Hockeyclub ere blij met RondJe Kulturhus zoekt Kies voor Hart Sport Holtens Nieuwsblad 7 TrJ TT A kunstenaars voor expo Kinderboerderij Dondertman staat in teken van wol Rob Steegink doet mee aan NK Triatlon Spreekuur wijkagenten Controle verkeer Spanning stijgt: komt EK Triatlon naar Holten? Cheque Geld voor Ronald McDonald Huis Zwolle ESPELO - Kinderboer derij Dondertman staat zaterdag 9 juni in het te ken van het jaarlijkse schapen scheren. Het scheren begint om 11.00 uur en duurt tot onge veer 16:30 uur. Kortnieuws Schoolkinderen gaan roefelen Waterafvoeren gestolen Geslaagd voor muziekexamens Dinsdag 5 juni 2007 Schapenscheerders HOLTEN Rob Steegink start zondag op het NK Triatlon mid denafstand in Nieuwkoop. Het is de afstand die gaat over 3 kilo meter zwemmen, 80 kilometer fietsen en 20 kilometer hardlo pen. Steegink hoort bij een van de favorieten voor een topklas- sering. Rob Steegink is op dit moment een van de beste triat leten van oost-Nederland nadat Guido Gosselink vorig jaar ge stopt is met wedstrijden op top niveau. Steegink hoopt nu die plek over te kunnen nemen van Gosselink die in 2004 nog de Nederlandse titel pakte op deze afsta'nd. HOLTEN - Het spreekuur waar men de wijkagenten Debby Toebes wijk Holten centrum en Zorica Rajic wijk Holten buiten gebied persoonlijk kan spreken, is gewijzigd. Het spreekuur is verplaatst van de woensdag middag naar de maandagmid dag om 15.00 uur in het politie bureau in Holten aan de Rei- linksweg 2. Men kan tijdens het spreekuur altijd terecht bij de wijkagent voor vragen, proble men, tips, aandachtspunten en andere zaken in de wijk. HOLTEN - In de nacht van za terdag 2 juni op zondag 3 juni werd er een verkeerscontrole gehouden in de gemeente. In totaal werden er 266 blaastesten afgenomen. Een 25-jarige be stuurder uit Enschede werd aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol in zijn personenauto. Aan het bu reau blies hij 0.6 promille. Ver der werden er dertien bekeurin gen uitgeschreven voor het fiet sen zonder licht en twee voor het niet dragen van de gordel. HOLTEN - De hockeyclub kan terugkijken op een geslaagd project van Kies voor Hart Sport voor alle scholieren uit groep 7 en 8 uit de gemeente. De hockeyclub ontving 18 april vijf deelnemers uit Holten en zeven uit Rijssen, die met ge spannen blikken op hun ge zichten de hockeyvelden betra den. De spanning nam af naar mate de vijf clinicmiddagen vorderden. In een vrij rap tem po werden alle hockeybasis- vaardigheden op de proef ge steld onder begeleiding van jeugdtrainer Rens van Zoelen. Zo werd het slaan, pushen, flat- sen en zelfs de scoop gepro beerd. Op het enigszins hobbe lige gras werd de bal nog niet al tijd even gemakkelijk gestopt. De wedstrijd, als afsluiting van de training werd door iedereen 3ls gigantisch ervaren. Af en toe moest de trainer fluiten, om zelfs fairplay te 'waarborgen'; ja, Het evenement wordt vanaf 13.00 uur opgeluisterd met een demonstratie wol spinnen door Cathrien Franke van Atelier 't er zaten ook enkele voetballer tjes tussen. Afgelopen woensdag 23 mei waren het met name blije en zelfverzekerde gezichten. Ter afsluiting kreeg iedere deelne- Schaopke. Met de zomer in het nabije ver schiet worden de schapen van Dondertman traditiegetrouw op de tweede zaterdag van juni van hun wollen jas ontdaan. Desgewenst worden ook de klauwen onder handen geno men. Twee scheerders ontfer men zich over ongeveer vijftig schapen: uitsluitend de oude(re) exemplaren. Daarbij gaat het om verschillende ras sen: Texelaars, zwartblessen, ouessants (Frans) en racka's mer een certificaat van de le denwerfcommissie en jeugd trainer Rens van Zoelen. Na-, mens Select Sport Rijssen werd een cheque aangeboden, te be steden in hun sportzaak. (Hongaars). Bijna onlosmakelijk verbonden met het schapen scheren, is het wol spinnen. Een kolfje naar de hand voor Cathrien Franke, be kend van Atelier 't Schaopke aan de Holtense Doorlopende- dijk. De wol is voor een groot deel afkomstig van de Gotland Pelsschapen die Cathrien zelf houdt. Het ras