Rabobank geeft cheque voor spanbrug SV Bato Holtens Nieuwsblad 17 Hoffesstraat afgesloten voorstraatspeeldag Damesteam TC Holten ongeslagen kampioen Dijkerhoek J Met DAT, PPM, Annonanno's, Kabaal, Blinde Ed en Fiets 'em erin Hond bijt reegeit open Programma Sploder Feest Roefelen Scholieren nemen kijkje bij verschillende bedrijven DIJKERHOEK - Nog even en dan is het weer zover: op 22, 23,24 juni is heel Dijkerhoek in de ban van het Dijkerhoeks feest. Kortnieuws PPM Band op Dijkerhoeks feest Brunch en muziek Afterparty Dijkerhoeks feest Nieuwe website Dainsdag 2 juni 2007 SST" Dijkerhoeks Feest DIJKERHOEK - Nieuw dit jaar is dat er op de zaterdagavond van het Dijkerhoeks feest, 23 juni, gratis bussen rijden naar het Dijkerhoeks feest vanuit Laren, Holten, Nieuw-Heeten, Okken- broek, Lettele, Bathmen en Loo. Vertrektijden bus Dijkerhoeks Feest Rit 1:21.40 uur Laren; 21.50 uur Holten; 22.05 uur Nieuw-Hee- ten; 22.15 uur Dijkerhoek. Rit 2: 21.10 uur Okkenbroek; 21.20 uur Lettele; 21.30 uur Batlimen; 21.40 uur Loo; 21.45 uur Dijkerhoek. De terugreis om 01.30 uur HOLTEN - Een bewoner aan de Fazantenweg zag zaterdag 9 ju ni omstreeks 13.50 uur dat een zwarte kortharige hond een ree geit aan het doodbijten was. Volgens een jachtopzichter was de reegeit door de hond open gereten. De reegeit was drachtig van twee jongen. Tot nu toe is het onbekend gebleven van Wie de hond is. Eventuele getuigen öf mensen die weten waar de hond thuis hoort kunnen zich melden bij de politie Rijssen-Holten. ESPELO - Erik Dollekamp van The Cherry's, Kasbendjen en Corry Konings staan op het po dium van het Sploder Feest. Vrijdag 13 juli begint met de Re vue 'Splo löt zich wier hom'. Na afloop is er Kleintje Sploder Feest met de band Reijling Co. Zaterdagsochtends 14 juli begint met de optocht. Met 's avonds de Alpha Showband in de tent. De entree is zondag 15 juli gratis. Op het podium spe len Erik Dollekamp, KasBend- jen en Corry Konings. HOLTEN - De afdeling gymnas tiek van SV Bato beschikt sinds kort over een eigen spanbrug. Met deze spanbrug kunnen veel verschillende en vaak spectacu laire oefeningen worden ge daan. Door de aanschaf van de brug is het voorzieningenni veau voor de afdeling gymnas tiek van SV Bato weer geheel naar de stand van de mogelijk heden. Omdat de spanbrug niet tot de standaard uitrusting van de gymnastieklokalen behoort, was de financiering een pro bleem. De aankoop van de brug kon echter doorgang vinden doordat een aanzienlijk deel van de kosten is opgebracht door een succesvol sponsorpar- cours van de jeugdleden. Een belangrijke aanvullende bijdra ge uit het Rabobank projecten fonds heeft de aanschaf vervol gens mogelijk gemaakt. De officiële presentatie van de Dijkerhoek staat een keer per jaar op z'n kop. Dan wordt er door de bevolking massaal ge snipperd, moeten de koeien soms een uurtje langer wachten voordat ze worden gemolken en is het feestterrein bij Het nieuwe spanbrug aan de leden en de ouders/ verzorgers vond plaats op afgelopen donderdag 7 juni. Voorafgaand aan deze presentatie vond de symboli sche overhandiging van de bij- Bonte Paard tijdelijk de vaste thuisbasis van een groot aantal Dijkerhoekers. Een tentfeest dat is uitgegroeid tot een evenement dat publiek trekt uit de gehele regio. "Of je nu Dijkerhoeker bent of niet, of je nu zeven jaar of zeventig jaar oud bent; het Dijkerhoeks feest heeft voor iedereen wat te bie den", stelt Geert Stevens, voor zitter van de feestcommissie. "Daar houden we met het op stellen van het programma al tijd rekening mee." drage uit het Rabobank Projec tenfonds plaats. De overhandi ging werd gedaan door Schaap van dé Rabobank West Twente aan SV Bato voorzitter Van't Holt. Het Dijkerhoekse Amateur To neel (DAT) geeft 22 juni om 19.45 uur de aftrap voor het Dij kerhoekse feest met een afwis selende revue. Een traditie die de feestcommissie graag in le ven wil houden. "Op de revue, die dit jaar als titel 'Kan DAT door de beugel?' heeft, komen elk jaar zo'n achthonderd men sen af', vertelt Geert. Na de re vue gaan de voetjes van de vloer want dan speelt het Agrarisch Duo het dak eraf. Een andere vaste traditie is de HOLTEN - Damesteam TC Hol ten speelt volgend jaar derde klasse. In 2006 werden zij in de vijfde klasse al kampioen. In 2007 is het weer gelukt. Onge slagen kampioen zelfs met 27 punten uit zeven wedstrijden. En een voorsprong van vijf pun ten op nummer twee. Dat wordt dus promotie naar de derde klasse. Aanvoerdster Claudy Faasse: "Hier hadden