Rijssense vakkanjer naar World Skills Nido Project Kansrijk Eigen Baas Montagemedewerkers en Monteurs m/v Productiemedewerkers m/v Magazijnmedewerkers Heftruckchauffeurs m/v en Examenfeest Co Lucky Zwilweg Is uw interesse gewekt, dan kunt u contact opnemen of uw cv sturen naar; Zoekt in samenwerking met Randstad Solliciteren en/of de werkplek bekijken? DDinsdag 12 juni 2007 26 RIJSSEN - Met 39 zelfgemaakte stands presenteerden de deelne mers aan de opendag van het pro ject Kansrijk Eigen Baas zich in Rijs- sen. Vooral de grote verscheiden heid aan bedrijven was opvallend. Gedeputeerde van de provincie Overijssel, Carry Abbenhues, mag deze woensdagmiddag het lintje doorknippen. Dat doet ze echter niet zonder lovende woorden over het project Kansrijk Eigen Baas, dat zelfstandige ondernemers betere kansen op succes biedt. Het project is opgestart met subsidies uit Brus sel, van de provincie Overijssel en de Rabobank en wordt begeleid door de Universiteit Twente. Het project heeft als doel mensen die voor zich zelf beginnen vanuit een weten schappelijke benadering te begelei den. Het project biedt twee trai ningstrajecten: een voor mensen die al begonnen zijn met het bedrijf en alleen een aantal cursussen nodig hebben, en een waarbij beginnende ondernemers drie tot vier dagen per week naar school gaan. Dit jaar is er wederom een run op het project ge weest. "Een project voor mensen met pit, dat zeker door moet gaan", noemt Abbenhues het. En ze voegt meteen de daad bij het woord, door mede te delen dat de provincie een financië le bijdrage levert. Op deze open dag in het gebouw van Kansrijk Eigen Baas aan de Nij- verdalseweg krijgen ondernemers de kans zich te presenteren en hun producten of diensten te laten zien. Zij doen dat op stand die ze zelf heb ben ingericht. Opvallend is daarbij de grote verscheidenheid aan be drijven: een ontwikkelaar van soft ware voor het basisonderwijs, een sieradenmaker, een 'sfeerproever- ij', een makelaar, speciaal voor ou deren, het is er allemaal te vinden. "De ondernemers hebben de gele genheid gekregen zelf mensen uit te nodigen", vertelt René Andringa, voorzitter van het organisatieco mité en zelf startend ondernemer: "Dat kunnen vrienden en familie zijn, maar ook bijvoorbeeld zaken relaties." Andringa verwacht dit jaar tussen de 300 en 350 bezoe kers, afgaande op cijfers uit eerde re jaren. Een van die bezoekers is de familie Reijnders uit Nijverdal. Zij zijn uit genodigd door een familielid dat begonnen is met een eigen zaak. "Heel veelzijdig, er is voor iedereen wel wat", is hun mening over de opendag. Ook over het project zijn ze enthousiast: "Een heel goed project met goede begeleiding, de ondernemers kunnen een netwerk opbouwen en misschien zelfs klan ten naar elkaar doorschuiven." Nido Universal Machines BV maakt deel uit van de Schmidt groep die wereldwijd 1200 personeelsleden telt. Nido heeft een leidende positie op de Europese markt vangladheidbestrij- dingssystemen en -machines (strooi- machines en sneeuwploegen), en is verantwoordelijk voor de verkoop en after-sales van producten uit de Schmidt groep in Nederland, waaron der veegmachines en multifunctionele voertuigen met bijbehorende aan- bouwapparatuur. Daarnaast is zij verantwoordelijk voor de ontwikkeling en productie van gladheidsbestrijdingsmachines en vliegveldmachines. peter.vreeswijk@nl.randstad.com voor montagemedewerkers en monteurs, Randstad Techniek 074-2452680 inge.postma@nl.randstad.com voor