Holtens Nieuwsblad 3 Marieke en Merel geven Dick op voor verkiezing Dick Brilleman stopt bij basisschool Dijkerhoek ongere eugddag bij Noordpool )ronken automobiliste aangehouden Column Expositie Harde Warkers Agenda DIJKERHOEK - Mees ter Dick Brilleman zat vorige week maandag vreemd te kijken, toen directeur Jan-Victor Dor- las van basisschool Dij- kerhoek hem vertelde: "Er belde net iemand, die zei dat je bij de laatste zes zit van de verkiezing Leraar van het Jaar". DIJKERHOEK - Mocht Dick Brilleman uiteinde lijk Leraar van het Jaar worden, dan wordt dat in oktober bekend. Hij werkt dan niet meer voor basisschool Dijkerhoek, maar voor de Haarschool. Dinsdag 12 juni 2007 HOLTEN - Net als twee jaar ge leden is er ook dit jaar weer een longere Jeugddag. Op zaterdag 16 juni zijn alle basisschoolleer lingen uit Holten door de Rooms-Katholieke, Hervormde en Gereformeerd kerk van Hol ten uitgenodigd. Vanaf 11.00 is iedereen welkom in en ijsbaan De Noordpool. Het programma duurt tot 15.00 uur. Het thema is Overleven. Bij bin nenkomst krijgen alle kinderen een kaart waarop alle spelon- derdelen kunnen worden afge stempeld. De oudste groepen gaan ook nog naar een andere locatie voor een echte survival. Meedoen kost 1 euro. Dit is in clusief eten en drinken. Leraar van het jaar? HOLTEN - De politie nam dins dag 5 juni het rijbewijs in van een 53-jarige Holtense automo biliste nadat er bij haar een al coholpromillage van 1,62 was vastgesteld. De agenten controleerden haar om 15.45 uur die dag, nadat ze met haar auto naar het politie bureau aan de Reiiinksweg in Holten was gereden en daar parkeerde. Er werd alcoholge bruik vermoed, waarop de agenten de vrouw aanhielden. De uitslag van de ademanalyse bedroeg 1,62 promille, waarop haar rijbewijs werd ingenomen. Na verhoor kon ze met een dag vaarding het bureau weer verla- De hele klas heeft meegeholpen om meester Dick Brilleman te nomineren voor de verkiezing Leraar van het jaar. foto: harry Wis en waarachtig. De gróöte feest'n stoat wier vuur de duure. Disse wekke hei we èèrs de kammeroadsschaps- feest'n met Winterbarg, Steinfurt en Riess'n. Det wördt een hèèl gedoo. Zie lo- atzoaterdag n'hèèl'n dag ex tra buss'n lööp'n. Vuur nog genne knaak köi van Hoolt'n, hen en wierumme, noar Riess'n. Het meuiste is, dai met een half uur a wierum me könntNee, Hoolter, alle gekheid op een stökske, goat ter mar is hen. Riess'n is zó gek nog neet. Doar is ech va nals te doo. Ma möch het oe dan toch nog te benöuwd word'n, dan köi met een half uur wier op Hoolt'n an. Het hèèle programma, zutt ter machtig móói uut. Nog nóóit is ter zo volle lawaai ewesin één weekend, ak de commis sie mött geleum'n. Wie loat óóns verrass'n. Één dinge geet mie neet mis. Det is de de Preuverieje op'n Smids- beelt in Hoolt'n. Zoaterdag- middag, vanof drei uur. En zie bint der wier heur, al mie- ne favoriet'n. De Hoolter daansers, De Hoolter Kor- haan'n en de Hoolter Braandheultjes. Het is vuur de èèrste kèèr dat ze amoal op één'n middag te bekiek'n en te belustem bint. Det wördt wier öölderwets, ge zellig metzing'n met, Hool- ten mien laand, laand van Keunedarpers en óóns Hool ter Sallandlied. Móói weer en een kóöld biertje, wat wil een mèènse nog meer. Wis se, doar doot ók nog buut- enlaandse leu met, die könnt óóns het feesje allène ma meuier maak'n. Ma doar bint nog meer festi- viteit'n in de buurte. Ök doar loat ze extra buss'n vuur rie. Ik heb het oaver de buurt- feest'n van Löö, Splöö, Die- kerhook en Okkenbrook. Mien moo zèèr vrogger al- tied a, det bint katt'nkarm- sen, die mai neet miss'n. Of was't noe net aans umme. Loat wèèr. Dus amoal ne kaarte vuur 20,00 euro en ie bint wier vèèr zoaterdago- amde óónder de pann'n. Zóó feeste wie het hèèle zömmer vedan tut in sep