we echt optocht. Op zaterdagmorgen staat iedereen weer paraat om met een wagen of loopgroep de Dijkerhoekse straten te verle vendigen. En wie niet meedoet, die staat langs de kant van de weg de kleurrijke stoet te be wonderen. De optocht begint om 10.00 uur. De wagens wor den opgesteld aan de Tromops- weg (in de weide tegenover de school). De eindlocatie is, hoe kan het ook anders, Het Bonte Paard. Na de optocht is er van alles op niet op gerekend. Het uitgangs punt was handhaving in de vijf de klasse. Ondanks dat we een zesvrouwsformatie hebben, moesten we toch een beroep doen op onze invalsters Corin- ne, Lenie en Linda". Tijdens de feestelijke afsluiting van de competitie (zaterdag 9 juni van 15.30 tot 19.30 uur) is het moge lijk de kampioenen te felicite ren. het feestterrein te beleven. Kin deren kunnen eindeloos rond jes draaien in de draaimolen of zich uitleven op een groot luchtkussen. 's Middags is er voor de volwas senen Fiets 'em er in! "Iedereen mag hieraan meedoen", legt Geert uit. "Van de deelnemers wordt verwacht dat ze met bij zondere creaties op twee wielen over een smalle balk met daar onder een waterbak rijden. De gene die het snelst de overkant bereikt, wint." MEEZINGERS DIJKERHOEK - De zaterdag avond van het Dijkerhoeks feest staat bekend om de gezellige sfeer en goede muziek. Dit jaar betreedt de band PPM het podi um. Een band met een repertoire dat reikt van klassieke meezin gers tot nummers uit de huidige Top 40. Als klapper op de vuur pijl wordt er op de zaterdag avond een act vertoond die in de wijde omtrek nog nooit te zien is geweest. GEZELLIGE MIDDAG DIJKERHOEK - De zondag van het Dijkerhoeks feest is vaak een dag waar nog lang over na wordt gepraat. Er wordt gestart met uitgebreide brunch waar maar liefst vierhonderd mensen aan mee doen. Ook de zondag wordt opgeluis terd met mooie muziek en en tertainment. De Bathmense rockcoverband Kabaal beschikt over een breed repertoire van Nederlandstalige feestmuziek tot ouderwetse rock roll. En wanneer The Annonanno's het podium betreden, is de kans groot dat heel Dijkerhoek in po lonaise door de feesttent slin gert. De 'Prout to be Fout Show' met smartlappen, piratenhits, rock'n roll en schlagers lijkt een schot in de roos. Ook buiten op het feestterrein hoeft niemand zich te vervelen. Zo worden er een exclusieve roofvogel- en skatershow vertoond. BLINDE ED KOMT LANGS DIJKERHOEK - Voor degenen die er na een heel weekend feest nog steeds geen genoeg van kunnen krijgen, is er de after party met party-animal Blinde Ed. Een toetsenman en zanger die bekend staat om zijn rauwe stemgeluid. Blinde Ed is een kei in verzoeknummers en impro visatie. "Hiermee denken we een perfecte afsluiter in huis te hebben gehaald", vertelt Geert. COMPLEET PROGRAMMA Wilt u meer weten over het Dij kerhoeks feest? Kijk dan op www.dijkerhoeksfeest.nl. HOLTEN - Maar liefst 350 kinderen konden woensdagmiddag 6 juni een bezoekje brengen aan de ruim zestig bedrijven in Holten. Bedoeling van het roefelen is om kinderen te iaten snuffelen aan het bedrijfsleven. Een leuke kans om eens een kijkje achter de schermen van de grote mensenwereld te nemen. Het Roefelcomité, bestaande uit enkele vrijwilligers, heeft het afgelopen jaar te maken gehad met nogal wat tegenslag waardoor de organisatie door overmacht niet helemaal vlekkeloos verliep. Het comité heeft met hulp van enkele nieuwe vrijwilligers alle zeilen bijgezet en samen hebben ze uiteindelijk alle kinderen in kunnen delen. Wie zich als bedrijf of organisatie wil aanmelden voor de volgende Roefeldag, kan contact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk, Tuinstraat 2, telefoon 0548-36 27 55. foto: sander schéperman HOLTEN - Kinderdagverblijf Kakelbont houdt dit jaar de lan delijke straatspeeldag. De Hoffesstraat wordt woensdag 13 juni vanaf 14.00 tot 16.00 uur voor verkeer afgesloten. Kinde ren kunnen zonder hinder van auto's op straat spelen. De straatspeeldag heeft dit jaar als thema: Ziekenhuis op stelten. De spelletjes die worden ge speeld zijn daar ook aan gekop peld, zoals rolstoelenrace, par cours met krukken afleggen, pil- lenpotjes gooien en pillen hap pen. Daarnaast is er een grote opgeblazen glijbaan. De straatspeeldag wordt geo pend door de dierenambulan ce die een bezoekje komt bren gen, mits ze een spoedoproep krijgen. Van 't Holt neemt de cheque ter waarde van 1270 euro in ont vangt van Rabo-ambassadeur Schaap. foto: sandhr scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17