Holtens Nieuwsblad 15 Totaaldag Blauw Wit Dikke Gait sluit voetbalseizoen af LiSht Bokaal Cheque Rabobank voor realiseren kleedkamer Team Kol-Noord wint felbegeerde bokaal Nieuw scorebord op hoofdveld Blauw Wit Samenstelling Normaal bekend fc Onderzoek naar overlast Imhof Opnamen Survival Run in Holten HOLTEN-Het jaarlijk se straatvoetbal werd af gelopen weekeinde op sportpark Meermans kamp gehouden. handbal Voorkeursrecht Lokerbroek laten vervallen Dinsdag 5 juni 2007 HOLTEN - Blauw Wit sluit za terdag 9 juni het voetbalseizoen 2006-'07 af met de Totaaldag. Voorafgaande houdt de jeugd commissie voor de pupillen E en F op vrijdagavond het jaar lijkse tentenkamp. Een spannend en soms ook griezelig programma voor de jongste voetballertjes van de vereniging. Op zaterdag strijden zij, na een waarschijnlijk korte nachtrust, HOLTEN - De Provincie blijft tegen het handhaven van het motorcrossterreintje De Imhof als er wordt begonnen met de bouw van woonwijk De Liesen. Er is ondertussen wel een ge- luidsonderzoek gehouden. Maar om echt goed inzicht te krijgen wat betreft de geluids overlast, moet er nog een me ting worden gedaan. Het wach ten is op de goede windrichting. Een teveel aan geluid doet zich alleen voor tijdens trainings uren op de woensdagen van 19.00 tot 21.00 uur. Met het be stuur van MAC de Holterberg is besloten om van de wettelijke mogelijkheid gebruik te maken van een ontheffing voor maxi maal twaalf avonden. De Pro vincie gaat bekijken of ze met deze oplossing in kunnen stem men. Ondertussen wordt ge zocht naar een nieuwe locatie voor de Imhof. Zo wordt beke ken of er bij Vletgaarsmaten een mogelijkheid bestaat. HOLTEN - RTVOost gaat acht af leveringen van de RTV Oost Ultra Survivalrun opnemen. Deze loodzware uithoudingsproef voor acht teams met Overijssel, als decor, start in Vollenhove en finisht in Overdinkel. De route die wordt gevolgd: vrijdag 8 juni, LVollenhove (starthinder- nisKDeze starthindemis is toe gankelijk voor publiek. Sint Jans klooster (tussenhindernis) en Zwartsluis (eindhindemis). Tijdsduur: 3 uur. (18.00-21.00 uur). 2: Zwartedennen (starthinder nis); Dedemsvaart (tussenhin dernis); Hardenberg (eindhin demis). Tijdsduur 4 uur. 22.00- 02.00 uur. Zaterdag 9 juni: 3: Hardenberg (starthindemis) (Deze starthin demis is toegankelijk voor pu bliek.) Stegeren (tussenhinder nis); Lemeleres (eindhindemis). om de Blauw-Wittertjes Bokaal. Het spelcircuit begint om 9.00 uur. Om 9.30 uur is er voor de D- jeugd samen met de C-junioren en de Meisjes B2 een onderling toernooi. Rond 12.00 uur, be gint de strijd om de penaltybo kaal. De jeugd kan de doelman van het eerste onder vuur ne men, waarbij er voor de win naar een prachtige bokaal wacht. HOLTEN - De senioren en de oudste junioren van Blauw Wit beginnen zaterdag 9 juni om 12.30 uur met de penaltybokaal. Deze draagt de naam van de in Holten wereldberoemde Gait Light, of Dikke Gait. De Dikke Gait Light Bokaal wordt verde digd door de winnaar van 2005 Hans Bekkemens. Aansluitend is er een toernooi voor de senio ren, junioren A en B, de Meisjes junioren en een damesteam. HOLTEN - Op de Blauw Wit To taaldag, 9 juni, zal door de am bassadeur van de Rabobank voor Holten, de heer Schaap, aan Blauw Wit een cheque ter waarde van vierduizend euro worden aangeboden. Dit als bij drage in de kosten van de om bouw van twee kleine bergin gen tot een nieuwe kleedkamer. Deze is noodzakelijk nu steeds meer meisjes de voetbalsport beoefenen. Op de accommoda ties is vanuit