Minder stortingen werven Biljartvereniging Kalfsterman 50 jaar Freundschaftbank en duiven Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 I Koor Campanella houdt Evensong in Dorpskerk Gratis halve kuub van per maand naar per kwartaal Muzikale inwijding Holterbergplein Verandering voetbal Open dag Column Dinsdag 5 juni 2007 De leden van de jubilerende biljartvereniging. FOTO: JAN HERMAN TEN VELDE elijk HOLTEN - Onder meer op het Holterbergplein bij Natuurdiora- ma Holterberg werd afgelopen zaterdag een open dag gehou den. Alhoewel het plein nog officieel moet worden geopend, was het zaterdag al het tafereel van de open dag van het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug. Er waren verschillende wandelin gen te maken, een huifkartocht en speuren in het bos van Daan- tje Das. Verder kon het museum worden bezichtigd en zorgde een dixielandband voor gezellige muziek. Wie met de huifkar meeging, kon halverwege kiezen om uit te stappen en met een gids de weg terug te wandelen. De gids gaf hierbij uiüeg over de flora en fauna die de groep onderweg tegenkwam. De open dag werd 's avonds afgesloten met een wandeling op zoek naar nachtzwaluwen. foto: johan bounk HOLTEN - Koor Campanella verzorgt zondagavond 10 juni om 19.00 uur een Evensong in de Dorpskerk van Holten. Het thema is: 'Heer wees ons nabij', gebaseerd op psalm 30. De Evensong een soort vesper viering, een zang- en bezin ningsbijeenkomst. Tijdens de Evensong is er ook als gewoon lijk de gemeentezang naast de door Campanella gezongen hymnes. Het orgel zal worden bespeeld door Henk Linker en het koor staat onder leiding van Jan van Dijk. HOLTEN - De gemeente zit er aan te denken om het afvalstor- ten duurder te maken. Het stor ten van een halve kuub blijft 5 euro kosten, maar de vrijstelling van een kuub wordt verschoven van per maand naar per kwar taal. Daarnaast moet voor groenafval straks ook worden betaald. Er zijn minder stortin gen gedaan bij de werven dan de gemeente had verwacht. De invoering van betaald storten heeft echter niet geleid tot meer illegale dumpingen. Die zijn juist gedaald: tweehonderd per jaar. Dat was voor de invoering van het betaalsysteem zo'n vijf tig meer. Uit een evaluatierap port blijkt dat er veertigduizend stortingen per jaar worden ge daan. Maar liefst 60 procent van alle inwoners van de gemeente maakt gebruik van de gemeen tewerk "Sommigen komen een keer langs en anderen vaker", weet wethouder Willem ter Schure. "In vergelijking met an dere gemeenten is het aantal il legale stortingen minimaal. Het gaat echt om incidenten, waar bij eens een vuilniszak wordt gedumpt". De gemeente was uitgegaan HOLTEN - Biljartvereniging Kalfsterman (BVK) bestaat vijf tig jaar en dat werd zaterdag 26 mei uitbundig gevierd in café Bierlokal am Bahnhof. Zo werd er 's middags een goedbezochte receptie gehouden en 's avonds een gezellige feestavond. Dat de biljartsport voor sommi ge mensen wellicht een wat grijs en stoffig imago heeft, is een stelling die door de vaste gasten van het café meer en meer weerlegd wordt. long en oud speelt wekelijks met veel plezier hun wedstrij den aan het groene laken en de dub weet zich in de gelukkige omstandigheid dat het jaar in jaar uit nieuwe leden, zowel jeugdig talent als ouwe rotten in het vak, aantrekt. Naast het met vijf teams actief zijn in de libre-afdeling van Bil jartbond Ons Genoegen, ne- W HOLTEN Nieuw: Tim Wis- sink (eigen jeugd), Erik Baltus (eigen jeugd), Tim Kukolja (De Tubanters), Bas Bulsink (Excel sior 31), Freek Knapen (was ge stopt), Arno Knapen (Kon UD). Weg: Gerrit Klaasses (lager team), Wilfred van der Pluijm (gestopt). Blauw Wit Nieuw: Gerwin Schalk (Excelsior 31), Amo Jager (Holten). Weg: Dirk lan Beldman (Schalkhaar) van 18 duizend euro aan komsten. Dit werd uiteindi 'slechts' 15 duizend euro. Totaal is er door het nieuwe be taalsysteem een besparing op de stortkosten geweest van 65 duizend euro. Inclusief de in komsten aan de poort, komt dat uit op 80 duizend euro per jaar. De rest van de totale kosten van 400 duizend euro wordt uit de afvalstoffenheffing betaald. Om toch tot een betere inkom stendekking te komen, denkt de gemeente eraan om de kuub gratis niet met per maand te la ten gelden maar per kwartaal. Daarnaast moet het groenafval ook worden berekend. Deze nieuwe tarieven kunnen per 1 januari 2008 ingaan. Wanneer het vuil straks wordt gebracht bij een zogenaamd af- valbrengpunt in plaats van de gemeentewerf, kan er worden gedacht aan afrekening per kilo. Hiervoor moeten er nauwkeuri ge weegbruggen komen. Dit zou in 2009 kunnen ingaan, wanneer de