stadswandeling Freiburg o.l.v.gids - stadsrondrit en -wandeling Strasbourg o.l.v. gids - vervoer per luxe „touringcar Vertrekdata: 6,20 juli, 17 aug, 14 sept Omschrijving Bezoek de mooie dorpen Hirtshals en Kristiansand via een mooie boottocht. Maak een tocht door Setsesdal, Bergen en Myrdal. Maak een cruise naar Auerland, maak een gletsjerwandeling en bezoek het stadhuis in Oslo. Inclusief: - 7 hotelovernachtingen - 7 maal ontbijt - 7 maal diner - 3 overtochten per boot - vervoer per luxe touringcar Vertrekdata: 6,13 juli, 10 aug, 7 sept, 19 okt Omschrijving Geniet van prachtig Toscane. Bezoek Florence, San Gimignano, Lucca en wijnchateau Aiola. Bekijk de toren van Pisa, de Dom van Florence en Siena met het plein Piazza del Campo die ligt in het hart van 17 wijken. Inclusief: - 7 hotelovernachtingen - 7 maal ontbijt - 7 maal diner - vervoer per luxe touringcar Vertrekdata: 9 juli, 6 aug, 17 sept, 1 okt Omschrijving Bezoek de steden Tatabanya, Sibiu en Boekarest. Maak een rondrit door het Maramureschgebied. Bezoek de begraafplaats "Friedhofs"de houten kerk Bogdan Voda, het Moldavita klooster, het huis van Dracula en de Leugenbrug. Inclusief: -11 hotelovernachtingen -11 maal ontbijt -11 maal diner - Nederlandstalige gids tijdens verblijf in Roemenië - rit met paardenwagen - folkloristische muziekavond - vervoer per luxe touringcar

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 6