tember want dan kump Jan. In september op de Keune- feest'n dan geet het gebuum. De organisatie zit met een gróót probleem. Zie bint bange det ze der zundag- middag neet amoal in könnt. Doar kónn'n ze wal is geliek an hemm'n. Ik goa der ók hen. Van't joar vuur de èèrste kèèr, urn Jan Smit te heur'n. Ik bin der bie, want ik heb ne kaarte. Noe allèène het ver voer nog. Misscltien lóópt der dan ok wa extra buss'n. Het maakt mie neet uut, ik kómme der wa, wis en waar achtig. De Vèèrkaante Viefkop Het drong Dick niet meteen door. Vooral ook, omdat het voor hem als een donderslag bij heldere hemel kwam. Hij wist niet eens dat hij meedeed aan zo'n verkiezing. "Het was een complete verrassing. Dit had ik absoluut niet verwacht!" Twee leerlingen uit zijn klas groep zeven/ acht, Marieke en Merel, hadden hem stiekem via Internet genomineerd. "Ze moeten er eind april al mee be gonnen zijn" redeneert Dick. "En de hele klas heeft het gewe ten. Zelfs mijn vrouw. Maar nie mand heeft wat gezegd!" Marieke en Merel hebben er voor gezorgd dat iedereen in Dijkerhoek, leerlingen, oud- leerlingen en iedereen die maar mee wilde doen een enquête formulier kregen. "Hierop ston den vragen over hoe ik als leraar ben, wie ik ben en wat ik na schooltijd doe", vertelt de mees ter. "Via Internet zijn 818 inzen dingen uit het hele land binnen gekomen, waarvan uiteindelijk achttien leraren uit zijn gekozen voor de volgende ronde. Zes per sector". Dick is een van deze zes voor de sector Primair Onder wijs. Afgelopen maandag moest hij naar Amersfoort waar verschil lende gespreksrondes volgden. Per sector blijven hieruit drie le raren over, die meedoen aan een landelijk tv-programma. Uiteindelijk wordt daar de Le raar van het Jaar gekozen. Of Dick dat uiteindelijk wordt, ziet hij niet zo zitten. "Ik ken zo veel leraren, zelfs op deze school, die veel beter zijn dan mij. Ik zit nog maar zes jaar in het vak en kom net kijken". Wel vindt Iiij het een hele eer. "Het is al heel mooi dat ik ervoor ben opgegeven. Dat de kinderen mij zo'n warm hart toedragen, had ik niet verwacht". Verder ziet hij er behoorlijk tegen op om voor tv-camera's moeilijke vragen te beantwoorden enzijn'ik' tever- "Ik vind het zeker moeilijk om afscheid te nemen", benadrukt hij. "Maar de school in Dijker hoek krijgt binnen nu en vier jaar te kampen met een terug gang van twintig leerlingen. Hierdoor gaat het aantal uren ook terug, waardoor er uitein delijk een volledige baan gaat verdwijnen". Dit had de eerste tijd wel anders opgelost kunnen worden, maar daardoor zouden de kinderen veelvuldig met een andere le raar te maken krijgen. "Dat brengt toch onrust met zich mee in een klas", vindt Dick. "Daarom heb ik ervoor gekozen om nu al over te stappen naar een andere school. Het is voor de kinderen even slikken, maar uiteindelijk toch het beste". Dick ziet daarnaast een grotere school met een goede structuur en een andere organisatie ook wel zitten. Welke groep hij bij de Haarschool krijgt, is nog niet bekend. Maar hij ziet z'n nieu we uitdaging wel zitten. Zijn afscheid bij de school in Dijkerhoek heeft overigens niet meegespeeld bij zijn nominatie voor Leraar van het Jaar. "Ze hadden me al opgegeven voor dat ik mijn vertrek bekend had gemaakt. Daarom vind ik het een nog grotere eer dat ik ben opgegeven. En geeft toch aan dat je wordt gewaardeerd door je leerlingen". dedigen. Dat ze hem hebben voorgedra gen kan hij zich aan de andere kant ook wel een beetje inden ken. "Ik zet me vrij veel in voor buitenschoolse activiteiten, waar ik vaak ook aanwezig ben. Zoals het paasvuur en play- backshows. Dat wordt gewaar deerd. Daarnaast respecteer ik kinderen zoals ze zijn en neem het heel erg serieus als ze bij me komen wanneer ze worden ge pest, ruzie