Wandelroute door de tijd Bert Jan Schaapherder wint darten Holtens Nieuwsblad 9 Nostalgische tractoren en dorsmölle Okia scoort Plan rond landschap Podiumplek Mike Bolink goed hersteld na blessure Pannekoeken Fietsvierdaagse Lingeriezaak in pand Schuppert goed in competitie Maak een reis door de tijd langs het nieuw aan te leggen Wereldtijdpad Fietsen langs kunst en theater I0KKENBROEK-Fiet sen langs acht locaties net verschillende kunst projecten. Dat kan zater dag 8 en zondag 9 juni van 10.30 tot 17.00 uur. Dinsdag 5 juni 2007 HOLTEN/ RIJSSEN - De ge meente houdt donderdag 7 juni om 19.30 uur een presentatie over het landschapsontwikke lingsplan Rijssen-Holten. leder een is welkom hierbij aanwezig te zijn in het Parkgebouw. Met het landschapsontwikke lingsplan wil de gemeente kij ken hoe bestaande kwaliteiten behouden kunnen worden. Er zijn elf deelgebieden. Waar onder: Espelo; Dijkerhoek; Hol- terberg; Holterbroek; Flierma- ien en .Lokerbroek; de Schip beek; de Holterberg; Holterenk, Lokerenk en de Look; Beuse- berg, Zuurberg en de Borkeld. HOLTEN - Tweeduizend jaar paaltjes, variërend hoogte en chronologisch geplaatst langs een wandelroute van zo'n vijftig kilometer. Dat is het nieuwe Wereldtijdpad dat moet wor den gerealiseerd in de gemeen te. Op elk paaltje zit een draaibare tekstkubus met daarop enkele feiten uit een jaartal. De gege vens gaan over de geschiedenis van Twente en Salland, Overijs sel, Nederland, Europa en ove rige werelddelen. Het gaat om een historische wandelroute, waarbij wande laars te geschiedenis kunnen 'beleven'. Het Wereldtijdpad van F. Looy werd een tijd geleden al door de gemeente omarmd. Maar bleek te klein om alles goed uit de verf te laten komen. Daarnaast zou het pad een verbinding moeten gaan vormen tussen het cen trum van Holten en de Holter berg. Maar het is ook een wandelrou te, die kan worden verbonden met bestaande routes en toeris tische attracties. Daarnaast zal er een aansluiting komen op het Toeristisch Overstappunt (TOP) op het Holterbergplein. Wie met de auto komt, kan vanaf dit punt overstappen om bijvoor beeld te gaan wandelen of fiet sen. De route is verder erg geschikt om te betrekken in thematische evenementen en activiteiten. Omdat de tijd verder loopt, is het de bedoeling dat er elk jaar ook een nieuwjaarpaaltje wordt bijgeplaatst. Ondertussen is er de Stichting Wereldtijdpad in oprichting die het pad gaat realiseren en behe ren. Er zullen ruim tweeduizend elementen worden neergezet, die wel beperkingen opleveren voor wat betreft onderhoud als maaien, vegen en onkruidbe- strijding. Daarom wordt gepro beerd informatie zoveel moge lijk op bestaande objecten te plaatsen. De realisatie van het pad is hele maal afhankelijk van subsidie. Maar uit reacties van Provincie en Europa, lijken de verwach tingen zeer positief uit te vallen. Wel moet er dan uiterlijk in juni 2007 een aanvraag worden in gediend. De kosten worden be rekend op 638 duizend euro. Mochten Provincie en Europa subsidie verlenen, dan moet de gemeente nog 160.800 euro bij dragen aan het project. HOLTEN - In het Brabantse Biest-Houtaaker is Mike Bolink er voor het eerst weer in geslaagd een podiumplaats te veroveren tij dens een NK wedstrijd 65cc grote wielen van de MON. In de eerste manche was hij al heel tevreden met een vierde plaats. Een goede start van de tweede manche maakte dat hij daarin met zijn Gas-Gas machine als tweede wist te finishen. Totaal een hele mooie der de plaats voor Mike. Hij lijkt weer helemaal op de goede weg te zitten na zijn blessure van dit voorjaar. Ook de overstap naar de gro- Kunst van hier tot ginder heet het project. De fietsroute is op te halen van de gelijknamige web site www.kunstvanhiertotgin- der.nl. De route loopt langs Okken- broek, Lettele en Bathmen en komt langs kunstwerken en Iheater. InOkkenbroek is in het Noaber- hus een expositie ingericht met als thema Ons Erf. Verder wordt bet gemaal aan de Oosterhuis- »eg aangedaan. Hier is werk te zien van kunstenaar Arjen Boer- stra. Zijn projecten maken vaak gebruik van de ruimte van het landschap waarin verschillende avonturen worden beleefd. Bij de biologische boerderij van familie Olden, laat Merijn Vrij beelden zien en is er muziek van de groep Man, Muis en Mi ni Zij brengt gedichten en lie deren van Annie M.G. Schmidt. Karei van der Eijk laat geluids objecten zien bij de stuw in de Schipbeek. Tineke Goemans beeft beelden bij zich met een boog Paulus Potter-gehalte. Koetshuis De Bannink is de lo catie van Saskia Boelsums en Peter Veen. Zij hebben installa ties gemaakt die lopen van een nieuw schapenras tot videoclip of een reconstructie van herfst tot een ansichtkaart met een niet-bestaand stadsgezicht, lustin Prang laat beelden zien die het mysterie van de fantasie proberen te vangen. Bij Van 01- fcniel in Lettele laat Sander Bood de haat/liefde-verhou- ding zien tussen natuur en cul- luur. Marieke Vriend komt met mimtelijk werk en installaties in