het verleden geen rekening gehouden met de aan leg van extra kleedgelegenheid voor deze groep voetballers. Het bestuur van Blauw Wit heeft een beargumenteerd verzoek bij het Coöperatiefonds van de Rabobank ingediend. Uit de toekenning bleek onder meer dat de inzet van vele vrijwilli gers, die deze klus al hebben ge realiseerd, heeft bijgedragen aan een positieve beoordeling. Stratenvoetbal Team Kol-Noord viert uitbundig de overwinning, als Hennie Jalving de beker uitreikt De weergoden waren na een weekje slecht humeur de orga nisatie gunstig gestemd en sier den de. velden met een over vloed aan zonnestralen. Veel publiek, maar liefst veertien teams en ook nog goed voetbal waren te bewonderen aan de Valkenweg. Om halftien werd er zaterdag ochtend voor het eerst afgetrapt door de buurtgenoten van Hol ten. Nadat het toernooi een paar jaar geleden een beetje op zijn gat leek te liggen, is er na initiatieven van Holten en Blauw Wit weer nieuwe vita liteit in het straatvoetbal gebla zen. Ondanks dat was oudge diende Dorpsstraat niet in staat om een team op de been te brengen en moest deze meer voudige winnaar dit jaar verstek laten gaan. Weekendjes weg van de selecties van Holten en Blauw Wit zorgden ervoor dat veel bekende gezichten ontbra ken dit jaar en bij de Dorps straat waren dit er een paar te veel. Drie poules waren er waar- vande nummers één en de bes te nummer twee doorgingen naar de halve finale. In de pou lewedstrijden bleek al snel dat Kol-Noord hele goede papieren had om de titel van Haar-Noord over te nemen. Dit elftal, met louter voetballers, bereikte dan ook zonder veel moeite de fina le. Hierin kwam het uit tegen De Wheeme, die ietwat gelukkig door de halve finale waren ge komen. Spits Jeroen Muller was daar de man waar het om draai de en hij schoot zijn straat dan ook in de finale. Een finale waarin hij zijn meerdere moest erkennen zijn collega-spits Bas Tuitert van de Kol. De spits van de Koninklijke UD won met ge mak en grote cijfers afgetekend van de bewoners van De Whee me. Leiders Wilco Bannink en Jan Beunk konden met trots aanschuiven op het volle terras. Daar was niet alleen gerstenat te nuttigen, maar ook was er voor een grill gezorgd waarop de sateetjes van 'chef de cuisi- FOTO: IOHAN BOUNK ne' Jacobs op werden klaarge maakt. Parasols en een mooie aankleding zorgden voor een sfeer waardoor je je afvraagt waarom er niet gewoon altijd in de zomer gevoetbald wordt. Voorzitter van W Holten Hen nie Jalving reikte omstreeks drie uur de cup uit aan de Kol-bewo- ners en kon samen met de rest van de organisatie terugkijken op een zeer geslaagd toernooi. Voor de meeste voetballers was dit de afsluiting van een lang seizoen en kunnen de kicksen tot september weer even de kast in. Eerstvolgende sportieve eve nement is de triatlon op 7 juli en daar zullen veel straatvoetbal lers zich weer van een andere kant laten zien. HOLTEN - Op de Totaaldag van Blauw Wit, 9 juni om 12.00 uur, zal in het bijzijn van de spon sors de onthulling plaatsvinden van het scorebord op het hoofd veld. Zalencentrum De Poppe en TIB koude techniek zijn de sponsoren die Blauw Wit op de ze wijze ondersteunen. De ba siswerkzaamheden voor de plaatsing zijn inmiddels gereali seerd. Hierbij werd een beroep op de vrijwilliger gedaan, maar er waren ook andere sponsoren die een bijdrage leverden aan de voorbereidende werkzaam heden. Intermetec Enschede, Henk Veneklaas, bouwbedrijf Pinkert, GTI en Ten Brinke Rijs- sen. HOLTEN - De samenstelling waarmee