Inbrekers krijgen van nieuwe Werkzaamheden bewoners hartelijk onthaal aan het spoor PUNTEN BETER! heeft geluk Wij hebben MEIJ fextiethuiS 5.00 [san MILIEUBEWUST GEEN WACHTTIJDEN EEN BETER RESULTAAT ondermode voor dames+heren Vincent Roetgeriw Malse biefstuk GRATIS Vaderdag tip! RMAN EEN LEUKE ATTENTIE VADERDAG Enter-Tel. 38 12 29 Speciaal voor Vader 150 gram Gebraden gehakt 100 gram Vleessalade gevulde klomp of bierpul met worst Uit onderzoek van TNS NIPO, in samenwerking met Homesafety, blijkt dat eigenaren van duur dere woningen over het algemeen banger zijn voor inbraak dan eigena ren van goedkopere wo ningen of huurders. Deze angst is echter nergens op gebaseerd. Wel is de kans op inbraak hoger in wij ken waar veel wordt ver huisd. juni ontvangt iedere tankklant bij een volle tank i. (pelten - 'de Broeze' slagerij - traiteur Dorpsstraat 132 Enter Tel. 38 13 75 De lekkerste winkel van Enter bij Dinsdag 12 juni 2007 24 DOOR: EVERT JANSEN, EX INBREKER Evert Jansen: "Als ex-inbreker kende ik hele wijken op mijn duimpje en wist ik precies waar ik mijn slag kon slaan. Het bord 'verkocht' in de tuin laat bij voorbeeld weten dat er nieuwe bewoners komen. Ook behulp zaam waren de gloednieuwe kartonnen dozen van allerhan de apparatuur die bij het vuil nis gezet waren; zo kon er bui ten vast een selectie gemaakt worden van wat ik wilde mee nemen. In de meeste huizen wordt eerst flink verbouwd voordat de bewoners er hun in- trhk in nemen. Alle tijd dus om 's nachts bijvoorbeeld een gloednieuwe keuken mee te nemen. Voor alles is namelijk op internet een markt. Veel va ker gebeurt het dat er nog wordt verbouwd en de verhuis dozen alvast netjes opgesta- Evert lansen is onder meer bekend van het Avro tv-programma De Inbreker. peld staan in de woonkamer. Als ik 's avonds zag dat de bo venverdieping nog leegstond, was het dus duidelijk dat er niemand in het nieuwe huis zou slapen en kon ik onge stoord mijn gang gaan. Had den erboven gordijnen gehan gen en was er een dynamische tijdsklok op het licht gezet, dan had ik mijn kans waarschijnlijk niet gegrepen. Niets zo af schrikwekkend voor een inbre ker als de kans öp ontdekking! Huizen waar net was uitgepakt, waren ook prettige bezoek adressen. De bewoners had den zich toch nog niet voorge steld aan de buurt, dus welke buurtbewoner let er nou op wie er het huis in- en uitloopt? Met een snelle ronde stond ik binnen een paar minuten bui ten met telefoons, laptops, sie raden en soms grote sommen cash geld die klaarlagen voor de bouwvakkers. En dat terwijl de bewoner even naar de bouwmarkt fietste voor een emmertje verf. Wat u ook wilt verbouwen str aks in üw nieuwe woning: be- zolang de voorraad strekt gin met het regelen van goede sloten, buitenverlichting en een professioneel alarmsys teem, bijvoorbeeld van Ho mesafety. Dit is makkelijk be- dienbaar en heeft niet alleen een preventieve werking, maar geeft bij een inbraak ook direct een signaal naar de meldka mer. De inbreker weet dan dat hij geen tijd heeft om uw wo ning te doorzoeken. Zo voelt u zich echt veilig en prettig in uw nieuwe thuis." Evert lansen: www.evertjansen.com Preventietips bij een verhui zing - Investeer meteen in goede sloten, buitenverlichting en een professioneel alarmsys teem, bijvoorbeeld van Ho mesafety. - Zorg dat de woning er be woond blijft uitzien. Laat bij voorbeeld 's avonds licht bran den en hang gordijnen op. - Zet geen herkenbare dozen van nieuwe apparatuur bij het vuilnis. Vouw dozen op of breng ze rechtstreeks naar het afvalbrengstation. - Maak alvast kennis met de buren en vraag hen een oogje in het zeil te houden. - Bewaar geen sleutels voor klusjesmannen en bouwvak kers onder de deurmat of op andere voorspelbare plekken. - Laat geen spullen slingeren die inbrekers helpen uw huis binnen te dringen, zoals lad ders, afvalcontainers of tuin meubilair. ENSCHEDE - De dienstregeling tussen Deventer, Almelo, Hen gelo en Enschede wordt in de nacht van vrijdag 15 op zater dag 16 juni na 0.30 uur, op za terdag 16 en op zondag 17 juni aangepast. In opdracht van ProRail wordt dan gewerkt aan het spoor tus sen Deventer en Enschede. NS rijdt hierdoor bussen in plaats van treinen op dit traject. De extra reistijd is afhankelijk van de eindbestemming en kan op lopen tot drie kwartier. NS heeft de treindienst als volgt aangepast. Nacht van vrijdag 15 juni na 0.30 uur - De Intercity Rotterdam Cen traal/Den Haag CentraalEn schede rijdt niet tussen Deven ter en Enschede. Op zaterdag 16 en zondag 17 juni - De Intercity Rotterdam Cen traal/ Den Haag Centraal/ Schiphol-Enschede rijdt niet tussen Deventer en Enschede. - Er rijden minder Intercity's tussen Amersfoort en Deven ter. De stoptrein Apeldoorn-Deventer-Wierden rijdt elk half uur. - De stoptrein Zwolle-Ensche- de rijdt niet tussen Wierden en Enschede. Reisadvies Tussen Deventer, Wierden, Al melo, Hengelo en Enschede kunnen reizigers gebruik ma ken van de snel- en stopbus sen. Reizigers die gebruikma ken van de laatste bussen uit Enschede kunnen mogelijk hun aansluitingen missen. Zij kunnen het beste een half uur eerder op reis gaan. De Internationale treinen Am sterdam Centraal-Hannover- Berlin-Szczecin rijden als ge volg van de werkzaamheden niet in Nederland. Reizigers vannaar Hannover, Berlijn en Szczecin adviseren we te infor meren of reizen via Duisburg een optie is. Reizen via deze route is in dit geval comforta beler. Reizigers die via Duisburg wil len reizen, dienen wel in het bezit te zijn van een ICE-ticket. Voor internationale reizigers die via Hengelo willen reizen zet NS bussen in. Deze reizi gers adviseren we dringend hun reis te plannen op www.nsintemationaal.nl. Hierop is de juiste dienstrege ling te vinden. Reizigers moe ten in alle gevallen eerder ver trekken, variërend van een kwartier tot meer dan ander half uur, en rekening houden met extra overstappen. Informatie voor treinreizigers Reizigers kunnen voor meer in formatie en voor het plannen van hun reis www.ns.nl raad plegen, of bellen naar 0900- 1475 0.35 p.m.). Bij de NS- servicepunten ligt de folder 'Gewijzigd treinverkeer' met informatie over werkzaamhe den elders in het land. Ook Te letekstpagina 754 geeft actuele informatie. 3, 1 met gratis SlUKS kruidenboter 21; AD T«M©©«'. (Ö548) 51 30 16 WASSIN

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 24