Autobedrijf Pots wint leenauto voor een jaar Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Andere activiteiten open dag Heuvelrug Wandeling Kijken en luisteren naar de nachtzwaluw Zomerconcert Jan Vayne I HOLTEN - Nationaal Park de Sallandse Heu velrug houdt zaterdag 2 juni open dag en dat wordt onder meer ge vierd op het Holterberg- plein bij Natuurdiorama Holterberg. Naast diorama nog twee plekken op Sallandse Heuvelrug met leuke activiteiten Rolstoeltocht bi) Diessenplas Dinsdag' 12 januari 2007 Open dag Nationaal Park ^re^nobperg "Er zijn vier locaties waar een open dag wordt gehouden. Ook bij het bezoekerscentrum in Nijverdal, de schaapskooi en bij de Pas in Haarle", weet Anton van Beek te melden. Maar ook het Natuurdiorama pakt uit. "Er worden gratis ex cursies gegeven", vertelt hij. "Daarnaast kan er gratis van 13.00 tot 16.00 uur een tochtje met de huifkar worden ge maakt. Voor de excursie rijden we dan een stuk mee en halver wege stappen we uit, om daar na bijvoorbeeld langs de mooie westflank terug te wandelen". Onderweg wordt van alles ver teld over wat de wandelaars te genkomen. "Niet alleen over de planten en dieren, hoor. Maar ook over bijvoorbeeld sagen die over dat deel van de Holterberg bekend zijn". De wandeling duurt ongeveer driekwartier en is volgens Anton ook geschikt voor kinderen. Voor wie slecht ter been is, kan kiezen om een speciale struinstoelwandeling te maken. Bij het museum is na melijk een rolstoel met grote brede wielen in bruikleen te krijgen. Op het plein zal van 14.00 tot 16.30 uur een dixielandband zorgen voor gezellige muziek. Deze groep geeft drie keer een optreden. Verder kunnen kinderen een speurtocht volgen in het bos van Daantje Das. Hiervoor zijn vanaf die dag splinternieuwe vragen en opdrachten beschik baar. Het museum is daarnaast met 15 procent korting te bezichti gen. Wie er niet genoeg van kan krij gen, heeft 's avonds om 21.30 uur de kans om een nachtzwa- luwentocht te lopen. "Deze vo gels broeden op de hei en ma ken een gek ratelend geluid", weet Anton. "Het moet donker zijn, om deze vogels te kunnen ontdekken. Dan gaan ze rond jes vliegen en zitten ze in bo men. Het zijn nieuwsgierige dieren die wel dichterbij durven te komen". Volgens hem zeker de moeite waard om deze aparte vogel op de Holterberg eens te bekijken. Ook deze wandeling is gratis, maar aanmelden is wel ver-, plicht. Er kunnen namelijk maar vijftien personen mee doen aan deze tocht. Telefoon 0548-361979. HAARLE - Imkers zijn zondag 10 juni van 13.30 tot 16.00 uur aan het werk in de bijenstal op de Sprengenberg, onderdeel van Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug. De stal staat tegen over de parkeerplaats en is vrij toegankelijk. De Sprengenberg is te bereiken via de N35. Neem tussen Raalte en Nijverdal de af slag Haarle. Men rijdt het dorp in. Bij de kruising linksaf. Nadat men restaurant De Haarlerberg is gepasseerd, slaat men op de T-sp!itsing bij de kerk rechtsaf de Molenweg in. Na circa 500 meter linksaf de Oude Deven- terweg in. HOLTEN - Wegens de open dag van het Nationaal Park, kunnen belangstellenden zaterdag 2 juni om 21.30 uur op zoek gaan naar nachtzwaluwen. Anton van Beek van Natuurdiorama Holterberg legt uit dat het om een bijzondere vogel gaat, die 's nachts actief wordt en een raar ratelend geluid maakt. De wandeling is gratis, maar aanmelden is wel nodig. Telefoon 0548-361979. FOTO: HARRY BROEZE HOLTEN - Jan Vayne en orga nist Martin Mans geven vrijdag 29 juni een zomerconcert in de Dorpskerk. Zij brengen een nieuw programma met werken van hun langverwachte eerste cd ten gehore met spectaculai re, vierhandige werken, mu ziek voor twee instrumenten en improvisaties op hun eigen instrument. Het concert begint I om 20.00 uur. Reserveren kan I op drie manieren: via www.martinmans.nl, per e- rrtail: info@martinmans.nl of telefonisch