Normaal vrijdag8juni in Espelo optreedt is inmiddels bekend. De afgelopen jaren speelde Normaal naast enkele vaste krachten, waaronder Ben nie Jolink en Willem Terhorst, in wisselende samenstelling. Speelde Normaal in de beginja ren alleen met drums en gita ren; inmiddels is de band uitge breid met verschillende instru menten. In Espelo komen: Bennie Jolink (gitaar), Willem Tehorst (bas sist), Fokke de Jong (drums), Ferdi Jolij (gitaar), Jan de Ligt (saxofoon), Jan Willem Tol- kamp (gitaar) en Roel Spanjers (accordeon en toetsen). De tour langs de feesttenten heeft als thema Veldtocht 2007 meegekregen. Zaterdag speelde Normaal nog een concert in het Deense Hoisted, waarna Espelo dit weekend aan de beurt is. Kaarten voor het optreden zijn tot op heden nog in voorraad. De tent aan de Espelodijk gaat om 20.00 uur open, waarna de JPR Strinxband om 21.00 uur begint met het voorprogram ma. BEKERFINALE HOLTEN - De handbalbekerfi nale van dit seizoen wordt een herhaling van de finale van vo rig jaar. Afgelopen zaterdag won dames 1 van HV Holten in de halve finale van AAC 1899. In de ander halve finale won Oranjerie Wijhe met 15-13 van Nijhof/ Broekland. Hierdoor staan beide teams op zaterdag 9 juni in de finale in Doetin- chem. Holten dat het moest stellen zonder de zusjes Smit - Jessica en Bianca zitten momenteel in Australië - speelde een matte partij tegen AAC uit Arnhem. In een (te) warme sporthal in Twello zag Holten in de eerste helft geen kans afstand te ne men. Slordig afronden en en kele onnodige dekkingsfouten zorgden ervoor dat Holten bij rust slechts met 7-9 leidde. Na rust ging het beter. De Holten- se defensie zat goed dicht. Ook in ondertal gaf men niets weg. Aanvallend werd het tempo opgeschroefd en dat resulteer de gelijk in treffers. Ook de de buterende René Kolkman wist te scoren. In de slotfase maak te Holten zijn favorietenrol waar en liep het uit naar een 12-18 overwinning. Scores: Monique Plantinga 5; Paulien Schooien, Dörthe van Ooijen 4; Judith Tiekink 2, Jo- landaKarsten 1. Voor de aanvangstijden en lo catie van de finalewedstrijd: www.hvholten.nl HOLTEN - Het voorkeursrecht van de gemeente (WVG) op het plangebied Lokerbroek wordt als vervallen verklaard. In eerste instantie was het de bedoeling om dit gebied bij Catsmeer te gebruiken als nieuw industrieterrein. Daar om werd in het voorjaar van 2005 besloten om hierop het voorkeursrecht te vestigen. Degenen die grond in dat ge bied te koop willen aanbieden, zijn dan verplicht om het eerst te koop aan te bieden aan de gemeente. Nu de gemeenteraad toch heeft besloten om van Loker broek af te zien en verder te willen gaan met uitbreiding van Vletgaarsmaten, is het WVG op Lokerbroek niet meer nodig. Omdat het voorkeursrecht niet automatisch door verloop van een periode vervalt, moet dat officieel vervallen worden ver klaard. De eigenaren van de percelen waarop het voorkeursrecht gold, krijgen een aangeteken de brief van de gemeente thuisgestuurd. Hierin veront schuldigt de gemeente zich over de gang van zaken. En be treurt dat eigenaren onnodig in onzekerheid zijn gebracht. Een enkele aankoop was ech ter al in een vergevorderd sta dium. Deze wordt daarom niet meer teruggedraaid. Zo wil de gemeente de boerderij van de familie Veltkamp kopen voor 1.115.000 euro. Het stuk grond kan ter com pensatie worden gebruikt in de onderhandeling met eigena ren van gronden waar Vlet gaarsmaten III wordt gereali seerd.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15