vindt zijn oor sprong op het Zweedse eiland Gotland en dankt zijn populari teit onder andere aan de waar devolle pels en fraaie zachte HOLTEN - Voor de vierde keer wordt zaterdagmiddag 3 no vember het Rondje Kulturhus gehouden in het gemeentehuis en op Smidsbelt. De organisatie is op zoek naar kunstenaars die deze dag hun zelfgemaakte kunstwerken wil len exposeren. In afwijking met voorgaande ja ren, zit er nu een thema aan de HOLTEN - Bij de organisatoren van de International Triathlon Holten loopt de spanning flink op. De Holtenaren hebben voor Nederland een bidbook (pre- Sentatieboek) ingeleverd bij de European Triathlon Union te Boedapest. Niets is aan het toe val overgelaten. Alles is erop ge richt het 'Europees Kampioen schap 2009 Triathlon' binnen te halen en in Holten te laten wol. Voor het schaap- scheerdersfeest wordt geen extra toegang gerekend, wel wordt de ge bruikelijke entree prijs van de kinder boerderij ge vraagd. Wie alles van nabij wil be wonderen kan te recht op de kinder boerderij tussen 10.00 en 17.00 uur. expositie. Dat is hetzelfde the ma dat op die dag ook voor an dere activiteiten geldt: Gehei men. Geïnteresseerde kunstenaars - zowel professionals als hobby isten - kunnen zich tot 1 juli aanmelden bij Hans Wissink, Nagelhoutstraat 35, hanswis- sink@hetnet.nl of telefoon 0548-363028. plaatsvinden. Het is nog niet bekend welke andere Europese landen zich als tegenkandidaat hebben gemeld. De verwach ting is dat het Noord-Duitse Kiel ook in de race is en een uitste kende reputatie heeft op triat lon gebied. Het Triathlonbe- stuur in Holten is extra gebrand op het EK 2009, omdat dit prachtig zou samenvallen met het 25-jarige jubileum. KIJKJE Bij BEDRIJVEN HOLTEN - Ruim zeventig Hol tense bedrijven doen woensdag 6 juni mee aan de Roefeldag. Zo'n 350 kinderen van de vijf basisscholen in Holten én de kinderen uit Holten die naar speciaal onderwijs gaan, gaan er dan een kijkje achter de schermen nemen. De groepjes kinderen worden begeleid door ruim negentig begeleiders: va ders, moeders en leerkrachten. Roefelen is Belgisch voor 'een kijkje achter de schermen ne men' en in Holten betekent dat vooral dat de kinderen niet al leen luisteren en kijken, maar vooral zélf doen: een taartje op maken, een bloemstuk maken, een klein gerecht bereiden én deze opdienen, een etalage in richten. Zo krijgen de kinderen een beeld van verschillende functies en beroepen. INBRAAK HOLTEN - Bij een bedrijf aan de Ambachtsweg in Holten bleek dinsdag 29 mei te zijn ingebro ken. Door een raam te verbre ken is men binnengekomen. Uit het bedrijf werden 250 loden hemelwaterafvoeren weggeno men. De politie is op zoek naar eventuele getuigen. LEERLINGEN HMV HOLTEN - In basisschool de Regenboog was het zaterdag 2 juni een gezellige drukte. Er werden praktijkmuziekexa- mens afgenomen door de KNFM, de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziek verenigingen. Zo'n 145 kandidaten uit heel Overijssel waren present en ve len zijn geslaagd. Ook negen leerlingen van de Holtense Muziekvereniging hebben hun begeerde diploma gehaald. Voor A-examen: Isabel Dis- sevelt, altsaxofoon; Marieke Be rends, hoom; Robin Kolkman, tuba; Jeroen Groteboer, slag werk; Luuk Kaffener, slagwerk; Rick Pasman, slagwerk; Voor C-examen: Sabrina Kolk man, hoorn; Lianne Paalman, bügel; Ben Overkempe, slag werk. HOLTEN - Met prestatiepunten probeert het crossteam van Euroticket, met onder andere Erik en Alan Davids, geld bij elkaar te rij den voor het Ronald McDonald Huis in Zwolle. Zo werd onlangs al een cheque van 500 euro uitgereikt, waarna MAC de Holterberg er eenzelfde bedrag bij op deed. Nu was het de beurt aan de Rabobank. Op crossterrein De Imhof kreeg het huis een cheque van 603 euro. Het Ronald McDonald Huis geeft onderdak aan ouders van zieke kinderen die in het ziekenhuis liggen. Zodat ze altijd dichtbij hun kind kunnen zijn. fotouohanbounk Deelnemertjes aan Kies voor Hart Sport sloten afgelopen woensdag 23 mei hun sportproject af.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7