productiemedewerkers, Randstad 0548-537410 .jolanda.ter.elst@nl.randstad.com voor magazijnmedewerkers, Randstad Logistiek 053-4838585 De functie: Het monteren, assembleren, afmonteren en testen van nieuwe zoutstrooimachines en/of onderdelen van deze machines in een nieuwe en schone werkomgeving. Het profiel: Wij zoeken zowel monteurs met brede mechanische ervaring voor o.a. de service afdeling, als enthousiaste medewerkers met technisch inzicht en sleutelervaring voor de montageafdeling. Kennis opgedaan door relevante werkervaring of een technische opleiding op minimaal VMB0 niveau. Het goed spreken van de Nederlandse taal is een must. De functie: Het samenstellen van onderdelen op de deelmontage ten behoeve van de eindmon tage van zoutstrooimachines. Het profiel: Kennis en/of ervaring met het samenstellen van onderdelen. Het goed spreken van de Nederlandse taal is een must. De functie: Je maakt onderdeel uit van het productiemagazijn en wordt breed ingezet. Je houdt je bezig met het verwerken van de binnengekomen voorraad en je voorziet de montage afdeling van onderdelen voor een optimale productie. Het profiel: Wij zoeken serieuze magazijnmedewerkers en heftruckchauffeurs die van aanpak ken weten. U heeft enige relevante magazijnervaring en affiniteit met computers. Het in bezit zijn van een heftruckcertificaat is een pré maar ervaring is een must. Het betreft werk voor langere tijd. De aanbieding: Afwisselende werkzaamheden in een moderne werkomgeving met prettige colle ga's. Salariëring is marktconform en U wordt ingedeeld op leeftijd, opleiding en werkervaring. 0p donderdag 21 iuni tussen 15.00 en 20.00 uur geven Nido en Randstad je de gelegenheid om de werkplek en het nieuwe pand te bekijken en tevens je sollicitatie formulier in te vullen. Eerder solliciteren en aanmelden is natuurlijk ook mogelijk. Nido (NIEUWE pand op het industrieterrein Vletgaarsmaten) Handelsweg 6, 7451 PJ te Holten. Arjan Smit gaat Nederland vertegenwoordigen tijdens de World Skills in Japan. FOTO: ERJC POLMAN RIJSSEN - Vakkanjers zijn het allebei: Arjan Smit (22) en Gerald Harbers (23) uit Rijssen. Afgelopen week bewees Smit dat hij goed genoeg is voor de World Skills in Japan, Harbers greep net naast de kwalifi catie. De Vakkanjerwedstrijden zijn over het algemeen wel bekend: de beste CNC fre- zers, CAD tekenaars, las sers enzovoorts nemen het tegen elkaar op om in ver schillende wedstrijden uit te maken wie de beste van Nederland is. Zij gaan naar de World Skills in Japan om zich te meten met de bes ten uit hun vakgebied over de hele wereld, maar ze moesten wel eerst vormbe houd tonen. Nederlands Kampioen CNC frezen, Arjan Smit, moest op vier toetsmo menten een score van 85 proeent of hoger behalen. Smit: "Ik maak complexe werkstukken en dat dan heel nauwkeurig. Dat gaan soms met wel honderdsten tot duizendsten van milli meters." Ter vergelijking, een vloeitje dat wordt ge bruikt om een sigaret te draaien is driehonderdste millimeter dik en dat is dus voor Smit een te grote af wijking. „Ik programmeer de com puter om iets te doen. Maar als het werkstuk iets te warm wordt, scheelt dat weer, als je gereedschap iets afbuigt, gaat het niet goed, als je werkstuk niet goed recht en vast in de machine zit, krijg je afwij kingen", legt Smit uit. Op de vier toetsmomenten moest hij een werkstuk maken volgens bepaalde maten, elke maat die goed is, leverde punten op. In to taal moest hij minimaal 85 van de honderd punten scoren. En dan