hebben gehad of ver liefd zijn. Als kinderen niet ge lukkig zijn, dan probeer ik uit te zoeken waar dat aan kan lig gen". Ook kent hij zijn huidige groep al langer dan een jaar. "Ikhebze gehad in groep vijf zes. En deze twee meisjes heb ik zelfs voor het derde jaar. Daarnaast heb ben ze meegemaakt dat mijn moeder en schoonvader zijn overleden. Mijn bruiloft en dat mijn zoon is geboren. En dat schept een band met de leerlin gen". HOLTEN - Schildergroep De Harde Warkers uit Lochem ex poseert van woensdag 20 juni tot vrijdag 24 augustus in de hal van het gemeentehuis in Hol ten. De schilders zijn in 1995 be gonnen als Het Vrij Atelier, dat later over is gegaan in De War- kense Schildergroep met uitein delijke uitkomst De Harde War kers. De groep bestaat uit twaalf ge vorderde amateurs, die als col lectief of solo regelmatig expo seren. Elke dinsdag komen de 50+-ers bij elkaar om hard te werken aan diverse schilderijen. Gezien de grote groep is de di versiteit van de werken groot, zowel in kleurstelling, materia len als technieken. De expositie is tijdens kantoor uren te bezichtigen en is gratis toegankelijk. JUNI Straatspeeldag, Hoffesstraat Holten, woensdag 13 juni 2007 Kinderkoopavond, Winkelcentrum Holten, vrijdag 15 juni 2007 Open dag agrarisch bedrijf Grote- boer, .vrijdag 15 juni, 13:00 - 16:30 Loofeest, Loo-Bathmen, vrijdag 15 juni 2007 - zondag 17 juni 2007 Jumelagefeest, Rijssen en Holten, vrijdag 15 juni 2007 - zondag 17 juni 2007 Vogelschieten, Bonte Paard Dijker hoek, zaterdag 16 juni 2007 Jongerenjeugddag met thema Overleven, IJsclub De Noordpool Hol ten, zaterdag 16 juni 2007 Fancyfair De Panne, Schreursweg 12, zondag 24 juni, 11:00 - 17:00 Nationale vergeet-me-niet-dag, Boschkamp, zondag 24 juni 2007, 11.30 Hagepreek met Anne van der Mei den, Larenseweg 106 Holten, zondag 24 juni 2007, 13:00 - 14:00 Culinair en muzikaal festijn Lek- kerjazz, Restaurant De Swarte Ruijter, zondag 24 juni 2007, 13:30 - 18:00 Open huis Vitens, Espelo, donder dag 28 juni 2007, 14:00 - 19:00 Concert Martin Mans en jan Vay- ne, Dorpskerk, vrijdag 29 juni 2007 JULI Triatlon, Holten, zaterdag 7 juli 2007 Kindervakantieweek, Holten, maandag 9 juli 2007 - donderdag 12 juli 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 12 juli 2007, 14:00 Sploder Revue, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 Sploder Feest, Espelodijk, vrijdag 13 juli 2007 - zondag 15 juli 2007 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 25 juli 2007, 6:30 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, donderdag 26 juli 2007, 18:00 AUGUSTUS Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 1 augustus 2007, 6:30 Recordpoging domino, Sportzaal Rietbergstraat Holten, zaterdag 4 au gustus 2007 Supermoto, Vletgaarsmaten Holten, zondag 5 augustus 2007, 13:00 Ochtendwandeling voor vroege vo gels, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 8 augustus 2007, 6:30 Beachsoccertoernooi Suffendo, Kalfstermansweide, zaterdag 11 au gustus 2007 SEPTEMBER Endurance Holten, Holten, zaterdag 1 september 2007 Keunerit klassieke motoren, Holten, zaterdag 1 september 2007, 11:00 Opening hanennös De Hoolter Kor- hanen, Beusebergerweg 35, zaterdag 1 september 2007 - zondag 2 septem ber 2007 Nationale nachtvlindernacht, Na tuurdiorama Holterberg, vrijdag 7 sep tember 2007 NBvP Holten, wereldreis per motor door Jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Keunefeesten, Kalfstermansweide Holten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Nationale motocross, Zuurbergcir- cuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, zondag 30 september, 12:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober. 2007 jeugdplaybackshow buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3