Handbalteam verliest bekerfinale Holtens Nieuwsblad 25 Afscheid Dirk Jan Beldman Koopavond speciaal voor kinderen Collecte Maag 11 1 11 11 Lever Darm Geld voor dameskleedkamer Kortnieuws Fair de Panne Eerste prijs voor SPGH Jeugd Okia trekt aan langste eind Sportdag Basisscholieren laten zich van hun beste kant zien HOLTEN - Op het mo ment dat de penaltybo kaal voor de jeugd in vol le gang was, werd door Barend Schaap, ambas sadeur van de Rabobank, een cheque van 4.000 eu ro overhandigd aan waarnemend voorzitter Anton Beldsnijder van Blauw Wit. Rabobank schenkt Blauw Wit cheque van 4.000 euro Jim Klinge Holtens schaakkampioen Jim Klinge gaat schaken bij ENO HOLTEN - In de finale van het bekertoernooi van dit seizoen heeft Handbal vereniging Holten het niet weten te redden. Dinsdag 12 juni 2007 HOLTEN - In heel Nederland zullen van 18 tot en met 23 juni zo'n 26.000 vrijwilligers collec teren voor de Maag Lever Darm Stichting. Met het geld dat tijdens de col lecte wordt opgehaald, finan ciert de Maag Lever Darm Stich ting voorlichting en onderzoek naar aandoeningen van het spijsverteringsstelsel, ter verbe tering van de zorg aan twee mil joen patiënten. De collectanten zullen meest einde dag langs de deuren gaan. Dit jaar heeft de Maag Lever Darm Stichting als speerpunt spijsvertering bij kinderen. Beldsnijder vervangt voorzitter Klein Nagelvoort die voor zijn werk in het buitenland vertoeft. De Rabobank West Twente heeft een Coöperatiefonds dat locale projecten ondersteunt. Blauw Wit heeft middels een schrijven een verzoek tot finan ciële ondersteuning neergelegd bij dit Rabofonds. Na de gemeentelijke herinde ling zijn de tarieven voor sport verenigingen binnen de ge meente meer gelijk getrokken. Ook met het oog op de privati sering van de kleedlokalen zal Blauw Wit middelen moeten vinden om de begroting rond te krijgen en te houden. Omdat het damesvoetbal groeit is de wens voor extra kleedgelegen- heid nadrukkelijker in beeld ge komen. De vrijwilligers van Blauw Wit hebben onder lei ding van de onderhoudscom- missie en de terreinbeheerders inmiddels al één extra kleedka mer gerealiseerd. Twee kleine bergingen zijn in vrij korte tijd omgebouwd tot een prachtige extra kleedkamer. Van de heer Schaap van de Rabobank mocht Blauw Wit de prachtige som van 4.000 euro ontvangen als bijdrage in de kosten en als waardering voor de inzet an de vrijwilligers. Nadat de kruitdampen van de jeugdpenaltybokaal waren weg getrokken nam Gerrit Aanstoot, beter bekend als Gait Light, plaats in het doel in de strijd om de Gait Light Bokaal. Hans Bekkemens wist in 2005 deze beker te veroveren door Hans Stam te verslaan. Gerrit Aanstoot zag de goed genomen strafschoppen links en rechts in het doel verdwijnen. Om het moeilijker te maken voor de schutters werd de afstand per ronde met een meter uitge breid. Diverse schutters vielen af. Gerald Jansen bleef Amoud Beldman net voor en kon zo de Gait Light Bokaal 2007 voor een jaar mee naar huis nemen. TON VAN OIJEN TWEEDE HOLTEN - Jim Klinge is dan toch nog redelijk comfortabel kampioen geworden. Daar zag het echter een paar ronden voor het einde niet naar uit. Echter in de voorlaatste ronde ging Ton in de fout tegen Jan Scheperman en leed een pijnlij ke nederlaag. Martijn Hage werd knap derde, hij was overi gens de enige die Jim een ne derlaag wist toe te brengen ter wijl er om de vierde tot en met zevende plaats nog een stevig robbertje werd gevochten. Henk van Beek bleek daarbij de langste adem te hebben. 