veranderingsprocessen. Theatergroep Winterberg zorgt voor een poppenspel. Op terras HOLTEN - Tijdens de finale van het Holtens Kampioenschap Harten, afgelopen vrijdag bij ®ar 't Mossink, was Bert Jan Schaapherder met 4-0 (best of best of 5) te sterk voor Marco van Menum. Dit kampioen schap werd in de maand mei behouden bij vier locaties: Bier- '°hal am Bahnhof, 't Klavier, 't "onte Paard en Bar 't Mossink. Werd gestart met dertig deel nemers, die door middel van "ei poulesysteem werden te- Hggebracht naar vier finalisten de winnaarsronde en vier in 0e verliezersronde. Om de der- Koerkamp in Lettele is ama teur-theater De Fietsfanfare te zien. Een fanfare op de fiets. Het theaterschip Drost van Salland, brengt theater op locatie. Waar bij de locatie zowel de inspira tiebron als het decor van de voorstelling is. Boerderij De Grote Brander is het decor van Rob Philip. Hij is kunstenaar/ fotograaf. Elise van der Linden toont videoprojec ties met ruimtelijke objecten. Maaike Folmer maakt schilde rijen en wandschilderijen op groot formaat. Herman Lamers zorgt voor confrontaties van verbeelding en werkelijkheid in de publieke ruimte. Muziek- theatergroep CARBID geeft ook enkele voorstellingen. Twee boeren strijk met hun kudde neer in de straat. Daar zetten zij met twee grote karren een boe renbedrijf op. Wie meer wil we ten over deze tweedaagse kunstfietsroute, kan terecht op de website: www.kunstvanhier- totginder.nl DIJKERHOEK - De Dijkerhoek- se molen De Hegeman is zater dag 16 juni tot 16.00 uur geo pend. Dit wegens de jumelage- week die dan in de gemeente wordt gehouden. Leden van Stichting De Hege man serveren dan pannekoe ken, uiteraard tegen een ver goeding, en die vergoeding komt ten goede aan de molen- stichting. MAREKLO- Fietsliefhebbers kunnen van 19 tot en met 22 ju ni in Markelo starten voor de vierdaagse. Dagelijks is de start tussen 9.00 en 19.00 uur in de kantine van de SV Markvogels. Er kan gekozen worden uit 20, 30, 45 en 60 kilometer. De kos ten zijn 5 euro. de/ vierde plaats in de winnaar ronde, speelden Jan Deijk en Jan Tuitert tegen elkaar. Tuut jan was uiteindelijk met 3-1 (bestof5/best of 5) te sterk voor Paapen. Winnaar van de verlie zerronde werd Dennis Jansen. Dennis won met 2-0 (best of 3/ best of 5) Hinke Molleman. Om de derde/ vierde plaatst in de verliezerronde speelden Rik Paalman en Wilco Boode tegen elkaar. Rik was uiteindelijk met 2-0 (best of 3/ best of 3) te sterk voor Wilco. De hoogste finish overliet hele toernooi was voor Bert Jan Schaapherder: 161. HOLTEN - 'Gert van de Boer', Gert Wansink, is tijdens de Ju- melageweek, op zaterdagmid dag 16 juni, met de Holtense Oude Trekker Club duidelijk en luidruchtig present bij de activi teiten op Smidsbelt, de Kalfster- mansweide en omgeving. De hobbyisten en verzamelaars van oude landbouwwerktuigen en met name van historische tractoren komen ruim aan hun trekken. De eigenaren presen teren en demonstreren met trots hun glimmende troetel kinderen. Het machtige, stam pende geluid van een Lanz Bul dog is indrukwekkend en on vergetelijk. Ook andere trekkers doen in dit koor van nostalgie mee. Een antieke 'dorsmölle' zal niet ontbreken. De locatie is de hoek Kalfstersmansweide/ Kerkhofs- weg. Dat is op niet te grote af stand van de Spieker van de Oudheidkamer Holten. De Spieker is voor belangstellen den vrij toegankelijk. Voor het gebouw is een buitenexpositie, waar een prachtig gerestaureer de kleedwagen en werktuigen de aandacht vragen. HOLTEN - De Lingeriewinkel opent vanaf 2 juli haar deuren aan de Stationsstraat 3. De Lin geriewinkel legt de nadruk op een verleidelijk product, mooie kwaliteit en exclusieve merken. Moderne wouwen, en tegen woordig ook mannen hebben het lef zichzelf te verwennen met kwalitatief hoogwaardige producten voor ondermode. De Lingeriewinkel biedt mooie modelijnen en voert veel top merken zoals, voor haar: Mar lies Dekkers, Aubade, Marie Jo, Prima Donna, Chantelle en voor hem: Mey en Hom. HOLTEN - De touwtrekkers van Okia moesten afreizen naar Eri- chem in de Betuwe voor de vijf de competitie dag van gewest oost. Op de harde kleigrond ging het de 680-kiloploeg zeer goed. Ze werden dagkampioen. Hierdoor staan ze vast in de top drie welke nog alle kanten op kan. De jeugd kon het op de harde grond niet zo goed vin den, zij konden de stijgende lijn van de afgelopen niet voortzet ten en bleven steken op vijftien punten. Hierdoor staan ze nog net niet in de top drie, maar houden er zeer zeker zicht op. De dames deden het ook heel goed ze trokken een gelijk spel tegen EHTC en Koapmangils, en wonnen van EFiTC 2, dus heel goed van de dames. De 640 deed het ook heel goed, ze pak ten een derde plaats maar met een gouden randje. Want in de 640 is het momenteel zeer spannend en alle ploegen zijn aan elkaar gewaagd. Zondag 10 juni is de volgende competitie dag in Tilligte. De winnaars van het Holtens Kampioenschap darten.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9