Spektakel David kan beginnen Strengere regels Vogelschieten Open dag Mts. Groteboer Holtens Nieuwsblad 11 Openbare bibliotheek verkoopt oude boeken Financiering is rond, organisatie kan starten met theaterproject Normaal 'Bliet dat wie der wier bint!' Opbrengst Astma Fonds I HOLTEN - Het theater spektakel David kan van start gaan. Dankzij sub sidies van de provincie Overijssel, de Gemeente Rijssen- Holten, het Oranje Fonds en de Ra- boproject prijs is de fi nanciële basis onder dit project voldoende om de aftrap te wagen. DIJKERHOEK-Het vo gelschieten in Dijker- hoek wordt zaterdag 16 juni gehouden in het weiland naast Het Bonte. Paard aan de Deventer- weg 87. Kortnieuws Programma Preuverieje Trucker overvallen op parkeerplaats Dinsdag 12 juni 2007 Het eerste theaterspektakel in Holten, Daniël, werd in 2004 ge organiseerd. Dat werd een groot succes en had een regionale uit straling. Stichting Theaterspektakel Hol ten, die uit het initiatief van 2004 ontstond, wil op 25 en 26 april 2008 op de Kalfstermans- weide in het centrum van Hol ten weer een spektakel opvoe ren onder de titel David. Dat levensverhaal van aanvan kelijk slechts een ventje die in een klein gehucht op het platte land de schapen van zijn vader hoedt, maar eindigt als de ko ning van heel Israël. David, een man aan wie niets menselijks vreemd is en zich laat vertalen als een moderne kroniek in een eigentijdse zet ting. De Bijbelse verhalen over Da vid, behoren tot ons cultureel erfgoed, zijn het waard als een actueel epos in een vorm van totaal theater te worden gepre senteerd. Een evenement in Holten, voor Holtenaren, met Holtenaren, door Holtenaren en een ieder ander die wil en kan participe ren. Zo zullen ook verschillende ver enigingen worden benaderd om mee te doen. Een kijk- en beleefspektakel voor Holtenaren en iedereen uit de wijde omgeving. Tot oktober zijn de initiatiefne mers, Hendri Markvoort, Jo hanna Stam, Henny Markvoort, Gerard Beldman, Dolf Moed en Harry Gijsen nog druk doende de ideeën voor het spektakel uit te werken tot een origineel to taal concept Na oktober begint het werken aan de realisering van de uit voering die op 25 en 26 april haar hoogtepunt zal hebben. ESPELO - "Hé, Sploder Hekkalve. Bliet dat wie der wier bint!", roept Bennie Jolink van de band Normaal door de feesttent aan de Es- pelodijk. Het is dan ook zeker acht jaar geleden toen hij met z'n band op het podium in Espelo stond. Met de hulp van een grote ven tilator aan het dak binnenin de tent en het openhouden van de achterkant, zorgt ervoor dat de temperatuur binnen aangenaam blijft. Toch zorgden de bezoekers net voor het podium voor eigen verkoeling, door elkaar met bier nat te houden. Terwijl jongens el kaar de shirts van het lijf scheurden. Naast nieuwe en minder bekende nummers, speelde Normaal ook vele krakers als Oerend- hard, Deurdonderen, Oh Alt, Vrouw Haverkamp en Net als gisteren. Juist die knallers zorgden voor een zeer gezellig sfeertje in de tent, waarbij zelfs het personeel achter de tap zich niet konden weerhouden om mee te dansen en uit volle borst mee te zingen. "Hoogste tiet vuur een slokske!", vindt Bennie tussen de nummers door. Terwijl hij zijn bierfles pakt, die in een standaard aan de microfoon is bevestigd. "Op de Sploder Hekkalve!" Het publiek beantwoordt hem met een volmondig: "Hoken! Hoken! Hoken!" Het werd een mooi en gezellig feestje in de tent, dat eigenlijk te lang op zich had laten wachten. foto: freddie paalman HOLTEN - Met de zomervakan tie in zicht verkoopt de biblio theek in Holten afgeschreven boeken. Deze oude boeken zijn vaak nog best de moeite waard. Daarom zijn ze nu te koop voor 0,50 euro per stuk. De biblio theek is te vinden aan de Rörik- straat 3. En is geopend op maandag 13.30 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Woens dag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Hiermee is het de officieuze opening van het Dijkerhoeks feest dat vrijdag 22 juni begint. De eisen worden echter stren ger. Zo wordt er een kogelvanger achter de vogel gebruikt, valt het vogelschieten onder de vlag van de KNSA en moet iedereen zich verplicht legitimeren om te kunnen deelnemen. Met de nodige papieren op zak, zullen de deelnemers proberen de houten vogel en de aangewe zen onderdelen naar beneden Wie wordt de opvolger van Schutterskoning Wilco Paalman? - FOTO: IOHAN BOUNK te schieten. Zowel voor kop, staart, linkervleugel als de rech tervleugel zijn mooie bekers te winnen. Degene die uiteindelijk de romp van de vogel naar beneden schiet, mag zich voor een jaar Schutterskoning(in) noemen. De jeugd tot 18 jaar kan dit jaar ook weer deelnemen aan het evenement. De titel van Schuttersprins of - prinses wordt uitgevochten met een luchtgeweer en een aange paste vogel. Om 20.00 uur start het vogel schieten met schoten van de Schutterskoning