1. Jim Klinge 4832 punten, 2. Ton van Oijen 4503, 3. Martijn Hage 3722, 4. Henk van Beek 3369, 5. Gerrit Stevens 3242, 6. Gerrit Luggenhorst 3041, 7. Jan Scheperman 3027, 8. Dinant van Beek 2613,9. Aloys Meulen- broek 2314,10. Bertus van Beek 2295.11.RonaldKleinT eeselink 2269.12. Bas van Beek 2235,13. Roelf de Jonge 1952, 14. Wim Kees van Rijssen 1917, 15 Karl Heinz Leisten 1629,16. Dick van de Griendt 1585, 17. Teun Scheurwater 1392, 18. Dick van der Knaap 1221,19. Johan Klein Teeselink 1007,20. Erik Bosman 564,21. Henk Jongman 320. TE WEINIG SCHAKERS HOLTEN - Jim Klinge werd dit seizoen ook bekerkampioen, snelschaakkampioen en kam pioen van het Fischertoemooi. Hij stopt echter bij de schaak club van Holten en zal zijn ta lenten aan de andere kant van de Holterberg laten zien bij ENO. In de afgelopen jaren heeft Jim behoorlijk huisgehou den. Hij won vijf clubkam pioenschappen, vijfmaal de be ker, viermaal snelschaakkam pioen, vijfmaal het Fischertoer- nooi en eenmaal de Jan van Cal- car Cup. In totaal dus twintig prijzen waarmee hij op de derde plaats aller tijden staat net na Ton van Oijen die met de progressiecup van dit jaar zijn 21e prijs binnenhaalde. Dick van der Knaap staat eerste met dertig prijzen. Het vertrek van Jim heeft ook zijn gevolgen voor de externe competitie. Omdat er geen ge noeg spelers voor de zaterdag competitie zijn, heeft de schaakclub de SBO verzocht om vrijwillig terug te keren naar de eerste klasse van de avondcom petitie. Dat verzoek is inmiddels ingewilligd. Met de laatste ronde is ook het schaakseizoen 2006/ '07 afge sloten. HOLTEN - De basisscholen van Holten hielden afgelopen dinsdag 5 juni een Sportdag op Meermanskamp. De leerlingen deden mee aan verschillende sportonderdelen. Maar ook aan behendigheidsspelletjes, zoals het met z'n tweeën wegbrengen van een ballon. Hierbij kwam veel samenwerking bij aan te pas. foto sander scheperman HOLTEN - Aan het eind van de Totaaldag van Blauw Wit nam waarnemend voorzitter Anton Beldsnijder afscheid van Dirk Jan Beldman. Hij was jarenlang een vaste waarde in de selectie van Blauw Wit '66. Hij is tot he den ook een van de weinige spelers die 250 officiële wed strijden in het eerste heeft vol- gemaakt. De teller blijft uitein delijk staan op 301 officiële wedstrijden. Hiernaast was hij ook op allerlei gebied bij de ver eniging betrokken. Uit de le denadministratie bleek verder dat Dirk Jan 25 jaar lid van de vereniging is. Een feit waar tij dens de ledenvergadering bij wordt stilgestaan. Echter, voor deze bijzondere situatie werd een uitzondering gemaakt en werd de speld aan het eind van de Totaaldag uitgereikt. HOLTEN - De Holtense Han delsvereniging houdt 15 juni de HHV een Kinderkoopavond. Deze avond zullen de meeste winkels in het centrum geo pend zijn tot 20.00 uur. Er lopen vanaf 16.30 uur twee clowns over de markt die de kinderen vermaken met ballon- modelleren en suikerspin of popcorn. Verder zal er een springkussen staan. Om 19.00 uur is er een show met de clowns Dompie en Flap- pie op Smidsbelt. Ook staat er na afloop van de markt een springkussen zodat er voor iedereen wat te beleven valt. Bij besteding in de winkels is er