op de reserveerlijn: 06-52281279. Op de concert avond zijn ook kaarten aan de kerkdeur te koop, zolang de voorraad strekt. De toegang bedraagt 15 euro en voor kin deren tot en met 11 jaar 7,50 euro. Wie reserveert krijgt 2,50 l euro korting. HOLTEN - Tijdens de Autovak in april heeft Autobedrijf Pots uit Holten op de stand van Au- toMaster een jaar lang gratis rij den in een gloednieuwe Auto- Master leenauto gewonnen. Deze auto is maandag 21 mei uitgereikt aan Erik Pots van Au tobedrijf Pots. Autobedrijf Pots is een allround autobedrijf voor APK, onderhoud, verkoop en bemiddeling van nieuwe en tweedehands auto's. Het bedrijf heeft zich in de loop van de ja ren gespecialiseerd in de Itali aanse auto's. Een andere spe cialisatie is het onderhoud en reparatie van klassiekers. Om succesvol te zijn en te blijven is het voor Autobedrijf Pots van belang een optimale service te bieden aan haar klanten. De AutoMaster leenauto kan daar een bijdrage aan leveren door deze in te zetten als gratis leen auto voor de klanten van Auto bedrijf Pots. Hiermee wordt een representatieve vorm van ver- Erik Pots neemt de leenauto van AutoMaster in ontvangst. FOTO: HARRY BROEZE vangend vervoer aangeboden. Autobedrijf Pots is lid van BO- VAG, afdeling Auto Bedrijven Associatie. AutoMaster is een marketingcommunicatie initia tief voor grossiers en garages. AutoMaster wordt in de regio ondersteund door Van Rijn Au tomaterialen die autobedrijf Pots vier keer per dag voorziet van de juiste onderdelen. Hier mee is het voor Autobedrijf Pots mogelijk om dezelfde dag de auto van de klant te repareren. HOLTEN - Naast de activiteiten op het Holterbergplein, zater dag 2 juni, zijn er nog drie plek ken op de Sallandse Heuvelrug te bezoeken. Bij bezoekerscen trum Sallandse Heuvelrug van Staatsbosbeheer wordt een in loopactiviteit gehouden over het herkennen van diersporen. Een thema-excursie onder lei ding van de gastheer is ook een van de mogelijkheden, 's Mid dags worden er bij het speel veldje langs het speelbospad leuke doe-dingen voor kinde ren opgezet. Het geheel wordt opgeluisterd door muziek. In de Schaapskooi in Nijverdal wordt een expositie opgesteld met als thema een reis door de tijd. Om 10.30 uur en 13.30 uur wordt een begeleide excursie gegeven van De Pas in Haarle. Met de paardenkar naar de heide, waar een beheerder van Natuurmo numenten de grote variatie in flora zal toelichten. Er is een fietstocht beschikbaar, die alle locaties in het nationaal park aandoet. HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt dinsdag 5 juni een speciale tocht voor Se nioren uit Holten die aange wezen zijn op een rolstoel. Sa men met een begeleider ma ken zij een mooie tocht. De route loopt door Holten zelf, maar ook door natuurgebied rondom het dorp. Alle belang stellenden kunnen zich voor 29 mei aanstaande opgeven bij de receptie van Diessenplas. De kosten zijn 10 euro per deelnemer. Begeleiders kun nen gratis fnee. "Het is leuk om iets te organi seren voor deze groep men sen", zegt Monique Overmeen van Diessenplas. "Doordat zij in een rolstoel zitten, gaan ze er toch minder op uit dan mensen die nog goed ter been zijn. De animo is zeer groot, omdat iedereen hier aan mee kan doen. Nu kunnen zij ge nieten van een mooie tocht en aansluitend picknicken we met elkaar in de Binnentuin van Diessenplas. Een gezellige, sportieve activiteit dus." "Rolstoellers die geen begelei der hebben, kunnen toch mee doen. Diessenplas heeft een aantal begeleiders beschik baar. Dit moet wel van tevoren kenbaar gemaakt worden," voegt Monique Overmeen nog toe. De rolstoeltocht begint om 10.00 uur bij Diessenplas en om 14.00 uur is het program ma afgelopen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055-538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A Schepers Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5