en Schutters prins van 2006, Wilco Paalman en Carlo Oude Nijeweme. De inschrijving begint vanaf 19.15 uur in het Bonte Paard. Het inschrijfgeld bedraagt voor senioren 10 euro en voor junio ren 1,50 euro. Deelnemers moeten lid zijn van SV de Zaagmolen of woonach tig zijn in de Schoolkring Dijker- hoek. Tevens dienen deelnemers dus in bezit te zijn van een geldig le gitimatiebewijs. HOLTEN - De opbrengst van de Astma Collecte die in de week van 21 tot en met 26 mei gehou den werd, bedroeg 3355,17 eu ro. Het Astma Fonds wil alle collec tanten en gevers, hartelijk dan ken voor de bijdragen. Het fonds steunt patiënten, geeft informatie en subsidieert wetenschappelijk onderzoek naar astma. HOLTEN - Mts. Groteboer aan de Russendijk4 in Holten houdt vrijdag 15 juni van 13.00 tot 16.30 uur een open dag. De familie Groteboer heeft het bestaande melkvee-/ zeugen- houderijbedrijf omgebouwd naar een gespecialiseerd zeu- genhouderijbedrijf met 380 plaatsen. De huisvesting bestaat uit een brede stal met drie kappen en een geïntegreerd centraal af- zuigkanaal en biologische luchtwasser. De nieuwbouw voor de ge speende biggen is in het ver lengde van de verbouwde lig- boxenstal geplaatst. De gespeende biggen zijn volle dig gescheiden van de overige diergroepen. De zeugen worden gehuisvest in voerligboxen met uitloop. En is gekozen voor plafondventila- tie door middel van buizen. Verschillende bedrijven als Ag- ro-bouw-Oost, Agrovision BV, Countus Accountants, DAC Holten, Devrie Staltechniek Luchtwassers, DLV Bouw, mi lieu en techniek, Hendrix UTD, Neplenbroek H-service, Nijen- kamp Stalinrichting, PAP Hol ten, Rabobank, Reilink Elektro- service, Subvention, Topigs en Varkens Activiteiten Centrum zijn aanwezig op de open dag. MUZIEK EN LEKKER ETEN HOLTEN - Smidsbelt staat za terdag 16 juni helemaal in het teken van de Preuverieje. Er komt een grote open tent te staan met tapcarrousel. Verder zijn er verschillende kraampjes met hapjes als soep, braad worst, saté, beenham, pancak es, steaks, ijs, patisserie, vis, sal- lades en spareribs. Maar na tuurlijk ook Bittburger in grote pullen. Zodat de Duitse gasten zich helemaal thuis voelen. Voor de kinderen is er een apar te kindertafel waar ze zelf een sorbetje of pannenkoek kunnen maken. De Preuverieje maakt nu onder deel uit van het jumelagefeest, waarbij gasten uit Steinfurt en Winterberg feest in Holten en Rijssen komen vieren. Maar het is de bedoeling dat het een jaar lijks terugkerend evenement gaat worden. Verder is er veel muziek: 15.00 -15.30 uur: Draaiorgel fa milie Deimei Smidsbelt 15.30 - 16.00 uur: Patrioten Blaskapelle Smidsbelt 16.00 - 16.30 uur: Hoolter Daansers Rode Plein; Folkloris tische Tanzgruppe Winterberg Rode Plein 16.30 - 17.00 uur: Hoolter Kor- hanen podium Smidsbelt 17.00 - 17.30 uur: Linedance Rode Plein; Streetdance (BA- TO) Rode Plein 17.30 - 18.00 uur Once Again Steinfurt (gospel) podium Smidsbelt 18.00 - 18.30 uur: Patrioten Blaskapelle podium Smidsbelt 18.30 - 19.00 uur: Hoolter Daansers Rode Plein; Trach- tengruppe; Folkloristisch Tanzgruppe Winterberg Rode Plein. 19.00 - 20.00 uur: Braandheul- tjes, Smidsbelt 21.00 - 24.00 uur Reeperbah- ner Stimmungsmacher, Smids belt DADERS AANGEHOUDEN HOLTEN - Op een parkeer plaats langs de Al bij Holten werd in de nacht van dinsdag 5 op woensdag 6 juni rond 3.30 uur, een vrachtwagenchauffeur in de cabine van zijn vrachtauto overvallen door drie of vier per sonen. Om ongeveer 07.15 uur werd via het Regionaal Meidcentrum van de politie Twente doorge geven dat even daarvoor door een Transportbedrijf uit Dene marken was gebeld. Verteld was dat een chauffeur van het be drijf op de parkeerplaats Struik langs de Al bij Holten was over vallen. De chauffeur had dit via een sms doorgegeven aan zijn werkgever. Politiemensen die ter plaatse kwamen, troffen achter het AC- hotel op de bewuste parkeer plaats een vrachtwagen aan van het bedoelde Deense transport bedrijf. In de cabine zat de chauffeur, een 36-jarige man uit Litouwen. Gezien werd dat deze chauffeur verwondingen had aan zijn ge zicht, waaronder een erg opge zwollen kaak. De daders zou den er met een witte bestelauto vandoor zijn gegaan. De politie in Almelo zag dit bus je vrijdagavond 8 juni meerdere malen. Nadat de auto opnieuw werd gezien inde omgeving van het NS-station in Almelo werd de politiehelikopter, die nog ge stationeerd stond op het vlieg veld Teuge, gewaarschuwd en gevraagd de bewuste bestelauto in de gaten te houden en posi ties door te geven. Het vermoeden bestond dat er mogelijk meerdere personen opgepikt zouden worden. Tegen 20.00 uur reed de bestel auto richting de Al, en het ver moeden bestond toen dat men de snelweg richting Duitsland op zou gaan. Hierop werd be sloten de auto aan de kant te zetten.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11