op vertoon van de kas sabon voor elk kind een ijsje af te halen bij Nijkamp. hl een matig gevulde sporthal Roozengaerde in Doetinchem trad Holten opnieuw aan tegen Oranjerie Wijhe. Holten wist dat het moest aan treden zonder Bianca en Jessica Smit. B-jeugdspeelster Lonne- ke Kok kreeg daardoor de kans haar opwachting te maken in het eerste team. Wijhe was ge brand op een revanche voor vo rig jaar teoen Holten de beker won tegen dezelfde ploeg. In de eerste helft waren beide team aan elkaar gewaagd. Via een 4-4 stand brak de rust aan met 8-8. Beide teams waren slecht te spreken over de zwak en warrig leidende scheids rechters, die de wedstrijd abso luut niet aanvoelden. Na rust had Holten de pech dat aan- voerdster Monique Plantinga ongelukkig op een terugsprin gende bal stapte èn met een zware enkelblessure het spel moest verlaten. Holten was aangeslagen en Wijhe greep de kans en liep uit naar een 12-9 voorsprong. Holten kromde de rug en kwam tot 13-12 terug. Met nog vijf minuten te spelen kreeg Holten een onterechte twee minuten straf. In de reac ties daarop werd dit vier minu ten en moest Judith Tiekink met een rode kaart het veld ver laten. Holten moest daardoor de wedstrijd in ondertal uitspe len wat te veel bleek voor het moegestreden team. Wijhe won de beker met een 16-12 overwinning. Scores Holten: Judith Tiekink 4; Monique Plantinga, Paulien Schooien, Anita Bieleman 2; Dörthe van Ooijen, Kristel Meerman 1. HOLTEN - Aan de Schreursweg 12 wordt zondag 24 juni een fair gehouden. Er komen ongeveer 35 verschillende standhouders met sieraden, broccante, plan ten en bloemen, kinderspeel goed, beren, glas-in-lood, kaar ten, kleding, Turkse pizza's, woonspullen. Dit is een ideale avond voor met name de moeders om gezellig te winkelen met de kinderen en zo de kadootjes voor vaderdag op een leuke manier te kopen. Verder staat er deze avond van af 19.00 uur een klimwand van 9.5 meter hoog. Gratis te be klimmen onder begeleiding van een instructeur. Er zijn zes ver schillende routes mogelijk. HOLTEN - Stichting Paardrij den Gehandicapten Holten e.o. heeft zaterdag 9 juni deelgeno men aan de regionale landdag te Hardenberg. 's Morgens werden de individu ele proeven door de ruiters ge reden, waarvoor zij een diplo ma kregen en een deelname medaille. 's Middags namen tien stichtingen deel aan een Hippisch Variété. Het thema dat de Stichting naar voren bracht, was Pipo de clown en Mamalou. Deze act werd beloond met een eerste prijs. HOLTEN - Het zevende toer nooi van de oostelijke touwtrek competitie werd getrokken in Tilligte. Dat is voor de jeugd van Okia weer goed verlopen door een derde plaats te halen van de tien deelnemende ploegen. Voor de dames verliep het iets minder en werd er gewonnen van Ehtc 2 en eenmaal gelijk te gen Ehtc 1. De 640 klasse werd 's morgens afgewerkt wat voor ons een der de plek opleverde. De 680 klasse was 's middags en werd onder tropische omstandigheden af gewerkt. De meeste ploegen hadden hier dan ook behoorlijk moeite mee. Dit resulteerde voor Okia in een vierde plek, maar volgende keer beter. Okia trekt op 23- en 30 juni eerst de NK, dan 7 juli selectiewed strijden voor het EK in septetp- ber in Engeland, een paar we ken vakantie en op 19 augustus gaat Okia weer verder met de competitie.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 25