was er ook de tijd nog. "Ik krijg onge veer vier tot zes uur voor een werkstuk", zegt Smit. Wat hij dan maakt? "Ik de praktijk onderdelen voor machfnes, maar voor de wedstrijden oefenwerk stukken, met ronde ka mers, schroefdraad en aparte vonnen. Dat doe ik vanaf de tekening. Dan krijg je een ruw blok mate riaal en daar moet het dan uiteindelijk uitkomen", legt Smit uit. De toetsmomenten zijn in middels achter de rug. Tij dens het laatste toetsmo ment, afgelopen week in Etten-Leur, scoorde Smit zelfs ruim 93 procent. Ruim voldoende voor kwa lificatie. Smit: "Dat was best wel goed, maar weet je, mijn collega zegt altijd: we moeten elke dag hon derd procent scoren, an ders krijgen we de onder delen terug. Met de wed strijden zit je ook met de tijd hè, dus dit was best wel Hij is blij dat hij Nederland mag vertegenwoordigen in Japan. "Wellicht biedt het ook mogelijkheden voor mezelf. Je maakt toch re clame voor jezelf', denkt Smit. In november vertrekt hij naar Japan, waar hij gaat proberen de 100 pro cent te scoren. De wedstrijd van Gerald Harbers zag er iets anders uit. Met twee anderen deed hij mee aan de Manufacte- ring Team Challenge: met een team een opdracht uit voeren. Ze maakten een windgenerator, die een ac cu op kon laden, waarop een waterpompje kon lo pen en een lampje kon branden. Zij mochten zich voorbereiden, dat wil zeg gen bedenken hoe ze het werkstuk in elkaar gaan zetten en de benodigde on derdelen regelen, voor het in elkaar zetten hadden ze dan 22 uur. Donderdag was voor Har bers en zijn team het grote moment, toen wordt hun werkstuk beoordeeld. Ook zij moesten een score van 85 procent of hoger halen. Hun score werd bepaald door een hele lijst met ei sen waaraan het werkstuk moest voldoen. Een aantal voorbeelden: de accu moest binnen twaalf uur opgeladen kunnen wor den, de waterpomp moest twee uur op de accu kun nen lopen en de lamp moest op vijf meter afstand van de accu kunnen bran den. Uiteindelijk kwamen Har bers en zijn team net te kort voor de World Skills. "We hadden al nergens re kening mee gehouden, dus de teleurstelling valt mee. Je weet hoe zwaar de eisen zijn en hoe de opbouw is verlopen. We wisten dat er een paar kritieke punten waren", zegt Harbers. Een troost: geen van de deelnemende teams in de Manufactering Team Chal lenge haalde de limiet van 85 procent. «- RIJSSEN - Het afsluiten van de schoolperiode begint bij Lucky Co. Ook dit jaar heeft Lucky Co het 'groot ste examenfeest van Oost- Nederland' weten te pro grammeren met een exclu sief optreden van Mental Theo en zijn Jumpstyle Madness Tour, Dj Maximus (hit: Take on Me), Dj Rob en Dj Lars. De avond begint vrijdag 15 juni om 21.30 uur en de en tree bedraagt 5 euro in de voorverkoop en 7.50 euro aan de kassa. RIJSSEN - De bewoners van de Zwilweg 6 willen de wo ning slopen en daarvoor in plaats twee woningen neer zetten. De huidige woning zou slecht geïsoleerd en aan ver vanging toe zijn. Om de sloop en nieuwbouw te fi nancieren, willen ze twee huizen laten bouwen. Hier van wordt er een verkocht. De bouw van twee wonin gen in het buitengebied wordt in het algemeen niet toegestaan. Wel is het via de rood-voor-rood-regeling in specifieke gevallen mogelijk om een tweede woning te bouwen. Hiervoor moet mi nimaal 850 vierkante meter aan landschapsontsierende bijgebouwen worden ges loopt. Op eigen terrein kun nen de bewoners echter niet meer dan 450 vierkante meter slopen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 26