afvaibrengpunten gereed zijn. De raadscommissie zal maan dag 11 juni zich buigen over het betaald storten. men de mannen van BVK ook elk jaar volop deel aan prestigi euze toernooien als het eigen Clubkampioenschap (waarvan Rondtoeren. Een houten bank en postduiven. Wat dit met el kaar van doen heeft zal donder dag 14 juni helemaal duidelijk worden. De Heimatverein Borghorst uit Steinftut, allemaal senioren, brengt een bezoek aan beide kernen van de ge meente en natuurlijk de prach tige en afwisselende omgeving. Voorzitter Franz Schoenebeck 'freut sich schon' op deze dag. Na de welkomstkoffie bij De de grote finale zaterdagmiddag 9 juni zal zijn), het Holtens Kampioenschap en gezellige toernooien zoals bijvoorbeeld Poort van Twente, natuurlijk met de traditionele krenten- wegge, bezichtiging van de Pel molen en een bezoekje aan de Rijssense winkelpromenade, rijdt het gezelschap via de Sal landse Heuvelrug, de Holter berg, naar de buurtschap Dij- kerhoek. Een bezoek en een groepsfoto bij molen De Hege man mogen niet ontbreken. Uitrusten op het terras van kin derboerderij Dondertman bij de Witkamp in Laren en, wat meer om de hoek, in de Stads kelder. Dankzij de tomeloze inzet van vrijwilligers binnen de club zijn evenementen zoals de jaarlijks terugkerende potstootavond in december, maar zeker ook het jubileum van afgelopen zater dag, zonder uitzondering grote successen te noemen. Deze mensen worden dan ook, net als het personeel van café Bier lokal am Bahnhof, nog een keer hartelijk bedankt voor alle hulp. Met vele, nu al legendarische, cracks in de leeftijd van 18 tot 90 jaar, mag Kalfsterman gerust over zichzelf zeggen een enorm gezonde, bloeiende en groeien de biljartvereniging te zijn. Kijk voor meer informatie ook eens op www.bvkalfsterman.tk of www.kalfsterman2.tk brengt even ontspanning. Om vier uur ontvangt burge meester Bort Koelewijn hen op het bordes van het voormalige gemeentehuis in Holten. Daar biedt de Heimatverein de ge meente een solide, zelfgemaak te 'Freundschaftbank' aan. Op het hoogtepunt, de overdracht, laten leden van de Brieftauben- verein uit Borghorst samen met hun Rijssense en Holtense club genoten honderd duiven los. Wis en waarachtig. Ofval- probleem'n. Vuur dai der arg in hebt, heij ze. Good e mutst rèèd ik noar de stort- plaatse bie de Woage. Nóóit probieem'n e had. Ik wasse der het leste joar neet meer e wes. Dus gung ik dissen mann'n, vól goeie mood, richting stortplaatse. Met dak'n plas op rèède krièèg ik der al een raar ge- veul bie. Ik wèèt neet wat of det was, of n beheerder was met het verkèèrde been uut berre stapt, of het lagan mie. Hij kek mie in de óóg'n met ne blik van, ik bin hier de baas. Det wörd'n nog arger toen te mie vreug wak wolle en ókk'n pas bie mie harre. Ik schrökke, ik wasse den pas kaant vergett'n, ma de leu kent mie hier toch, dach ik nog. "N'pas hek neet bie mie, den hek hier nog nóóit neurig e had" was mie zeke re antwoord. "Dan wórdt der dus neet e stort" klu-nk het van de aandere kaante. En ok noe zèè van ik bin de vèèrkaante viefkop, hij blèèf onverbiddellijk. "Al zat ie in de road, al wai de börgem- eister zelf, zonder pasje wórdt der neet e stort en do- ar met op en hèn." Ik kokk'n van heiligheid, ie zóll'n den hèèl'n bak met öóld iezer toch zóó vuur't hekke neer Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) góöi'n en weg rie. Ik bin met nen heigen kop weg e jag. Feilijk had den beheerder toch wa een betje geliek, dach ik honderd meter vèèr- der op. Loak mie pasje dan ma ophaal'n, proat'n ik in miezelf. Zóó vèèr kwam't gelukkig neet. Mien gezichte kloar'n hèèmoa op toen kern zagge. Hij was bie ziene lööze gangs. Ne móói'n kèarl. Ai ded bèzig vuur ziene "bloed jes van kinderen". Ik stopp'n en het Hollaandse levens lied klunk mie a van vèèr in de oar'n. Hij kon zóó bie de Korhaan'n. Vólle meuier was, dette mien óölde iezer wa gèèrne woll hemm'n. Het was natuurlijk niks weert. De handel lèè, zo as altied, op zien gat. Het maak'n mie niks uut. Ik was se blie, hij was blie. Mien'n dag wörd'n toch nog good. Ik hoom'n neet wierumme noar de Woage, noar den ke- arl met det bazige zoer- proem'ngezichte. Allène a de gedachte deut mie gru- weln. Ma ak de volgende kèèr wie ofval hebbe zak zörg'n dèkk'n pas bie mie hebbe. Dan ma hopp'n det het good is, aans góói ik n'hèèl'n kroam bie de Wo age vuur't hekke, ók noe in de road zitte, ja of neet. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A. Schepers Commercieel regiodirecteur: G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-buiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5